Šta je novo?

Pojacala za slusalice

U svakom slucaju, slusalice stizu za 10-ak dana, pa se ja javljam sa utiscima . . .:type:
 
Meni samo in ear slusalice na telefonima, plejerima i integr. zvucnim zvuce dovoljno ubedljivo, on/over ear po mom misljenju traze pojacalo. Naravno i sto bolji dac.. sve u zavisnosti o kakvim se slusalicama radi, npr nekim raspad od 500-1000 din nema pomoci a vec neke malo bolje mogu da profitiraju prelaskom sa integruse na dac/amp (primer ovih a4 koje imam, zvuce bolje uz fiio nego preko integre a generalno su neuporedivo losije od hd7).

Sto se mene tice za over ear pojacalo je obavezno.. i pre bih kupio XDG ili DGX nego neku creative koja ima slican dac ali nema pojacalo..

Od prenosivih pojacala (fabrickih, ne custom ;)) mislim da kod nas tesko moze da se nadje bolje od:
http://www.head-fi.org/products/fiio-kilimanjaro-2-e11k-portable-headphone-amplifier

http://www.headfonia.com/fiio-e11k-new-budget-king/

Kosta 8k din kod nas, snaga je 270 mW @ 32 oma i ima nisku izlaznu impedansu.. tako da bar u teoriji treba da radi odlicno sa slusalicama do 150 oma ali ima i tu izuzetaka kao AKG K serija npr koja vazi za izbirljivu sto se pojacala tice..

Radi sa android 4.1+ telefonima, sto znaci da povezes telefon sa ovim uredjajem i on naravno radi samo kao pojacalo a telefon kao dac. Nije bas prakticno nositi oba uredjaja sa sobom ali eto, u pakovanju dolazi ona gumena traka kojom se uredjaji spajaju http://i42.photobucket.com/albums/e328/twister6/twister6002/fiio_e11k-16_zpsa37125af.jpg

Ali ja bih na tvom mestu kupio neko dac-amp resenje.. jer ako je integrusa losa-prosecna nece mnogo pomoci ovaj e11k, slicno vazi i za telefon. Mada je taj htc dobar.

Postoji jos jedna opcija - fiio e07k http://www.head-fi.org/products/fiio-andes-e07k-portable-usb-dac-and-headphone-amplifier-96khz-24-bit

Ovo je dac/amp, znaci moze da radi i uz laptop/komp ali i uz telefon (kao i e11k ima bateriju) gde za razliku od e11k radi i kao dac a ne samo kao pojacalo. I na taj nacin bi primetno unapredio zvuk u odnosu na telefon i integrusu, posebno u smislu jacine i muzikalnosti, ne verujem da je nesto mnogo ''detaljan'' ovaj fiio (iako je 99% bolji od integr.) ali za te pare tesko da ima bolji, slican uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi Magni 2 Uber pre 2 dana i sada konacno mogu da slusam glasno koliko hocu :).
Nisam ocekivao da je pojacalo ovako malo. Kvalitet izrade je fenomenalan, zvuk je dobar (jos nisam radio AB testove).
Sledeceg meseca cu nabaviti Modi 2 Uber i to je moj endgame za sledecih par godina.
 
Imao sam neke AudioTechnika sluske doskora - odlican i cist zvuk ali dosta tihe.
Imao Creative eksternu karticu nije dovoljno davala snage, uvek mi je to tiho bilo.
Probao nekoliko tih kombinacija sa pojacalima, gubljenje vremena i para.

E onda mi je dosao Lenovo Display Link Dock - pere konkurenciju kada je glasnoca
u pitanju (a probao sam dosta toga), mozda nije taj kvalitet zvuka koji bih hteo (ipak
malo radim i neku amatersku produkciju) ali sasvim ok i zadovoljan sam.
 
Hajd' da i ja pitam.

Imam slusalice Beyerdynamic DTX 710 i laptop ASUS N50V, koji ima Realtek HD Audio ALC663.

Zvuk je dobar ali se osjeti da nema snage. Htjeo bih kupiti neko pojacalo do max 50eura jer mi se ne isplati vise, nemam velike zahtjeve, samo da bude glasniji ton i da se cuje malo basa, da ne moram do kraja pojacavati i da ne bude opet OK ton.

Koje pojacalo bi mi preporucili. Sta mislite o Fiio E6, to je negdje oko 30ak USD ili malo vise. Da li ce zavrsiti posao, dosta ga hvale po netu za te pare. Treba mi samo za sluske ni za sta drugo.
 
Ja bih batalio tu integrusu.. ne znam kakve su cene preko Drine ali pokusaj da nadjes polovan fiio e07k ili e10k, polovan asus xonar U7. To su dac/amp uredjaji i zvuce bolje od svake integruse.

A mozda je jos bolja opcija da sa ali-a narucis ovo - http://ru.aliexpress.com/item/SMSL-SD-793II-DAC-DIR9001-PCM1793-OPA2134-Coax-Optical-Input-Headphone-Amp-B/1916716964.html

Takodje dac/amp, jedan od najboljih za te pare. Svi hvale zvuk i kvalitet kucista ali su izgleda neke serije imale problem sa kontrolom kvaliteta. Obrati paznju na nacin napajanja i povezivanja sa kompom (nije usb kao fiio) pa ne znam da li ce moci da se poveze sa tom laptopom.

Evo ovaj clan je narucio pre 10-ak dana pa mozes da sacekas da proba i napise utiske - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca&p=4239850&viewfull=1#post4239850

A do tada odgledaj ovaj test, lik je probao i ima brdo audio opreme i detaljno opisuje svaki uredjaj, prilicno je zadovoljan sa tim dac/amp-om - https://www.youtube.com/watch?v=N-47_1TU9HY

Sam si rekao da je budzet oko 50e, ovaj proizvod i kosta toliko otprilike + troskovi pracenja i slanja a ima odlican dac i pojacalo za te pare, i ja razmisljam da narucim i probam, uporedim sa fiiom.
 
Poslednja izmena:
Moras da proveris mogucnost povezivanja ovog smsl sa laptopom.. moguce je da ne moze uopste a i trazi dodatno napajanje.
Najjeftinija opcija ti je U3 Xonar, mislim da je bolje resenje od integruse+najjeftinije pojacalo.

Mada na tvom mestu bih prezalio 80e za nov fiio e10k ili jos bolje 100e Xonar U7, onda ces biti miran godinama sto se zvucne karte/pojacala tice. U5 se bas i ne isplati po ovim cenama jer losije zvuci od U7 a cena je samo malo niza.

Imas ovde dobar test U7 - http://www.kitguru.net/components/soundcard/zardon/asus-xonar-u7-echelon-edition-review/

To je neka malo skuplja gaming verzija ali zvuk je isti kao i na obicnoj U7, razlika je u dizajnu i nesto boljem softveru na ovoj echel. verziji.

Prednost U7 bi bio softver prilagodjen gamingu/gledanju filmova i raznim emulacijama zvuka kao verovatno nesto malo bolji kvalitet zvuka a prednost fiia nesto niza cena, manje dimenzije, jace pojacalo i hardverski bass boost koji je korektno podesen..

Uglavnom, za laptop najbolja a najjeftinija resenja bi bili usb dac/amp U3, U7 i fiio e10k, sad ti vidi po cenama sta ti najvise odgovara a tako nekako je rangiran i kvalitet zvuka :)

Evo i nekih testova ta 3 uredjaja:
U3
U7(nema veze sto je ova echel. verzija, kvalitet zvuka je isti)
E10K

Imas jos dosta komentara po netu (amazon, head fi npr) pa sam proceni, uglavnom sva 3 uredjaja opravdavaju cenu i vaze za dobru kupovinu.

PS trebao si da kupis SL ili neke bratske im slusalice :) I te BD vaze za jedne od boljih u toj cenovnoj klasi ali ipak su SL odavno poznate kao najbolja kupovina.. nema veze, bices zadovoljan sa zvukom kada se otarasis integruse.
 
Poslednja izmena:
Stiao je SMSL SD-793II...brže nego što sam očekivao, naručen 8., poslat 13., stigao 24-tog. Na carini me nisu odrali, heh, braća Kinezi su naveli vrednost poši5ke od 20$ :D Dostava me je koštala ukupno 500 i nešto din. (i pojačalo između 55 i 60e).

Elem, izrada je solidna, sve je utegnuto, ništa ne zvecka, konektori lepo pasuju...jedino što mi smeta je zujanje koje se čuje kad dodirnem pojačalo, ali ako ga ne držim nema nikakvog šuma (bar ga ja ne čujem).
A zvuk...huh! Momentalno se čuje razlika u odnosu na Xonar DG. Morao sam da smanjim jačinu zvuka na svemu šta slušam, od AIMP-a, preko YouTubea, Twitcha, do PotPlayera...jačinu zvuka u Windowsu sam digao na max a samo pojačalo mi trenutno stoji na nekih 20-25% (otprilike, potenciometar nema nikakvih oznaka -.- ), i dovo5no mi je za regularno slušanje stvari. Već od 50% naviše postaje previše glasno...
Zvuk je dobio na basu, poprilično...čak do te mere da moram da ga ukrotim ekvilajzerom jer sam ranije na Presonusu HD7 bio prilično zadovo5an njim, sad me nekako guši, heh. Visoki tonovi su takođe došli do izražaja, u pozitivnom smislu...činele najzad zvuče kao činele :D Sve je dobilo na punoći. Sad treba da nađem neki balans svega toga, navikao sam na zvuk sa Xonara, ovo sad zvuči drugačije...experimentisaću još.

Sad...povezao sam ga optičkim kablom na S/PDIF izlaz na matičnoj i radi ok (u WinWin-u su mi uzeli 1000 din za kabl, majku im barabu :mad: ). Kad sam ga povezao na S/PDIF na Xonaru (i on i matična imaju optical out) nisam imao zvuk, ma šta nameštao u Windowsu, a kad bih pokušao da kliknem na bilo šta u Xonar Audio Centru on bi krahirao. Ne znam zašto Xonar ne voli ovo pojačalo...možda zbog UniXonar drajvera? Uglavnom, sad sam vezan na podešavanja u Realtek Audio Manageru, što funkcioniše sasvim ok, ali sam se nadao Xonaru jer mi se čini da ima više opcija za podešavanje zvuka...no, šta je tu je.

Uglavnom, veoma sam zadovo5an kupovinom. Pobo5šanje u odnosu na DG je drastično i odmah se oseti. Za male pare odlično rešenje...nešto poput Xonar Essence STX bi verovatno dalo bo5i zvuk, što se DAC-a tiče, ali i košta 2-3x više. Žao mi je što nemam Fiio X10k da uporedim, ali verujem da su tu negde što se kvaliteta tiče...takođe bih voleo da nađem neke sluške koje je teže terati od Presonusa, čisto da vidim kako bi se SMSL izborio sa njima...
Sve u svemu, nisam zažalio :)
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre, zasto si povezivao taj uredjaj na xonar kada je to dac/amp a ne samo pojacalo? :) Xonar ti sada prakticno ne treba.. osim ako neces da poredis zvuk ili ako koristis nesto iz asus softvera za igre i filmove.
Licno mislim da taj smsl ima bolji kvalitet zvuka za te slusalice od e10k (pre svega mislim na soundstage koji nije bas najbolji na fiiu) ali je pojacalo jace na fiiu (nebitno za presonus) koji je i laksi za povezivanje i ima hw bass boost.

Uglavnom mislim da nisi pogresio sa izborom, posebno u odnosu na cenu ;) Bas me zanima kako zvuci sve to, i ja razmisljam da narucim jer je cena sasvim prihvatljiva cak i za ''test'' od 7 dana.

Kad vec pomenuh narucivanje, zanima me ovo - sta u slucaju da uredjaj dodje sa nekom manom ili skroz neispravan? Citao sam da su neke serije tog dac/amp bile falicne.. i sad se pitam da li postoji bilo koji nacin za reklamaciju i vracanje ili su te pare jednostavno bacene?
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da vidim da li bi se nešto promenilo u odnosu na Realtek...mislim da bi SMSL-ov DAC "overrideovao" Xonar ako bih nekako isk5učio Xonar u Windowsu i koristio ga samo kao S/PDIF out. Još ću da pet5am sa tim...za sada, Xonar mogu da koristim za zvučnike (koje ionako ne koristim 90% vremena). U svakom slučaju, rekao bih da vredi tih para.
 
Steta sto nije klasicno usb povezivanje za taj smsl.. mada mozda je ovo i prednost na neki nacin.
Ja npr fiio/xonar DG menjam samo u control panelu sa 3 klika.. mada i u aimpu menjam WASAPI/ASIO ali sam vec navikao na sve to pa odradim za 5 sekundi :) Fiio nema nikakve posebne drajvere a radi cak i kontrola zvuka preko bezicne tastature, to je velika prednost kada potenciometar nije pri ruci, uz film npr.

Prema nekim utiscima smsl ne bi trebao mnogo losije da zvuci od STX karte.. osim sto ima slabije pojacalo ali to u slucaju slusalica do 150 oma uopste nije bitno. Znaci nov smsl kosta kao polovna DX karta sa koju treba bar neko custom pojacalo od 30e tako da je smsl super kupovina a verovatno su tu negde po zvuku.
 
Poslednja izmena:
Lošiji od E10K sudeći po mišljenjima na netu.
 
Tako kazu, uz to vazi i da je udac2 imao probleme sa kontrolom kvaliteta (ali je dizajn bas dobar). Ali ubedjen sam da ovaj smsl zvuci bolje cak i od e10k a uz to kosta malo manje (al fiio ima hardverski bass boost i jace pojacalo).
Jedino sto smsl nacin povezivanja nije bas lak i sto su se neki zalili i na crkavanja/los kvalitet tog dac/amp.. mada to su mozda neke prve serije.

U svakom slucaju planiram da narucim smsl pa onda da uporedim sa fiiom.. jos kada bih imao i U7 xonar..
 
Poslednja izmena:
Uskoro ćeš da dižeš kredu za kupovinu DAC-ova.:d
 
Kredit bi trebao za skuplje proizvode, ovi socijalni mogu nekako da se isfinansiraju :)
Ma krediti su zlo, treba stedeti ako vec ne postoji drugi nacin ;)
 
Poslednja izmena:
Ne volim ove ampove sa baterijama kao fiio. Gledam da uzmem nesto sa napajanjem, svakako ga necu nositi sa sobom.
 
Pa nemaju svi fiio baterije a i ti koji imaju mogu normalno da rade na kompu uz usb konekciju/napajanje (tako se i puni baterija koja se posle prazni uz tablet/smartfon).

E10k se povezuje usb kablom i to je to, cak nisu potrebni nikakvi drajveri za win.

Ako hoces dac/amp sa posebnim napajanjem onda kupi smsl samo ne znam da li ces moci da ga povezes sa laptopom bas zbog toga sto nije usb, imas objasnjeno par postova iza kako se povezuje.

Kupi E10k ili Xonar U7 (80e/85e na KP), glupo je da dajes 50e samo za pojacalo a onda da slusas zvuk sa integruse. U7 je univerzalniji dac jer ima i Asus softver sa raznim podesavanjima i emulacijama zvuka sto nekima moze da znaci za igre i gledanje filmova.

Mada mozes i Xonar U3 da kupis, nije skuplji od 40-ak evra.. jeste da lici na usb flash ali za tu cenu hvale kvalitet zvuka + ima pojacalo, ne bas najbolje ali mozda je optimalan izbor za slusalice koje si kupio.
 
Poslednja izmena:
da li je 793II i koliko bolji od e10k ? (zvučno)
 
Neki kazu da jeste (soundstage, separacija instrumenata), fiio ima mocnije pojacalo (200mW vs 130mW @ 32Ω). Iz nekog razloga sam ubedjen da smsl stvarno zvuci bolje od e10k a nadam se da cu se u narednih mesec-dva u to i uveriti ;) Zadrzacu uredjaj koji se bolje pokaze, nema bas logike da imam 2 slicna eksterna dac-a.. steta sto 793 II nema hw bass boost, znaci to za instant aktivaciju uz igre ili filmove mada nekim slusalicama to i nije potrebno.
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno uzimam Xonar U3, najjeftinije mi, najmanje zauzima prostora, jednostavno. Samo ne mogu da nadjem snagu pojacala @ 32 ohma s obzirom da je prihvatljivi kapacitet (power output) sluski 100mW, pa da se barem iskoristi.
Na moru sam sledeca 2 mjeseca tek tada mogu narucivati (malo mi zao), pa malo cituckam, vec sam nasao radnju gdje ima cijena, 85BAM (40 i kusur €)
 
Malo teze se nalaze ti podaci o pojacalima na Asus kartama ali ne moras da brines, sasvim lepo ce ''gurati'' te tvoje BD slusalice. Uz to vazi i da ima dobar kvalitet zvuka za svega 35e a i stvarno je pogodan za laptop i nosenje u dzepu, kao usb fles.

A onda ces proceniti da li ti je to dovoljno dobar kvalitet, sledeci korak su neke bolje slusalice i U7 npr. Ali nije to bitno, za pocetak uzivaj u zvuku koji ces imati ;)
 
Poslednja izmena:
steta sto 793 II nema hw bass boost, znaci to za instant aktivaciju uz igre ili filmove mada nekim slusalicama to i nije potrebno

Veruj mi da ti neće biti potrebno...na SMSL-u je Presonus dramatično dobio na bassu, čak gledam da ga smanjim nekako...

Fiio 10K Olympus 2 je takođe dobar, iako mi se više sviđa S/PDIF povezivanje na SMSL-u nego USB na Fiio...
 
Xonar u3 imaju opseg frekvencija od 20hz do 20khz. To valjda smatraju za neki standard. Sluske imaju veci freq opseg, pa da li se osjetno gubi na kvaliteti zvuka (bass, mid, treble) ili je to bzvz? Imaju sluske i od 5hz pa do 35khz i vise.
 
Xonar u3 imaju opseg frekvencija od 20hz do 20khz. To valjda smatraju za neki standard. Sluske imaju veci freq opseg, pa da li se osjetno gubi na kvaliteti zvuka (bass, mid, treble) ili je to bzvz? Imaju sluske i od 5hz pa do 35khz i vise.

Nemanja a koliki je tvoj opseg čujnosti ?
Brojevi se ne slušaju.

Moj sajet je da kupiš ono za što maksimalno trenutno možeš da izvdojiš i upariš sa slušalicama koje imaš.
Sva ta trka će stati kada budeš čuo zvuk koji ti izmami kez na licu a noga krene da sama poskakuje.
Ja tako mjerim opremu .

Ta trka neće stati kada budeš pročitao brutalnu specifikaciju :)
 
Ma tako je, peglam se oko gluposti bezveze. Ma kakvo cjepidlacenje, uzivaj. Uticao mnogo HSV[emoji16]
 
Ja da sam uticao ti bi do sada kupio U7 a ne U3 :d
 
@hsv

Koja je fora sa U7 i U7 Echelon, samo urban camo skin koji su sljepnuli preko?

Deluje mi interesantno taj u7, jer je u Becu trenutno oko 82-85e, sto i nije toliko lose uzeci u obzir na ponudu i dostupnost drugih dac/amp kombinacija... Kako sam odlucio da pazarim Sony a15 (posto sam od Fiio X3 II digao ruke) ta eksterna zvucna mi deluje primamljivo (jer cenovno je egal X3+microsd sa A15+microsd+u7, stim sto bi mi u7 verovatno mnogo bolje odradio posao kao stacionirani dac/amp uz lap za muziku od Fiia), mada opet deluje da je vise "jack of all trades, master of none" odnosno da bih se mozda i delimicno razocarao kao ti sa tvojim E10k...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno