Šta je novo?

Najlepse kuciste

Stvarno odlicna ideja, ali stavi brate jos neku sliku, ne vidi se nista sa ove jedne.
 
E, fino. Drago mi je da Vam se svidja...Uradicu neki video tutorijal pa cu okaciti na YT i javiti. Ima jos interesantnih caka poput jumbo LED VU metra itd.... Ne razumem AIR, WC ?
Evo sad tek nadjem pf "moding". Sredicemo i to...Pozz.

Ma jeli vazdusno ili vodeo hladjenje?
 
nessa78...ma AIR hladjenje za sada. Koristim fabricki cooler, medjutim, merkam Cooler Master Hyper 212+ sa handmade-carbon tunelom do "spoljasnjeg sveta", samo da se izvucem malo iz guzve.
Vodeno hladjenje je jos nepoznanica za mene jer do sada jos nisam imao potrebe, valjda ali je konstruktorski izazov pa se mozda odlucim jednom, kad izucim problematiku. Bice novih slika za koji dan !
Pozz !
 
Ja cu da budem originalan i konkurisem sa mojom kreacijom.
Radi odlicno vec duze vremena, bez pregrevanja ili drugih stetnih efekata, a sledeci put cu staviti jos bolju sliku sa nekim interesantnim poboljsanjima u medjuvremenu.
Znaci pali se prevlacenjem magneta preko ikonica na staklenoj ploci. Tek tada automatika ukljucuje dovod struje prema periferijama u fazonu ugasen komp - nema struje u uticnicama. Magnetom preko odgovarajucih ikonica palim i skener i stampac po potrebi. Magnet je jedinstven i nema neutorizovanog pristupa racunaru. Inace kuciste - sto nije planirano za pomeranje van prostorije ali bas me briga ! Vreme izrade 2-3 nedelje opustenog rada.

Lepo, originalno, mnogo mi se svidja.

Obavezno predstavi svoj rad u podforumu namenjenom za to

+1
 
Ja cu da budem originalan i konkurisem sa mojom kreacijom.
Radi odlicno vec duze vremena, bez pregrevanja ili drugih stetnih efekata, a sledeci put cu staviti jos bolju sliku sa nekim interesantnim poboljsanjima u medjuvremenu.
Znaci pali se prevlacenjem magneta preko ikonica na staklenoj ploci. Tek tada automatika ukljucuje dovod struje prema periferijama u fazonu ugasen komp - nema struje u uticnicama. Magnetom preko odgovarajucih ikonica palim i skener i stampac po potrebi. Magnet je jedinstven i nema neutorizovanog pristupa racunaru. Inace kuciste - sto nije planirano za pomeranje van prostorije ali bas me briga ! Vreme izrade 2-3 nedelje opustenog rada.

Svaka cast!Zaista fenomenalna ideja,jos fenomenalnije sprovedena u djelo!
 
Po meni najlepše i moje buduće kućište je ovo sa slike. U pitanju je Fractal Design Mini Arc i prosto je prelepo. Funkcionalno, a malo, staju velike grafičke, veliki cooleri, ima i previše 5.25" drajvova, dovoljno je po meni i jedno, ali aj i drugi za fan controler.
Ja sam oduševljen. 2 ventilatora napred, jedan dole, jedan na bocnu stranicu, jedan nazad, dva dole.
Zamislite neki i5 na z68 ploči sa nekom 6990 karticom, 4 diska, i to sve upakovano u 21x40x48cm sa odličnim airflow-om. Sama činjenica da podržava kartice do 40cm je fenomenalna.
Ja sam prosto oduševljen ovim FD kućištima. Neko je kačio i DefineXL, mada je i običan Define R3 fenomenalan, sa damping materijalom, isto odličnim airflow-om ali i smenjenom podrškom za grafičke, mada i 29cm nije malo.
 

Prilozi

  • FD-CA-ARC-MINI-BL_03.jpg
    FD-CA-ARC-MINI-BL_03.jpg
    877.2 KB · Pregleda: 163
I ja volim velika kucista ,moj moto "Nice And Simple" , najvise mi lezi Lian Li...

ali kad sam video Asus Barebone, odusevio sam se kako je kuciste maleno, i nije nakindjureno
P_500.jpg


Dimensions
- Width: 112mm
- Height: 369.5mm
- Depth: 279mm
 
Poslednja izmena:
Po meni najlepše i moje buduće kućište je ovo sa slike. U pitanju je Fractal Design Mini Arc i prosto je prelepo. Funkcionalno, a malo, staju velike grafičke, veliki cooleri, ima i previše 5.25" drajvova, dovoljno je po meni i jedno, ali aj i drugi za fan controler.
Ja sam oduševljen. 2 ventilatora napred, jedan dole, jedan na bocnu stranicu, jedan nazad, dva dole.
Zamislite neki i5 na z68 ploči sa nekom 6990 karticom, 4 diska, i to sve upakovano u 21x40x48cm sa odličnim airflow-om. Sama činjenica da podržava kartice do 40cm je fenomenalna.
Ja sam prosto oduševljen ovim FD kućištima. Neko je kačio i DefineXL, mada je i običan Define R3 fenomenalan, sa damping materijalom, isto odličnim airflow-om ali i smenjenom podrškom za grafičke, mada i 29cm nije malo.


Druze upravo sam porucio Fractal Design Midi Arc vec danima razmisljam sta da kupim i eto uz tvoju pomoc sam se odlucio:) Hvala
 
Druze upravo sam porucio Fractal Design Midi Arc vec danima razmisljam sta da kupim i eto uz tvoju pomoc sam se odlucio:) Hvala

Nema na čemu, ja ga merkam već duže vreme, i pre nego što su se pojavili kod nas, ali trenutno sam na full atx ploči a ako mi iskrsne neki am3 konfiguracija da je skllapam, možda i promenim moju ploču (realno nemam potrebu za više od jednog PCI-E slota i jednog PCI pa onda možda uzmem neku bolju 880 ploču pa da na njoj upregnem mog phenoma i spakujem sve u jednog Arc-a :)
Jedina moja "zamerka je to što su mogli recimo da HDD kaveze na 2+6 umesto 4+4. Da su to uradili i dole stavili 2 a gore 6 koji se skidaju bilo bi fenomenalno čak i za dual 6990 kartice :) ali ko to još pravi :) Ovako recimo jedan MARS2 ne može da stane jer će udarati u donji kavez, ali koliko nas smrtnika će kupiti MARS2 :)
 
Fractal dizajnu fali samo providna stranica :(
 
ma jooook, sa providnom stranicom to onda ne bi bio taj smek, eventualno neki mali prozor sa zatamljenim staklom da cisto zagolica mastu. Ja bih jedino sa bočne stranice uklonio taj otvor za ventilator. Vise volim clean and simple dizajn.
 


Sta reci a ne zaplakati...pa bas sad kada sam pazario TJ 07.....
 
Druze upravo sam porucio Fractal Design Midi Arc vec danima razmisljam sta da kupim i eto uz tvoju pomoc sam se odlucio:) Hvala

Uzeo sam ga prije 10-ak dana i evo mojih zapazanja.

Kuciste uzivo izgleda bolje nego na slikama! Materijali od kojih je napravljeno, plastika i lim su odlicnog kvaliteta. Stranice se odlicno uklapaju i zaklapaju se u mm sto bi se reklo. Tesko je i robusno uradjeno za svoje dimenzije. Spolja je u odnosu na recimk cm690 klasa iznad.

Ima nevjerovatno puno prostora i za komponente i za cable mngmnt i zaista mozes da natrpas svasta unutra i kad sredis kablove da to izgleda lijepo. Takodje mi se svidja sto je sve precizno uklopljeno, napajanje staje tacno tako da ne moze da zasmeta nekoj komponenti niti da izazove haos sa kablovima koji izlaze iz njega. Uz same ivice kucista unutra ima takodje mjesta za kablice od ventova recimo ili tako nekih "lijevih" zica :)

Cage za diskove je takodje kvalitetan. Dobijas limeno leziste sa dobrim railovima (nema sanse da ih iskrivis pri montiranju diskova). Tu su i gumene podloske kao anti-vibraciona sredstva :) Imas opciju za 4+4 diska s tim sto se moze ukloniti samo gornji cage da bi eventualno dobio mjesta za duzu grafiku. Sva lezista imaju i rupe za ssd disk.

