Šta je novo?

Pojacala za slusalice



Zanimljiv model samo steta sto nema coax i(li) optical. Verujem da su materijali kvalitetni i da je izrada odlicna ali dizajn.. potpuni promasaj, ocajno dizajnersko resenje, kao boca neke kozmetike :d

Sacekacu da se malo iskristalise sve vezano za FW/GTO filter, da se pojave neki uporedni testovi sa ostalim modelima iz te klase. Ali vec sada mi deluje da bi zvucno mogao da bude dobar apgrejd posle X6, uz nekoliko ergonomskih mana (coax/optical) i nebulozan dizajn kucista.



 
Poslednja izmena:
Kinezi imaju masu dobrih plejera...
Ja sad 11-og naručih XDuoo X3 II. Rekoh im da stave cenu ispod 50 dolara, da probam da izbegnem carinu...videćemo da li će upaliti.
 
105$, sa futrolicom. Nisam hteo plejer sa toucj kontrolama jer ne želim da ga vadim non-stop iz džepa/torbice da bih video šta radim. Fizički tasteri su zakon. A i ostavio je prilično dobre utiske u testovima, čak i UI što je neobično za manje kineske brendove. Takođe, 10-band custom EQ.
 
Ok cena, srecno i da prodje bez vecih troskova :)
I mene smaraju touch kontrole ali bih verovatno pre uzeo M3K, pre svega zbog domace garancije (i dalje imam neki trip od chi-fi iako nisam imao nikakve probleme za ovih 5 godina) a po funkcionalnosti xDuoo i FiiO su ''tu negde''.
 
Poslednja izmena:
Tri zanimljive, niskobudzetne sprave.

1

Onaj mali Sabre - Lusya, ako je to uopšte ime brenda je na prvo slušanje odličan DAC-ić. Samo sam ga sa Takstar Pro 82 slušao za sad, mrzelo me je da ga kačim na pojačalo i zvučnike (tu se sad nešto drugo testira). Čuje se odmah da ima pojačalo za slušalice jer vrlo živo i dinamično zvuči sa slušalicama. Malo je svetliji zvuk od DF Black ali i malo otvoreniji sa širom zvučnom scenom i preciznijim basom. Nisu velike razlike ali se meni ovo čak i malo više sviđa od Black-a. A košta 23$

Jedini "problem" je što odbija da radi sa telefonima, probao na Mi 8 lite i Mi 5 i samo se puckanje čuje šta god da radim. Kome to nije problem, ovo je luuuda kupovina.

Kućište je inače od aluminijuma, lagano je, gore oko džeka je neka providna plastikica - svakako ne deluje premium izrada kao DF ali je 4x jeftinije tako da nemam zamerki nikakvih. Isto je plug and play kao i DF, nema drajveri, komp ga prepoznao na prvu... podržava hi-res do 24/96, već sam probao i to, radi super...

Mislim da ovo treba da ima svaka kuća po 1 i da se integruša izbaci iz upotrebe.
2

3

Pisu specifikacije na AE, da ne kopiram sve ovde.

USB - 24/96kHZ, optical/coax - 24/192kHz, pojacala za slusalice 90-100mW @32Ω (headphone matching impedance: 16-200Ω), podesavanja bass/treble ±6dB.
Za 28-35$ deluju odlicno.
 
Poslednja izmena:
Videh i ja to što je Aibo napisao, želim tu spravicu sad. Ima li negde kod nas ili mora sa Alija?
 
Nema, mada ne sumnjam da ce se pojaviti kod KP preprodavaca, po 15-20 evra visoj ceni.
Naruci, to je najisplativija opcija.

 
Nesto iz SRB kuhinje :)

https://earmen-shop.com/products/donald-dac
https://www.headphone.guru/earmen-donald-dac-tr-amp-review/
earmen-donald-dac-front-500x480.jpg


https://earmen-shop.com/products/tr-amp
https://www.headfonia.com/first-look-earman-tr-amp/
EarMen-TR-Amp-5.jpg
 
Jeste, slazem se. Ali je dobro sto se desava nesto na tom polju u SRB, znam da odavno postoje ljudi koji su u toj audiofilskoj/hi-fi prici ali ovo je prvi put da vidim domaci proizvod u ''consumer/hi-fi'' DAC/AMP klasi.
Pohvala za originalnu nomenklaturu :)
 
:)
Paja Patak. 85 godina a i dalje aktivan. Konvertuje D-kvak u A-kvak. :,,:
 
Taj domaći proizvod je koliko mi se čini iz Aurisa, naravno u saradnji sa američkom kompanijom, tako nešto su mi rekli na HiFi sajmu.

A ima domaćih proizvođača kako kutija KSN (N.N. Acoustics), tako i pojačala. Sedra (Solaja Audio).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:


 
Da odgovorim sam sebi kao nastavak na post iz podforuma "sta da kupim" :D

Odustao sam od svih bt resenja jer kvalitet zvuka koji se prenosi je ispod proseka, bt protokoli bas kompresuju zvuk..

Nasao sam Meizu HiFi DAC Headphone Amplifier, na zalost samo standardnu varijantu, pa ako neko zna gde moze da se nadje pro varijanta nek pise..

Review pro varijante: https://www.audiosciencereview.com/...hifi-pro-usb-c-phone-dongle-dac-review.10423/
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, voleo bih savet od iskusnih forumaša i ljubitelja zvuka - pokušavam da sastavim neku pristojnu kombinaciju pretežno za slušanje muzike (uglavnom flac format ali ima i mp3). Imam Presonus Eris 3.5 zvučnike i FX Audio X3 DAC pa me zanima da li bi se primetno poboljšao kvalitet zvuka sa nekim boljim DAC-om, padaju mi na pamet FX-Audio X6 DAC MKII, FiiO K3, FiiO E10K ili nešto drugo u sličnom cenovnom rangu i dostupno kod nas? Koliko sam čitao neki DAC imaju pojačala samo za slušalice, neki kombinovana ili odvojena pojačala, meni bi zvučnici bili najvažniji izvor, uglavnom na njima slušam muziku, samo ponekad na slušalicama.
 
nisam bas taj dac slusao ali jesam presonus a srodnike slusam godinama na raznoraznim sokocalima i sa sigurnoscu mogu da ti tvrdim da za znacajno unapredjenje taj DAC treba da ti je poslednji na listi za odstrel,pogotovo sto su ti zvucnici primarni.

ovako,da ti je primarni motiv npr vise snage u slusalicama pa i da razmislis jer bi imao neposredan benefit od zamene.ovako,pogotovo na presonusu sve ce biti varijacija na temu ma kakav dac da uzmes...
 
Odlično, to mi najviše odgovara. Ne bih želeo da potrošim 150€ na nešto što mi neće zvučati osetno bolje.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pozdrav, voleo bih savet od iskusnih forumaša i ljubitelja zvuka - pokušavam da sastavim neku pristojnu kombinaciju pretežno za slušanje muzike (uglavnom flac format ali ima i mp3). Imam Presonus Eris 3.5 zvučnike i FX Audio X3 DAC pa me zanima da li bi se primetno poboljšao kvalitet zvuka sa nekim boljim DAC-om, padaju mi na pamet FX-Audio X6 DAC MKII, FiiO K3, FiiO E10K ili nešto drugo u sličnom cenovnom rangu i dostupno kod nas? Koliko sam čitao neki DAC imaju pojačala samo za slušalice, neki kombinovana ili odvojena pojačala, meni bi zvučnici bili najvažniji izvor, uglavnom na njima slušam muziku, samo ponekad na slušalicama.

Niko ne može da garantuje da bi čuo razliku sa tim zvučnicima, u odnosu na X3. Svi modeli koje si nabrojao jesu malo bolji ali pre svega za slušalice, i malo praktičnije dizajnirani, u smislu ergonomije.
Mada, ne znam kako zvuče Eris 3.5, verovatno su ravnog zvuka, pa čak postoji mogućnost da im više odgovara malo topliji zvuk X3 ili X6 prve generacije od MK2, za koji kažu da zvuči malo neutralnije i hladnije od X6 MK1. Skaliranje, sinergija.. to mora da se čuje na delu, ovako možemo samo da nagađamo, a na kraju je i subjektivno.

Možda bi mogao da probaš sa X6 MK1, ako nije neka velika doplata u odnosu na X3, ali je problem to što je korona poremetila sve pa su cene dosta više, kod preprodavaca na KP stari X6 košta 100€, MK2 120-130€ a tebi su zvučnici prioritet tako da je za tih 120-130€ bolje kupiti npr. Topping D10s ili S.M.S.L M100 MK2 . Oba uređaja su zvučno iznad X3 i X6 MK1, jesu i skuplji ali je veća šansa da bi sa njima primetio razliku i poboljšanje zvuka.
 
Hvala na odgovorima. Nekada sam bio ozbiljnije u tim vodama zvuka, godinama sam koristio Cyrus One na Eltax zvučnicima (isto monitori, tako da sam navikao i volim taj "kliničlki" zvuk), onda sam promenio pojačalo za Pioneer AVR dok je bilo aktuelno gledanje filmova i slučanje muzike sa SACD diskova. Ipak, već odavno se sve svelo samo na PC kao osnovni multimedijalni uređaj, pa gledam da izvučem neki optimalni zvuk iz te kombinacije.
 
Naleteh danas na Motu M2 po nekim člancima...audio interfejs/mixer sa prilično dobrim DAC-om i upotrebljivim pojačalom za 160$. Navodno može da posluži kao DAC/amp za slušalice uz benefit najboljeg sub-200$ audio interfejsa. Interesantna ideja...ne znam ima li ga kod nas i po kojoj ceni...
 
230€ na KP, što verovatno nije loša cena ako nekome treba baš takav interfejs. Za sve ostale su bolji izbor klasični DAC/AMP modeli.
 
Nazad
Vrh Dno