Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Prilicno sam zadovoljan mojim uber schiit stackom, ali se razmisljam da ga zamenim sa Chord Mojom.
Trenutno imam 2 setupa - kucni (schiit stack + Fidelio x2) i portabilni (iphone 6s + dunu2000j).
O Mojo-u sam krenuo da razmisljam od kada je predstavljen iphone 7. Ako ne uzmem i7, sigurno cu uzeti i8, tako da bi mi dobro dosao neki portabilni dac.
Mojo je navodno kvalitetniji od stacka, a i ne bih morao mnogo da doplatim ako prodam stack.

Sta mislite, koliko sve ovo ima smisla? Da li uopste mogu da ocekujem primetno bolji zvuk sa opremom koju imam?
 
Nevezano za kvalitet zvuka, to parce alu sa nekakvim svetlecim klikerima :d jednostavno ne bih mogao da koristim :)

Z nesto i nije bas odusevljen u odnosu na cenu (~600$ u tom trenutku)

[YOUTUBE]EnWwCHSPuk4[/YOUTUBE]

Verovatno nije lako napraviti primetan zvucni apgrejd (u tom cenovnom rangu) u odnosu na Sch.stack koji imas a posto ti treba i prenosivost/uz ip7 izbor je jos ograniceniji.

Mozda ovaj Oppo:
http://referencehometheater.com/review/oppo-ha-2-headphone-amp-dac-review/

http://www.whathifi.com/oppo/ha-2/review

Postoji i novija, jos bolja verzija: http://www.whathifi.com/oppo/ha-2-se/review

Ali ne verujem da primetno ili uopste bolje zvuci od stack-a koji imas dok je u odnosu na ip7 svakako apgrejd.




Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Da, razmisljao sam i o ha-2.
I slazem se da Mojo izgleda odvratno :D.
Vuce me da probam kako dsd zvuci.
 
Poslednja izmena:
Zahebi iphone,kupis lepo krsten dap.Ibasso dx90,Fiio X5II,Cowon Plenue D...
 
Sve je to lepo, ali ne zelim da mislim o 2 uredjaja.
A i dosta scrobblujem :).
 
Kome treba, na aliju danas neko sniženje akcija traje jos 10ak sati ima Fiio A3, evo ja upravo kupio za 52 dolara. Kod nas je preko 9000 din.
 
Vidim da je najveći hit na Aliju FX-Audio DAC-X6, redovno ispod 60 $,
čak ima i izlaz za činčeve tako da se može nastaviti na pojačalo ili aktivne zvučnike.
Koliko sam čitao utiske kupaca (head-fi i tako to), sasvim dobar za te novce.
Nikako Z da ga istestira iako mu stalno šalju poruke.

Za nešto više, S.M.S.L M3 ima za ~70 € u Evropi.
 
Sta bi bio upgrade sa Fiio E10K u tom nekom cjenovnom rangu?
 
Kao što je Z rekao, sve je to slično ispod 100 $.

Glavna razlika ti je u konektorima. Ja sam na drugoj temi otkucao da ne bih nikada
kupio E10K zbog lošeg izbora konektora.

Zato su mi FX-Audio DAC-X6 i S.M.S.L M3 glavni kandidati za kupovinu na godinu.
M3 će najverovatnije "pasti" zato što se može napajati i iz USB porta, tako da ga mogu
nakačiti i na mobilni telefon plus ima ko da mi ga donese iz Germanije,
dok za X6 ne gine porez pa onda dođe na isto po ceni.
 
Sta bi bio upgrade sa Fiio E10K u tom nekom cjenovnom rangu?

Ovo sto je Duke rekao, mada opet ti sam medju ta 3 modela pogledaj i odluci sta ti se najvise isplati. Neke drasticne "kvalitativne" razlike u zvuku ne verujem da postoje.

Mislim da je neki "veci" upgrade tek sa Schiit stackom ili O2+ODAC kombo (oba su se mogu naci u EU, o2+odac u 2 izvedbe/proizvodjaca kod svajcaraca ili kod britanaca Mayflower kostaju oko ~250e). Opet za takve DAC+amp nije na odmet i neke slusalice iz "srednje" kategorije.

I opet je pitanje da li bi(h) bio zadovoljan u odnosu na zvuk koji bi dobio iz e10k/SMSL M3 ili 793II/ FX-Audio DAC-X6 sa npr HD 668/Presonus HD7 itd...

Fiio e10k jeste malo nahajpovan produkt ali za te novce je odlican, kvalitetan produkt i nece sigurno moci da nadmasi neko 200+ eura resenje. Ali ce sigurno da zadovolji 90% korisnika kojima se ne daje veci novac i koji koriste integrusu. Sta god da uzmes od ta 3-4 neces da pogresis, SMSL je mozda malo univerzalniji zbog prikljucaka u odnosu na Fiio...

