Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Creative_X

Slavan
Učlanjen(a)
15.06.2009
Poruke
1,790
Poena
210
Ponosni sam vlasnik slusalica AKG K701 i Q701. Hteo bih da izvucem maximum iz njih i zanima me gde bih mogao da pazarim ili narucim neko pojacalo za iste.
Ili neki savet u vezi ovoga.
Unapred zahvalan!
 

Prilozi

  • Image933.jpg
    Image933.jpg
    94.4 KB · Pregleda: 514
A koju zvucnu koristis jel ta neka Creative X ?
I mene interesuje tako nesto pa da se prikljucim temi :p
 
Koristim onu Creative XtremeMusic (ona za pozlacenim konektorima). Znam da bi bila idealna ona Asus Xonar stereo serija koja je namenski bas za slusalice radjena ali kosta dosta. Pokusavam da nadjem nekog ko pravi ova pojacala da osetim tu potpunu draz ovih fenomenalnih slusalica.
 
Koristim onu Creative XtremeMusic (ona za pozlacenim konektorima). Znam da bi bila idealna ona Asus Xonar stereo serija koja je namenski bas za slusalice radjena ali kosta dosta. Pokusavam da nadjem nekog ko pravi ova pojacala da osetim tu potpunu draz ovih fenomenalnih slusalica.

Koja je to Asus daj neki link da je vidim
 
video sam da su po inostranstvu dosta popularni Fiio E5 pojacala. stvarno ne bih znao da ti kazem o kvalitetu. Takodje ih verovatno nema kod nas.


sada je tu xonar dg koja ima ugradjeni hp amp. karta je oko 3000 din sto stvarno nije mnogo. ne znam kako bi se poredila sa tvojom trenutnom zvucnom.
 
Zeljko DJ ti je ponudio DIY varijantu na hi-fi forumu. Znam ga licno, drugar. :) Dobar sa lemilicom, i audiofil pre svega. Treba narednih dana da poslusam jedno lampasko pojacalo za slusalice kod njega, pa ako ti nije hitno do tada, iznecu ti utiske. Eksperimentisali smo pre sa lampama oko cd-a i eksternog buffera, a kako imas AKG K701, lampe bi tu legle samo tako posto sa nekim ostrijim tranzistorcima kazu da je moguce brijanje glave.:d
 
video sam da su po inostranstvu dosta popularni Fiio E5 pojacala. stvarno ne bih znao da ti kazem o kvalitetu. Takodje ih verovatno nema kod nas.


sada je tu xonar dg koja ima ugradjeni hp amp. karta je oko 3000 din sto stvarno nije mnogo. ne znam kako bi se poredila sa tvojom trenutnom zvucnom.

Da li postoji neka skuplja kartica sa boljim hp amp
 
Voleo bih da nadjem nekog ko pravi ta pojacala. Pokusavam tacnije vec da ga nadjem.
 
Ako ti nije hitno, dobices izvestaj za par dana o tom DIY lampasu by Zeljko.
 
Sigurno bi ti se najvise isplatilo da nadjes neko polovno pojacalo, mada bi ja prvo gledao da nadjem dac.

Ja sam pazario k702 pre nekih mesec dana, pritom imam xonar ST vec nekoliko meseci. Zvuk je OK ali iskreno mislim da karta tesko tera AKG sluske. Naravno da ce zvuk biti glasniji, cistiji sa vise detalja (dac je sasvim pristojan), u odnosu na creative koji nema headphone amp i ima losiji dac, ali neocekuj nebo i zemlju. Xonar dg bih zaobisao iako ga nisam cuo.

Sto se pojacala tice, od jeftinijih varijanti na netu uglavnom hvale matrix m-stage i burson ha 160(naravno sa burson opampovima), koji je podosta skuplji. Ja nisam uspeo da ih pronadjem kod nas. Zanimljivo oba pojacala su solid state a ne tube.

Od tube pojacala tu su Ming DA MC 84, DarkVoice 336se...7, Woo audio 6 itd...

Pokusavam da shvatim zasto si kupio Q701( mozda poklon!?) kad vec imas K701, a razlike izmedju dva modela bi trebale biti samo kozmeticke. Zar nije bolje da si skupljao pare za pojacalo ili bolji dac.
 
A sto ne ove >
upload_1227_1_d.jpg

kostaju oko 5k u mitros musicu kod nas.
 
Mogao bi da pogledas Musical fidelity v90HPA ili neko jeftinije resenje kao fiio e10k
 
Pozdrav. Da li neko ima predlog koje pojacalo uzeti za Fidelio X2?
Drugar u februaru ide u USA, tako da u obzir dolazi bilo sta sa Amazona.
 
JDSLABS Objective2 + ODAC
Schiit magni/modi kombo (ako mu treba samo pojacalo moze da uzme magni bez modi)
to je nesto sto bi ja uzeo da mogu preko neta :D
 
Takođe glasam za O2+ODAC kombinaciju.
 
Ja bi uzeo shiit zato sto kasnije moze da uzme samo dac ako pojacalo ima dovoljno snage ili obrnuto :D
Mozes i da uzmes bolje pojacalo i bolji dac posto oni imaju vise proizvoda ne mora magni i modi.
 
Poslednja izmena:
Drugari, nov sam ovde, nisam neki audiofilski strucnjak i registrovao sam se pretezno da bih dobio adekvatnu pomoc i preporuku od ljudi koji se razumeju u problematiku.
|Dobicu na poklon slusalice Audio-Technica ATH M30X i koliko sam video po netu, u pitanju su kvalitetne, prevashodno studijske slusalice. Meni ce koristiti za kucno slusanje muzike i kao prenosne slusalice, posto cesto putujem. Zanima me da li se moze iskoristiti njihov potencijal i koliko, povezivanjem na mobilni telefon (HTC ONE-V) ili mp4 plejer (CREATIVE ZEN), pretpostavljajuci da je verovatno neophodno da kupim i neko pojacalo za slusalice? Koje bi najvise odgovaralo i u kom cenovnom rangu? Napominjem da slusam slojevitu i specificnu muziku, sa dosta detalja i sl. (da ne davim oko zanrovskih kategorizacija).
Pozdrav.
 
^ https://www.youtube.com/watch?v=pQwKYwRwL84

:d

Dark M. sa foruma ima m30x pa moze da ti kaze kako zvuce na telefonima a kako na boljem i jacem izvoru zvuka. Ja nisam skroz zadovoljan kako over ear slusalice koje sam probao zvuce u toj kombinaciji (telefon ili mp3 plejer), sa pojacalom je druga prica.

Ali sad moras da napises budzet. Postoje uredjaji kao fiio (mogu da se kupe kod nas) koji rade i kao dac/amp preko usb sa kompom/laptopom ali i sa android telefonima samo sto mislim da moras da imas 4.1+ verziju os-a.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram pitanje kefalo.

Što se tiče toga, na telefonima gde sam ja probao su pretihe, inače nije loše. Ne znam koliko ta dva imaju jače izlaze. Nije da im treba jako pojačalo jer mi rade i na kartici koja nema pojačalo za slušalice.
 
Hvala na odgovoru. Sada gledam fiio pojacala. Ima tu dosta toga i velikog raspona cena. Moracu malo da proucim, saberem se i oduzmem...,).Kad naletim na nesto odgovarajuce, bar po meni, javljam se za proveru i preporuku....
 
Nazad
Vrh Dno