Šta je novo?

Test: Cooler Master HAF-X

Upravo se vratih iz grada i u izlogu Desk Shop-a videh famozni V6GT, a cena mu je poprilicna. (6.999,00-)

Uh...onda nista....sachekacemo Corsair H50 ili H70 i eto nama srece...OVO je preskupo za to shto se dobija....NIJE bolji od Megahalema a cena je tu negde...
 
Ajd da vratim malo temu iz mrtvih... Da li je neko u skorije vreme kupio ovu kutiju i imao slicne probleme sa front panelom, kao Mancha? Dosta ljudi je imalo problem u svetu sa front panelom i propratnim przenjem ploce ili samo odredjenih headera (firewire uglavnom) na ploci. Planiram da pazarim kutiju uskoro i HAF X mi je za sada prvi izbor, ali me jos uvek brine da mi ne zapadne bangavi front panel i da mi ode nesto na ploci ili jos gore, cela ploca... a kakav sam baksuz po tom pitanju, bojim se da ce me bas to snaci. Jos jedno pitanje za postojece korisnike kutije, koliko je HAF X tih sa default fanovima?
 
...Jos jedno pitanje za postojece korisnike kutije, koliko je HAF X tih sa default fanovima?

KOLIKO SE CUJE CM HAF X ?
Ima li ga neko, da li je glasan, moze li se spavati sa njim u sobi ako je komp ukljucen, tokom dana sitno huci, cuje se da huci i pored ukljucenog tv-a, huci al huk "pokrivaju" zvuci u kuci (govor, tv, cesma u kuhiji kroz otvorena vrata sobe, buka sa sa ulice) takvi neki opisi i poredjenja
...?
 
@Kobayashi Maru
Nemam nikakve probleme sa front panelom. Jedino što nisam povezao su firewire, mic i sluške. Ostalo savršeno radi, čak i uzastopno paljenje/gašenje LED dioda na prednjem ventilatoru kad mi dođu klinci od burazera.

KOLIKO SE CUJE CM HAF X ?
Ima li ga neko, da li je glasan, moze li se spavati sa njim u sobi ako je komp ukljucen, tokom dana sitno huci, cuje se da huci i pored ukljucenog tv-a, huci al huk "pokrivaju" zvuci u kuci (govor, tv, cesma u kuhiji kroz otvorena vrata sobe, buka sa sa ulice) takvi neki opisi i poredjenja
...?

Uf ovo je više stvar koliki ti je prag tolerancije na buku. Ja sam prešao sa veoma tihe Antec sonate III na ovo čudo koje solidno huči kada su mu ventilatori na max. E sad, možda nekome ko prelazi sa nekog drugog haf kućišta na ovo taj huk neće toliko smetati ali ja sam morao da kupim kontroler za ventilatore. Ne smeta huk toliko kada se sluša muzika, ali nisam mogao da spavam uz uključen komp od kada sam uzeo haf x dok nisam nabavio i kontoler za ventilatore.

Sent from my HTC
 
Hvala na informacijama. Ako treba jos da smanjujem brzinu obrtaja ventilatora, onda what's the point ovolike ruzne kutije?. Da planiram da idem na 4 way sli-cf i vodeno, pa i da zrtvujem tisinu, ali posto to kod mene nije slucaj, shvatio sam da ova kutija i nije bas za mene. Vec sam bio maltene odustao od njega-a, ali si ti izgleda dokosurio moje preostale sumnje.
 
