Šta je novo?

OCZ Vertex2 SSD sa Sandforce 1200 kontrolerom - moja iskustva

15600... to za 60GB, narafski?
Pi, 'bem ti... ja ovamo za ~20 evra vise dobijem duplo veci kapacitet. Sta ti je USA...


P.S. Hitam u temu sa slikama istog cim stigne! :p
 
Nisam druze, nikako da nadjem vremena i da se upustim u proceduru :(
 
Stigao SSD... samo...


:p
 
Sutra sve objasnjavam, sad je kasno :p
 
^ molim te, ovaj redosled...

ahci, win 7, samo chipset + intel rst drajveri, pa onda test sa cdm-om (random & all 0x0)

posle instaliras dalje (ostali drajveri, win update, softveri), pa opet test sa cdm-om (random & all 0x0)
 
Da, bas da vidimo jel problem do asusa ili je nesto drugo po sredi! Btw starter da nisi slucajno probao da dignes sa drugog kontrolera na ploci da ne ides na ove microsoft/intel drivere?!
 
^ ne, nisam pokusavao sa jmicron-om. nemam sa njima lepa iskustva od ranije, pa mi nekako nije bilo interesantno. iako, mozda sam trebao da probam...
 
E da, zaboravih da pitam, kakva je razlika izmedju MLC i SLC diskova?!
 
E da, zaboravih da pitam, kakva je razlika izmedju MLC i SLC diskova?!

SLC (single level cell) i MLC (multi level cell), je osnovna razlika u samom dizajnu NAND-a koji se nalazi u SSD-u. Kod SLC-a svaka pojedinačna ćelija u principu sadrzi po 1 bit informacija, dok kod MLC-a ima više informacija (obično 4) po pojedinačnoj ćeliji. SLC bi trebao biti brzi, dugotrajniji, te je u principu zamišljen kao Enterprise varijanta...
 
Intel ce, u sledecoj generaciji enterprise SSD-va, koristiti eMLC a ne SLC - to je donelo MNOGO manji endurance (na isti kapacitet oko 3-4x manji) ali zato ce biti jeftinije. Doduse jos nije finalno, pa mogu i da se odluce da dodaju jos malo NAND-a i naprave veci endurance.
Za consumer/prosumer - SLC je potpuno nebitan.
 
Evo stari konacno vremena nadjoh...

^ molim te, ovaj redosled...

ahci, win 7, samo chipset + intel rst drajveri, pa onda test sa cdm-om (random & all 0x0)

Za sada ovaj deo samo dok ne napunim malo disk. Prva slika je windows 7 x86 odmah po dizanju znaci bukvalno nista stavljano (napominjem da sam intel drajvere ubacivao sa f6), a druga fotka je i po stavljanju drajvera za cipset. Treca je 0 fill :wave:

Alfa pitanje za tebe: da li je moguce da mi je 4k read opao za skoro 33% za 2 meseca koliko disk nema (vidi sliku u postu 1)?!
 

Prilozi

  • cdm.jpg
    cdm.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 41
  • cdm sa chip.jpg
    cdm sa chip.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 38
  • 0fill.jpg
    0fill.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 38
Read ne treba da se menja za neke primetne procente ma koliko se koristio SSD - mada nisi pustio isti test - prvi put si isao na 100MB sada na 1000MB koliko vidim?
 
^^ koincidencija je da sam i ja nocas radio clean install. masine su nam slicne, rezultati isto tako :)

inace, uzimao sam samo random test, kod 0x0 smo i ovako jaki. screen-ovi su > samo chipset, chipset+rsd i na kraju rezovi nakon kompletne instalacije, sa svim softverima, drajverima + win update

CDM 2.jpgCDM 3.jpgCDM 4.jpg

alfa je u pravu sto se tice testa, da smo mozda napravili "gresku", jer se sa 100MB dobijaju nesto bolji rezultati (npr. read u zadnje 2 kategorije ide i na +50%). ja sam na to potpuno zaboravio pa sam radio iskljucivo sa 1000MB. na kraju, evo radi poredjenja i rezultata kad bi se radilo sa 100 (ali sa vec kompletno instaliranim sistemom)

CDM 5.jpg
 
Poslednja izmena:
Haha eto sta ti je slucajnost ;) Btw i ja zaboravio da smo radili testove sa 100; volim kad je uvek def pa nisam ni obracao paznju.

Znaci ostaje nam samo da sedimo i cekamo novi firmware i molimo se da ce da oprave nesto!

Btw starter, da se ne patis sa cropom, drzi ALT + printscreen da bi samo prozor aktivni slikao ;)
 
Jel vam se povecao boot time na Vertexu bar za 15tak sek od kako se instalirali osnovne programe ?
 
Meni instalirani software (Ukljucujuci i podeseni nod32 4.0) nije usporio boot. Ali prikljucivanje dodatna 2 diska od 1TB jeste. Secam se da je alpha rekao da je to normalno. Jer windows-u 7 treba vremena da inicijalizuje file system na tim diskovima.
 
Ja imam 3 dodatna HDD koja sam nakacio posle, moguce da je zbog toga usporen boot, ali i ovako sam zadovoljan, samo sam pitao kako je drugima.

Ta cena u USA je stvarno bruka, ja nisam izvalio za taj popust od OCZ ako ti posalju mail, a uzeo 2 Vertexa. :(
 
^^/^ secam se sta je rekao alpha, njegove postove uvek citam sa paznjom i uvazavanjem.

ali, rezultat koji sam prezentovao je sa 4 dodatna harda (160+640+1k+1,5k). opet, bilo je masina na kojima sam probao ssd gde je boot bio sporiji, a nije bilo niti jednog drugog diska osim ssd-a.
 
pa nema tu subjektivnosti :)

Control Panel > Performance Information and Tools > Advanced Tools > View performance details in Event log i dobijes info screen koji sam gore postovao

i da ne zaboravim - uopste mi nije namera da se hvalim(o) rezovima, samo sam hteo da ti odgovorim, jer si gore pitao u vezi boot vremena
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno