Šta je novo?

Kuleri vrte, ali ploca ne daje nikakav znak...

Učlanjen(a)
05.09.2005
Poruke
21
Poena
304
Pozdrav svima,

poceo sam u zadnje vreme da proucavam ploce, odnosno servis, cisto iz radoznalosti i zadovoljstva, znam da je to danas neisplativo. Medjutim, veoma cesto mi se desava da na servis dodje ploca koja sve normalno pali, tj, vrte kuleri, ali ne daje nikakve znake, cak nece ni da pisti. Da li moze da bude do biosa? Kondenzatori su OK, bar na prvi pogled... Od cega polazite kada servisirate ploce u ovom slucaju?

Pozdrav, i hvala svima unapred...
 
Kada se tako ponaša, ploča se uglavnom menja :D
 
Kada se tako ponaša, ploča se uglavnom menja :D

Zamenjena je :smash:

Al me interesuje sta li moze da bude :whip:

RAM je stavljan drugi, znaci, sve je menjano, i sad mi stoji na sundjeru, i ispitujem... Izvadio sam bio da vidim da ga flesujem kod drugara na programator, pa da vidim kako ce da se ponasa...
 
imao sam ja takav slucaj sa mojom DFI DK plocom, sve se vrti ali zvuka na ploci nema niti daje sliku, poslao sam je kod ortaka u servis, samo je obnovio lemove i evo radi i dan danas....
 
vidi koliko se greje cipset kad je upalis, ako se odmah pregreje nema joj spasa
 
Провери и да није графика :).
Ја имам интегрисану и све лепо ради, а кад убодем једну 9600XT (која не ради из неког разлога) машина ни да бекне. Слике нема на монитору, и нема бипа.
 
Ne greje se chip set uopste... Najgore je sto nema da pisti, jedino sto imaju LED kontrolne lampice posto je MSI ploca, pa svetle 3 crvene... Sad trazim manual da vidim sta signalizira gresku...
 
Da nije problem sa BIOS chip-om? Reprogramiranje ili zamena istog.
 
To je i meni sumnjivo, skinuo sam bios, on se vadi iz kucista, pa cu kod drugara da ga reprogramiram sa novijim flashom sa sajta (ako i ima noviji :D ) pa cu da javim kako se ponasa....
 
sve je to lov u mutnom, na jednu od 100 ce biti bios, kod ostalih su lemovi, napuknuca, neispravne komponente...
 
Nazad
Vrh Dno