Šta je novo?

My Mac - Showroom

Switch

Slavan
Učlanjen(a)
10.03.2008
Poruke
1,467
Poena
350
Napisite ili pokazite sta imate od apple hardvera i kakvi su vam utisci i za koje svrhe ga koristite (koje programe najcesce).

Evo, da otvorim temu. Ponosni sam vlasnik MacBook Pro-a 15" i5 2,53 ghz. "Menjao" sam iPad 3g 64 gb za ovaj mbp i zaista sam prezadovoljan. Nisam ni pomislio da ukljucim desktop PC pored mbp-a na istom stolu. Poceo sam malo da se bavim XCodeom i objective C -om, ali je pocela skola i nemam vise vremena za to, pa se u slobodno vreme "igram" sa garage bendom i iMovie-om. Pored toga cesto koristim adobe illustrator i photoshop. Evo i fotke:



Uploaded with ImageShack.us

Edit: Mogli biste da napisete i kako ste i zasto uplovili u apple vode?

Prvi "jabucast" hardver koji sam imao bio je iPod Nano 2g. Njega sam koristio veoma malo, posto inace mp3 plejere retko kad koristim kad nisam na nekom putovanju. Bio sam odusvljen plasticnom kutijom u kojoj je bio upakovan. Onda sam negde na pocetku ove godine kupio iPod Nano ove pretposlednje generacije (pre nego sto su ga razvdojili na ipod nano touch i ipod shuffle). I zapravo sam pogresio sa tom kupovinom, posto sam mesec dana nakon toga kupio iPhone 3gs. I tek tad pocinje pravi upliv u apple vode. Prve dve -tri nedelje sam svakodnevno gledao apple konferencije, citao istoriju, biografije i ostalo, besumucno skidao aplikacije (natovario sam nekih 300 aplikacija). I tada zvanicno postajem apple postovalac. Onda sledi kupovina iPada, koga sam, kao sto sam vec rekao, prodao i kupio MacBook Pro. A onda sledi odusevljenje mac-om i osx-om. I jos sam samo dokupio magic mouse, posto bilo koji drugi mis nekako ne ide uz mac :). I to je to.
 
Poslednja izmena:
Ako nije tajna odakle ti keš za ovako brzo avanzovanje do i5-ice :)

Elem, evo ga moj beli MacBook 2,1 GHz, X3100 grafa, 2 GB RAM, 64 GB SSD :zgran: (kupljen početkom juna) kojeg sam prodao Bane R-u :eyebrows: i sad čekam MacBook unibody metalca.

dscn5378m.jpg


Inače, kao što vidiš takođe izučavam Mac programiranje.
 
A sta studiras? Pored gimnazije stvarno nemam vremena za neko dodatno ucenje, a i ako imam vremena onda nema koncetracije posto se ona potrosi na sociologiju, filozofiju i ostale nebuloze.
A sto se tice kesa, pa skupljalo se, bio 18. rodjendan pa se taman lepo nakupilo. :D
Kako ti je radio taj ssd / Sto si ga prodao ?
BTw, Tango kremic u prvom planu . :D
 
Poslednja izmena:
Studiram FON i nema nikakve veze sa Mac programiranjem, to istražujem u slobodno vreme. A SSD je radio super, otvarao programe za sekund, prodao sam ga da i ja malo avanzujem do pomenutog MacBook metalca.
 
Vec sam kupio magic mouse, kao sto sam i napisao u prvom postu. I zadovoljan sam sa njim, ionako mac nije za gaming. Na drvenom stolu je neprecizan, ali sam nasao podlogu na kojoj veoma dobro radi. Sasvim odgovara mojim potrebama, a i estetski se uklapa sa mbp-om.
 
...

Switch ako zelis da ostanes zadovoljan apple hardwerom nikako, ali NIKAKO ne kupuj magic mouse! Koliko je macpro odlican laptop toliko je apple mis los ... u svakom mogucem pogledu.

Macbook pro jeste odlican laptop, ali samo po ceni u Americi (oko 100k dinara), dok je kod nas precenjen (130k). Evo uporedi sam :), 1 i 2. Btw. nadam se da cu se i ja ubrzo pridruziti vasoj Apple porodici :).

Pozdrav!
 
Switch ako zelis da ostanes zadovoljan apple hardwerom nikako, ali NIKAKO ne kupuj magic mouse! Koliko je macpro odlican laptop toliko je apple mis los ... u svakom mogucem pogledu.

Dajte ljudi dokle više... Tebi je loš, meni je to najbolji miš ikada, neka čovek sam proba i donese sud da li mu odgovara ili ne.
 
Dobar je koliko i sapun u ruci ... oko toga jednostavno nema rasprave. Mozemo da diskutujemo da li je lep ili ne ali da li je ergonomski dobar tj. koliko je losiji od bilo kog drugog misa, to ne mozemo.
Inace, za mac-a ti najtoplije preporucujem BT mis. Ima jedan Logijev koji i sam koristim vec 3 god.
 
140$ za tog misha ? :) I ja planiram da kupim Magica i ne vidim koji je problem sa njim, touch scroll je neuporedivo bolji od bilo kakvog tochkica, a svi oni swajpovi i gestures su tek generacijama ispred bilo kog misha sa 15 tastera...
 
Switch ako zelis da ostanes zadovoljan apple hardwerom nikako, ali NIKAKO ne kupuj magic mouse! Koliko je macpro odlican laptop toliko je apple mis los ... u svakom mogucem pogledu.

Ne znam u chemu ljudi imaju problem sa Magic Mouse-om?!?
Najbolji mish IKADA koji sam koristio (i ne pricham za gejming vec Photoshop, Illustrator, Indesign, Cinema 4D). Heavy use.. svaki dan. Pokazao se odlichno.
 
Ja nemam nikakav problem sa magicom. Ne znam stvarno zasto se pise da ne valja i da se nikako ne kupuje. Kvalitet izrade je appleovski, radi sasvim dobro, na dobroj podlozi je veoma precizan, touch scroll je odlicna stvar.
 
Pa ako ste patuljci onda ok :) Sala mala! :) ne znam kolike su vam shake ali mene je zaboleo zglob nakon 30min koriscenja. Nigde nisam spomenuo odziv i preciznost, to se valjda podrazumeva.
Drajveru, onaj mis je 37$.
 
Dobar je koliko i sapun u ruci ... oko toga jednostavno nema rasprave. Mozemo da diskutujemo da li je lep ili ne ali da li je ergonomski dobar tj. koliko je losiji od bilo kog drugog misa, to ne mozemo.
Inace, za mac-a ti najtoplije preporucujem BT mis. Ima jedan Logijev koji i sam koristim vec 3 god.

Zato što si i probao da ga držiš kao sapun u ruci. Već sam pominjao, ali ponoviću, ne držim ruku na njemu kao što sam držao na drugim miševima, već je ruka oko njega oslonjena na sto, ispravno podešena visina stolice tako da ruka lepo leži na stolu, kada ga pomeram ne pomeram ga celom šakom, već ga držim sa strane palcem sa jedne i malim i domalim prstom sa druge strane. Evo posle više od šest meseci korišćenja nikakvih problema, a dovoljno sam mator da mi neke druge neergonomske navike vrlo brzo stvore probleme.
 
Upravo, ja imam velike sake i ni jednog misa ne mogu da drzim kao sapun, vec ga samo pridrzavam palcem i malim prstom, koran sake je na stolu a sve ostalo u vazduhu.
 
Ajd bre kacite sobe da dobijem kakvu ideju, u fazi sam pravljenja nekih polica i slicno :)
 
Otisli smo u offtopic, umesto da se kace neke slike i opisi mac hardvera, mi smo se fokusirali sad na magic mouse samo.
 
...

Otisli smo u offtopic, umesto da se kace neke slike i opisi mac hardvera, mi smo se fokusirali sad na magic mouse samo.

Koliko si platio tvoj Macbook Pro :) i gde si ga kupio, nije provokacija, ako eventualno pomislis ?

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ushetao u prodavnicu i kupio ga novog, chini mi se 1850e :) Ima se :d
 
Kupio sam ga u iStyle-u, pogledaj na sajtu cene i ostalo. Ako si zaintresovan za kupovinu pogledaj i na macserbia, ne znam kako ih tamo nabavljaju, ali su cene nize. Driver, lose ti se cini. :D
 
I evo ga:

dscn5411u.jpg


MacBook Unibody, Core 2 Duo P8600 2,4 GHz, 4 GB DDR3 1066, GeForce 9400M, HDD 320 GB 7200rpm, osvetljena tastatura. ,)
 
@ Ivane, cestitam na kupovini. Bespotrebno je da ti za mac kazem da te lepo sluzi. ;)

@ RingeRaja, e malo se ne uklapa taj nered okolo sa iMacom. :D Mogao si napisati koji tacno iMac imas.
 
Poslednja izmena:
Jbga, šta ćeš, imam klinca od cirka tri godine, a iMac je u dnevnoj sobi i mali voli da ga aka, tako da nemam ni vremena, a ni živaca (a i usless je) da non-stop sređujem. Pretpostavljam da nemaš još decu, ali videćeš kako je kad budeš imao jednog električnog zeca koji voli da nabije svoj nosić svuda, pa i tamo gde ne bi trebalo.
U pitanju je ovaj:
http://www.everymac.com/systems/app...i5-2.66-27-inch-aluminum-late-2009-specs.html, ali sa 8 GB:)
Kupljen od Maria a.k.a. V-O-Y-A-G-E-R pre nekih par meseci, mnogo dobra mašina, sigurno ga neću menjati još duuuuuuuugo vremena, radi kao sat, a i sve može da izgura bez problema, nema da štucne ni kada otvorim 10-ak RAW fotki u PS5 sa gomilom filtera.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno