Šta je novo?

Najlepse kuciste

Šta da radim sa tim frižiderom, beži bre...čak planiram da napravim SFF sistem kad budem apgrejdovao jednog dana jer mi je Define R4 preveliki.
 
Ja sam hteo da kupim PC-Q37 koji je po meni trenutno najlepse Mini ITX kuciste sa SFX napajanjem.
Ali jednostavno me ogranicava, izadje neka E-ATX ploca odusevim se, planiram da ostanem na HEDT, PCI-E zvucna karta koja mi je toliko vazna da necu ni vertikalno kacenje GPUa uzimati i nisam mogao.
Jednostavno OK je to sve i da uzimam samo i7 da se igram na HD grafici da su prioriteti filmovi muzika, surfovanje bez gaminga OK, ovako ne, ne.
Dok je Gaming u pitanju ATX, a posle moze i iMac ili Mac Mini sto se mene tice, bez kucista uopste.
 
Na CES-u je Phanteks predstavio Eclipse P600s kućište koje mi se baš dopada, nezvanična cena je 150$.

 
Baš lepo a i funkcionalno. Šteta što nema Phanteks zvanično kod nas.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
uh ova Silverstone kucista sa CES-a su kao iz 2003. godine. tuga... a cena je tek posebna prica.
 
Ono manje (RL08) je jedino koje mi je privuklo pažnju od onog šta je do sada prikazano po raznim kanalima...
Ima ljudsko provetravanje, hvala Bogu, i kompaktan layout. Podseća me na matori Temjin TJ-08, s tim što je napajanje dole a ne gore što je bolji layout nego na Temjinu, grafička može nesmetano da dobija vazduh. Ne znam koje su dimenzije ali deluje kao odlično mATX kućište. Još kad bi bilo dobrih mATX ploča...
Raven ima mnogo dobru unutrašnjost, čak je i manji nego što sam mislio, ali oni paneli su apsolutna katastrofa...
 
Raven i Fortress su bili pojam ali u vreme kada su hladnjaci uglavnom bili drugaciji i kada je manje ljudi koristilo vodena hladjenja uglavnom modifikujuci kucista.

Treba stalno menjati, ako se koristi kuciste odredjenog tipa sledece uzimati potpuno drugacije, ja bar tako gledam.
Ovo je bila moja prva zelja, PC-09 ali 480 eura kosta, u USA samo 359$. To je apsolutno nefer i bezobrazna razlika.
Kakvi su to paneli, kakav kvalitet izrade... nezamenljivo.

4927b54d-995a-41ef-bf4e-051a49f0f8d5.jpg


Uopste nije nesto veliki, E-ATX maticna kao i na mom prekriva vecinu sirine i visine kucista.
Sirok je tek nesto malo preko 360mm radiatora a i visina mu je slicna.
Zato i ne mora da bude veliko jer napajanja i HDD idu pozadi.

Lian Li je prvi izbacio Wall Mount kuciste, Desk kuciste, Dual Chamber kuciste, i Vertikalno Instaliranje graficke karte.
Ukupno vise od 10 brandova i 30-40 modela su direktni naslednici njihovih modela.
 


Baš šteta što nema Phanteksa kod nas...
 
Lian Li O11 XL, trenutno bez konkurencije, bar po mojim standardima.

g-01-300x300.jpg
 
Meni su nzxt h500 i Raijintek Thetis top.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno