Šta je novo?

Najlepse kuciste

Poslednja izmena:
Chieftec Mesh CH-01B-B-SL i Cooler Master Storm Trooper

Evo i od mene, 2 (DVA) komada:






Hitman je moje, a Storm Trooper vracam sutra Gigatronu zbog isporucenog "klot" kucista, a pritom i koristenog ili sta su vec radili sa njim (srecom uz kutiju su poslali neke zavrtnjeve sa buvljaka, pa nisam primetio da nesto nedostaje u pakovanju).
Za razliku od Troopera, Chieftec je izradio kuciste u kome su jedini zavrtnjevi oni koji drze napajanje i plocu, a to je ukupno 13komada u mom slucaju (a moguca je kako manja tako i veca suma u zavisnosti od velicine ploce) i kostalo je sa napajanjem od 450W oko 8500din pre 3god (ja sam ga dobio za DZ od Sveta kompjutera). Dok se kod Troopera zavrce na sve strane osim za hard diskove. Ali 'ajde, nije strasno u toj meri da je problematicno, jer je CM ugradio zavrtnjeve koji se pritezu prstima (a mogu i srafcigerom i to mi je demonstrirao neki muskarac koji je bio u posedu tog kucista pre mene). U svakom slucaju, za 15500din kolika mu je cena, nedostaje napajanje od 450W, pod uslovom da ste kupili(dobili) kuciste sa full opremom, NOVO. Na zalost, shvatio sam da moja ploca Crosshair IV nema unutrasnji usb3 konektor tako da bih ostao bez aktivnih USB3 prikljucaka sa gornje, prednje strane kucista. A ne postoji mogucnost da se poveze sa USB2 konektorom na ploci jer je prikljucak dosta veci jer je za 20 pinova.

Edit: Nemojte pogresno da me razumete, kuciste je dobro, ali nije odlicno, koliko ga hvale na netu. Za dobre komentare trazite po netu, ja sam vas uputio samo na ono sto mi se nije svidelo. I ne, nije bilo felericno kuciste, bilo je u ispravnom stanju, da kazem neogrebano.
 
Poslednja izmena:
Po meni je stacker jedan od najlepsih:
cooler_master_stacker_830_se_black_RC-830-KKN2.jpg


Enterijer mu i nije najsrecnije resenje, ali spolja mi je predivan.

Slozio bi se sa tobom ;)

390~0.jpg

Slažem se sa obojicom što se tiče stacker-a, posedujem 830 kao jbl (mis'im nije baš ko njegov), i već par meseci se opasno preispitujem da li da pazarim novo kućište (imao sam u planu 600t white edition) ili da ostanem sa svojim dugogodišnjim ljubimcem i u njega spakujem novi hardware. Ima dosta mana, ali i dalje mislim da je on unikat sa najboljim odnosom između elegancije i nabudženog gejmerskog kućišta...
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem da je nekome taj Storm Trooper lep, meni bas bezveze izgleda :p

S druge strane, Stacker, obozavam ga :)
 
stvarno je lepo :)
 
Interesantan dizajn ima NZXT samo da malo porade na toj finalnoj izradi, da ne bude toliko te sjajne jeftine plastike, nego da naprave nesto tog dizajna sa brushed aluminijumom, to bi vec bilo nesto :)
 
Interesantan dizajn ima NZXT samo da malo porade na toj finalnoj izradi, da ne bude toliko te sjajne jeftine plastike, nego da naprave nesto tog dizajna sa brushed aluminijumom, to bi vec bilo nesto :)

+1

kad bi malo poradili na tome mogli bi biti bas ozbiljan igrac u kategoriji kucista :)
 
Ne mogu da se setim da li sam pisao u ovoj temi.. samo znam da sam poludeo kada sam birao kuciste, kod nas je izbor uzasan, bar je bio pre skoro 3 god kada sam kupio CM Mystique 632s :) Bukvalno kao 2 kucista da imam, nije mi dosadilo a kvalitet izrade je odlican. Jedino sto necu moci da spakujem amd karticu duzu od ove 5850 ili neke 6950 sapphire zbog polozaja pinova kod amd grafickih.

0607CoolerMasterCaseGraphic.jpg


Ja imam ovu kombinaciju boja :

images


a kada se otvori..

images


2x120mm, filteri za prasinu i odlicna izrada= prezadovoljan za 75e.
 
Interesantan dizajn ima NZXT samo da malo porade na toj finalnoj izradi, da ne bude toliko te sjajne jeftine plastike, nego da naprave nesto tog dizajna sa brushed aluminijumom, to bi vec bilo nesto :)

To im je i po meni jedina mana. Imam Tempest EVO, relativno sam zadovoljan s njim, plastika nema taj piano fuj finish, matirana je, ali uvek ima taj ali... Kad sam ga uzeo bio sam prezadovoljan, s obzirom da sam imao neko njesra od kineza, ali kako vreme prolazi nalazim mu nedostatke... Tipa kvrcka plastika, stranica oce da zabruji, hardovi se cuju katastrofa jer nema nista sto bi upilo vibracije itd.
 
NZXT je po meni samo sminka od kucista....Da malo povedu racuna o kvalitetu izrade,sto ste naveli gore BIO bi pun pogodak....Ali sada je Cooler Master najbolje kuciste za ulozeno....
Po meni i dan danas best buy CM 690 II,za te pare tako kvalitetno uradjeno kuciste se ne moze naci...
 
ja volim clean look, monolitski tip kao recimo Fractal Desing Define R3:D

fractaldesigndefineministylishmicro-atxpccase-1.jpg
 
R3 je lep, ali već sam negde okačio Arc Mini je opet mnogo funkcionalniji i lepši :)
 
Idejnom resenju hladjenja,raspored komponenti.

Vise od nijanse

Imao sam Antec 900 a sada imam Cosmos Pure Black.
 
Idejnom resenju hladjenja,raspored komponenti.
Sto se mene tice - enterijer na 83x seriji je ocajan. Plehani, bez prakticno ikakvog cable management-a, malom sirinom samog kucista (te se ne mogu instalirati standardni "teskasi" od tower cooler-a visine ~16mm; moraju da se skidaju ventovi sa strane), slabom promajom unutar istog, izrazito teskim, nefunkcionalnim i glupim "resenjem" zatvaranja stranica (zbog cega se iste uvek grebu sa unutrasnje strane)... to su tek neke mane kojih cu se setiti onako na prvu loptu. A ima ih (jos) podosta.

Nikako ne prilici jednom takvom, pravom premium kucistu - ili bar onom koje to pretenduje da bude.
Savrsen exterijer... i ocajan enterijer.
 
Svako kuciste ima manu i to je fakat.Bio to exterijer ili enterijer,a sto se tice cable managementa,zavisi kakav si majstor da lepo upakujes sve to.Kod vecine kucista su bocni ventovi problem a Stacker je to lepo sredio,mozes i ne moras da ih imas,kao kod nekih kucista,nesto moras da zrtvujes.Sto se tice promaje,on moze da ima 9 ventova + gornji,maloli je.Vecina kucista su izradjena od aluminijuma u crnoj boji i koliko god pazio da ga ne ogrebes,uvek se desi suprotno.Sa unutrasnje strane manje vise najgore je sa spoljne strane.

Kod Cosmosa je najveci problem hladjenje,pogotovu kod rasporeda ventova,nisu na pravim mestima da ravnomerno hlade za toliko kuciste.
 
Svako kuciste ima manu i to je fakat.
Slazem se... problem je samo sto Stacker 83x serija ima *nekoliko* mana.

Mozda i previse.
Bio to exterijer ili enterijer,a sto se tice cable managementa,zavisi kakav si majstor da lepo upakujes sve to.
Opet - kod 83x serije nema "zavisi kakav si majstor", jednostavno tu nema majstorisanja jer prosto nema prostora za isto - kuciste nema nikakve otvore za sakrivanje kablova i to je to.

Mozes da ih naguras nekako ka cosku, cisto da budu *manje* primetni... ali that's it.
Vecina kucista su izradjena od aluminijuma u crnoj boji i koliko god pazio da ga ne ogrebes,uvek se desi suprotno.Sa unutrasnje strane manje vise najgore je sa spoljne strane.
Kod mene na ovom Cosmos-u nema nijedne jedine ogrebotine na bocnim stranicama... do dana danasnjeg. Ni sa spoljasnje, ni sa unutrasnje strane (mada ja sad pricam samo o unutrasnjoj, tj. o demontazi samih stranica).
Jednostavno ne moze ni da ih bude, jer je sistem skidanja stranica perfektan u odnosu na onaj kriminal kod Stacker-a 830.

Jel' znas kakav je sistem skidanja stranica na Stacker-u 830?
Kod Cosmosa je najveci problem hladjenje,pogotovu kod rasporeda ventova,nisu na pravim mestima da ravnomerno hlade za toliko kuciste.
Slazem se.

Mada se kod njega 90% "cooling power-a" zasniva na onom ogromnom bocnom ventu, njemu je namenjena glavna uloga u razhladjivanju unutrasnjosti... a samim tim kada se isti skine (kako bi se montirao neki visi tower cooler), celokupan koncept hladjenja se gubi.
 
za mene jedno i jedino Fractal Design Define XL (chist minimalizam).......... uzimam ga sutra - prekosutra :)
svidja mi se NZXT Source 220 ,ali bezveze mi je polozaj za HDD-ove... to me jedino brine i ne znam dal ga ima kod nas. nisam uspeo da ga nadjem...
 
Poslednja izmena:
Meni se uopšte ne sviđa taj XL define, mogli su barem da stave 8 pci slotova ili podršku za gb snajpera :) Ovako dobijaš samo podršku za veći broj diskova (opet koliko nas ima više od 8 koliko staje u običan define)
 
^ Ono sto mogu da primijetim je IDENTICNO kacenje diskova kao kod mene na Fractal-u i oblik koji LED na front ventovima daje je IDENTICAN kao kod Xigmatek-a cini mi se...
 
mnogo mi se svidja ova fora sa farbanjem unutrasnjosti u boji ventova. bas daje smek :)

Pogotovo ova green verzija
 
Nazad
Vrh Dno