Šta je novo?

[Android][Tutorial] Mala skola

Ok. krecem cim dam ebeni uslov :)
 
Pozdrav, zeleo bih da napravim aplikaciju tipa TV program. Recimo sa SBB-ovog sajta skinem najavu programa i ubacim u svoj. Koliki nivo znanja mi je potreban za to? Znam da vec postoji aplikacija TV program ali stalno mi izlazi poruka "Podaci trenutno nisu dostupni" i izludjuje me to. Necu da pravim igrice i sl. cisto copy-paste linkove.
 
Pa nije mali nivo znanja koji je potreban. Koliko vidim na sbb-ovom sajtu.

Morao bi da saljes post upite za kanal koji te zanima i onda da parsiras dobijeni html i onda te podatke prikazujes u tvojoj aplikaciji.
 
sve pohvale za tutorijal nnnn, ovo je valjda jedini za android na srpskom na netu... :crash:

malo sam u zabuni sto se tice virtual device, koje settingse da stavim za RAM, heap i ostalo :type:

recimo nekoliko tipcnih konfiguracija, jedna najmanje zahtevna za PC za rad i cesto (brzo) pozivanje, onda jedna realna i jedna najzahtevnija :laugh:

dalje verzije, koliko vidim aktuelni telefoni (htc i ostali) su na 2.2 najvise, a zadnja je 4 kao sto znamo, dakle koje dve platforme je najbolje imati? racunam jednu zadnju, i jednu oko 2-jke? :eyebrows:

jos nesto, ako imas ideju za neku aplikaciju ja mogu da odradim deo, imam iskustva generalno sa programiranjem (zavrsna godina fakulteta) i sad planiram da krenem sa androidom (instalirah platformu danas-juce), mislim da on ima perspektivu :cigar:
 
pohvala za ovo :)
i jedan savet ako zelis da nastavis da radis tutorijale dalje, bolje radi video tutorijale, mislim da ce ti brze i biti ako bi snimao odmah to sto radis a i jasnije i zanimljivije bi bilo.
mislim bar sam ja mnogo veci fan video tutorijala, ne znam za ostale
 
Ne znam, meni kao programeru su video tutorijali nezgodni za ucenje. Mnogo mi je lakse kada vidim kompletan kod.

Videcu ako nadjem vremena da napravim neki malo napredniji tutorijal.
 
Jedno pitanje.. Gledam po internetu razne savete za učenje programiranja za Android, od toga gde savetuju da se kompletno Java nauči prvo, do onih koji savetuju da ako se uči programiranje za Android da se radi samo to, bez učenja Jave jer se razlikuje framework, klase i sl.

nnnn imaš li ti neko mišljenje o tome? Pretpostavljam da si ti savladao i Javu pre Androida..
 
Poslednja izmena:
Nije mi namera da zvučim glupavo, ali mislim da ti Java nikako nije na odmet
 
Treba znati osnove Jave, kako se radi s promenljivima, nizovima i klasama, šta znači kad je nešto referenca, itd. Ali da doguraš do mrežnih servisa i grafičkog frejmvorka, to ti baš i ne treba.
 
Java ti je obavezna, sve od jave osim GUI frameworka.
 
Ok hvala..nista bacicu se onda prvo na citanje java knjiga...
 
da li neko mozda moze da mi pomogne oko upload-ovanih slika na ovom tutorijalu prosto nece da se prikazu ni u jendom pretrazivacu ne znam u cemu je stvar?
 
da li neko mozda moze da mi pomogne oko upload-ovanih slika na ovom tutorijalu prosto nece da se prikazu ni u jendom pretrazivacu ne znam u cemu je stvar?

Tamo gde su bile postavljene ne postoje više. Samo autor može da pomogne postavljanjem istih ponovo ili ako je neko od čitalaca to preuzimao da uploaduje te slike negde i postavi linkove.

Šteta što nije napravljen jedan PDF od ovog tutorijala.
 
Da li moze autor ovog tutorijala kako da se javi? Da li je aktivan jos uvijek na ovom forimu?
Sve pohvale za tutorijal.
 
Tog hostinga vise nema, a ja ne znam da li imam te slike negde sacuvane, ipak je davno bilo. Mada mogao bi da napravim novi tutorial, posto se promenilo dosta od tada.
 
+1 za ideju, i hvala.
 
Novi tutorial bi bio pozeljan za pocetnike naravno :) Hvala Unapred.
 
Hvala na trudu. Docice jednom dan da se i sa ovim pozabavim, koracam polako...

U cemu si radio ovaj algoritam u postu 12? Ne znam kako vi, iskusni programeri, da li pravite i dalje algoritme ali meni kao pocetniku dosta znace. Uglavnom ih crtam na papiru ali papir lako moze da postane po prilicno nepregledan a u Wordu mi ide jako sporo pa gubim puno vremena na tome.
 
Hvala na trudu. Docice jednom dan da se i sa ovim pozabavim, koracam polako...

U cemu si radio ovaj algoritam u postu 12? Ne znam kako vi, iskusni programeri, da li pravite i dalje algoritme ali meni kao pocetniku dosta znace. Uglavnom ih crtam na papiru ali papir lako moze da postane po prilicno nepregledan a u Wordu mi ide jako sporo pa gubim puno vremena na tome.

Ima dosta koristnih alata, ja najvise navikao na Power Designer.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unified_Modeling_Language_tools
 
@ voodoo_, trudim se i tako.

@ FooL, Ogromna lista bas. Hvala na linku.
 
Ja bih predlozio svima koji zele da nauce da pocnu odavde:

http://www.youtube.com/course?list=EC2F07DBCDCC01493A

ovo je ubedljivo najbolji tutorial koji je brzinski optimizovan a u isto vreme noob friendly jer za 7 puta 200 minuta covek koji ne zna da otvori folder na kompu nauci da napravi na Androidu i najkomplikovanije app-ove koje osmisli. Ovaj tutorijal je suvo zlato za one koji zele da nauce i predlazem svima da obavezno pogledaju. Nemojte da vas deprimira sto ima 200 klipova po 7 miunta ( oko 24 casa materijala) ali bolje i brze nema sigurno.
 
hehe ko ce drugi no thenewboston. Covek je magija! Samo treba ispratiti sve to, uciti, vezbati pa ga ponovo gledati.
 
da repeticija je majka ucenja :) ali klipovi su fenomenalni prosto je neverovatno kako objasnjava umereno i optimizovano tako da moras da naucis a opet deluje jednostavno.
 
qura6y9u.jpg
 
Ako cemo realno, vise cete sami nauciti za jedan dan, nego na tom kursu za pet dana. Potpuno mi je nejasno organizovanje tih skolica na kojima se uce osnovne stvari, kad je internet prepun slicnih stvari. Izmisljanje tople vode.

Da ne ispadne da samo laprdam, evo prilicno sam siguran da cete nakon sto odgledate npr. ovu seriju predavanja nauciti vise nego u gore okacenoj letnjoj skoli:



Organizovanje predavanja, po mom misljenju, ima smisla samo ako su neke naprednije teme u pitanju (kao sto ponekad bude na google I/O), koje ne mozete tek tako iskopati na netu. Za ove osnovne stvari koje su dostupne na svakom koraku (knjige, zvanicna dokumentacija, youtube predavanja) samo gubite vreme iduci na tako neke skolice.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno