Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Inače posoje 600 omske i 2000 omske. Kabl ako je original je rekao bih čelični. Bakar nije pa možeš i to zamjeniti jer je to bio studijski standard 78me kad su slušalice izašle.

Ja sam slušao te slušalice na par dana jer sam pravio pojačalo za njih. Idi u neku radnju koja ima ozbiljno pojačalo ali ozbiljno i probaj.
 
Poslednja izmena:
Ako mora da poveze sa sto vise uredjaja.. onda jedino da kupi neki prenosivi dac (treba dobro proveriti mogucnost povezivanja sa uredjajima koji ga zanimaju) + lampas ali i za sve to treba bar 200e..
 
Bilo kako bilo bez baš ozbiljnog pojačala neće prodistati. Potpisujem.
Mene interesuje gdje ih je meca dobrić kupio i za koliko.

Ranije su se prodavale kod nas za male pare jer ljudi nisu znali kakve su to slušalice a sad su 50-70 EUR-a kako kad.
 
To sto si ti kupio za privremenu upotrebu je bas socijala, kapiram da covek oce nesto krsteno :)
 
Analogni zvuk ako je preferenca.
Što se tiče tačnosti digitalan.
 
Kako zvuci taj combo? :) Koje slusalice/zvucnike koristis?
 
[YOUTUBE]j5UQSqwRPQc[/YOUTUBE]

Z se odusevio.
 
Obozavam gledati njegove recenzije :) Inace, koliko je samo opreme nahvalio sve bih do sad pokupovao da sam u USA...

P.S. Zivo me zanima kako izgleda taj lik :)
 
Ljudi pozdrav.

Vec danima citam forum sa nadom da cu da nadjem resenje al sad kad pogledam jos vise sam zagazio u blato:). Naime prvo sam poceo da trazim slusalice, do sada sam koristio bezicne Sennheiser HDR 117, pa sam odlucio da predjem na neke bolje i zahvaljujuci preporukama ljudi sa ovog foruma porucim Superlux HD681 EVO. Naravno za njih nikada nisam ni cuo dok nisam posetio forum. I tako citam jos malo forum o sluskama i onda clan hsv.stoned (cije misljenje nekako najvise cenim :)) preporuci Takstar HI2050 kao bolje resenje, tako da sam i njih porucio pa cu da vidim koje mi vise odgovaraju tj. koje cu da zadrzim. Za sada nisu stigle ni jedne, Superlux stizu sutra.
Tako da sam da kazem potragu za sluskama manje vise resio i tu sam zadovoljan u smislu odnosa ulozenog i prema vasem misljenju dobijenog. E sad problem je sto ne znam koju zvucnu kartu da kupim, posto trenutno imam integrisanu, nesku bas s. Mislio sam da uzmem Asus xonar dx, onda sam procitao ovde da imaju i eksterna resenja DAC/Amp, i sad vise pojma nemam ni sta da kupim ni sta da radim. Dosao sam u situaciju da od pocetnog budzeta za zvucnu 30 evra dodjem do 100:smash: (ispod ovog cekica treba da ide moja glava :)).
Da kazem da 80% vremena bih koristio slusalice (filmovi, muzika, retko igre), ali povremeno koristim i zvucnike (blueberry sw m30), tako da bih nesto u sta mogu da utaknem i jedno i drugo :). A posto sam duduk za ove stvari zanima me vase misljenje, sta je najbolje da uzmem od sledeceg:
-CREATIVE Sound Blaster z
-Asus xonar u7
-FiiO Olympus2 E10K
-nesto drugo.
Izvinjavam ako nisam pogodio pravu temu, i sto sad ovako prvi post odmah trazim pomoc, al sta cu kad mi sve ovo je dzigericu:)
 
Tu ti je bitniji DAC nego snaga pojacala.. na tvom mestu bih uzeo Xonar U7 mada mozes i e10k ali Asus ima prilicno sadrzajan softver i razna podesavanja pa to moze da bude korisno za filmove, igre.
FiiO ima neki najogoljeniji softver ali je dobro to sto ima hardverski bass boost/gain tj prekidace.

Ali mozda je bolje da uzmes U7 (85-100e su cene) a da zadrzis Takstar (mada mozes i 681 evo, npr njih za igre i basshead muziku, ako slusas takve zanrove, a Takstar za sve ostale zanrove koji traze prefinjeniji zvuk).

Evo ovde imas utiske clana koji je sa DG karte presao na U7 - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?364179-Asus-Xonar-U7-i-ATP3

Obrati paznju kako je resio povezivanje sluski i zvucnika sa U7.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja sam nekako najblizi odluci da kupim U7, ali me kopka to sto koliko sam ukapirao za taj novac mogu da dobijem vise od neke interne kartice, zato sam i uzeo u razmatranje Sound Blaster Z. Ili sam mozda lose shvatio.

Dalje nije mi jasno oko ovog FiiO uredjaja, posto pise da je to pojacalo/konverter za slusalice, jel to znaci da nije moguce da se povezu zvucnici, tj. ako je moguce jel poboljsava kvalitet zvuka kao i na slusalicama ili ne? Pitam sve to jer stvarno do skoro nisam ni znao da takvi uredjaji postoje, tek sam poslednjih dana poceo malo da istrazujem oko toga al malo mi je konfuzno. Uzeo bih nesto sto necu da koristim samo za slusalice, posto u dogledno vreme planiram i neke malo bolje zvucnike da uzmem.
 
Ne razmisljaj o tim nijansama i podacima sa papira, kupi U7 i zavrsio si sve poslove :)

A sto se Fiia tice, npr e10k moze da se poveze i sa slusalicama i sa zvucnicima + sve to moze da radi u isto vreme, upravo tako i koristim taj uredjaj..
 
I to sto kazes, nista sutra porucuje U7, svrbe me pare a i ne mogu vise da iscitavam testove, verujem da cu biti zadovoljan. Hvala na pomoci;)
 
Nemoj....to ti je bacanje para bolje kupi neku studijsku eksternu zvucnu kartu....ona ce ti sigurno bolje raditi od u7 koja je gejmerska....

Imas dobre Audio M eksterne zvucne karte....daleko bolje od u7 gejmerske zvucne karte.

Ja sam to sve dobro proucio i dobro znam sta je asus ,a sta creative,a sta zvucne karte za produkciju.
 
Poslednja izmena:
Mogao bi ti da uzmes jedan poduzi godisnji odmor bar od ovog dela foruma.

Covek ima veoma ogranicen budzet za sluske i zvucnu (krenuo od 30e! za zvucnu) a ti filozofiras o nekakvim produkcijskim resenjima :d :d
 
Poslednja izmena:
SB Z napolju košta 65$, ekstra deal, kod nas skoro duplo više. :-/
 
Da li je neko probao Focusrite Scarlett Solo kao DAC/AMP? Kod nas je 12k, zanimljiva konkurencija U7/E10K.
 
Ja sam trebao uzeti karticu od njih ali me je nervirao softver tj. drajveri.
Meni je prvi izbor bio M-audio, ESI i Focusrite, medjutim nisam bio siguran koliko je ko ažuran sa drajevrima, npr. hoće li biti podrške za windows 10.

Zato sam uzeo asus xonar dx .

Kakva je ta kartica, nisam slušao, ali je cifra više nego odlična.
Lično dao bi joj prednost nad Asus/Fiio kombinaciji.

Peja, jel player ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno