Šta je novo?

HiTNOO !!!

markoni96

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2009
Poruke
296
Poena
169
Pozz. E ovako. Imam problem. Kompjuter mi se ugasi posle nekoliko minuta igranja Grida... ATi 4850 512mb Asus M2N-X-plus Triple core 8450... Temperatura graficke dostize do 90* C...ostale temp. su ok... Pozzz
 
Pozz. E ovako. Imam problem. Kompjuter mi se ugasi posle nekoliko minuta igranja Grida... ATi 4850 512mb Asus M2N-X-plus Triple core 8450... Temperatura graficke dostize do 90* C...ostale temp. su ok... Pozzz

Koliko dugo ve igras tu igru?
Koje napajanje imas?
 
Cooler Master 350W... Nisam je bio igrao dugo pa sam je opet inst. medjutim sad se to desava. U medju vremenu sam skinuo HWmonitor i temperatura CPU dok ne radim nista i pricam sa bratom na skype je 85*C to bas nije ok?
 
Cooler Master 350W... Nisam je bio igrao dugo pa sam je opet inst. medjutim sad se to desava. U medju vremenu sam skinuo HWmonitor i temperatura CPU dok ne radim nista i pricam sa bratom na skype je 85*C to bas nije ok?

Zju gasi komp dok nisi sprzio taj cpu i vidi jel ti taj cooler naleze dobro i da li imas paste izmedju coolera i cpu-a.
Mogu zamisliti kolika je temp tek kad igras game :)
 
Haha. Ugasio sam ga. Sad sam na drugom kompu. Sto se tice paste nisam gledao. Odnecu ka sutra u radnju u kojoj sam ga uzeo pa nek oni to rese...
 
Haha. Ugasio sam ga. Sad sam na drugom kompu. Sto se tice paste nisam gledao. Odnecu ka sutra u radnju u kojoj sam ga uzeo pa nek oni to rese...

Ako je komp pod garancijom onda je najbolje da nista ne diras ;)
 
Proveri da ti nije pun prašine. Kad si ga zadnji put izduvao?
 
Ako je pod garancijom, verovatno ima nalepnicu na kucishtu, pa moze da duva do sutra.
 
:)

downclockuj grafiku, i ne igraj igre dok ne resis problem
 
Komp ti se resetuje jer ti grafa dostize 12x stepeni bas u toj igri (Grid-u), a to se desava jer ti je 100% single slot kuler na 4850 koji je verovatno trenutno pun prasine, resenje zameni single slot kuler nekim drugim, ja ti preporucujem Accelero L2 Pro.

Pozdrav!
 
Sigurno se nakupila prasina koja je podigla prosecnu temperaturu vremenom, a usput je i pasta sa box kulera postala izolator. Pa te dve kombinacije lako nabiju toliku temp. procesora. Bolje je da ocistis prasinu i lepo ocistis kuler od te zvake (bivse paste) i drzis klot kuler na procesoru (bez ikakve paste), nego tako kako je sad.

Situacija kod mene totalno razlicita! :)
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    27.8 KB · Pregleda: 57
Sigurno se nakupila prasina koja je podigla prosecnu temperaturu vremenom, a usput je i pasta sa box kulera postala izolator. Pa te dve kombinacije lako nabiju toliku temp. procesora. Bolje je da ocistis prasinu i lepo ocistis kuler od te zvake (bivse paste) i drzis klot kuler na procesoru (bez ikakve paste), nego tako kako je sad.

Situacija kod mene totalno razlicita! :)

Zar ti svoj cooler na cpu drzis klot? :p
 
Sigurno se nakupila prasina koja je podigla prosecnu temperaturu vremenom, a usput je i pasta sa box kulera postala izolator. Pa te dve kombinacije lako nabiju toliku temp. procesora. Bolje je da ocistis prasinu i lepo ocistis kuler od te zvake (bivse paste) i drzis klot kuler na procesoru (bez ikakve paste), nego tako kako je sad.

Situacija kod mene totalno razlicita! :)

Gde su ti jezgra barabo? :D
 
Gde su ti jezgra barabo? :D

A kako da pokazem temp kad je x4? :)

@Apple

Jesam, drzao sam intel d915 par dana dok nisam stavio pastu. Isti slucaj sam imao, temp 95c, pasta izgorela skroz. Skinuo "pastu", ocistio kuler, vratio i temperatura nije prelazila 60c. Ja mislim da je tako bolje.
 
Ja bi tražio jače napajanje. Jesi li pogledao voltaže i temperature?
 
Nisam gledao voltaze. Odnecu danas komp u radnju ge sam ga kupio, oni ce zameniti pastu a ja cu uzeti jos jedan hladnjak i ako budem imao opet taj problem uzecu jace napajanje....
 
Jel' ljudi uopste procitaju postove u temi pre nego sto napisu nesto...?
:trust:
 
Nazad
Vrh Dno