Šta je novo?

Problem!!!

Hyper33

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruke
21
Poena
154
Problem je sledeci prvo su mi se pojavljivali plavi ekrani zbog katalist control centra,kada sam instalirao samo drajver nema vise plavih ekrana ali mi pukne ponekad drajver od graficke,tj izbaci me iz igre najvise iz COD4 MW dok u MW2 samo jedno tokom citave igre,tako je i kod ostalih zahtevnijih igara!
Tada sam odlucio da testiram delove,memorija prolazi memtese86+ (pustio sam 4 prolaza),3dmark2006 i vantage prolaze,prime95 prolazi 1h(znam da je malo),intel burn test prolazi,ali Linx puca na samom pocetku!Inace nemam problema u normalnom radu programi rade normalno (jedino je jednom zakucao full HD 1080 film,ako se dobro secam to je bio plavi ekran pre 7,8 dana)!
Sad da li je slaba graficka za igre pa zna da puca ili zeza drajver,mozda je napajanje preslabo iako su naponi u normali (nema prevelikog variranja napona),a mozda je nesto trece?!
Konfiguracija:

Asus M4A89GTD Pro
Athlon II X3 440
500GB Samsung SpinPoint F3 SAHD502HJ
Mushkin 2GB 1333MHz DDR3 Essentials 991586
Frontier 500W

Drajveri najnoviji,temperature ispod 30 na idle max 45 procesor pod opterecenjem,testirano na windows 7 i windows XP!

Kod plavih ekrana pojavljivali su se sledeci parametri (bilo ih je desetak)
atikmdag.sys - u kombinaciji sa 0x0000008E
dxgmsm1.sys -u kombinaciji sa 0x0000008E ili 0x00000005 nisam siguran!

0x00000008E,0x00000005,0x0000010E,0x0000001F -

Inace plavih ekrana vise nema od kada sam instalirao novi sistem bez katalist control centra vec par dana ali ostaje problem pucanja igara!

Hvala unapred


P.S - Koristim integrisanu graficku
 
jel ti klokovano nesto?
 
Ne nije nista klokovano,ali posle svih desavanja plavih ekrana,pucanja igara i pucanja linx,otkljucam cetvrto jezgro i klokujem na 3.4 GHZ i upalim Prime95 malo vise od sata i nije pukao a jeb..i Linx puca na deafult vrednostima u prvim minutima!
 
a sta ti izbaci linx?
 
Samo pukne nakon par minuta i pise nesto na englesko,kao zatrazeno vise memorije nego sto je dostupno!
Sad sam instalirao najnoviji Linx i sada nece uopste da optereti proceor i memoriju samo uprazno radi!
 
Poslednja izmena:
to je standardna greska kod LinXa, tako da bez brige, hardverski ti najverovatnije sve ispravno (cpu/ram/vga/mb).
 
Poslednja izmena:
Stariji Linx radi ali izbacuje to u vezi sa memorijom,predpotavljao sam da je do njega posto drugi programi ne nalaze greske,u svakom slucaju hvala na pomoci,e sad ovaj drugi problem sa igricama pucanje i slicno,da li je do slabe graficke,drajvera ili mozda trece,napajanje itd!
 
Trebao bi da istestiras masinu sa drugim napajanjem ako mozes, nekim kvalitetnijim, jer ja sa tim frontierom nisam mogao da izguram Athlona 5000+; 2GB RAM; 80GB Maxtora i GW 8600GTS gs... Ali s obzirom da je integrusa, opet kazem da istestiras prvo napajanje, pa ako ti nije tesko format, a ako ni to nece onda probaj grafu itd.
 
Nazad
Vrh Dno