Na glavnom limu za plocu postoji ogromna rupa za montiranje kulera bez skidanja ploce. Imas tacne oznake za drzace za plocu tako da sve i da nikad u zivotu nisi sklapao racunar, ne mozes pogrijesiti. Sa desne i gornje strane su otvori za kablove oblozeni vrlo kvalitetnim gumenim "zavjesicama".

Air-flow. Imas mjesta za ukupno 7 120/140mm ventova. Na lijevoj stranici je i otvor za jedan 140/180mm vent. Dobijas uz kuciste 3x140mm. Uz pravu kombinaciju dobrih ventova i uklonjen gornji hdd cage moze da se napravi odlican air-flow. Osim ovog bocnog mjesta za vent, svi drugi imaju filtere za prasinu koji se lako skidaju i servisiraju.

E sad malo o manama :)

1. Ventovi koji dolaze uz kuciste su losi. Nemaji nikakav potisak cak ni na max ~1000rpm. Ja sam se vec bacio u potragu za novim. Sa druge strane, gotovo da su necujni i dolaze sa vrlo dugim "sleeved" kablovima :) Meni su prikljuceni na kontroler i testirao sam sve moguce brzine i dosao do ovog zakljucka.


2. Prostor izmedju zadnjih prikljucaka na ploci i otvora na kucistu (kada se montira ploca) je cini mi se malo velik. Ima recimo 1cm prostora duz citavog otvora.


3. Sa plocom i napajanjem iz potpisa sam imao mali problem prilikom provlacenja 4pin kabla za napajanje cpu-a. Konektor na mojoj ploci je sa lijeve strane cpu lezista i kabl je bio taman dugacak za prikljicak. Da je malo kraci ili da je konektor malo nize, bilo bi problema.


Savjet:

1. Ako selis masinu iz starog kucista a imas neki visoki cpu kuler, prvo provuci sve kablove za koje mislis da ce proci oko cpu-a pa tek onda montiraj kuler. Zasto? Dva postojeca venta (na vrhu kucista i pozadi) + moj hyper 212+ mi nisu dali puno prostora za recimo prikljucivanje 4pin kabla za cpu. Tek kasnije sam skinuo top vent i prebacio ga na prednji panel da uvlaci vazduh.

Eto, malo vise je off ali pretpostavljam da ce znaciti nekome ko se eventualno odluci za ovo ipak sjajno kuciste :)
 
Na ovo sam mislio

fractaldesign-arc-fronta.jpg


Ploca kad se postavi, dodje u ravan sa lijevom ivicom jel tako? E izmedju konektora pozadi i desne ivice ovog otvora mi se cini da ima malo vise otvorenog prostora.

Na starom kucistu je sve bilo knap.
 
kad stavis backplate od ploce ostane ti 1cm do desne ivice?
I reci mi jos za ove ventove sto dolaze uz kuciste rekao si da su "slabi" jesi ih probao u kombinaciji sa jos nekim ventovima ili samo ta 3,jel kad bi nakacio 6-7 tih "slabih" odnosno na sve rupe kontam da bi pravili zadovoljavajucu promaju, jel glupo mi je da uzmem kuciste pa onda da dam minimum jos 30evra za 6 iole malo boljih ventova. hvala
 
Backplate nemam na zalost. Vjerovatno bi se taj prostor malo smanjio sa backplate-om ali mislim da su mogli eto, makar 2mm da ga suze.

Samo ova 3 venta sam probao. Kad bi dodao jos ovakvih FD ventova onda bi bilo vjerovatno nesto bolje, medjutim mislim da vise od 3 (MOZDA 4) venta nisu potrebna ma kakavu azdaju imao unutra.

Ventove cu da mijenjam najvise zbog diskova (imam ih 4) jer su njihove temp vece nego ranije (ranije sam ih hladio sa 2 noctue od 90mm na 1800rpm pa mi se sad 32-35c cini previse !?). Sto se drugih temp tice manje su za generalno 2-5c (grafika, cpu, kuciste).
 
32-35 C za hdd je skroz u redu. nemas potrebe da ista cackas ;)
jedino ako na leto krene preko 40-45
 
Evo u ovom trenutku su prema HW monitoru:

Hitachi - 36c
Hitachi 2 - 33c
Samsung F3 - 31c
WD - 38c

U sobi je prilicno toplo...
 
malo si me zaplasio jer se spremam u pon da narucim to kuciste samo mini verziju,mislim da bi ti backplate to fino zatvorio.
Sto se ventova tice po specifikacijama im je air flow bas nizak al su zato tihi pa kontam ako bi nakacio jos 2-3 da su jaci nebi bilo dobro .(sto se buke tice).
Mozda dokupim i par Arctic cooling ventova ,imaju duplo veci air flow nisu skupi (i jako su tihi imam vec 2 osmice) i savrseno se uklapaju u black/white koncepciju :)

nebi bilo lose otvoriti zasebnu Fractal Design Arc midi/mini temu jer su kucista stvarno dobra i dosta ljudi razmislja da ih uzme
 
Poslednja izmena:
Nemoj da te plasim :) Kuciste je fantasticno i naruci ga slobodno.

Sto se ventova i airflow-a tice, ne mora da znaci da i ti neces biti nezadovoljan :). Moja 4 diska su veliki grijaci i veliki izvori vibracija tako da...
AC bi bio odlicna varijanta, ja sam u starom imao jednu 12-icu medjutim, 12cm ne mozes zakaciti na prednju masku vec samo 14cm. 12cm moze da ide na sva druga mjesta.

Ako bi uzeo AC, onda recimo 3xAC 120mm za pozadi i gore a 2xFD 140mm na prednjem panelu...Ovaj treci FD koji ces dobiti uz kuciste ostavis ili za rezervu ili ga stavis ispred napajanja da uvlaci vazduh na gore i eto odlicnog airflow-a.

AC je u em**-ju bio oko 450din kad sam ja uzimao tako da i nije bas toliki trosak :)


EDIT:
Aj daj link ka specifikacijama fabrickih kulera, bas me zanimaju cifre.
 
Poslednja izmena:
http://www.fractal-design.com/?view=product&category=4&prod=18

mislim da su to ti ventovi sto dolaze uz kuciste

Na trosak sam mislio ako cu morati da menjam ta tri sto dolaze uz kuciste pa budem morao da uzimam 6 AC ventova,ali sasvim sigurno to se nece desiti ,mozda cak uzmem jos 3 takva FD venta ,jel stvarno nemam potrebu za nekom jakom promajom.
 
Ja bih prije uzeo samo 3 x AC 120mm i ostavio 2 x AC na prednjem panelu. Imaces i vise nego dobar airflow.
 
Kad je ovo vec tema o najlepsem kucistu, moj prvi favorit je Cooler Master Cosmos II (koji se pojavio pre dva dana) i drugi favorit mi je Cooler Master Storm Trooper koji cu verovatno i kupiti za oko mesec do dva.
 
Ovaj novi Cosmos je objasnio neke stvari :D
 
Da, novi Cosmos II je postavio sasvim nove standarde, nema sta. Ali kosta 300 evra, nazalost....
 
...a sirotinja jadna nema 'ljeba da jede! :p
Salu na stranu kuciste je exta ali i kosta mnoooogo!Ja cekam da se pojavi kod nas Silverstone Precision PS06B-W pa da ga pazarim.
 
Da, novi Cosmos II je postavio sasvim nove standarde, nema sta. Ali kosta 300 evra, nazalost....

krastavac,nisu ni ovi iz CM-a cvecke i socijalni radnici. Jednostavno,prate ljudi opsti trend prose*avanja sa cenama....moze im se... :D

Ovde (i ne samo ovde) ljudi mrtvi 'ladni izjavljuju kako je kuciste od 150e dzabe i vrh "za te pare". Sta onda i da ocekujemo....

Ali joooj. Koliko god da je jaka cena,uzeo bih ga na keca samo da imam kintu da izvadim. :d krastavac,mnooogo je dobro :D
 
Nazad
Vrh Dno