Šta je novo?

Najlepse kuciste

863ebfc0bf2786401869da102e9e91da.jpg


Ovo je cena da se zaradujes pa ti ga zakeca


Edit: in win 303 kakvo je ?

edit 2: evo ga sa hardware canucks review https://www.youtube.com/watch?v=UCCWcTCzcak
 
Poslednja izmena:
Pošto ste već poveli priču o staklenim kućištima, a pošto je to aktuelan trend, vidim na it svetu neko Sama Ark. Valjda je isto temepred glass i RGB. Ja više volim minimalistički pristup, ali ako nekom treba rgb kućište, ovo je skroz prihvatljivo.

 
Dobar je 303, odlican cak. Napravili su sjajnu pricu sa poslednjih par kucista za "mase". 301, 303, 509.
 
In Win 303 je odlicno kuciste, od kvalitetnih materijala i lepog izgleda. Medjutim, ne svidja mi se kako su resili neke stvari vezano za ventilaciju. Kad se postavi napajanje, umesto da ventilator bude okrenut ka napolju, on je okrenut ka unutrasnjosti, sto samo podize temperaturu unutar kucista. Veliki propust, sto se mene tice.
 
Kako to mislis? Pa napajanje izbacuje na nazad vazduh, on ti uzima vazduh iz kucista i izduvava napolje. Sto moze samo da spusti temp unutar kucista, a ne podigne.
 
Ja svakako nisam za to da vent napajanje bude okrenut ka unutrasnjosti. Obzirom koliko je napajanje bitna komponenta potrebno je da mu se obezbedi adekvatno hladjenje posebno ako uzmemo u obzir kvalitet napajanja koje ljudi najcesce uzimaju. Napajanje treba da uzima hladan vazduh samo za sebe a ne da uvlaci topao iz kucista.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@Erik

Pogledao sam vise review-a, i postoji nekoliko zamerki. Prvo, ne bas najbolje reseno pitanje ventilacije. Kao sto sam rekao, ventilator napajanja je okrenut ka unutrasnjosti, umesto da su ga okrenuli spolja, sto je najlogicnije resenje. Inace, kuciste dolazi bez ventova, tako da je to dodatni trosak, a pri postavljanju ventova na "podu" kucista moze doci do problema, posto je suvise skuceno. Druga zamerka je vezana za mali broj mesta za ssd i hdd koji se kace na "zidove", koji uz to nemaju dobar pristup hladjenju. Treca zamerka je lose resen cable menagment.

Tako kazu review-eri. Bukvalno sitnice, koje su mogle lako da budu ispravljene i da se dobije kuciste kome je tesko naci manu

Jako mi se svidja NZXT S340 Elite, ali me brine ona mat farba. Mnogi se zale da se lako grebe i ostavlja tragove. Inace, mislim da je bolja kupovina od In Win 303
 
To sto je vent okrenut ka unutra je zapravo dobro za hladjenje HDD-ova i SSD-ova, poboljsava airflow u toj komori. A nece pogorsati temp napajanja vise od 1-2C s obzirom da je to odvojena komora sa malim potrosacima.
Cable management je odlican. Ako oces 58 hdd-ova i ssd-ova, ne uzimas tako sitno kuciste.

Uopste ne razumem problem sto su ventovi u podu. Cak je fantasticno za hladjenje grafe jer duvaju direktno na gore ka njoj. Jedino ako si car i metnes kuciste na neku tepihcinu, ali to je onda user error ne problem kucista ;)
 
Sta ti decko pricas...


@Erik

Pogledao sam vise review-a, i postoji nekoliko zamerki. Prvo, ne bas najbolje reseno pitanje ventilacije. Kao sto sam rekao, ventilator napajanja je okrenut ka unutrasnjosti, umesto da su ga okrenuli spolja, sto je najlogicnije resenje. Inace, kuciste dolazi bez ventova, tako da je to dodatni trosak, a pri postavljanju ventova na "podu" kucista moze doci do problema, posto je suvise skuceno. Druga zamerka je vezana za mali broj mesta za ssd i hdd koji se kace na "zidove", koji uz to nemaju dobar pristup hladjenju. Treca zamerka je lose resen cable menagment.

Tako kazu review-eri. Bukvalno sitnice, koje su mogle lako da budu ispravljene i da se dobije kuciste kome je tesko naci manu

Jako mi se svidja NZXT S340 Elite, ali me brine ona mat farba. Mnogi se zale da se lako grebe i ostavlja tragove. Inace, mislim da je bolja kupovina od In Win 303
 
A da napises koje je kuciste? :D
 
To ti je ono kad mali Perica (Thermalfake) ukrade dizajn. Zapravo je kopija FD Arc mini-a. Dodali staklo i kao eto drugo kuciste koje su oni nazvali View 21 ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Znam, mali Perica zato i ide pod imenom ThermalFake :D
Kradu gore nego MS Industrial haha
 
Imam Arc midi r2. Vidi r3, pomislih.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja nisam gadljiv na te što kopiraju, posebno ako koriste dobre materijale :)
 
TT bas i nije neki premium proizvodjac. Nisam naleteo na bas kvalitetno izradjeno kuciste sa njihove strane. Mahom su tanki limovi i tresu se i drmusaju od vibracija hdd-ova/ventova.
 
Thermal mozda ima par modela sa debljim limom, tipa 3 kucista na 70, al MS nema ( vlasnik jednog ) :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Roshi, ako se dobro secam uzeo si Spectrum, Falcon/Titan/Widow imaju primetno deblji lim od Spectruma na kome je maksinalno stedjeno da bi se za mali novac uklopilo staklo napred i sa strane.

Naravno, ne kazem da su ta tri koja sam naveo na nivou premium kucista, ali je dosta bolja situacija nego kod Spectruma.

Edit:

@Erik011

Nije ono View 21 na slici, sad pogledao na TT(TF :D) sajtu, na View 21 ne postoji filter na gornjoj strani i ima mesta za samo jedan 140mm.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako. Spectrum.
Doduse ne zalim se, kuciste je ocigledna kopina inwin-a sa prilicno losijim kvalitetom, al lepo izgleda :D
Za ove si u pravu, imao sam i widow, dosta bolji kvalitet al opet ne premijum ( ulozeno/dobijeno naravno stoji )
Nekako mi je donja granica onih bas kvalitetnijih kucista lim kakav je na nzxt s340

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Cisto da napomenem, imao 50 noname kucista, zatim od ms winstona, spectruma, widow, kratko vreme falcon-a , od raidmax-a v3,v4 i jos par nekih modela, od nzxt s340 obicnu i elite verziju i jos dosta dosta drugih ( imam problem da zadrzim duze neko kuciste, smori me posle mesec dana :D )
Na osnovu tih kucista otp kazem da je lim na nzxt ipak klasu iznad
 
Poslednja izmena:
Ajde kad ste već otišli u off da priupitam, koje kućište bele boje sa staklenom bočnom stranom bi preporučili a da nije S340 Elite? I da naravno može da se kupi u Srbiji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Postoji takvo ? :D

Ajoj muke. Koliko god trazio S340 Elite mi se cini kao jedini zaokruzen proizvod. Ali evo par alternativa koje sam nasao a da izgledaju koliko-toliko kulturno i da su funkcionalni:

LC Power 986S White Shadow

lc-power-986s-white-shadow-slika-79948943.jpg

1eaadbce1b.jpg

Silber_Seite_1_72_web.jpg

InWin 303 White

11-108-484-16.jpg
CA07NIW_164797_800x800.jpg

Raidmax Sigma 14

a927971ffc73dd9b4fa60c076cf22489
raidmax-sigma-i-white-atx-gaming-pc-case-1000px-v1-0003.jpg

Ali, juce procitah da NZXT sprema nova kucista, H200i, H400i i H700i. Guru3d kaze da ce H700i biti u prodaji od kraja oktobra, H400i od kraja novembra i H200i od kraja decembra ove godine. Za sada postoje slike samo za H700i i izgleda, barem meni, odlicno, otprilike kao malo veca i unapredjenija verzija S340 Elite uz malo H440:

2017-10-18 11_10_18-NZXT introduces the H Series cases H200i - H500i and H700i.png 2017-10-18 11_10_42-NZXT introduces the H Series cases H200i - H500i and H700i.png 2017-10-18 11_11_11-NZXT introduces the H Series cases H200i - H500i and H700i.png
 
Poslednja izmena:
Da samo sto je cena $199 za h700i nije bas u rangu s340 elite.
 
Mislio sam pre svega na vizuelni dojam. A cenevno verujem da će manja braća, H200i i H400i pokriti ostale segmente tržišta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
InWin 303 kida i imas moju preporuku za doticno. Ova nova NZXT kucista ce biti do jajci, ali cene racunaj od 130e pa navise.
 
Hmm taj 303 lepo izgleda, al toliko cudan dizajn unutrasnjeg dela. Napajanje vuce vazduh iz kucista ? Zasto su horizontalno postavljena 3 fana gore gde ide vazduh ?
Dole 3 fana mogu da zamislim koliko brzo se zagusi filter tamo. Svuda samo 120mm nista od 140mm fanova ? Samo 160mm za cpu hladnjak ?

Sve te "nelogicnosti" me nekako privlace :D
Ima kod nas to kuciste ? Ako ima za koliko ga valjaju ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno