Šta je novo?

Zamrzavanje sistema

fanste27

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2008
Poruke
147
Poena
319
Imam problem sa zamrzavanjem.
Naime desava se sledece,
Problem je poceo kad sam kupio novi hdd i napajanje, kad sam stavio novi hdd i instalirao novi windows xp na njega a stari hdd stavio kao storage, i sad posle xp sam instalirao windows 7 i dobio dual boot koji je od pocetka radio kako treba i sve je bilo ok, i odjednom su poceli problemi, u win 7 je sve ok, a u xp se zamrzava kursor konstantno i ne moze se raditi,

do cega moze biti ovo?

konfiguracija je

intel C2Q q6600
maticna msi P45
graficka 9600GT
memorija ddr2 4GB
napajanje lc power 500W
stari hdd hitachi 500gb
novi hdd wd 500 gb caviar blue
 
PS2 ili USB miš? Meni se to često dešava kod klijenata na XPovima. Sumnjam na drajver ili Win Update. Ne znam šta bi treće moglo da bude.
 
Mene zanima samo kakvo zaledjivanje je u pitanju, da li ti samo kursor ne radi, ili nista drugo ne radi? Zamrzavanje je obicno kad sve zakuje i nikakvu reakciju ne dobijas od sistema, a ako je samo kursor onda treba da pronadjes resenje medju novim drajverima.
Win7 sam resava probleme drajvera pa zato na njemu nemas problem, skini sa sajta proizvodjaca poslednje drajvere za sve komponente i probaj onda. Takodje pokusaj ovo sto je zendraqla rekao, windows update. A ako ti je service pack neki stariji na XPu ja preporucujem svezu instalaciju SP3 ako si vec skoro to radio onda ne bi trebalo da ti predstavlja problem. Ipak ako ti je muka od toga skini sp3 sa windowsovog sajta i instaliraj ga.
 
na usb-u je mis, windows update je iskljucen na xp-u, driveri su instalirani sa cd-a i nije do njih 100% jer je sistem na starom hdd-u radio isto ovako, xp i win7 bez ikakvih problema, znaci ovi problemi su se pojavili prilikom ubacivanja novog hdd-a, napajanja i instalacije sistema na novi hdd.

sto se tice zamrzavanja nije samo kursor, sve stane na par sekundi i onda nastavi, i tako stalno, i nemoguce je raditi, sad sam primetio da se pojavljuje jos jedan problem, prilikom paljenja kompjutera dobijem onaj standardni meni za izbor sistema i ponekad se desi da kad izaberem neki dobijem samo crnu sliku i tako stoji, nista se ne desava, dok ne restartujem, i onda posle proradi.
 
A koje ti je napajanje? Jesi li proverio voltaže, molex i ostala čuda?
 
Dobra ideja. Najbolji su oni koji imaju metalni dodatak koji škljocne kada upadne na mesto kao kod RJ11 i RJ45 konektora.
 
To sam odmah i probao, promenio sam vise puta kablove posto imam vise komada rezervnih, ali opet nista, ista prica, napjanje je LC Power 500W , najvise me izludjuje sto na win7 radi sve ok, a na xp zeza
 
Da li si siguran da ti je hdd gde je XP ispravan?
Takodje probaj da izvadis neki modul memorije, XP ne voli 4GB ram-a i ako bi trebao da radi, na nekim chipsetovima jednostavno nece i 3GB je limit za x86 sistem.
 
Ajde kada već toliko nagađamo, probaj da postaviš bios na fail-safe defaults...
 
Da li si siguran da ti je hdd gde je XP ispravan?
Takodje probaj da izvadis neki modul memorije, XP ne voli 4GB ram-a i ako bi trebao da radi, na nekim chipsetovima jednostavno nece i 3GB je limit za x86 sistem.

Pa odradio sam par testova za hdd i svi su prosli ok, a za memoriju nije sigurno, jer je pre stavljanja novog hdd-a , kad su win7 i xp bili na starom hdd-u, memorija 4gb normalno radila u xp-u
 
e ti sad vrati stari hdd i staro napajanje i posle testiranja od par dana javi da li sa starim sistemom sve radi lepo. Ukoliko radi, onda znas da ti nove komponente ili lose instaliran sistem (mozda i neki virus ) prave te probleme.
Takve sitnice shto malo rade malo ne rade su najzaguljenije da se reshe. Iziskuje mnogo vremena, a cesto rezultat izostane ili se resi sam od sebe.
 
Probaj da update-ujes bios na ploci, istestiraj ram memoriju uz memtest i uradi cistu instalaciju windows-a bez da povezujes stari hdd pa javi sta se desava.
 
Nazad
Vrh Dno