Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Staviti beats u kontekst sa Fiio i Asus i nazivati ih kozmetikom je veoma naivno. Oba bredna u svom cenovnom rangu sviraju dobro. I svaki inzenjer iza "brend-a" ima licnu ideologiju i ukus po kojem dizajnira zvuk/uredjaj.

Mesas termine kao i vecina, "studijski" zvuk nije isto sto i neutralan/prirodan zvuk. Tu rec koriste useri koji nisu upoznati sa terminologijom i ideologijom HI-FI-a. Poenta i jeste ne koristiti EQ, a opet naci all-round uredjaj da ne bi zavrsio na Accuphase - Sonus Faber kombinaciji od 30 000 eura i biti ogranicen na nekoliko savrseno snimljenih vinila. A poznat mi je jedan takav slucaj.

Bilo kakva promena preko EQ-a donosi distorziju zvuka, tako da ne razumem cemu toliko potenciras na "studijskom" zvuku ako ces da koristis EQ zbog nekih zanrova/albuma. Kao sto rekoh, takav zvuk je analitican i tu nema reci o "najboljem overall" iskustvu, jer takvom uredjaju je svrha da pokaze mane snimka, a ne da uzivas u istom.

Pogresno je takodje sto mislis da oprema za studio do 200e nudi zvuk o kojem ti pricas. flat zvuk i kvalitet reprodukcije su takodje dva razlicita pojma. Nesto sto nema flat zvuk ne znaci da ima kolorizacije, a jos manje da ako je uredjaj nazvan "studijskom opremom" automatski nudi najkvalitetnije.

Demagogije ne manjka ni ovde vidim ja :)

Sviraju dobro i pistoni za svoj cenovni rang!? A upravo ce "flat uredjaji" dati najbolje za ulozeno? Zvucace dobro u svim zanrovima zar ne? Analiticno? Sto da ne? Bitnije je valjda da ce zvucati "tacnije" od "kozmetike"!?
A sigurno za tih sat dva "u hodu" necu da kacim dac/amp na hebeni fon/player (koji opet mora biti sa wolfson-om) sa sve "over ear" sluskama od "par kilograma" ;)

Sa druge strane u kuci cu uvek teziti ka slusanju sto tacnijeg zvuka ;)

Problem je u "new age generationu" i forsiranju "dijagrama i vecih brojeva" ;) konstantnom "trazenju nauke" u tehnolosko najnenaprednijoj grani zvanoj zvuk. Zato i dan danas vintage uredjaji peru i one "najmodernije sa daleko vecim brojevima" uzduz i popreko ;)
I bas zato su npr. asus, fiio, oppo, itd... i dalje (a bogme bice i uvek) cista "kozmetika" (kompanije koje se "voze" na trenutnom "internet/marketing hype-u") ma sta mi ovde pricali i ma koliko njihovi uredjaji delovali superiorno po vaskolikom webu ;)

Za pravi hi-fi i pravu studijsku produkciju (gde npr. treba dosta snimanja zivih instrumenata ne "ewql symphonic orchestra" i sl.) se vrlo dobro zna sta se kupuje zar ne???

A btw sa hifi/studio terminologijom sam bogme upoznat tamo negde od kraja 80-ih i atari/midi/kablova-rekova-sintova-mikseta od xxxxx maraka vremena ;)

Danas na "hi-fi" 99% ljudi ne daje ni 5 para... stream/beats audio/wireless zvucnici/laptop-midi kontroler-tuc-tuc-stutter edit-sine/saw cheap synth-guetta-skrillex-diplo "produkcija" rulez lol
 
Previse " ;) " u oba posta, zao mi je, ali ne mogu ozbiljno da te shvatim.

Da si zaista procitao i razumeo sve sto sam napisao, ne bi ni pominjao izraze "new age generation, dijagrame i brojeve" jer ja to nigde nisam pominjao, vec licno iskustvo. Da si slusao ozbiljnije uredjaje i da si upucen ne bi napisao da vintage uredjaji peru....
Takodje, ne znam odakle si uopste izvukao guetta skrillex rulez, da li je to napisano zbog eventualne provokacije, ali vidim kraftwerk kao avatar pa mi je jasno zasto si toliko revoltiran i protiv svega novog.
Prakticno, oba tvoja posta su napisana arogantno, ne potkrepljuju tvoju teoriju i ne dozvoljavaju dalju diskusiju na ovu temu, jer ovde super-ego isijava u svakoj recenici. Izgleda da nisi dovoljno pojeo kiseline dok je trebalo.

Pozdrav.
 
@ivke76 Saglasan sam da danas ima previse "kozmetike" i da je marketing sve ali poenta je u tome da recimo Fiio, SMSL, Audioengine, Schiit i dr. dobro odradjuju zadatke koji se od njih ocekuju i to je sve. Osim naravno ako ti nemas neki bolji prijedlog?
 
kod mene je to kao kad imas obozavaoca i prijatelja,hi-fi zvucnik je obozavaoc a monitor je prijatelj. obozavaoc ce uvek da ti laska a prijatelj ce uvek da ti kaze istinu. ja sam uvek za istinu odnosno sto ravniji (flat) i precizniji zvuk.
 
Zanimljivo poredjenje u najboljem slucaju.

Sad mi reci, sa trenutnim iskustvom koje imas, da li mozes da pokazes uredjaj i kazes: "E ovo je "flat, precizan, hi-fi" zvuk kojem stremim"? Ili si samo negde video "studio" etiketu nalepljenu na uredjaj ili procitao neki review u kojem pise "studijski zvuk", a tvoje usi zapravo nisu ni sigurne da su do sada ikad cule takav zvuk. Uredjaj kupujes na slepo, neko ti je rekao da je to, to sto trazis i sve se svodi na ubedjivanje od strane drugih i sebe samog da si napravio dobar korak.

Recimo, imas KRK system aktivni monitor ili M-Audio od par stotina evra. Obe verzije mini monitori, namenjeni za kucnu/amatersku produkciju za slusanje do 1-2m razdaljine. Za koji bi se odlucio? Oba nude taj vec sada famozni "studijski zvuk" o kojem svi pisu ovde, a iskreno, mislim da se niko ovde nije ni potrudio da istrazuje malo vise taj svet, a kamoli da uzme svoje diskove i ode negde i da slusa neki uredjaj, kako bi koliko-toliko imao predstavu o kvalitetnoj reprodukciji.

S druge strane imas PMC, ATC, Dynaudio i recimo 4. generaciju BBC monitora Harbeth 40.1. Ovim uredjajima cene variraju od 2.000 do 10.000 eura. Ima i skupljih modela ovih proizvodjaca naravno, ali necemo preterivati. Svi pomenuti spadaju u profesionalne monitore, namenjeni ozbiljnim produkcijskim kucama i svi oni nude, nazalost, moram da ponovim "studijski/flat/precizan" zvuk kako clanovi ovde opisuju.

U cemu je onda razlika? Ono sto pokusavam da objasnim je da svaki od njih donosi upravo taj zvuk, bez sumnje kvalitetan, prirodan, neutralan, ali isto tako svaki od njih sadrzi u sebi dizajn i ideologiju kojom se vodi inzenjer koji ih je kreirao. Sto dalje znaci, da se kvalitet reprodukcije ne zavrsava na tome da li on ima flat zvuk ili ne. Vec se gleda i koherentnost, preciznost, tajming, pozornica, separacija itd. Ne bih da zamaram previse sa detaljima. Sa svim ovim se vracamo na ono, budzet i vase usi su jedino merilo da li vam nesto odgovara ili ne. Znaci, ako imate budzet od 1000e svakako ne bih preporucio Nu-Force, Fiio, Asus DAC vec Bryston, Naim, Exposure, Hegel itd.

Ista prica je i sa integralcima, pa i sa zvucnickim kablovima.
Razlika izmedju Exposure kablova koje sam dobio uz amp koji kosta soma evra i Chord, Van Den Hul i QED su ogromne. Razlika izmedju ovih samih brendova takodje postoji, a pricamo o modelima u istom cenovnom rangu 25-30e po metru. Plus kvalitetna terminacija. Na kraju sam se odlucio QED Revelation koji me je kostao 150e 2x2m plus terminacije. Zasto? Zato sto u mom trenutnom setup-u, Chord Odyssey 2 ima predubok bass i previse svetao high-range za moj ukus i sve zanrove muzike koje slusam. Van Den Hul, donosi vecu pozornicu ali nepodnosljivo dubok bas. Dok je QED legao savrseno i za Moby, Sade, Massive Attack, klasicnu muziku, jazz, metal, rock, Loreenu McKennitt, Dead Can Dance itd itd.

