Šta je novo?

Najlepse kuciste

ne znam kako ti je slab, dva 180mm venta duvaju od dole ka gore plus jedan 120mm na vrhu da izbacije.. sasvim pristojan airflow
 
Silverstone pokusava da napravi pozitivan pritisak sa svojim kucistima zbog smanjenja prasine u kucistu (kod mene to bas i ne uspijeva).
 
Licni ukus. Bio bi odlican da jedan jos od pozadi izbacuje, ili jedna 200mm gore. :)

sta ce mu nazad kad je koncipiran da ima airflow od dole na gore.. isto kako i topao vazduh ima tendenciju prirodnog kretanja...

evo, konkretno, 120mm vent sto je gore kad radi na 900rpm i kad radi na 1300rpm ne pravi razliku ni jedan stepen u temperaturama, dok donji 180mm koji je ispod ploce na 1300rpm pravi za par stepeni manje temperature nego kad radi na recimo 800rpm

Raven ima dobar airflow, nista losiji nego neki CM HAF, cije ime kaze da ima High AirFlow
 
sta ce mu nazad kad je koncipiran da ima airflow od dole na gore.. isto kako i topao vazduh ima tendenciju prirodnog kretanja...

evo, konkretno, 120mm vent sto je gore kad radi na 900rpm i kad radi na 1300rpm ne pravi razliku ni jedan stepen u temperaturama, dok donji 180mm koji je ispod ploce na 1300rpm pravi za par stepeni manje temperature nego kad radi na recimo 800rpm

Raven ima dobar airflow, nista losiji nego neki CM HAF, cije ime kaze da ima High AirFlow

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2009/11/17/silverstone-raven-rv02-case-review/3

We were excited to see the new Raven, as it looked like a huge step forward from the original design. With the three 180mm intake fans running practically the whole length of the floor of the case, and the vertical installation of the expansion cards, we were sure we’d see great cooling. However, even with the fans set to spin at maximum speed, the RV02’s cooling doesn’t compare well with that of more conventional cases. At least the RV02 was suitably quiet, even with the fans blowing as hard as they could.
 
Poslednja izmena:
ma mani testove, dodji do mene pa proveri.. Ovo ti je informacija iz prve ruke a ne review sajtovi.. review sajtovi izbacuju informacije kakve oni zele..
 
Poslednja izmena:
ma mani testove, dodji do mene pa proveri.. Ovo ti je informacija iz prve ruke a ne review sajtovi.. review sajtovi izbacuju informacije kakve oni zele..

Ok, ok chill... Sto si se osetio pogodjen :)

Pre nedelju dana sam bas trazio neko kuciste pa sam gomilu tih rivjua gledao, samo zato komentarisem. Ako je tebi dobro kuciste uzivaj, naravno da ce te boleti yaya za review sajtove.
 
pa zato sto ga imam, znam o cemu pricam i onda neki review sajt daje neke zakljucke koji nisu istiniti pa se ljudi lepe za njih.. ukucaj u youtube raven aaairflow pa vidi o cemu se radi.. tj, evo..
[YOUTUBE]douRh490E3I[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]q1Xgjvf0SDc[/YOUTUBE]

a imao sam dosta kucista do sad i svi su uglavnom bili sa high airflow karakteristikama, sem Antec P182
 
prosto najlepse kuciste

imageview.php
 
Sta podrazumevate pod pojmom najlepse;atraktivan dizajn ili funkcionalnost?
 
Sta podrazumevate pod pojmom najlepse;atraktivan dizajn ili funkcionalnost?

Izgleda da je glavni kriterijum postao uslov da onaj koji predlaže i poseduje to isto kućište. I ja imam CM 690 II Advanced, ali daleko od toga da mi je ono i najlepše, a to pogotovo nije ni ovaj TT Element S... Mada, znate i sami kako kažu: lepota je u oku posmatrača.
 
Poslednja izmena:
Svaki ciga svoga konja hvali... :)
 
:hair:
Ja u ovo čudo ne bih znao da montiram ništa :shock:

Fantastično kućište!

Malo je neprakticno. Zbog airflow-a su rotirali maticnu i PSU stavili pozadi pri vrhu, pa su kratki kablovi od njega i onda ne mogu da se sakriju kako treba. Postavicu slike u modding podforumu, ako uspijem naci USB kabl od mobilnog.
 
