Šta je novo?

OCZ Vertex2 SSD sa Sandforce 1200 kontrolerom - moja iskustva

kad nadjes malo vremena odradi crystal disk mark (random test). znacili bi nam ti rezultati, jer je sf-u atto glavna uzdanica :)

Ovo ima smisla (mislim na crystal mark test) raditi samo dok je disk samo formatiran, dakle bez instaliranog sistema.
Nakon sto se instalira windows, performanse diska se smanjuju (sam Win, njegovi servisi, AV...) i onda nemamo realne pokazatelje onoga sto pise na papiru...
Zato sam i okacio samo onaj rez gore. :)

:wave:
 
Ovo ima smisla (mislim na crystal mark test) raditi samo dok je disk samo formatiran, dakle bez instaliranog sistema.
Nakon sto se instalira windows, performanse diska se smanjuju

Koja je svrha testa uopste ako nije nista na njemu ?? Koga zanimaju performanse " nenapunjenog " diska ?? ,) il sam propustio neke lekcije na casu :)
 
Pa ima smisla to sto kazes, ali sa windows-om instaliranim na tom disku ne mozes dobiti brzine koje je proizvodjac naveo u specifikaciji, ine ce biti dosta manje sa sistemom na njemu...
Pokretac teme je napravio, kako bih rekao, "gresku" testirajuci disk sa instaliranim win-om...
Mogu da zakacim disk na drugi racunar sa drugim operativnim sistemom i onda bih dobio ono sto je proizvodjac specificirao... :)

Nema smisla ali tako je, nazalost ona specifikacija na papiru ne vazi kad instaliras win, sve je sporije od toga.

:wave:
 
Mozda za neko kvazi-proizvodjaca ali inace ne ;) Ako ti ukljucis WDefender, AV, neki AntiSpyware i ne znam sta jos, neces dobiti te brzine naravno, ali to nas i ne zanima.
Ja sve SSD-ove i HDD-ove do sada koje sam spojio i na kojima je bio Win, imali su one brzine koje su deklarisane (cak i vece u slucaju C300). Instalirani svi programi koje inace koristim (znaci nema AV i slicno :D). To nas i zanima - kako se ponasa kao sistemski disk.
 
To nas i zanima - kako se ponasa kao sistemski disk.

Upravo :) Kao kupis auto koji trosi 3 l al kad nema nikog u kolima :d a kad sednu svi popne se na 6 litara
 
Trosenje HDD-a nije nikakav problem ;) R5 na SSD-ove umesto bekapa SSD-ova trosi primetno vise SSD-ove nego bekap. (isto vazi i za R6, R50/R60... i donekle za R1).
Bekap celog SSD-a traje kao kopiranje SSD-a prvi put, ali posle toga radis incremental backup lepo i onda to traje mnogo manje.

Pa i u pravu si, definitivno se odlucujem za jedan SSD..mnogo je jednostavnije a u realnom radu RAID i ne donosi toliko prednosti koliko vidim..
 
realnom radu RAID i ne donosi toliko prednosti koliko vidim

U odnosu na klasicni hard RAID 0 def donosi ubrzanje i to poprilicno ... e sad, koliko je to u odnosu na SSD ..
 
Ma pazi za HDDove RAID 0 radi mnogo veći posao, Vertex 2 je i sam dovoljno brz, ja imam ova 3 Vertexa i stvarno sve otvaraju trenutno ali sumnjam da bih uočio neku razliku ako ostavim samo 1.
 
Ovo ima smisla (mislim na crystal mark test) raditi samo dok je disk samo formatiran, dakle bez instaliranog sistema.
Nakon sto se instalira windows, performanse diska se smanjuju (sam Win, njegovi servisi, AV...) i onda nemamo realne pokazatelje onoga sto pise na papiru...
Zato sam i okacio samo onaj rez gore. :)

:wave:
U tom slucaju, tek taj ATTO rez nema nikakvog smisla, posto ce on uvek biti isti, bio SSD/HDD sasvim pun do vrha ili pak totalno prazan, cak neformatiran...
Ista prica kao i sa HD Tach-om, npr.
 
Izasao je 1.24 firmware a ja upravo uradio update na 1.23. :d
Koristio sam zvanican OCZ Update Tool, mada moze i OCZ Toolbox sa OCZ foruma. Update je trajao citave 2-3 sekunde, posle cega je usledio automatski restart. Dakle, prilicno bezbolno.:)

Da li cu izgubiti podatke sa diska ako radim update firmvera?!...sistem mi je na disku, to nikako ne bi valjalo i smelo da se desi. Btw sta se dobija novim firmwerima; meni i 1.11 radi posao!
 
Da li cu izgubiti podatke sa diska ako radim update firmvera?!...sistem mi je na disku, to nikako ne bi valjalo i smelo da se desi. Btw sta se dobija novim firmwerima; meni i 1.11 radi posao!
Ne bi trebalo da se izgube podaci, ali nije lose bekapovati podatke.
I moj je stigao sa 1.11, e sad koliko ih je bilo u medjuvremenu do pojave 1.23 ne znam (verovatno 12). Za 1.24 release note jos nije okacen na OCZ sajtu, za 1.23 mozes videti ovde.
 
Da li cu izgubiti podatke sa diska ako radim update firmvera?!...sistem mi je na disku, to nikako ne bi valjalo i smelo da se desi. Btw sta se dobija novim firmwerima; meni i 1.11 radi posao!

Lepo ti sve pise samo da procitas :d

Type Description Supported OS Download
Firmware Update Windows XP / Windows Vista / Windows Vista 64 / Windows 7
New v1.24 Firmware
Please backup all data on the SSD as a precaution
Guides Windows XP / Windows Vista / Windows Vista 64 / Windows 7
Firmware Flashing Guide for v1.24
Release Notes Windows XP / Windows Vista / Windows Vista 64 / Windows 7
 
Please backup all data on the SSD as a precaution

Da budem posten, ebem ih u tehnologiju i inzenjering ako ne znaju sta " moze " da se desi ,... pa koliko godina rade sa tom tehnologijom pa je " preporucljivo " da se uradi backup ...
 
Da budem posten, ebem ih u tehnologiju i inzenjering ako ne znaju sta " moze " da se desi ,... pa koliko godina rade sa tom tehnologijom pa je " preporucljivo " da se uradi backup ...

+1 slazem se u potpunosti sa tim,sad kad bi trebao da radim backup pre bih dizao novi win :mad:
 
dobro, razumljivo je i ocekivano sto zele da se ograde. to se nekako podrazumeva kod svih koji nude fw update, nevezano za device.

inace, u ocz update guide-u, pored navedene preporuke, stoji "Flashing your SSD should not result in data loss". ja nisam radio backup, sve je proslo ok, ali ko zna... verovatno ce se naci neki baksuz kome ce ssd trokirati :)
 
Poslednja izmena:
I Linux kaze backup your data before attempting to install Linux ;)
Uvek moze nesto da se zezne. Sam update ne bi trebao, ali uvek moze da nestane struje BASH tada i slicno.
 
Evo ja odradio sa 1.23 na 1.24 al sam se prestravio kada je zavrsio sledio je restart naravno i nakon toga pojavi se insert sistem disk kao da nema sistema na SSD-u .
Ugasio sam komp iskopcao iz struje ; ukopcao ponovo u struju , pokrenuo racunar i eto ga sistem , samo sto sam morao ici na opciju start windows normaly i to je bilo sve jer nisam radio backup sistema ;):wave:
 
^ da, to je jedan od mogucih epiloga fw update-a. dobro si postupio. nista strasno, desava se... :)

kaze ovako...
Kod:
When the FW download to the SSD is complete, the OS may produce a bluescreen error. This may happen so quickly that it appears to be a reboot. 

When the system restarts, the SSD may not be detected. If this occurs, perform a full shutdown by pressing the power button or turning off

the switch on the power supply. After waiting 5 minutes, turn the computer back on and the SSD should be detected properly.
 
Poslednja izmena:
^ da, to je jedan od mogucih epiloga fw update-a. dobro si postupio. nista strasno, desava se... :)

kaze ovako...
Kod:
When the FW download to the SSD is complete, the OS may produce a bluescreen error. This may happen so quickly that it appears to be a reboot. 

When the system restarts, the SSD may not be detected. If this occurs, perform a full shutdown by pressing the power button or turning off

the switch on the power supply. After waiting 5 minutes, turn the computer back on and the SSD should be detected properly.

Da znam negde sam procitao pa sam zato tako i postupio; nego zna li neko sta se dobija tim 1.24 fw-om :p
 
Pa sta moze da se dobije na vec ultra brzom SSD ? Ja jos ne diram FW.
 
Prepravke (uglavnom) ne donose ubrzanje vec resavaju probleme koji se mogu javiti.
 
Prepravke (uglavnom) ne donose ubrzanje vec resavaju probleme koji se mogu javiti.

U svakom slucaju valja odraditi
Koristio sam 1.23 fw i cini mi se da nakon malo duzeg igranja game pocne malo da mi secka igrica i da mi koci dok je ucitava , u pitanju je BFBC2.
Videcemo kako se ponasa sa ovim 1.24 ako to uopste ima veze sa tim ;)
 
odradih i ja upravo update 1.23->1.24.:) Opet trajalo 2 sekunde, bezbolno skroz. :)
 
da li si radio backup ili ovako kao ja sa sistemom
Ne. Zapravo moj Vertex 2 je trenutno prazan, cak niji ni particionisan, samo je inicijalizovan. :D
Koliko sam video ukoliko se apdejt radi na SSDu na kome je sistem, mogu se javiti problemi, kao i duze trajanje apdejta.
 
Ne. Zapravo moj Vertex 2 je trenutno prazan, cak niji ni particionisan, samo je inicijalizovan. :D
Koliko sam video ukoliko se apdejt radi na SSDu na kome je sistem, mogu se javiti problemi, kao i duze trajanje apdejta.

To se kod mene desilo, napisao sam par postova iznad sta je bilo :D
 
A tesko vam inace da bekapujete tih 60-ak giga na storage hard, cisto za ne daj Boze... :p
 
Nazad
Vrh Dno