Reci da vintage uredjaji peru sve novo je najblaze receno naivno. Jer recimo Spendor BC1 iz '80ih (napravljen za BBC radio, kao studio monitor) gde je drajver izradjen od Bextrene (polystyrene) plastike, nakon istrazivanja svima je poznato sada da pomenuti materijal donosi kolorizaciju u zvuku. Nakon njega se pojavljuju laksi, a cvrsci materijali kao sto su Polypropylene (druga generacija drajvera koja je koriscena na BBC-evom dizajnu monitora) koja je zamenjena Audax TPX cone-om da bi danas na Harbeth zvucnicima imali RADIAL (kako ga oni nazivaju) koji je veoma skup, ali donosi odlicne performanse. Svi ovi materijali nisu savrseni i uvek ce biti napretka na tom polju.

Da sumiramo, to sto vam je neko rekao da je ovo pojacalo studijsko ne znaci prosecnom korisniku ama bas nista. Istrazujte, informisite se, nista ne uzimajte zdravo za gotovo i pod ruku diskove i pravac na slusanje, pod uslovom da vas oblast zanima. Ukoliko to nije slucaj ili ste spreceni drugim razlozima pomenuti starter DAC-ovi ce vam doneti napredak u kvalitetu reprodukcije i oni zaista rade dobro u svom cenovnom rangu.
 
ja sam jednostavno naviako na studijiski zvuk jer su mi roditelji u mjadim danima se bavili muzkom. majka svira harmoniku ,klavir i peva a otac bas gitaru. ja licno trenutno koristim krk rp 6 g1 a radio sam na nekim drugim kutijama kao sto su adam,presonus,jbl,yamaha,genelec,esi,mackie itd...

meni licno takav zvuk vise odgovara i to je to.
 
"Navika" je sasvim nesto drugo.

Ko nikad nije slusao bolji izvor od integruse takodje moze da bude prezadovoljan Realtek chipom, zar ne? Ili Creative "X-FI" marketingom?
 
Previse " ;) " u oba posta, zao mi je, ali ne mogu ozbiljno da te shvatim.

Da si zaista procitao i razumeo sve sto sam napisao, ne bi ni pominjao izraze "new age generation, dijagrame i brojeve" jer ja to nigde nisam pominjao, vec licno iskustvo. Da si slusao ozbiljnije uredjaje i da si upucen ne bi napisao da vintage uredjaji peru....
Takodje, ne znam odakle si uopste izvukao guetta skrillex rulez, da li je to napisano zbog eventualne provokacije, ali vidim kraftwerk kao avatar pa mi je jasno zasto si toliko revoltiran i protiv svega novog.
Prakticno, oba tvoja posta su napisana arogantno, ne potkrepljuju tvoju teoriju i ne dozvoljavaju dalju diskusiju na ovu temu, jer ovde super-ego isijava u svakoj recenici. Izgleda da nisi dovoljno pojeo kiseline dok je trebalo.

Pozdrav.

Heh nije prvi put da me ljudi "ne kapiraju" ;) Sarkazam na stranu... poentu valjda ne treba da ti objasnjavam (pogotovo oko vintage uredjaja)!? Ajd ipak nesto da ponovim... Koliko god neko padao na "danasnji hype" uvek moze da ode u neki "retro" ali prilicno ozbiljan studio, koji za danasnje "srandarde" ima npr. "arhaicnu opremu" ali... garantujem da ce i pomenuti Kraftwerk i ostali "old school" tehnicki i "frekventno opsezno" ;) zvucati daleko bolje od "fruity loops/ableton/laptop/itd..." danasnje produkcije "elektronske muzike" ;)

I da volim "vintage" muziku (pa i elektroniku) jer su tada ljudi sa onim dinosaurusima od modularnih sintova bili x puta kreativniji od danasnjih ranije pobrojanih "legendi" ;)

Na svu srecu vracaju se modularni sintovi polako, redizajnirani i poboljsani (eto bar neke radosti od "new schoola" ;)).

https://youtu.be/icGWQZw5n24

Ali dzaba sve kada i dan danas jedan npr. Jean-Jacques Perrey zvuci kreativnije od ovoga:

https://youtu.be/zVThtRM8TbQ

Znam... ukusi, ne raspravljati, itd...

@ivke76 Saglasan sam da danas ima previse "kozmetike" i da je marketing sve ali poenta je u tome da recimo Fiio, SMSL, Audioengine, Schiit i dr. dobro odradjuju zadatke koji se od njih ocekuju i to je sve. Osim naravno ako ti nemas neki bolji prijedlog?

Bilo koji npr. M-audio/Focusrite (za iste i ne retko manje pare) ce ti odraditi bolje posao plus sto mozes ako pozelis i da snimas/produciras (odlicne latencije za razliku od "kozmetike") dok sa ovim nabrojanim mozes "samo" da slusas ;)
Naravno da svaka roba ima svoje kupce inace ne bi doticna "kozmetika" ni bila tako popularna.

kod mene je to kao kad imas obozavaoca i prijatelja,hi-fi zvucnik je obozavaoc a monitor je prijatelj. obozavaoc ce uvek da ti laska a prijatelj ce uvek da ti kaze istinu. ja sam uvek za istinu odnosno sto ravniji (flat) i precizniji zvuk.

Bas tako ;)



Zanimljivo poredjenje u najboljem slucaju.

Sad mi reci, sa trenutnim iskustvom koje imas, da li mozes da pokazes uredjaj i kazes: "E ovo je "flat, precizan, hi-fi" zvuk kojem stremim"? Ili si samo negde video "studio" etiketu nalepljenu na uredjaj ili procitao neki review u kojem pise "studijski zvuk", a tvoje usi zapravo nisu ni sigurne da su do sada ikad cule takav zvuk. Uredjaj kupujes na slepo, neko ti je rekao da je to, to sto trazis i sve se svodi na ubedjivanje od strane drugih i sebe samog da si napravio dobar korak.

Recimo, imas KRK system aktivni monitor ili M-Audio od par stotina evra. Obe verzije mini monitori, namenjeni za kucnu/amatersku produkciju za slusanje do 1-2m razdaljine. Za koji bi se odlucio? Oba nude taj vec sada famozni "studijski zvuk" o kojem svi pisu ovde, a iskreno, mislim da se niko ovde nije ni potrudio da istrazuje malo vise taj svet, a kamoli da uzme svoje diskove i ode negde i da slusa neki uredjaj, kako bi koliko-toliko imao predstavu o kvalitetnoj reprodukciji.

S druge strane imas PMC, ATC, Dynaudio i recimo 4. generaciju BBC monitora Harbeth 40.1. Ovim uredjajima cene variraju od 2.000 do 10.000 eura. Ima i skupljih modela ovih proizvodjaca naravno, ali necemo preterivati. Svi pomenuti spadaju u profesionalne monitore, namenjeni ozbiljnim produkcijskim kucama i svi oni nude, nazalost, moram da ponovim "studijski/flat/precizan" zvuk kako clanovi ovde opisuju.

U cemu je onda razlika? Ono sto pokusavam da objasnim je da svaki od njih donosi upravo taj zvuk, bez sumnje kvalitetan, prirodan, neutralan, ali isto tako svaki od njih sadrzi u sebi dizajn i ideologiju kojom se vodi inzenjer koji ih je kreirao. Sto dalje znaci, da se kvalitet reprodukcije ne zavrsava na tome da li on ima flat zvuk ili ne. Vec se gleda i koherentnost, preciznost, tajming, pozornica, separacija itd. Ne bih da zamaram previse sa detaljima. Sa svim ovim se vracamo na ono, budzet i vase usi su jedino merilo da li vam nesto odgovara ili ne. Znaci, ako imate budzet od 1000e svakako ne bih preporucio Nu-Force, Fiio, Asus DAC vec Bryston, Naim, Exposure, Hegel itd.

Ista prica je i sa integralcima, pa i sa zvucnickim kablovima.
Razlika izmedju Exposure kablova koje sam dobio uz amp koji kosta soma evra i Chord, Van Den Hul i QED su ogromne. Razlika izmedju ovih samih brendova takodje postoji, a pricamo o modelima u istom cenovnom rangu 25-30e po metru. Plus kvalitetna terminacija. Na kraju sam se odlucio QED Revelation koji me je kostao 150e 2x2m plus terminacije. Zasto? Zato sto u mom trenutnom setup-u, Chord Odyssey 2 ima predubok bass i previse svetao high-range za moj ukus i sve zanrove muzike koje slusam. Van Den Hul, donosi vecu pozornicu ali nepodnosljivo dubok bas. Dok je QED legao savrseno i za Moby, Sade, Massive Attack, klasicnu muziku, jazz, metal, rock, Loreenu McKennitt, Dead Can Dance itd itd.

Reci da vintage uredjaji peru sve novo je najblaze receno naivno. Jer recimo Spendor BC1 iz '80ih (napravljen za BBC radio, kao studio monitor) gde je drajver izradjen od Bextrene (polystyrene) plastike, nakon istrazivanja svima je poznato sada da pomenuti materijal donosi kolorizaciju u zvuku. Nakon njega se pojavljuju laksi, a cvrsci materijali kao sto su Polypropylene (druga generacija drajvera koja je koriscena na BBC-evom dizajnu monitora) koja je zamenjena Audax TPX cone-om da bi danas na Harbeth zvucnicima imali RADIAL (kako ga oni nazivaju) koji je veoma skup, ali donosi odlicne performanse. Svi ovi materijali nisu savrseni i uvek ce biti napretka na tom polju.

Da sumiramo, to sto vam je neko rekao da je ovo pojacalo studijsko ne znaci prosecnom korisniku ama bas nista. Istrazujte, informisite se, nista ne uzimajte zdravo za gotovo i pod ruku diskove i pravac na slusanje, pod uslovom da vas oblast zanima. Ukoliko to nije slucaj ili ste spreceni drugim razlozima pomenuti starter DAC-ovi ce vam doneti napredak u kvalitetu reprodukcije i oni zaista rade dobro u svom cenovnom rangu.

Heh ne cudi sto si se ranije nasao "prozvanim" ;)
Upravo o tome i pricam ;) danas su svi "potkovani sa neta", sve "ekspert do eksperta", sve sami "review-eri i znalci" da nahajpuju "bigger/faster/stronger" a ono najvaznije...muzika (cast hebeno retkim izuzecima) cista neinventivna katastrofa!

p.s. Imas Krk-ove i za 200$ komad so what? Mislis da oci sto si ih nabrojao (2-10.000 e) zvuce bolje od geneleca nor. (koje danas mozes recimo polovne naci za "normalne pare") starih 30+ godina!?
 
Poslednja izmena:
Hahah tebe ne kapiraju? Presmesno mi je da citam sta pises, ali stvarno.

U svakom postu mi stavljas reci u usta, ne kapiras poentu mojih postova i raspravljas se sa samim sobom oko nekog tamo dedmausa, skrilexa i gete? Da li sam ja bilo gde dao naznaku da pricam o tim kvazi producentima, ali stvarno, smejem se dok ovo pisem...

Pises o sintovima i opremi na kojoj si verovatno radio/slusao samo elektroniku, opet totalno nevezano za moje postove.

O kakvim ukusima ti pricas? Gde si bilo gde video da ja pisem o muzici i ukusima? Prestani covece sam sa sobom da se raspravljas, zaista je smesno i po malo tuzno :D

Poredis ATC, PMC sa Genelec, hahahaha.

Necu vise trositi vreme, vidi se da nemas blage veze...
 
atc,pmc,genelec,quested,ks digital,jbl,adam... svi oni prave kutije od po 10.000$+ ,otisli smo dosta u off.

mogli bi malo da se vratimo na temu a? sta mislite?
 
ivke, alal ti vera bukvalno si mi pročitao misli kad si postavio i dream of wires, taman sam hteo da lupim ovde snimak VCMG-ssss albuma, kad tamo vins klark.

svaka čast , i apsolutna podrška u tvojim naporima ;)

edit- ajd , nek ide život
[youtube]YT0YDhuYLks&list=PLSKvbiScaVZk5ZF1eQ9ri8YBEKmDJ-2PT[/youtube]
 
Poslednja izmena:
dobra , uz superlux odlična. bi .
 
Za Asus Xonar DGX ne znam kako zvuci ali zato Xonar STX razvaljuje:smash:
 
Meni Symetrix 304 jako lepo radi kao amp za sluške. Beše 550 evra u Švajcariji ali je bilo jeftinije u drugim zemljama.
 
Da, i sasvim lepo tera sluške od 600 oma.
 
Nesto me za#ebava linija, pa bih da iskoristim njene zvucnike i spojim sa nekim pojacalom. Linija je prikljucena i koristi se samo na TV (aux). Skulu da izbacim i ustedim prostor.

Preporuka za neko pojacalo, 15-20 eura, da ima RCA input, i naravno onaj ulaz da se mogu zvucnici prikljuciti (2 zice, crvena i crna, x2 za lijevi i desni). Uz to i daljinski i nista vise ne treba.

Nesto sam gledao i na ebayu po 15ak $, nervira me sto ugradjuju FM i nake antene. Treba mi samo jedna funkcija.
 
Poslednja izmena:
Malo google-ah danas, nadjoh naki Lepy /valjda kineski proizvodjac/ TA2020A+ sa Class T tripath chipom, cirka 10-15eura. Hvale ga da je ok, koliko primjetih tesko da ima boljih za slicne repa. A i ne isplate se veca ulaganja za tu namjenu...
 
Ja imam Lepai LP-2020A za moje pasivce, super radi pojačalo.
 
Narucio sam malo bolje Lepy LP-2024A+, posto je kao 'upgraded' verzija 2020A+, cijena 27$. Dodje i power adapter, 3A. Pisu da je odlican ovaj Tripath Class /bla..bla/ chip.

To kod tebe je vjerovatno malo starije (nije + verzija), dok jos nisu promjenili ime u Lepy (ranije Lepai), i mislim da taj nema Tripath chip.
 
Poslednja izmena:
I kod mene je "Lepy" :) Zmaj pojačalo za male pare.
 
Ovo malo cudo od pojacala nije normalno > xDuoo XQ-10, ima bateriju u sebi, kazu moze 20 sati iz cuga da tera, no ne da ima snagu, nego se Sony xb400 cuju sigurno jedno 3 puta jace, drajveri skacu u skoljkama a na integrusi jedva mrdnu ponekad [u smislu da se fizicki oseti kao kod woofera], imam strah da ce da probiju drajveri, a nema ich distorzije...o_O ...svakako nije zdravo za vise od 2-3 pesme...treba jos da testiram sa Kingston Cloud koje ocekujem za 2-3 nedelje da mi stignu taman dok nabavim i kvalitetniji aux kabl... na zalost nisam mogao da testiram sa ovim siberijama v3 koje takodje imaju masnu bassinu jer su USB...no svakako je no brainer kupovina za ~30$

feq2Nv3.jpg
 
Na kraju sam ipak odabrao Asus Strix Raid PRO zvucnu(bar dok mi ne dosadi da je gledam u kucistu pa da predjem na nesto externo a ne preterano skuplje).

Sto se tice internih zvucnih, konkretno najboljih modela, mislim da STX II ne nudi duplo bolje performanse za tu razliku u ceni u odnosu na Strix Pro, bar za ono sto meni treba. Za neki dan stizu i DT 880 Premium 250 Ohm pa cu videti kako ce to sve ispasti na kraju :)

Odustao sam od Fidelio X2 jer su otvorenog tipa a dok ne predjem u nov stan to mi nikako ne bi odgovaralo. Tada cu verovatno uzeti neke dobre zvucnike :p
 
ovaj xDuoo XQ-10 sam bio našao na kupujem prodajem 15e ali lik nije umeo da mi objasni šta je, pitam ga jel pojačalo kaže nema pojma doneo iz Nemačke... Da li može da se koristi to za slušalice od 600 oma ili za ove obične od 32?
 
Na kraju sam ipak odabrao Asus Strix Raid PRO zvucnu(bar dok mi ne dosadi da je gledam u kucistu pa da predjem na nesto externo a ne preterano skuplje).

Sto se tice internih zvucnih, konkretno najboljih modela, mislim da STX II ne nudi duplo bolje performanse za tu razliku u ceni u odnosu na Strix Pro, bar za ono sto meni treba. Za neki dan stizu i DT 880 Premium 250 Ohm pa cu videti kako ce to sve ispasti na kraju :)

Odustao sam od Fidelio X2 jer su otvorenog tipa a dok ne predjem u nov stan to mi nikako ne bi odgovaralo. Tada cu verovatno uzeti neke dobre zvucnike :p

Zar nisu 880 poluotvorene i isto mozes da cujes okolinu ?
 
ovaj xDuoo XQ-10 sam bio našao na kupujem prodajem 15e ali lik nije umeo da mi objasni šta je, pitam ga jel pojačalo kaže nema pojma doneo iz Nemačke... Da li može da se koristi to za slušalice od 600 oma ili za ove obične od 32?

do 300 oma, ja moj NOV u originalnoj ambalazi prodajem po nabavnoj ceni od 30$ od sledece nedelje dok ga isprobam sa jos jednim malo gladnijim sonyjevim sluskama posto mi je prejako za kezual slusanje, prosle me divljacke godine "sam da bije dok ne ogluvim il icepam drajvere" :p
 
Nazad
Vrh Dno