Šta je novo?

My Mac - Showroom

Evo i mene... Elem, iznecu svoje skromno misljenje.. Prvenstveno, sustina razlike izmedju apple proizvoda i ostalih (PC-a) je filozofija izrade istih i nacin prodaje odnosno marketing, recimo kao da pokusavamo da poredimo, neko je vec gore rekao, Mercedes automobile i ostalu auto industriju, jednostavno je glupo za poredjenje.. Inace posedujem Mac Pro-a, Mac book Pro-a, iPhone 3G i jos par njihovih stvarcica i spomenucu u ovom slucaju samo moj alat od koga zivim, a to je Mac Pro.. Iz iskustva cu reci da je to jedna prokleto dosadna masina koja ne zna da se zaglavi, pokvari ili ne daj boze resetuje zato sto mu je tako doslo ili te program izbaci na desktop iz cista mira i ne pita te cak ni "dali zelis da ti sacuvam ovo na cemu si radio zato sto sam se zaglupeo?".. Ona jednostavno RADI! Mislim da ce se pronaci neki ovde (digresija).. A toliko puta mi se desavalo to dok silom prilika radim nesto na svom pc-u da mi je bukvalno doslo da polupam i izsutiram kutiju na kojoj svetle dve lampice razlicite boje i iz koje moze da svetle cak i ventilatori i cevcice one u raznim bojama.. Elem, ljudi napravili ozbiljnu masinu dodali joj u ime jeb•no Pro, i masina sluzi upravo tome, za profesionalan rad.. Zna da se uspori iskreno kada mi je otvoreno brdo zahtevnih aplikacija i dok renda After u pozadini ali da nesto pukne, ne.. Hajde da ne hvalim samo, kompanija kao i svaka druga moze da ima propuste u izradi svojih proizvoda kao sto je slucaj sa mojim Mac Book Pro-om, jednostavno su mozda bili malo alavi sa grafikom koju su ugradili (2008/8600GT) pa zna da se malo vise zagreje kada je opteretis (Cinema 4D) i onda nije bas za drzanje u krilu ali i on radi kao zmaj.. Da sumiram. (smorio sam i sam sebe)
Entuzijasta sam, bavim se iz hobija elektronikom, racunarima, budzenjem hackintosha drugarima, fleshovanjem PC GTX285 u mac verziju (neko je spomenuo Da Vici Resolve/CUDA:) i ostalim sran•ima ali kada je posao (montaza/Final Cut) u pitanju.. Jednostavno: Mac Pro keva!
I naravno, sto je mislim najvaznije, potrebno je da se ne tako jeftina masina isplati a ne da se kupuje eto zato sto ima nacrtanu jabuku na sebi :) a hvala bogu meni je moj Mac Pro kupio i iPhone i MacBook Pro i sada ce zeni da kupi iPhone 4 i sto je najvaznije isplatio je sebe! :D
PS. I jos jedna stvar, ni kinezi nisu sto su nekada bili, ipak pomirimo se da 90% elektronike (citajte delova za sve uredjaje) ako ne i vise prave isti, i zasto ne bi svaki vlasnik bilo koje kompanije ne bi zaradio vise ili ustedeo, da mu ti isti kinezi i ne sastave isti uredjaj pod uslovom da na tom uredjaju pise gde je sastavljeno (sto je sasvim legitimno).. Kapitalizam i marketing cudna stvar, kazem ja... :D xoxo
 
PS. I jos jedna stvar, ni kinezi nisu sto su nekada bili, ipak pomirimo se da 90% elektronike (citajte delova za sve uredjaje) ako ne i vise prave isti, i zasto ne bi svaki vlasnik bilo koje kompanije ne bi zaradio vise ili ustedeo, da mu ti isti kinezi i ne sastave isti uredjaj pod uslovom da na tom uredjaju pise gde je sastavljeno (sto je sasvim legitimno).. Kapitalizam i marketing cudna stvar, kazem ja... :D xoxo

To je globalizacija!!! Uopšte nije bitno gde je šta napravljeno već kako je napravljeno. Ako je ulazna kontrola, mašine, alati, materijali i izlazna kontrola u skladu sa standardima kvaliteta nebitno je da li je to kina. Jeftine sirovine i jeftina radna snaga. Svašta dolazi iz te daleke zemlje pa svi porede jeftine i nekontrolisane proizvode sa nečim što je pod strogom kontrolom kvaliteta. E sad nekome smeta što je Macbook Pro proizveden u Kini (što su ga šrafili kinezi) a nikome ne smeta što je aluminijum od koga je proizveden kineski. Jel mu fali nešto?

I samo da te ispravim, postoje međunarodna pravila pod kojima se zna šta znači DESIGN IN, MADE IN, ASSEMBLED IN itd. u zavisnosti od procenta učešća sirovina, radne snage, poluproizvoda ili završne obrade.

Prema tome man'te se gde se pravi, totalno je nebitno, nego kako radi i kog je kvaliteta. Definitivno je Macbook Pro (za ostale ne znam jer samo to koristim) ozbiljan "alat za rad profesionalaca". Pod prefesionalcima podrazumevam sve one koji rade na način kako je @somewhoo opisao (pa i njega) :)
 
Evo i mene... Elem, iznecu svoje skromno misljenje.. Prvenstveno, sustina razlike izmedju apple proizvoda i ostalih (PC-a) je filozofija izrade istih i nacin prodaje odnosno marketing, recimo kao da pokusavamo da poredimo, neko je vec gore rekao, Mercedes automobile i ostalu auto industriju, jednostavno je glupo za poredjenje.. Inace posedujem Mac Pro-a, Mac book Pro-a, iPhone 3G i jos par njihovih stvarcica i spomenucu u ovom slucaju samo moj alat od koga zivim, a to je Mac Pro.. Iz iskustva cu reci da je to jedna prokleto dosadna masina koja ne zna da se zaglavi, pokvari ili ne daj boze resetuje zato sto mu je tako doslo ili te program izbaci na desktop iz cista mira i ne pita te cak ni "dali zelis da ti sacuvam ovo na cemu si radio zato sto sam se zaglupeo?".. Ona jednostavno RADI! Mislim da ce se pronaci neki ovde (digresija).. A toliko puta mi se desavalo to dok silom prilika radim nesto na svom pc-u da mi je bukvalno doslo da polupam i izsutiram kutiju na kojoj svetle dve lampice razlicite boje i iz koje moze da svetle cak i ventilatori i cevcice one u raznim bojama.. Elem, ljudi napravili ozbiljnu masinu dodali joj u ime jeb•no Pro, i masina sluzi upravo tome, za profesionalan rad.. Zna da se uspori iskreno kada mi je otvoreno brdo zahtevnih aplikacija i dok renda After u pozadini ali da nesto pukne, ne.. Hajde da ne hvalim samo, kompanija kao i svaka druga moze da ima propuste u izradi svojih proizvoda kao sto je slucaj sa mojim Mac Book Pro-om, jednostavno su mozda bili malo alavi sa grafikom koju su ugradili (2008/8600GT) pa zna da se malo vise zagreje kada je opteretis (Cinema 4D) i onda nije bas za drzanje u krilu ali i on radi kao zmaj.. Da sumiram. (smorio sam i sam sebe)
Entuzijasta sam, bavim se iz hobija elektronikom, racunarima, budzenjem hackintosha drugarima, fleshovanjem PC GTX285 u mac verziju (neko je spomenuo Da Vici Resolve/CUDA:) i ostalim sran•ima ali kada je posao (montaza/Final Cut) u pitanju.. Jednostavno: Mac Pro keva!
I naravno, sto je mislim najvaznije, potrebno je da se ne tako jeftina masina isplati a ne da se kupuje eto zato sto ima nacrtanu jabuku na sebi :) a hvala bogu meni je moj Mac Pro kupio i iPhone i MacBook Pro i sada ce zeni da kupi iPhone 4 i sto je najvaznije isplatio je sebe! :D
PS. I jos jedna stvar, ni kinezi nisu sto su nekada bili, ipak pomirimo se da 90% elektronike (citajte delova za sve uredjaje) ako ne i vise prave isti, i zasto ne bi svaki vlasnik bilo koje kompanije ne bi zaradio vise ili ustedeo, da mu ti isti kinezi i ne sastave isti uredjaj pod uslovom da na tom uredjaju pise gde je sastavljeno (sto je sasvim legitimno).. Kapitalizam i marketing cudna stvar, kazem ja... :D xoxo

Super post...Potpuno podrzavam i sam sam svoje zaradio preko macbook-a od pre par godina.:p
 
Raso, aj slikaj i ostatak stana (stavi i macbook ili iphone/tj te prenosive apple stvarcice u kadrove, da ne bude offtopic) ;D


mislim,kad danas neko ima par hiljada evra samo za apple IT opremicu, moram mu videti jakuzi, fullhd 3D TV, spustene plafone i tako dalje... :)
 
Raso, aj slikaj i ostatak stana (stavi i macbook ili iphone/tj te prenosive apple stvarcice u kadrove, da ne bude offtopic) ;D


mislim,kad danas neko ima par hiljada evra samo za apple IT opremicu, moram mu videti jakuzi, fullhd 3D TV, spustene plafone i tako dalje... :)

:D:D:D
 
Raso, aj slikaj i ostatak stana (stavi i macbook ili iphone/tj te prenosive apple stvarcice u kadrove, da ne bude offtopic) ;D


mislim,kad danas neko ima par hiljada evra samo za apple IT opremicu, moram mu videti jakuzi, fullhd 3D TV, spustene plafone i tako dalje... :)

