Šta je novo?

Graficka ili nesto drugo?

jogi

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2005
Poruke
361
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potrebna je pomoc da se utvrdi kvar ako moze.Komp je od drugara u Italiji pa ako moze da mu se pomogne posto tamo po njegovim recima deru u servisima.Tipujem na graficku (asus 8800gtx).
 

Prilozi

  • jata ptica.JPG
    jata ptica.JPG
    72.2 KB · Pregleda: 191
mogao bi napisati problem tj kvar, ja u atacmentu vidim samo crtez nekog deteta na desktopu...
 
Brate kako ne vidis artefakte, roze i sivo oko njih :p. Mogao bi i ti da proveris tvoju grafu ili monitor ako to ne vidis :D.

Graficka je sigurno, sad da li mu se pregrejava, ili je on OCovo do besvesti, ili je otisla, ili je nesto osmo, ne znam. Temperature bi pomogle..
 
reinstalirao je sistem vise puta, probao razne drajvere i uvek isto.temperature su valjda ok za tu graficku.OC nije posto ne zna a i ne zanima ga.
 

Prilozi

  • hwmon.JPG
    hwmon.JPG
    125.2 KB · Pregleda: 98
U je, vidi ti te galebove...:zgran: Sinoc sam ulazio na forum preko mobilnog, komp zauzet bio pa nisam video na malom ekranu...Pa najbolje je da probas drugu grafiku i odma znas na cemu si...:wave:
 
Probaj za pocetak sa drugom verzijom drajvera.Lakse je nego da vadis grafu...
 
Kaze da jeprobao i drivere i reinstal i ....Misim da je lakse probati grafu pa da iskljuci i Monitor sa liste, mozda je i on nesto...hmmm.E, nek proba da promeni rezoluciju pa da vidi desava li se neka promena i jos bolje - Deinstaliraj komplet drivere za grafu pa javi ima li i tada Galebova...?
 
Nije za mene nego za ortaka koji zivi u Italiji u nekom malo mestu. Probao je sa drugim monitorom i isto je, drugu graficku nije stavljao a da li ima od koga da posudi nemam pojma. Za drajvere nisam siguran da je probao druge, a sto se tice temperature to je valjda ok posto je 8800gtx u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Neka proba da je prvi izvadi iz kućišta i dobro očisti (izduva od prašine) i ukoliko je iole vičan sa odvrtkom (šrafcigerom) neka skine cooler i zameni termo pastu.
 
Neka proba da je prvi izvadi iz kućišta i dobro očisti (izduva od prašine) i ukoliko je iole vičan sa odvrtkom (šrafcigerom) neka skine cooler i zameni termo pastu.

Nadam se da bi tu mogao da bude problem...Inace hvala vam na odgovorima svima.
Meni je isto to palo na pamet da mi moglo da bude,al probacu jos da izguglam kako se to radi (menjanje paste).
 
sve te gluposti oko menjanja paste mozes naci na you tube , extra prikazano.
samo malo guglaj
 
Ma to su tipicni artefakti, njemu je graficka zveknula, moze da reinstalira do prekosutra i sistem i drajvere... A nece ni menjanje paste da mu pomogne, jedino da proba downclock GPU-a ili graficke memorije.

:wave:
 
^^
+1
ja sam jednu polucrknutu graficku povratio downclockovanjem iz rive i montiranjem dodatnog ventilatora 10cm na stranicu kućišta ...
 
Reci drugu da proveri konderzatore!!! 100% da je do njih,ja sam imao isti problem sa 6600GT,zamenio kondezatore i nestali problemi :)
 
Nazad
Vrh Dno