Šta je novo?

[Android][Tutorial] Mala skola

Ja sam na jubilarnom 100tom videu TheNewBoston-a i odgovorno tvrdim da je kanal Bogovski i da je taj tutorijal najbolji android tut ikada! :)
 
Dobar je TNB.. I ja ga odgledah do, tako, mozda 100 ali posle sam zbog nekih glupih obaveza batalio. Sve planiram da se vratim da dogledam do kraja ali uvek nesto iskrsne.. :) Mislim da ih imam cak skinute negde na hdd u 720p :)
 
ima li nesto novo od tutorijala ili je TNB i dalje Tatko :d
 
Da li postoji mogucnost da se iz jave pristupi stringovima definisanim u strings.xml ?
 
Pitanje za koje nigde nisam nasao odgovor a trazim ga upotno godinu dana.
APK fajl ima datoteku, primer lib.so Osim otvaranja u nekom Nex editoru nisam nasao kao se otvaraju i edituju te datoteke.
Sta me zanima: Samo da ga otvorim i da vidim sta pise u njoj. Opet naglasavam da Nex editor su kuke/slova/brojevi i da nije moguce editotovati takve podatke.
Znam da ih pojedinci otvaraju (sa nekim programom) i menjaju sadrzaj.
Koji je to program? A da nije iDA pro.
 
Poslednja izmena:
Počneš redom od kursa koji ima 5 zvezdica pa tako dalje...
 
iskreno posto sam pri kraju obuke za xcode+swift, mogu otvoreno da kazem da nikada ne bih programirao android aplikacije, bar u trenutnim razvojnim okruzenjima

kada posle xcode sednem za android studio, bukvalno mi se place zbog nezgrapnog nacina na koji se programira

ali na zalost i meni treba neki dobar guide za to, posto cu morati da polazem na fakultetu
 
Mozes da objasnis detaljnije zasto ti je xcode bolji od Android Studio-a (Intellij)? Meni je obrnuto. Xcode je mnogo los IDE, pogotovo za swift jer sve napredne opcije nisu dostupne, doduse mozda se to sada promenilo.
 
Android studio je odličan !

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk v6.3.3 (Build 825)
 
iskreno posto sam pri kraju obuke za xcode+swift, mogu otvoreno da kazem da nikada ne bih programirao android aplikacije, bar u trenutnim razvojnim okruzenjima

kada posle xcode sednem za android studio, bukvalno mi se place zbog nezgrapnog nacina na koji se programira

ali na zalost i meni treba neki dobar guide za to, posto cu morati da polazem na fakultetu

IDE ne definise nacin na koji se programira, to je pomocni alat koji ti uglavnom pruza usluge jasnijeg oznacavanja koda, pomoc pri pisanju istog (autocomplete) kao i debugging. Nacin na koji se programira zavisi od jezika, sintakse i semantike. Mozda ti build sistem ne odgovara tj. Gradle? Slazem se da ima elegantnijih resenja (Rustov cargo je prost ko pasulj u odnosu na Gradle i ostale build sisteme namenjene Javi).

Ako ti ne odgovara Java, ti onda pisi C++ kod ako ti je blizi. Ali ces svejedno morati da pises Javu za GUI. To jeste manjkavost Android razvoja, sto ne postoje krstene alternative za izradu GUI-ja.

Na kraju, mozes ti da podesis Atom ili neki drugi editor za android dev, samo to je dosta cimanja. Ali neces morati da gledas InteliJ ili Eclipse ili bilo koji drugi frankenstajn IDE. Ne moze svako da svari IDE, mnogi devovi preferiraju editore. Na primer, skoro sam video da Jonathan Blow koristi Emacs.
 
AndroidTutorial Mala skola

bravo decki konacno je netko odlucio poducit obicne smrtnike....nazalost zauzet sam taj vikend ali da li se moze neki drugi vikend vozit s vama po sumi ????
 
Ova tema je duže vreme mrtva, ali da ne otvaram novu, postaviću ovde jedno specifično pitanje.

Da li je moguće fejkovati izdanje Androida?

Konkretno, određeni uređaj prijavi da je na njemu Android 8, međutim na njemu funkcionišu aplikacije koje ne bi trebalo.
Kada sam pogledao izveštaj CPU-Z, upale su mi u oči neke sitnice:
- nivo API-ja (23 - aka MM)
- sekjuriti pečevi (2016.!)
- build ID (mislim da takođe odgovara MM-u)
- izdanje kernela
Slika

Ovakav slučaj video sam kod nekoliko različitih kineskih tableta i HU-a.

Potpitanje je da li je moguće spustiti nivo API-ja operativnom sistemu.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem

Šta je sa potpitanjem?
 
Poslednja izmena:
CPU u tom uređaju je SoFIA 3G R - Rockchip SoC koji je radio u saradnji s Intelom i koristili su x86 arhitekturu, ali su 2016 batalili razvoj toga.

Ako se ne varam, poslednji Android za SoFIA 3G R je verzija 6.0.1. što ti potvrđuje i Build ID, tako da je očigledno tu neko fake-ovao verziju Androida.
 
Nazad
Vrh Dno