Meni se element s bas svidja i vrlo sam blizu da ga kupim. Treba mi novo kuciste jer ovo postaje nefunkcionalno (usb3, malo prostora za grafu, nepostojeci cable managment). Inace, i pored toga sto mi se svidja, slazem se da nije za temu "najlepse kuciste"
 
Izgleda da je glavni kriterijum postao uslov da onaj koji predlaže i poseduje to isto kućište. I ja imam CM 690 II Advanced, ali daleko od toga da mi je ono i najlepše, a to pogotovo nije ni ovaj TT Element S... Mada, znate i sami kako kažu: lepota je u oku posmatrača.
imao sam i ja CM 690 adv. II,mogu vam reći da nisam prelazio na Watercooling nebi ga ni menjao,meni je to kućište za te pare više nego lep izbor,ako se jednog dana vratim na air verovatno da ću ga opet uzeti(ako ga bude bilo)
 
ufff...ja ovo merkam vec duze vreme....a nije ni puno skupo... 12k
 

Prilozi

  • FD-CA-DEF-XL-BL-3.jpg
    FD-CA-DEF-XL-BL-3.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 279
Fractal Design,valjda DefineXL...
 
Ja cu da budem originalan i konkurisem sa mojom kreacijom.
Radi odlicno vec duze vremena, bez pregrevanja ili drugih stetnih efekata, a sledeci put cu staviti jos bolju sliku sa nekim interesantnim poboljsanjima u medjuvremenu.
Znaci pali se prevlacenjem magneta preko ikonica na staklenoj ploci. Tek tada automatika ukljucuje dovod struje prema periferijama u fazonu ugasen komp - nema struje u uticnicama. Magnetom preko odgovarajucih ikonica palim i skener i stampac po potrebi. Magnet je jedinstven i nema neutorizovanog pristupa racunaru. Inace kuciste - sto nije planirano za pomeranje van prostorije ali bas me briga ! Vreme izrade 2-3 nedelje opustenog rada.
 

Prilozi

  • 15.jpg
    15.jpg
    264.9 KB · Pregleda: 272
Ja cu da budem originalan i konkurisem sa mojom kreacijom.
Radi odlicno vec duze vremena, bez pregrevanja ili drugih stetnih efekata, a sledeci put cu staviti jos bolju sliku sa nekim interesantnim poboljsanjima u medjuvremenu.
Znaci pali se prevlacenjem magneta preko ikonica na staklenoj ploci. Tek tada automatika ukljucuje dovod struje prema periferijama u fazonu ugasen komp - nema struje u uticnicama. Magnetom preko odgovarajucih ikonica palim i skener i stampac po potrebi. Magnet je jedinstven i nema neutorizovanog pristupa racunaru. Inace kuciste - sto nije planirano za pomeranje van prostorije ali bas me briga ! Vreme izrade 2-3 nedelje opustenog rada.

Ovo je stvarno extra, mozes da otvoris tenu u podforumu moding, pa da nam docaras kako je tekao rad na ovom modu.
Extra je ova ideja sa magnetom.
 
Ja cu da budem originalan i konkurisem sa mojom kreacijom.
Radi odlicno vec duze vremena, bez pregrevanja ili drugih stetnih efekata, a sledeci put cu staviti jos bolju sliku sa nekim interesantnim poboljsanjima u medjuvremenu.
Znaci pali se prevlacenjem magneta preko ikonica na staklenoj ploci. Tek tada automatika ukljucuje dovod struje prema periferijama u fazonu ugasen komp - nema struje u uticnicama. Magnetom preko odgovarajucih ikonica palim i skener i stampac po potrebi. Magnet je jedinstven i nema neutorizovanog pristupa racunaru. Inace kuciste - sto nije planirano za pomeranje van prostorije ali bas me briga ! Vreme izrade 2-3 nedelje opustenog rada.

Obavezno predstavi svoj rad u podforumu namenjenom za to, nego jel to AIR ili WC?
 
E, fino. Drago mi je da Vam se svidja...Uradicu neki video tutorijal pa cu okaciti na YT i javiti. Ima jos interesantnih caka poput jumbo LED VU metra itd.... Ne razumem AIR, WC ?
Evo sad tek nadjem pf "moding". Sredicemo i to...Pozz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno