Šta je novo?

Problemi sa XP TurnOff-om

Ateluv

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
1,441
Poena
245
Konfiguracija je sledeca> MSI 770-g45, phenom II x4 555BE, Kingston 2gb 1333mhz, Corsait 650tx. Komponente su stare jedan dan sem napajanja.

Problem je sledeci> kada ugasim komp iz windowsa, normalno na TurnOFF nakon toga ne mogu da ukljucim komp. Kao da nema struje, ventovi ne vrte, nista ne pisti, bukvalno kao da nema struje.Nakon toga moram da ga iskljucim iz struje pustim da odstoji pa ga onda ukljucim, mada i to nije slucaj svaki put. E sad znao bi da nesto nije uredu, ali kada komp gasim manuelno drzanjem POWER dugmeta na kucistu, on se normalno ukljucuje svaki sledeci put. POMAGAJTE :wall:

Zamenio sam drugo napajnje, drugo kuciste (rekoh da nije dugme), zamenio bateriju na ploci, zamenio dva kabla od napajanja.....i nista ne pomaze.

Sutra probam sa win 7.

Ima li neko kakvu ideju
 
Ljudi ima li ko kakvo ideju???

Pojma nemam sta da radim, da saljem plocu na reklamaciju, reci ce 1000% je sa plocom sve ok jer komp. radi odlicno, osim ovog irtantnog problema sto ne mogu da ga ukljucim posle windows shudown-a :wall::wall:
 
Pa pokušao si sve što je u tvojoj moći. Kad nam se javiš sa Win 7 otkloniće se i ona zadnja mogućnost da je kvar do softvera, tastera ili nečeg drugog. Ima još jedna mogućnost a to je loš kontakt sa napajenjem na samom džeku. Pošto koristiš polovno napajanje dobro izduvati sam ATX konektor, obratiti pažnju na power_Ok priključak, ako i to sve ne pomogne, onda je krivac izgleda maderbord.
 
Pa pokušao si sve što je u tvojoj moći. Kad nam se javiš sa Win 7 otkloniće se i ona zadnja mogućnost da je kvar do softvera, tastera ili nečeg drugog. Ima još jedna mogućnost a to je loš kontakt sa napajenjem na samom džeku. Pošto koristiš polovno napajanje dobro izduvati sam ATX konektor, obratiti pažnju na power_Ok priključak, ako i to sve ne pomogne, onda je krivac izgleda maderbord.

Isti problem i sa WIN7

Nije sigurno do napajnja, moje napajanje corsair650tx je staro 6 meseci i radi odlicno, al ajde proverio sam i to probao sam na chif CFT600 i dalje se nista nije promenilo
 
Pa nema više šta da se predomišljaš mnogo. Maderbord u kutiju i pravac prodavnica ili još bolje servis uvoznika. Što se više misliš. Koliko god mi bili iskusni ili neiskusni očigledno nije nešto uredu sa softverskim paljenjem i gašenjem a to je opet na maderbordu. telefon u šake prodavnica ili servis i pitaš da li žele samo ploču ili celu kantu. Izbora nema mnogo.
 
Ploca je najverovatnije jesi li gledao da se ne pregreva neki deo na plochi : chipset, north. . .
Najbolje garanciju u ruke i nazad u radnju pa neka oni vade oci, ipak je to novo da ne ceprkas puno po novom hardveru ;)
 
Otrcao bi ja odmah u servis....ali dzabe kad sam u Kragujevcu a narucio sam iz glupog Sampra. I jos mi nisu ni garanciju poslali, navodno kad im kurir donese novac tek tada salju kupcu racun i garanciju.

Ma ploca radi dobro, nisam nasao nikakvu zamerku sem ovoga, phenom II x2 555 se otklucao na njoj.

Kako da proverim temperaturu Nb-a. Pipam rukom hladnjak na ploci, realno vruc je ali ne toliko da ne mogu da drzim ruku, a ne mogu reci ni da je mlak

Pitao sam i na MSI forumu....oni nemaju nikavo resenje sem sto su mi preporucili da flesujem bios

Bas sam se iznervirao....kupujem do sada polovne komponente i nikada nista nije falilo.....kad konacno uzeh nesto novo ono me s*eba
 
Poslednja izmena:
Pa sto ne probas sa flashom, kod msia je to makar boza...
 
Pa sto ne probas sa flashom, kod msia je to makar boza...

Nisam probao zato sto je 3dana stara, krastavac jos mi fali da je zeznem flesom(mada nije mi prvi fles biosa na msi ploci), cekacu da mi posalju prvo garanciju.
 
Otrcao bi ja odmah u servis....ali dzabe kad sam u Kragujevcu a narucio sam iz glupog Sampra. I jos mi nisu ni garanciju poslali, navodno kad im kurir donese novac tek tada salju kupcu racun i garanciju.

Ma ploca radi dobro, nisam nasao nikakvu zamerku sem ovoga, phenom II x2 555 se otklucao na njoj.

Kako da proverim temperaturu Nb-a. Pipam rukom hladnjak na ploci, realno vruc je ali ne toliko da ne mogu da drzim ruku, a ne mogu reci ni da je mlak

Pitao sam i na MSI forumu....oni nemaju nikavo resenje sem sto su mi preporucili da flesujem bios

Bas sam se iznervirao....kupujem do sada polovne komponente i nikada nista nije falilo.....kad konacno uzeh nesto novo ono me s*eba

Temperaturu proveri iz everesta :)
 

Prilozi

  • cpuid.JPG
    cpuid.JPG
    17.9 KB · Pregleda: 29
170w :shock::shock::shock:
 

Prilozi

  • 1222.jpg
    1222.jpg
    376.9 KB · Pregleda: 66
:D:D:D sta je cudno ti koliko sisa W :p
 
Iznenadjen sam, nisam ocekivao vise od 145w :)
 
Slican problem sam imao kad sam kupio abitovu plocu socket A i neki sempron 2800+ cini mi se.Posto je sve bilo novo odnesoh u servis i baja mi skide kuler ,obrisa onu zvaku sto dolazi sa box kulerom,stavi mi termalnu pastu,resetova bios i od tad do dan danas(kod sestre) ploca i procesor rade bez greske,probaj...
 
Da li si probao sa nekim LINUX-om ili nekim drugim OS?

Imas one verzije sto ne zahtevaju instalacije, vec se pokrecu sa CD-a, DVD-a a daje ti sve mogucnosti...
 
Nisam probao sa linuxom, imam Ubuntu, mogao bih da prob ali cisto sumnjam da ce raditi. :wall:
 
Staro 3 dana ili 3 meseca ti to vrati na reklamaciju :) Uglavnom je ploca problem u takvim situacijama. Verovatno imas nekog prijatelja koji bi ti ustupio njegovu plocu da vidis kako ti se "ponasa" racunar sa drugom.
 
Druze cekaj garanciju pa ti to njima lepo vrati.... Mislim da ti je mozda neki jumper na pogresnom mestu ili u opste nije ni stavljen ali to nije tvoja briga kao krajnjeg korisnika! Vrati im to i uzivaj sa novom.... U ostalom mozes ostvariti garanciju i bez garantnog lista samo moras biti malo bezobrazan ;)
 
Imam istu plocu, kupljenu novu. Koristio sam prvo LC 550W napajanje i imao sam isti tj slican problem koiji se javio nakon nekoliko meseci. Ostavim komp duze vreme upaljen, i zateknem ga blokiranog ili ugasenog. Ponekad na gasenju se ugasi ali ne skroz vec samo monitor dok kuleri ostanu da vrte, lampica upaljena. Nisam sumnjao ni na sta drugo osim napajanja i skoro uzmem OCZ modxstream pro 500w i problem resen. LC je bio star preko 6god i verovatno je odradio svoje, nisam ga otvarao ali mislim da su kondenzatori verovatno za zamenu. Sa ovim novim napajanjem problem se nije javio ni jednom.
 
Imam istu plocu, kupljenu novu. Koristio sam prvo LC 550W napajanje i imao sam isti tj slican problem koiji se javio nakon nekoliko meseci. Ostavim komp duze vreme upaljen, i zateknem ga blokiranog ili ugasenog. Ponekad na gasenju se ugasi ali ne skroz vec samo monitor dok kuleri ostanu da vrte, lampica upaljena. Nisam sumnjao ni na sta drugo osim napajanja i skoro uzmem OCZ modxstream pro 500w i problem resen. LC je bio star preko 6god i verovatno je odradio svoje, nisam ga otvarao ali mislim da su kondenzatori verovatno za zamenu. Sa ovim novim napajanjem problem se nije javio ni jednom.


Nije napajanje sigurno.........corsair tx 650 star jedva 6meseci..a probao sam i skoro nov chiftec cft 600w ........nema ni teorijske sanse da su oba pokvarena jer rade na drugim konfigueacijama.

Rado bi ja u Sampro da im se n**bem svega, ali problem je sto bi morao da saljem plocu a ako resim da iz Kragujevca se licno uputim u bg 2 odlaska bi me kostala kao cela ova ploca. E sad scenario bi verovatno bio sledeci...ja posaljem plocu, napisem sta ne valja ("pri turn off-u iz windows-a ploca ostane bez napona pa zahteva da se napajanje iskljuci na 2min pa opet ukljuci a manuelnim gasenjem radi sve ok")...a oni bi dobili plocu stavili proc, komp bi se uredno boot-ovao i onada bi je drzali 45dana, poslali je nazad i rekli PLOCA PROLAZI MSI ATEST!!!!!!!!

Inace stvarno sam je mucio sa svim i svacim i ploca nema niti jednu drugu manu!!!

E sad pojma nemam koje mi je resenje sa ekonomske strane najpametnije,mozda da cutim jer cu u suprotnom ostati bez kompa 45dana i dobiti nazad istu plocu :wall:

BTW.....dobio sam garanciju postom nakon 16dana i 5 poziva "konacno im kurir doneo kes"!!!!
 
Nazad
Vrh Dno