Ja trenutno razmisljam da moje Pionirke zamenim za neke zatvorenog tipa (M40x ili DT770 250Ohm), u potrazi za nesto drugaciji zvuk, a i posle mozda e10k zamenim za drugi DAC/AMP kombo, mada mi deluje kao neko presipanje iz supljeg u prazno u mojoj situaciji.
 
Poslednja izmena:
Da citiram Z u vezi M3: "How the sound? I wanna say it sounds as good as anything else under 100 $."

E10K vade bas prekidač, što je odlično za igranje i hi gain nazad što se nalazi. Da ih nema, M3 bi bio glatko bolji.
Kome trebaju konektori kao meni, M3 ili X6 bez razmišljanja.

@Yojinbo

S.M.S.L M6 je verovatno sledeći kvalitativni skok, ali kao što si otkucao, bez adekvatnih slušalica,
skuplji modeli su bačen novac.
 
Poslednja izmena:
@Duke

Reci mi kada bi mogao da izaberes izmedju O2+ODAC verzije ili Schiit stacka sta bi uzeo? Eventualno neki drugi kombo do 250e koji bi bio "best bang for the buck"? Naravno i jeftinije ako moze da se nadje, ali da su makar u tom rangu.

Nisam pratio toliko puno u poslednjih godinu dana, ali vidim da je uletelo par novih modela sa konkurentnijom cenom. Modeli koji bi mozda i bila bolja opcija od ova dva navedena i proverena (O2+ODAC i Schiit)...

Sta god da se nadje na netu uglavnom se prica vrti oko istih modela u klasi do 100, 200 i 200+ eura...
 
Poslednja izmena:
Mene konkretno samo interesuje kategorija ispod 100 $ zato što planiram kupiti ;).
Pratim od letos, al' to je šta ima, ne dešava se ništa.

Za savet, od ovoga verovatno ne može bolje (mada po pitanju bih rekao da si pročitao :)):
https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/5e62tu/guide_dacs_headphone_amps_combos_portables/

Ako ćemo po Z, onda je jasno Objective kombinacija.

P. S.
Znam da se može pronaći na forumima ako se traži, al' uvek je problem što svi čekaju da neko prvi kupi,
a jedno iskustvo bez šireg upoređivanja ne znači ništa. Zato je Z najbolji jer mu prolazi kroz ruke
jako puno toga, a i razume se.
 
^bas to, kada se preoru forumi uglavnom dodje na isto, oko istih modela se zavrti. Gotivim Z-ja, nekada previse prica u prazno ali makar mu sve zivo prolazi kroz ruke.

Meni ovo poprilicno zanimljivo deluje.

http://www.headnhifi.com/amplifiers/desktop-headphone-amplifiers/OBJ_O2_ODAC_digital2

A koliko vidim imaju i rev. B verziju

http://www.headnhifi.com/dac/o2-odac-combo

Ali na kraju deluje kao overkill ako nema "pratecu opremu" (severno od 200 eura). Nema poente bacati novce na dac/amp kombo ako ce isti biti skuplji od slusalica koje se koriste. :)

I M6 nije losa opcija, cak mozda i bolje resenje od e10k/m3 ako zeli da se istegne malo vise a ne zeli da puca na Schiit i O2+ODAC. Neki cak preporucuju da se uzme zaseban amp uz e10k i da tek onda slusalice "progledaju" uz e10k+amp combo (jer je navodno dac od 10ke sasvim dobar)

Mada, e10k/m3 i Superlux/Presonus/Samson za ~100e zadovoljice veliku vecinu (a mogu da guraju sluske i do 250 Ohma - barem po iskustvima na netu, tako da je i diskutabilno ima li potrebe ulagati u bolji dac&amp combo ili pak bolje slusalice).
 
Cekaj, Z mu dodje neki autoritet :D ?
Mislim, smesno mi je sto postujete samo njegove utiske.
 
^ Innerfidelity je doktor nauka za Z-ja.

Ono gde Z ima prednost je sto mu dosta stvari prodje kroz ruke i sto je orjentisan ka budzet segmentu.

Inace je dosta manje tehnicki potkovan i reviewovi su mu vise "svidja mi se ali ne mogu da objasnim, ali svidja mi se..." :) I uz naravno dosta drame.

Edit:
Volim da odgledam njegove klipove ali se ne bih uzdao u njega bas toliko.

Inace pored innerfidelity-ja dodao bih jos jednog- lachlanlikesathing. Jes da je malo pederast, ali je odlican, objektivan reviewer.

A od debeljka Zja postojemo jer koliko-toliko ima neku listu- odnosno bolji pregled sa preporukama u odredjenim cenovnim segmentima. (a predlozi sa liste mu i nisu toliko losi ) :)

Edit 2:

Da li je neko primetio koliko SMSL modela mu je proslo kroz ruke i svaki je za preporuku.. :) Pitam se zasto... :p
 
Poslednja izmena:
FX-AUDIO DAC-X6 za samo 49 $!

Sinoć sam spazio na Aliexpressu da je ovo nova rekordno niska cena, obično varira između 56-59 $
i to kod proverenog prodavca. Ima ih nekoliko za audio opremu.

Akcija traje još dan i nešto.

Pitanje

Vredi li ići sa Xonar DG, mislim po kvalitetu zvuka?
Jasno mi je da mogu kačiti i laptop, mobilni, sat. risiver, TV.

Za X6 u suštini treba kupiti odmah bolji transformator.
 
Kazu da zvuci bolje od U7 i samo malo losije od STX - navodno je zvuk topliji (kombinacija CS4398+OPA2134 pa, iako je detaljan, zvuk dobija tube amp-like ''boju'') dok STX zvuci malo hladnije i detaljnije a obe signature ne odgovaraju bas svim slusalicama/zvucnicima, naravno.

https://translate.google.com/translate?hl=sr&sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Fforum.overclockers.ua%2Fviewtopic.php%3Ff%3D9%26t%3D153715%26start%3D20

https://translate.google.com/translate?hl=sr&sl=ru&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.audiofight.info%2Fcapim-i-usilivaem-obzor-feixiang-dac-x6

I jedan JP link, lako se menja op-amp pa je moguce dobiti snagu i zvuk po zelji - http://store.shopping.yahoo.co.jp/nfj/h49-f.html

Za ove pare (50-60$) tesko da postoji nesto bolje od ovog DAC/AMP i SMSL 793 II.
 
Poslednja izmena:
^taj FX X6 je odlican uredjaj ali mu je slaba amp sekcija ako se ne varam (tako da bi tu mozda trebao da razmisli o nekoj alternativi/dodatku). Ali za te novce mozda i najbolja opcija u <100e kategoriji (+ sa dodatnim amp resenjem).

Edit:

Lol - koja "poplava" foruma sa "jeftinim" kineskim resenjima... :p

Mislim da se neki clanovi grcaju i skrgucu zubima... (znam da hsv ima kez na licu jer zna na koga mislim(o) ) :d
 
Poslednja izmena:
Nije mu slabo pojacalo ali nije ni za neke mrcine od slusalica, fazon je sto ko hoce lako moze da unapredi zvuk uz promenu op-ampa :)

Kazu i da odmah treba promeniti strujni adapter jer je ovaj koji ide uz uredjaj neko najgore kinesko djubre :d
 
Inace, naleteo sam na ponudu za 02+ODAC digital edition(?!) (onaj u svajcarskoj produkciji), star oko 1,5 godinu za ~120e.

Da li da zagrizem metak ili ne? Ovo mi nenormalno primamljivo deluje. Nema garanciju ali mi nudi mogucnost da mu vratim ako ne radi ili rikne (u prvih 30dana)...

+mogu da se otarasim e10k i jos dodatno ucinim nabavku o2+odac sladjom... :d

(inace hsv je kriv sto vec nekoliko dana tumbam po forumima za recenzije sa razlicitim dac/amp komboima- nije da mi tesko pada ali...) :D
 
Poslednja izmena:
Hvala hsv.stoned na detaljnom odgovoru. Ima na head-fi dve tema, jedna je i dalje aktivna.

Videću do sutra da li ću se zaleteti ili ću sačekati dogodine.

Na osnovu pročitanog, slušalice koje imam se odlično slažu sa njim.

Nije mu slabo pojacalo ali nije ni za neke mrcine od slusalica, fazon je sto ko hoce lako moze da unapredi zvuk uz promenu op-ampa :)

Kazu i da odmah treba promeniti strujni adapter jer je ovaj koji ide uz uredjaj neko najgore kinesko djubre :d
U vezi napajanja - problem je što očigledno postoje falični primerci/serija. Neki nemaju problema, a neki su morali da promene.
Kako koga zalomi. Isto važi i za 6,5 na 3,5 mm adapter.

^taj FX X6 je odlican uredjaj ali mu je slaba amp sekcija ako se ne varam (tako da bi tu mozda trebao da razmisli o nekoj alternativi/dodatku). Ali za te novce mozda i najbolja opcija u <100e kategoriji (+ sa dodatnim amp resenjem).

Edit:

Lol - koja "poplava" foruma sa "jeftinim" kineskim resenjima... :p

Mislim da se neki clanovi grcaju i skrgucu zubima... (znam da hsv ima kez na licu jer zna na koga mislim(o) ) :d
Ko hoće da plaća marketing izvikanih kompanija samo napred.
Napred kapitalizam i Kinezi ;).

Ako oni koji imaju više novca od nas i mogu da biraju, pa se opet odlučuju na kineska rešenja - pametnom dosta.
Isto važi i za slušalice i mnogu drugu robu.
Ja sam bio jedan od pionira na ovom forumu koji je popularizovao kineske mobilne telefone.
Sećam se šta je sve bilo pa sam bio i dig'o ruke od svega. I gde smo sada po tom pitanju?

I da se osvrnem na zaostalu poruku...
A od debeljka Zja postojemo jer koliko-toliko ima neku listu- odnosno bolji pregled sa preporukama u odredjenim cenovnim segmentima. (a predlozi sa liste mu i nisu toliko losi ) :)


Da li je neko primetio koliko SMSL modela mu je proslo kroz ruke i svaki je za preporuku.. :) Pitam se zasto... :p
Možda zato što S.M.S.L ima veliku ponudu? Prošlo mu je kroz ruke puno i Fiio modela. Konkretno 11.
Na YT kanalu je jasno stavio:
I do product review and educational / instructional videos, mostly involving Home Theater or budget Audiophile items such as headphones, speakers, dac and amps, music players, etc. If you would like to send me a product to review as an individual or as a company (not a distributor) contact me below. Your email will be ignored if anything sketchy about the products or site is detected.

ZeosPantera & Z Reviews is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to amazon.com
Momak ništa ne skriva šta radi.

Realno većinu najviše zanima budžet segmet. I njegove preporuke su manje-više slične svuda gde pitate.
 
Duke opusteno, nemam nista protiv kineza niti ako je dobro odradjeno i testirano. Mislim da si pogresno razumeo moj post.

U celoj toj prici jedino mi je problem oko cimanja sa nabavkom odredjenih modela kineskih proizvodjaca i sto iskustva ljudi koji ih imaju variraju. Njihov premium segment je odlican u udaraju iznad cenovnog ranga u kojem su (i sam vozim, Fiio EX1 in-ear sluske, e10k i jos par sitnica narucenih sa Gearbesta i Alija). Ali opet zasto bih se cimao dodatno za nesto "egzoticniji" proizvod- cimanje oko uvoza+carinjenja a mogu da uzmem nesto sto mogu lakse da nabavim i provereno je dobro/odnosno istog kvaliteta - a pritom bi me skoro identicno kostalo?

Primer SMSL m6 i XD05 - izaslo bi me oko ~240e, i nije bas jeftino a imam proveren O2+ODAC ili Schiit stack u Evropi za isti novac prakticno + godinu dana garancije (koju mogu da okacim macki o rep ali u krajnjem slucaju je manje cimanje nego da saljem za Kinu). Generalno gledano tih par uredjaja koje smo naveli za 200ak evra su u "korpi" entry-level uredjaja (nebitno da li je izvikan zapadnjacki ili kineski proizvod) koji najvise daju za ulozen novac a razlike izmedju istih su minimalne... Za neko vece "zezanje" treba mnogo vise kesa a i da li bi se tada dobili zeljeni rezultati (i da li su uopste primetni)...

Bas sam pricao sa hsv-om, bas me interesuje da li cu cuti primetnu razliku izmedju e10k i ovog O2+ODAC-a i kasnije kada dodam neke druge slusalice u pricu. Jer vrlo lako moze da se desi da kada pogledam(o) dodjem(o) do cifre od 400+ stucanih evra a kvalitativno nikakva razlika nije osetna u odnosu sa segmentom do 100e recimo...

@shin

Nego sta nego da jesam vec rezervisao. ^^jos samo da se dogovorim sa covekom oko placanja/preuzimanja (i da mi baci slike na mail kako bih video konkretno o kojoj verziji se radi, jer ih proizvode u nekoliko varijacija-sa razlicitim modovima). :)
 
Ma razumeo sam te da nisi kritikovao ;).

Nisam bio dovoljno jasan da se ne odnosi na tebe već na one koje kritikuju kinesku robu,
a koje si i sam spomenuo.

Jasno da se slažemo.

I sam sam otkucao da M3 za 70 € je bolji izbor od X6 za 56-59 $, al' za 49 sam u dubokoj dilemi.
 
Aune X1 anyone? xD Na njega sam skroz zaboravio i sada me baca u dilemu...

Strasno, nista gore nego kada se ovako latim gledanja dac/amp komboa na netu... xD

Bukvalno crna rupa ovaj hobi, i vremenski i po djepove... xD
 
Evo da dodam jos jedan DAC/AMP kombo u azijskoj izvdebi.

Audinst HUD-MX2

MX1 je 160e, MX2 (aktuelna verzija) ~220e. Naravno bez uracunatih troskova za posiljku i carinu.

Ali vrlo interesantan kombo i fukncionalno bolja alternativa od poznatih Schiit i O2DAC resenja.
 
Nazad
Vrh Dno