Mozda coveka interesuje samo IT oprema marke Apple, ne i jakuzi i slicno, ima nas raznih. :)
 
^ ok,ali dati 5.000eura na telefone, ekrane, laptopove itd.... a ziveti u stracari, meni ne ide u glavu xD

Ne kazem da je to ovde slucaj,99% da nije,ali kao sto kazes ima nas raznih> uvek bi neko drugi pametniji raspolagao sa "tvojim" parama...znam ja to :)

ajde da ne oftopicarim, u svakom slucaju se salim, ne zamerite, lepe su apple komponente, nastavite sa slikama! :*
 
Mobile varijanta. Trenutno najvise koristim zend studio i xcode, ucim se programiranju.

kanc.png
 
Postavicu slike kuce u koju se selim u martu u Beogradu.E to ce vec biti nesto:))Sad sam trenutno van zemlje odmaram:))
 
^ :banana:
JUPI! :D
 
Evo

Evo malo da osvezim temu..zaboravio sam da postavim sliku macbook pro-a kad je stigao pre par meseci tacnije mesec i po dana..:p
 

Prilozi

  • IMG_0177.JPG
    IMG_0177.JPG
    87.1 KB · Pregleda: 503
Pa ajde i ja da se javim na temu..... 2 kompa.... iMac i7 Snow Leopard i WinXP AMD Phenom 2 4 Core..... oba mi sluze u izradi 3d grafike i spec efekata...... kao sto se i vidi oavaj levo li sluzi za posao a ovaj desno za FACE :) mada ruku na srce i on ume da se zagreje kad treba

ok2x.jpg


ok3b.jpg
 
Poslednja izmena:
iMac 27", core i7, 8GB ddr3
 

Prilozi

  • g.jpg
    g.jpg
    409.8 KB · Pregleda: 669
haha ovi "mekovci" :D

nista lose ne mislim,al tek si 2 posta napravio i oba u ovoj temi da se pohvalis harverom i fenserajom ;D

xD
 
Ma znam, a nije to trebao da bude cilj... Sve sto podjem da napisem vec je napisano, pa se smorim. :p

A ne boj se, tu sam ja samo me mrzi ponekad da komentarisem. :)
 
ma...bolje i to nego ko ja...i kad nemam bas puno toga pametnog da kazem, napisem nesto... jeste svega 1post dnevno prosek,ali i to je puno xD
nista, update-uj slike kad bude promene situacije u kolicini apple hardvera <3


edit: i da, lepo je
 
ma...bolje i to nego ko ja...i kad nemam bas puno toga pametnog da kazem, napisem nesto... jeste svega 1post dnevno prosek,ali i to je puno xD
nista, update-uj slike kad bude promene situacije u kolicini apple hardvera <3


edit: i da, lepo je

Kao sto rekoh, nisam se zato registrovao. :)
 
lepo :) gde si kupio tu lampu? u NS?
 
zato i pitah, lici mi da je iz IKEjE
 
Jel moze Magic Mouse da se koristi na wi7? meni se mnogo svidja, pa dal da planiram da kupim...
 
Jel moze Magic Mouse da se koristi na wi7? meni se mnogo svidja, pa dal da planiram da kupim...

Rade levi i desni klik, skrol u vecini slucajeva ne radi. Zvanicni drajveri za W7 nisu izdati, no guglanje me je dovelo do "fan made" drajvera. Nisam probao. :)
 
Skrol klasičan radi ali ne radi levo/desno ...
 
Jel ima neko da je isprobao i sa sigurnoscu zna da funkcionise, ili jel ima neki dobrovoljac da isproba pa da javi utiske? (ne znam nikog ko poseduje ovog misonju, pa da to licno uradim)...mnogo bi mi znacilo, jer ako radi hocu da ga kupim :)
 
Radi normalan skrol kao što napisah, ali skrol levo/desno ne radi. Sad imam XP pa ne vredi da instaliram ono što neko reče, a i ne koristim ga previše.

:wave:
 
pa ako ga ne koristis previse, pokloni ga meni :) :) :)
hvala za info...razmislicu, mada ja taj skrol levo desno ni ne koristim
 
pa ako ga ne koristis previse, pokloni ga meni :) :) :)
hvala za info...razmislicu, mada ja taj skrol levo desno ni ne koristim

Uh, to mi je omiljena opcija kod Magic Mouse-a.

2 prsta levo-desno, back-forward u browseru, jedan prst levo-desno, pomeranje zoom polja u photoshopu... :)
 
A 3 prsta gore za show desktop, ili dole za expose, ili dva prsta dole za minimize:) Jednom kad se naviknes na to, ostali misevi su srednji vek:)
 
Nazad
Vrh Dno