Šta je novo?

Replikacija sherova dve lokacije.

frogman

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2004
Poruke
2,035
Poena
679
Zelim kolegi da pomognem da replicira dokumente u slucaju nestanka struje i pada sistema u primarnoj lokaciji. Cca 15-ak XP juzer i W2K3 domen sa 25GB *.doc i *.xls fajlova koji su kreirani i definisani kao sherovi na DC serveru. Nije podignut u start DFS.
Zelim da na drugoj lokaciji koja je virtuelizovana premjestim na virtuelnu mashinu sa javnom IP sve te dokumente i interesuje me neki opensource softver za replikaciju.
Zahtjevi juzera su da jednom dnevno se repliciraju svi dokumenti sa inkrementom (koji su promjenjeni u toku radnog dana, windows archive bit). I u slucaju pada sistema na primarnoj lokaciji omogucen je pristup dokumentima na drugoj lokaciji sa drugih WAN lokacija. Naravno sve promjene koje se dese na backup lokaciji moraju se nazad replicirati na primarnu lokaciju kada se vrati u funkciju.

Unapred zahvalan.
 
potrazi dal postoji "rsync" binary za windows.
 
Pronasao sam windows baziranu kopiju, DeltaCopy. Premda ovo djeluje kao dobra aplikacija za inkrement backup velikih fajlova. To je sasvim ok, ali meni je ovdje potrebna i automatizovana sinhronizacija, nemora biti niti automatizovana, premda je pozeljno, da kada se radi na backup lokaciji da se onda fajlovi koji su promjenjeni na jednoj repliciraju sa promjenama u fajlovima na primarnoj lokaciji sa da su uvjek obe lokacije indeticne sa sadrzajem fajlova, ovo moze da se desava jednom dnevno.
Nisam siguran moze li to deltacopy ?
 
Možda bi ti više odgovaralo drugo "pakovanje" rsync-a, cwrsync.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno