Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Inace Sundara k5pro na komp ,zvuk je neuporediv u odnosu na mobilne u pozitvnom smislu. Iphon koji je tiiih, samim tim neubedljiv i Shaomi koji je dovoljno glasan ali nekako pogresan.
Inace mastam o Sundara Organic ali 1400eu mi je bas bas
 
Pitao sam u FiiO temi, niko se nije javio, pa da probam i ovde - da li neko ima K7? Treba mi par informacija na osnovu malo dužeg korišćenja.
 
Ne znam da li je ovo dobra tema, ali potreban mi je savet i pomoć - kako je najbolje na DAC koji ima RCA izlaz povezati dva para kablova - jedan za aktivne zvučnike na stolu a drugi za pojačalo? Tako da oba para kablova budu priključeni a da ne moram da ih uključujem posebno kad menjam uređaj na kojem slušam muziku.
 
Može li neki link, makar da vidim kako izgleda taj spliter? Ono što nalazim na netu ne liči mi na to što tražim.
 
 

stacked sa atom 2 dac, perfekcija :)
 
Nisam siguran da li je pitanje baš za ovu temu, ali me zanima da li je bolje koristiti low gain+high volume ili high gain+lower volume?
Konkretno, kad mi je DAC/pojačalo (Topping DX3 pro plus) na low gain, obično ga koristim blizu maksimuma (display kaže -10 do -5 dB). Baš retko imam potrebu da idem glasnije od toga. Kada stavim na high gain, onda mi je oko -20 do -25 optimalno.
Šta preporučujete da ostavim, low ili high? Ako može i objašnjenje zašto, u rečenici ili dve. Skloniji sam prvoj varijanti, ali me zanima + i - obe, ako uopšte ima veze. Hvala.

E da, razlika sa/bez DX3 je nebo i zemlja. Imam desktop koji ima baš slab 3,5mm out i laptop kome je 3,5mm out dovoljno glasan da ne mogu da pojačam do kraja. Nema uopšte poređenja sa DX3, druga dimenzija zvuka.
 
zavisi sta pokrece taj amp i koliko napona daje na low i high gain

neke iems su osetljive na high gain, a opet neke slusalice traze veci napon da se poteraju pa na low gain dobijes meh sound... zato i postoji opcija da se menja u zavisnosti sta zakacis na njega
 
Hifiman Edition XS. Pokušaću večeras da uporedim sa istom muzikom. Na prvu, low gain mi je zvučao bolje, ali vrlo različitu muziku sam slušao pre i posle promene.
 
Gledao sam ovaj video. Ovo je savršenstvo
Zanimljiva stvar.
Mene tu jedino brine sto postane A klasa kada se zakaci na eksterno napajanje.
A klasa ima svoj specifican zvuk, ali se i jako greje.
To sto se A klasa greje nije strashna stvar, jednostavno je takva arhitektura koja je najmanje efikasna po sistemu "all gas no brakes".
Ovde je malo ipak strashna, jer iako se ne koristi baterija kada je zakacen na eksterno napajanje ta baterija je i dalje interna/unutra pored usijanog pojacala.
Ako je odozgo 45-55 stepeni (kako uglavnom bude na A klasi), unutra ko zna koliko je....ali generalno je pravilo da na pojacalu A klase mozes da skuvas rucak ili da ga koristis zimi za blago dogrevanje sobe.
Tih 45-55 stepeni su na kucistu pojacala koje je cesto jednako rupicasto koliko i nije (kako vrlo cesto bude uglavnom kod A klase pojacala). Kod ovoga je sve zatvoreno, nema ni trunke ventilacije.
 
Da, A klasa je ozbiljna grejalica, neki ampovi dostižu i 60 stepeni lagano. Nisam našao da je neko merio temperaturu na xDuoo XD05 Pro kada radi u A klasi ali ako stvarno dostiže te vrednosti onda mu vrlo verovatno sledi degradacija baterije...
Hifiman Edition XS. Pokušaću večeras da uporedim sa istom muzikom. Na prvu, low gain mi je zvučao bolje, ali vrlo različitu muziku sam slušao pre i posle promene.
"Generalno" je bolje low gain, što konkretno važi i u slučaju tvog ampa i slušalica sa lakoćom. Sa high gain ćeš verovatno rizikovati dinamički opseg a za tim stvarno nema potrebe s obzirom na to koju opremu imaš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno