Šta je novo?

Genius SW HF 5005

schnappy

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruke
1,057
Poena
200
Ovih dana sam kupio Genius SW HF 5005. Bile su reparirane, tako da ima radnu garanciju mesec dana. Kada hocu da pojacavam zvuk, cuje se pucketanje, i npr kada pritisnem dugme za dvd/cd, mp3 i ako drzim konstantno takodje se konstantno cuje pucketanje.

Placeni su 6500din. interesuje me dali vredi ovo popravljati, ili ako neko zna nek` mi peporucuje nesto pametno za nekih 6-6500din jer neznam uopste sta je uzrok pucketanja. interesantno je kada ukljucim zvucnike taj tockic (volume control) sam se okece ali onda ne pucketa nista. Ako pojacavam zvuk preko daljinskog,takodje se cuje pucketanje...

Uglavnom, zadovoljan sam sa zucnicima, kod mene ih tera supremeFX, ne zaostaje mnogo od alteca, ali ove su mnogo jace, sto mi je ipak bitno.
 
Da li krcka kad se pojacava? U slucaju da je tako, podmazi potenciometar :) Kontakt 60 sprej i vozi.
 
Da li krcka kad se pojacava? U slucaju da je tako, podmazi potenciometar :) Kontakt 60 sprej i vozi.

Krcka! Kad slusam muziku ne cuje se, ali kada ne slusam nista, i pojacavam cuje se krckanje.
Takodje neznam dali sam ja paranoican ili sta vec, ali kada slusam muziku u Winamp i kada namestim panning bar na desni zvucnik muzika se cuje potpuno drugacije nego na levom zvucniku....naime na desnom cuje se full treble i zvuk je kristalan, dok je na levom zvucniku zvuk nije tako cist ali basovi se cuju mnogo bolje...
 
Poslednja izmena:
naime na desnom cuje se full treble i zvuk je kristalan, dok je na levom zvucniku zvuk nije tako cist ali basovi se cuju mnogo bolje...

Najverovatnije neispravan visokotonac na levom satelitu, sto je relativno cesta pojava kod ljudi koji su u nekom periodu "isprobavali" sistem do krajnjih granica.
 
Najverovatnije neispravan visokotonac na levom satelitu, sto je relativno cesta pojava kod ljudi koji su u nekom periodu "isprobavali" sistem do krajnjih granica.

Nisam probao na max....:guitar: ali na levom satelitu visokotonac ne radi :wall: koliko kosta zamena visikotonca odprilike?
 
Poslednja izmena:
Sto je najgore nije ni moralo da bude odvrnuto do kraja. Neka od "dinamicnijih" muzickih numera + ekvilajzer podesen da prenaglasi visoke tonove + malo izoblicenja od lose zvucne karte i jos malo od pojacala ugradjenog u sub i eto proverenog recepta za spajivanje visokotonaca kao o sale :)

Nema predstavu koliko kosta takav visokotonac, to bi morao da proveris u ovlascenom servisu, mislim da Pakom servisira Genius zvucnike.
Sa druge strane moguca je i popravka tog visokotonca, cena za premotavanje je reda 10 eur. sto je sigurno jeftinije od zamene i ne bi trebalo da primetis razliku u odnosu na drugi visokotonac.
 
Sto je najgore nije ni moralo da bude odvrnuto do kraja. Neka od "dinamicnijih" muzickih numera + ekvilajzer podesen da prenaglasi visoke tonove + malo izoblicenja od lose zvucne karte i jos malo od pojacala ugradjenog u sub i eto proverenog recepta za spajivanje visokotonaca kao o sale :)

Nema predstavu koliko kosta takav visokotonac, to bi morao da proveris u ovlascenom servisu, mislim da Pakom servisira Genius zvucnike.
Sa druge strane moguca je i popravka tog visokotonca, cena za premotavanje je reda 10 eur. sto je sigurno jeftinije od zamene i ne bi trebalo da primetis razliku u odnosu na drugi visokotonac.

od zvucne karte nije sigurno, mislim da supremefx nije toliko losa kartica...mozda je od pojacala u sub, jer zadnja strana subwoofera dosta greje :mad:
Servis za Genius zove se CP distributions...tako da najverovatnije ojav sw5005 sutra putuje za NS...plasim se da ce popravak kostati vise nego 20eur, toliko ne vredi jer za 8-9k mogu da kupim polovne g51...
 
Meni je neki dan covek u BG popravio takve zvucnike. Nema potrebe da cimas zvucnike za NS. DAcu ti njegov broj na PM ako hoces.
 
Rekli su mi u ww da ce mi zameniti zvucnike jer imaju jos jedan set, e sad se nadam da su oni ispravni....
 
Nazad
Vrh Dno