Poslednja izmena:
haf932 ce imati problem sa vecim grafuljama dok serija X nece......treba malo i na to obratiti paznju....kod X serije je lepse reseno po meni sistem ventilacije,,,neznam stvar ukusa ali i potreba...ali realnih potreba ne samo kozmetike...glas ide iz mnogo razloga za model X
 
Mogu da kazem da je HAF X odlichno resheno kucishte (shto se tiche udobnosti i prostranstva), sa dve (male) mane - ipak se dosta chuje i napravljeno je od chelika pa je zbog toga veoma teshko. Sada razmishljam koje ventilatore da stavim umesto ovih koji standardno idu uz kucishte.
 
haf932 ce imati problem sa vecim grafuljama dok serija X nece......treba malo i na to obratiti paznju....kod X serije je lepse reseno po meni sistem ventilacije,,,neznam stvar ukusa ali i potreba...ali realnih potreba ne samo kozmetike...glas ide iz mnogo razloga za model X

Haha, odakle to izvadi :D ?

932 i X su iznutra maltene isti i imaju verovatno i identican prostor od HDD kaveza do pozadi PCI maskica. Sve sto staje u HAF X staje i u 932.
 
Pogledao sam silverstone ft02, na koji sam se lozio posle silnih odlicnih testova i komentara, ali sam se malo razocarao kvalitetom izrade. Za te pare, filteri za prasinu ne smeju da se zaglavljuju non-stop, a i kvalitet hdd bracketa i klipova za drzanje 5.25 slotova je bas "jeftino" los, pogotovo za cenu po kojoj se prodaje.

Iako je dizajn haf x-a daleko od silverstona (makar za moj ukus), haf x za svoju cenu ima odlican kvalitet izrade (i njega sam mrcvario u radnji). Pogotovo posto sam citao na stranim forumima da je haf x veoma tih za full tower i svoju klasu, a razocaran kvalitetom izrade na dosta skupljem silverstonu, sad se opet dvoumim. Procitao sam negde da vise nema haf x-ova sa defektnim front panelom (novije verzije imaju bolje lemove i neku traku zalepljenu ispod konektora, kako ne bi dolazilo do kurslusa), a pored toga sto je haf x daleko ekspandabilnije kuciste, opet je u igri. Lepsi je u prirodi nego na slikama, tj daleko da je bas toliko ruzan koliko bi se dalo zakljuciti iz mog prethodnog posta. Jednostavno nije moj "cup of tea" sto se tice dizajna, ali je podnosljim, jer ja ipak prvenstveno trazim hladjenje, tisinu i ekspandabilnost. Mozda mi se cefne da predjem na vodeno ili neku e-atx plocu i vise grafulja, ko zna. S hafom imam tu mogucnost. E tu sad dolazi pitanje za Storkyja, kolika je razlika u temperaturama sa fanovima na default brzini obrtaja i kad ih smanjis na nivo da kuciste bude dovoljno tiho? Ako je razlika nekoliko stepeni, to mi ne znaci nista, ako ce kuciste biti gotovo necujno. Sa noctuom nhd14 i seasonic x850, na kojem ventilator jos nije poceo da se okrece :D, najbucnija komponenta ce mi biti grafika i hdd-ovi. 6870 mi je bas bucna, tako da cu gledati da je zamenim za neki twin frozr II 570 ili slicnim relativno tisim i snaznijim resenjem. Cilj mi je da napravim silent pc, a da isti moze dobro da ohladi klokovan racunar.

Ako bi ovi veliki fanovi isli na nekih 500-600 obrtaja a dvanaestice i cetrnaestice do 900 obrtaja (na koliko mi se vrte fanovi na cpu kuleru), kolika bi onda razlika bila u temparaturama i glasnoci hafovih fanova? Napominjem i da bih eventualno ubacio noctua 12-cu sa cpu kulera u onaj tunel za grafulje, a na cpu kuler bih dodao jos jednu 14-cu, a eventualno i stavio jos jednu 14-cu ili 12-cu dole, iza napajanja, kako bih imao veci intake nego exaust i stvorio pozitivan pritisak i izbegao veliku kolicinu prasine. Storky, pomagaj, leba ti... Ne mogu da nadjem nikako savrseno resenje za svoje potrebe, ali ako treba da zakinem na necemu, najbezbolnije je da to bude dizajn, kucista, ali da isto bude kvalitetno, prakticno, hladno i tiho, a haf x bi to trebalo da pruzi. Takodje, da li bi mogao da se uglavi neki demciflex filter ispod kucista gde napajanje uvlaci vazduh, posto tu nema filtera za prasinu koliko znam?
 
Poslednja izmena:
Uf, odakle da počnem :D. Aj prvo ovo, ja sam kupio i vent od 20cm koji se ne dobija uz kućište i za njim zaista nema potrebe jer kad je komp u idle uopšte ne spušta temperaturu u kućištu a kad se igram možda je spusti za stepen(ipo) maksimalno. Znači ne treba bacati pare na njega. Ove velike ventilatore (1x23cm i 3x20cm) držim na 270-300rpm uz pomoć Scythe Kaze Servera jer je to najmanji broj obrtaja na kojem mogu da ih držim a da se ne ugase. Razlika u temperaturi između min i maks obrtaja je 2-3 stepena u idle a razlika u "buci" tj huku je prilična. Kada se igram ventilatore (velike) uglavnom držim na minimalnim obrtajima tj zaboravim da ih odvrnem na maks :D. Nisam merio razliku u temperaturi kada je kompjuter pod load-om, to mogu večeras da provrtim pa da postujem.
E da, stavio sam i jednu 12icu na onaj nosač što treba da usmerava vazduh ka grafičkoj karti, ali i njega kad isključim ne primećuje se veća razlika u temperaturi grafike, a utiče na buku.
 
@zerbah

Fan kontroler ti je najbolje resenje. Svi fanovi koji se relativno "sporo" vrte su tihi, oni koju se vrte nesto brze i moraju da se cuju. Umesto sto bi mozda davao pare na precenjene Noktue ili nesto slicno tome, uzmi lepo neki fan kontroler i namesti fanove kako ti odgovara. Isto ovo savetujem i svima ostalima koji zele da naprave da im kuciste bude sto je tise moguce.

Imam 932 u kome su za hladjenje kucista zaduzena samo dva fana. Napred 230mm (isti je u HAF X) i pozadi jedan 120mm. Taj 230mm fan se vrti po specifikacijama na ~700RPM. Mada meni kontroler pokazuje da ide do nekih 660-670RPM. Meni licno je on dosta tih, necujan sa 1m pa i nesto manje na tim obrtajima. Ja ga doduse drzim na 590-600RPM kako kontroler ocitava, a pozadi se fan vrti na 950RPM (def. @ 1800RPM). Nikakve promene u temperaturi procesora, karte ili HDD nema ukoliko se prednji ili zadnji fan vrte na max. Takodje sam dosao do zakljucka da ili uopste nema, ili je razlika mozda u granicama od 1c, eventualno do 2c ako bi stavio po jedan fan na ~1000RPM iza HDD kaveza i iza 5.25" - znaci brutalno dodavanje fanova nece nesto pospesiti hladjenje.

HAF 932 i X su jednostavno dosta prostrana kucista sa dosta rupica i samim time im nije potrebno neko agresivno hladjenje kako bi dobro ohladili komponente.

Ja sam kod sebe sve 120mm fanove stavio na izmedju 900 i 1000RPM - tada su sa vec pola metra fakticki necujni. Preko dana masinu je skoro nemoguce cuti, a tokom noci po mrtvoj tisini se moze nacuti blagi huk vazduha koji zapravo samo napajanje pravi.

Takodje kada sam pronalazio te neke "zlatne sredine" za fanove tj. nisam trazio najbolji odnos buka/performanse, vec sam trazio sto je moguce vecu tisinu, to sam radio tokom noci kada je apsolutna tisina.
Prvo sam stavio sve fanove na minimum, a zatim jedan po jedan pojacavao sve dok ne primetim da se buka celokupnog kucista povecala, kada to primetim tu stajem tj. vracam se jedan korak unazad. U principu "buka" je na maltene istom nivou kada su svi fanovi na min. namesteni, a zapravo se vrte nesto brze. Isto bi ovo savetovao i vama da uradite kod sebe, a za hladjenje nista ne brinite, ako budete uporedjivali i sami cete videti da su razlike skoro mizerne.
 
Takodje, da li bi mogao da se uglavi neki demciflex filter ispod kucista gde napajanje uvlaci vazduh, posto tu nema filtera za prasinu koliko znam?

Nisam video ovo pitanje. Sigurno može pošto je napajanje podignuto u odnosu na pod kućišta. Skroz sam zaboravio ovo da odradim dobro si me podsetio, samo što sam ja razmišljao da stavim filter za polen duž cele mreže na podu kućišta.

@zerbah

Fan kontroler ti je najbolje resenje. Svi fanovi koji se relativno "sporo" vrte su tihi, oni koju se vrte nesto brze i moraju da se cuju. Umesto sto bi mozda davao pare na precenjene Noktue ili nesto slicno tome, uzmi lepo neki fan kontroler i namesti fanove kako ti odgovara.

+1
 
Poslednja izmena:
Hvala za savet, pogledacu neki fan controler, poshto mi je posle mog Lian Li-ja sa Thermalright X-Silent fanovima, HAF X preglasan (nije tragichno, ali sam navikao na tishinu u idle-u).

@Kobayashi Maru - ako uzmesh chak i referentnu GTX570, ona se skoro nece chuti u HAF X kucishtu. Meni je temperatura iste pala za 10 stepeni kada sam preshao na HAF X, iako nisam mogao da stavim onaj tunel za hladjenje grafichke. Stavio sam i Noctua NF-14 (ili kako se vec zove) cooler na CPU i sve radi gotovo beshumno, osim standardnih ventilatora u kucishtu. Njih cu probati da "utisham" sa fan controllerom i mislim da ce to biti to. Kucishte je vrhunsko za te pare zaista! Uzivao sam dok sam prebacivao sve iz starog (mogu da kazem veoma dobrog) kucishta u HAF X.
 
Pa u idle i nije neka razlika, prava razlika se vidi u loadu. Ja sam planirao samo da dodam 12-ticu u tunel za grafu, kao i dole kod napajanja da bije na gore (eventualno). Drugu 20-ticu nisam uopste planirao, jer znam da ne pravi razliku. Poenta mi je da uzmem fan kontroler i da imam veci intake nego exaust, da bi pozitivni pritisak povoljnije uticao na prasinu, tj da se ne zadrzava toliko u kucistu. Imam vec gomilu razlicitih 12-tica koje se vucaraju po fijokama, tako da mogu da se igram.

Storky, hvala unapred. Javi kad testiras sistem u loadu, sto za grafu, sto za cpu.. na koliko obrtaja fanova dobijes tih sistem i kolika je razlika u temperaturama cpu i grafike u odnosu na stock broj obrtaja. To mi bas znaci.
Ako se odlucim za haf x, fan kontroler je "must", samo da vidim da li neki zalman, scythe ili nesto trece... Sta preporucujete da je kvalitetno, a da kontrolise bar 5-6 fanova ( za svaki slucaj)?
 
Tu 20icu sam kupio jer mi je bilo žao da zvrji prazno to mesto za ventilator :D. Ovako, kad pustim 3D Mark Vantage razlika u temperaturama gpu i cpu je svega 3 stepena u korist ventilatora na maks. Ista je temperaturna razlika i samo za cpu kada pustim Intel burn test. Mada je meni u sobi dosta toplo ali mislim da ne bi bila veća razlika u temperaturama da mi je bila hladnije u sobi. Nisam imao vremena za igrice, možda bi bila veća razlika.
Mogu da ti preporučim ovaj moj kontroler jer može da da na grani 12W (1A) tj može da izgura sve ventilatore. CM ventilatori traže oko 4W pa vidi neki kontroler koji može barem 7w da izgura po grani.
 
Tu 20icu sam kupio jer mi je bilo žao da zvrji prazno to mesto za ventilator :D. Ovako, kad pustim 3D Mark Vantage razlika u temperaturama gpu i cpu je svega 3 stepena u korist ventilatora na maks. Ista je temperaturna razlika i samo za cpu kada pustim Intel burn test. Mada je meni u sobi dosta toplo ali mislim da ne bi bila veća razlika u temperaturama da mi je bila hladnije u sobi. Nisam imao vremena za igrice, možda bi bila veća razlika.
Mogu da ti preporučim ovaj moj kontroler jer može da da na grani 12W (1A) tj može da izgura sve ventilatore. CM ventilatori traže oko 4W pa vidi neki kontroler koji može barem 7w da izgura po grani.

Reci mi samo kakvi su uglovi gledanja na kaze serveru? Citao sam da su katastrofalno losi, pogotovo po vertikali.

Kakav je haf x po pitanju skupljanja prasine unutar kucista? Cini mi se da uvlaci dosta prasine side vent, da ne pominjem sto na podu kucista nema filtera.

Ako su ti top fanovi podeseni da izbacuju, jesi li probao da izvadis filtere za prasinu? Cini mi se da bi mogli da pomognu u laksem izbacivanju toplog vazduha napolje.

Meni licno je cilj da napravim neki setup sa pozitivnim pritiskom kako bi kuciste uvlacilo sto manje prasine, tj istu lakse izbacivalo iz kucista. Kontrolerom bih utisao fanove na podnosljiv nivo buke.

Ne znam da li se neko igrao sa razlicitim fan setup-ovima. Da li je neko probao da stavi top fan-fanove da uvlace vazduh, a da side vent izbacuje? Ako je CM stavio filtere za prasinu na oba gornja fana, pretpostavljam da je i taj setup imao u planu, inace cemu filteri za exaust fanove?

Na stranim forumima ima toliko kontradiktornih postova po ovim pitanjima da je to nenormalno i zbunjujuce u najmanju ruku.

Jos jedno pitanje, da li je moguce postaviti, recimo, 20-cu iza hdd tray-a, tamo gde se inace stavlja onaj gpu tunel za 12-ticu, naravno, bez mnogo modovanja? Vidjao sam slike sa takvim resenjem na atsc 840, cini mi se. Ne znam da li je moguce tako nesto i na Haf x-u. Temperatura hardova mi je veoma bitna, jer ih imam gomilu i ne znam da li bi ona 23-ka mogla to da izgura kako treba, pogotovo ako joj oborim malo broj obrtaja.

Takodje me zanima da li su stabilni rack-ovi za diskove, tj ne vibriraju mnogo po lezistu za isti i da li moze da se na one gume ubaci pravi sraf umesto onog bez navoja, sto ide po default-u?
 
1) Svi uglovi su očajni, mada mi to nije problem jer kada je kontroler postavljen na manual podesio sam da se ventilatori vrte na min, a kada ga stavim na auto onda ih odvrne na max jer nisam stavio temperaturne sonde. Evo npr sada pri jakom dnevnom svetlu skoro uopšte ne vidim šta piše na displeju iako gledam pravo u njega. NZXT Sentry LX je malo bolji po tom pitanju, na dnevnom svetlu, mada su i njemu uglovi očajni. Ali ipak, Scythe može da pogura mnogo zahtevnije ventilatore u odnosu na NZXT koji nije mogao lepo da pogura 20icu sa ovog kućišta.

2) Ima prašine u kućištu ali mislim da je to najviše zbog toga što nemam filter na podu, a i ja sam blizu gradilišta pa imam dosta prašine u sobi. Filteri dobro odrađuju posao i samo ona najsitnija prašina ih prođe, jer ipak da je sitnija mreža na filterima protok vazduha bi bio redukovan.

3) i 5) Nisam ovo pokušavao.

Sad sam merio ovo za 20icu iza hardova i mislim da ne bi stala, na tom mestu na mb tray se nalaze otvori za provlačenje kablova, a po visini ne bi bilo problema. 14ica bi stala bez problema, samo je pitanje kako da je fiksiraš.

Na ovo poslednje pitanje možda je bolje neko drugi da ti odgovori. Uopšte ne čujem hardove, tj ne čujem ih dok mehanika na WD-u ne počne da tandrče :). Ali tako je bilo i na prošlom kućištu.
Može da se izbaci onaj metal iz gume, samo što bi onda šrafom sa navojima uništio tu gumu jer je onaj metal duplo tanji od šrafa.
 
Storky, hvala na odgovorima. Trenutno se dvoumim izmedju haf x-a i ATCS 840. ATCS mi je mnogo lepsi i funkcionalniji, dosta tisi, fijoka sa plocom se izvlaci itd. Samo ima tu mnogo zezanja oko postavke fanova za najbolji protok vazduha. Toliko informacija na forumima oko modovanja kucista, fan setup-a itd, a skoro niko da konkretno pokaze temperature u idle i loadu na cpu, gpu, hdd, chipsetu.
Kad bih sa ATCS 840 mogao sa dodatnim i boljim fanovima da dobijem makar priblizan protok vazduha u odnosu na haf x (par stepeni i nije frka, ali deset i vise jeste), to bi bilo to, ali nisam bas siguran.
Kad bi mi neko potvrdio da je to moguce sa vazdusnim hladjenjem na ATCS 840, ne bih razmisljao uopste, ali ovako... HAF x je jos uvek u igri.
 
Storky, hvala na odgovorima. Trenutno se dvoumim izmedju haf x-a i ATCS 840. ATCS mi je mnogo lepsi i funkcionalniji, dosta tisi, fijoka sa plocom se izvlaci itd. Samo ima tu mnogo zezanja oko postavke fanova za najbolji protok vazduha. Toliko informacija na forumima oko modovanja kucista, fan setup-a itd, a skoro niko da konkretno pokaze temperature u idle i loadu na cpu, gpu, hdd, chipsetu.
Kad bih sa ATCS 840 mogao sa dodatnim i boljim fanovima da dobijem makar priblizan protok vazduha u odnosu na haf x (par stepeni i nije frka, ali deset i vise jeste), to bi bilo to, ali nisam bas siguran.
Kad bi mi neko potvrdio da je to moguce sa vazdusnim hladjenjem na ATCS 840, ne bih razmisljao uopste, ali ovako... HAF x je jos uvek u igri.

Ako ces vazdusno da hladis onda idi na HAFX (bolji air-flow), "vodeno" preporucujem ATCS840, i ja sam imao slicnu dilemu, ali sam onda video nesto trece i sad samo o tome razmisljam!!!
 
Ako ces vazdusno da hladis onda idi na HAFX (bolji air-flow), "vodeno" preporucujem ATCS840, i ja sam imao slicnu dilemu, ali sam onda video nesto trece i sad samo o tome razmisljam!!!

Znam da haf x bolje hladi na vazduhu, ali bih uzeo nesto vise future proof (znaci, mozda predjem i na vodeno, neko modovanje itd), a tu je ATCS 840 neprikosnoven u odnosu na haf x. Najveci problem ATCS-a za vazduh je nepostojanje side venta i ogromnog unutrasnjeg prostora, zbog cega se tesko pokrece vazduh po kucistu. U deo kucista od CPU kulera do 5.25 slotova mozes mecku da strpas koliko prostora ima. Ima tu mnogo zezanja, ali ako je ikako moguce dobiti komparabilne rezultate na vazduhu u odnosu na Haf x (a da sistem bude tisi i da se manje prasine zadrzava unutra), onda bih se rado zezao. Cak i da modujem stanicu na neki nacin slican ovome... http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=5&t=10923&st=0&sk=t&sd=a&sid=274615b4a98f10ac6503c1998f2bfee7&start=210

Sta si ti to trece video?

Meni se mnogo svidja i Lian Li PC-A77FA, ali ne znam da li je moguce nabaviti ga ovde, pogotovo da ne bude preskup (oko 300-330 evrica je napolju).

Haf x mi je sigurica sto se tice hladjenja, ali mi je u svakom drugom pogledu nekako... ne znam... dosadan.
 
Poslednja izmena:
Ako ces vazdusno da hladis onda idi na HAFX (bolji air-flow), "vodeno" preporucujem ATCS840, i ja sam imao slicnu dilemu, ali sam onda video nesto trece i sad samo o tome razmisljam!!!


To je vec nesto trece... ima takve egzotike napolju koliko hoces, ali treba da stavis kucu koju nemas pod hipoteku za tako nesto. Recimo, kad sam video silverstone temjin tj11 prvi put, odlepio sam, ali jos vise kad sam saznao cenu... kod nas je mnogo ogranicen izbor kucista, a pogotovo opreme za ista... svih tih krupnih i sitnih stvari s kojima mozes da modujes i da se zezas do u kasne sate sa svojim ljubimcem. To je ionako skup sport, a kod nas u ovoj sirotinjskoj zemlji, jos skuplji i zeznutiji za izvedbu nego napolju.
Da je nase IT trziste barem toliko razvijeno da mozemo da imamo makar jednu profi radionicu za izradu ili bar dobro modovanje kucista, plus da moze dosta toga od opreme da se nabavi po komparabilnim cenama iz inostranstva, verujem da bih se mnogo lakse odlucio na izbor kucista i opreme. Samo bi mi pare falile... :d
Recimo, pitanje je da li bih ikako mogao da nadjem kod nas tockice i ssd adapter za hdd tray za ATCS 840 kuciste, koji, recimo, dolaze u paketu sa Haf x om.
S obzirom na sve to, moram da gledam sta mi je dostupno i da odluku donesem u skladu s tim, a ne da moram da cekam mesecima na neki deo da mi stigne iz inostranstva, kao da ga salju sa Marsa.
Ali sve je to za neku drugu temu ipak...
 
Moraću da reanimiram temu, da ne bih otvarao novu :)
Planiram kupovinu ovog kućišta, pa imam jedno pitanje vezano za front panel USB 3.0 konektore. Koliko sam čitao, kada se kućište pojavilo, nisu postojale ploče sa internim USB 3.0 konektorima, već je kabl sa prednje strane kućišta izlazio na zadnju, pa se spolja uključivao na eksterne USB 3.0 konektore. U kućištima koja se sada isporučuju, da li postoji kabl koji se povezuje na interni USB 3.0 konektor?
 
Nema, front panel usb 3.0 kod mene i ne radi da mi se ne vidi plavi usb kabal mada nisam ni probao da povezem i cini mi se da je i kratak kabal!... za sada imam samo 2.0 front usb, krastavac. mana kod kucista ali je sve ostalo super, topla preporuka sa moje strane;)
 
Poslednja izmena:
Resio i ja da pazarim haf x al sad vidim da je taj kabel kratak od usb 3.o sto se bode direkt u plocu a to mi je jedno od bitnijih stvari ...Ima li neko da potvrdi ove sumnje da je 100% tako ?
 
@gadafi
Postoji crni kabl koji se povezuje direktno na plocu.

@Apple
Sad sam proverio duzinu kabla i ne moras da brines, ide bez problema do dna kucista. ;)
 
Kupio sam kućište i potvrđujem da ima interni konektor. Na kutiji piše krupnim slovima: USB 3.0 Internal connector. Postoji i nastavak da se priključi spolja otpozadi.
 
Nazad
Vrh Dno