Šta je novo?

OCZ Vertex2 SSD sa Sandforce 1200 kontrolerom - moja iskustva

Kako odrzavati "higijenu" na ovakvim drajvovima?
Nakon par odradjenih raznih testova imam lagani osecaj da su cifre manje i manje.
Na OCZ forumu paranoishu da ove testove treba eventualno raditi na mesecnom nivou i da su prilicno "stetni", i da komp treba svakih par dana da prenoci u Idle modu (Log Off) sa diskom na power On, da trim i GC to ponovo sve posloze...
Nisam provalio i da li upd. firmwera fraca sve na Fac. Defaults. Dobro bi mi dosao i info o drugim nacinima vracanja diska na "pocetno" stanje.
 
I mene ovo interesuje. Btw mizzy jel koristis x86 ili x64bit win 7?!
 
OCZ je ranije imao foru da se upisu samo 0xFF bajtovi na prazan prosto i da to radi kao manual TRIM. Proverite na OCZ forumu da li to vazi i za SandForce diskove!
 
I mene ovo interesuje. Btw mizzy jel koristis x86 ili x64bit win 7?!

x64 Bit


@ alfaunits
"You never want to write 0's to an SSD, this indicates a full cell and it will have to be erased before it can be written."
RyderOCZ OCZ Forum Support Manager

Da li znas nesto ovoj "fori" da komp treba svakih par dana da prenoci u Idle modu (Log Off) sa diskom na power On, da trim i GC to ponovo sve posloze...
 
Poslednja izmena:
Kako stvari stoje, izgleda da "HDDErase for DOS or Secure Erase From Within Linux For Windows Users" rade posao...
Ali to je Clean Sweep za potpuno novu instalaciju Os, a meni treba nesto za odrzavanje postojeceg :(
 
Poslednja izmena:
Najlakse je napraviti image i cuvati ga na storage disku. Bash zbog takvih stvari.
 
@ alfaunits
"You never want to write 0's to an SSD, this indicates a full cell and it will have to be erased before it can be written."
RyderOCZ OCZ Forum Support Manager
0xFF = 1's, ne 0's. Zato i kazem sve 0xFF. To bi trebalo OCZ diskovim da implicira TRIM, ali ne znam da li to vazi za sve njihove diskove ili ne!

Da li znas nesto ovoj "fori" da komp treba svakih par dana da prenoci u Idle modu (Log Off) sa diskom na power On, da trim i GC to ponovo sve posloze...
Nisam cuo za nju, ali iz iskustva sa OCZ-om lici na njih da tako nesto predloze zbog loseg GC-a ;) Mada mislim da je SF dosta pametniji od toga.
 
Posto mi za 10 dana stizu 2 Vertex-a 2 zanima me dal ovi hardovi mogu na laptop ?
Izludjuje me od prvog dana ta kilavosta HDD u laptopu,pa bi ga vrlo rado zamenio.
 
Skoro sigurno mogu - mislim da svi SSD-ovi mogu fizicki da stanu u laptop i da se namerno prave jako precizno za to ;)

E sad da li ces mozda imati problema sa kontrolerom i SSD-om.... ko zna. Ako je Intel chipset, opet skoro sigurno ne.
 
U laptopu imam Intel Core2Duo CPU, laptop je iz 2007, ne znam koja je to ploca, neka tipa P35 chipset verovatno.
Inace Toshiba A100-599 je u pitanju.
 
ICH (Intel) kontroler je onda sigurno, trebalo bi sve da radi super.
 
kako radi ovaj ssd na amd maticnim plocama jer sam nasao ovaj ssd disk za 135e nov
 
Evo stigli mi Vertexi 2, moze li link za te Intel drivere. Ovako na prvi desk HDtach kaze 258 mb/s (nisam siguran dal je to write ili read).
Inace sistem je poleto, stvarno vredi ovo para ! :) Sad sam u dilemi dal da prodam uopste drugi ili da ga bacim u laptop.
 
Stavi ga u lap. Zamisli kako bi se smorio kada bi sa takvog deska prešao na lap u kome je krntija na 5400 rpm.:)
 
Probacu bar. Ne koristim laptop mnogo pa izdrzavam i 5400rpm i Windows Glistu na njemu. :)
Sad se mucim sa SSD-om na PC-u, poceo sam rad sa nocnom morom, losa verzija win7 !! :mad: :wall:
 
Evo i mog prvog skor sa ovim benchmarkom. :)

Inace odusevljen sam ubrzanjem sistema, sve radi min 3 puta brze, nema vise kilavljenja pri surfovanju, boot je za 25 sek, igre se momentalno ucitaju.
Najbolje ulozena lova posle Z-5500, vezano za tehniku. :)
 

Prilozi

  • SSD.jpg
    SSD.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 63
  • ssd2.jpg
    ssd2.jpg
    110.3 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Kako mislis kilavljenja pri surfovanju (to mislis na net ili rad klasicno u windowsu)?!

I daj crystal molim te def test!
 
Proday, jesi probao drugi firmware?
 
Koji drugi?! Kad sam ga uzeo poslednji je bio 1.11 i taj se nalazio na njemu!
 
e krastavac, ne bih se vracao nazad ;) Video sam da je Corsair nesto upgradovao firmware za SF SSD-ove, mislio sam da i Vertex2 ima neki noviji..

Raspitaj se bolje na OCZ forumu, koliko vidim ti si jedini koji sa SF diskom ne postize brzine tipa >100MB/s, vec 70MB/s.
 
Pa i nisam bas jedini, na xtremu ih ima jos ;)
 
Nisam primetio, daj link? Ima poneke razlike, ali nisam video da je islo <100MB/s (pricam za SEQ. na random data, ne za radnom naravno ;))

E, da, za svaki slucaj, jel' ti particija ALIGNED?
 
Kako mislis kilavljenja pri surfovanju (to mislis na net ili rad klasicno u windowsu)?!

I daj crystal molim te def test!

Ne znam kako da objasnim, surf sa Firefoxom je mnogo brzi i prijatniji (ne mislim na brzinu ucitavanja stranica).
 

Prilozi

  • ssd 3.jpg
    ssd 3.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 57
Alfa sta znaci aligned?! Treba za par dana da formatiram sistem i vratim se na 32bit win7 pa bih mogao da odradim sve sto treba pred pocetak instalacije!! Evo i Bob Marly je isti ko ja a za linkove cu pogledat; imas u onoj temi na xtremesistemsy sto sam vec kacio u onoj drugoj temi na nasem forumu (jedan je imao oko 100 a drugi 60ak mb).

Bob Marly hvala za cimanje!
 
Alfa sta znaci aligned?! Treba za par dana da formatiram sistem i vratim se na 32bit win7 pa bih mogao da odradim sve sto treba pred pocetak instalacije!! Evo i Bob Marly je isti ko ja a za linkove cu pogledat; imas u onoj temi na xtremesistemsy sto sam vec kacio u onoj drugoj temi na nasem forumu (jedan je imao oko 100 a drugi 60ak mb).

Bob Marly hvala za cimanje!

Jel tebi nesto radi sporije pa si zato trazio ili ... ?
 
Alfa sta znaci aligned?! Treba za par dana da formatiram sistem i vratim se na 32bit win7 pa bih mogao da odradim sve sto treba pred pocetak instalacije!! Evo i Bob Marly je isti ko ja a za linkove cu pogledat; imas u onoj temi na xtremesistemsy sto sam vec kacio u onoj drugoj temi na nasem forumu (jedan je imao oko 100 a drugi 60ak mb).

Bob Marly hvala za cimanje!

http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2272417&postcount=10

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=107126
 
Ne, identicno je, ali ima ljudi koji u drugoj koloni imaju cifre 100 umesto nasih 60!
 
Ne, identicno je, ali ima ljudi koji u drugoj koloni imaju cifre 100 umesto nasih 60!

Hmm, ne znam zasto.
Ja sam prezadovoljan kako mi sad radi sistem, progledao sam konacno. Masina kakvu sam oduvek zeleo. Viva la SSD hard drives! :banana:

AKo nesto saznas da moze jos da se ubrza javi ovde.

Nego sto kad pokusam boot win7 sa drugog HDD-a popijem blue screen, kad je ACHI modu ?
Na IDE radi normalno taj win7 sa obicnog HDD-a.
 
Hmm, ne znam zasto.
Nego sto kad pokusam boot win7 sa drugog HDD-a popijem blue screen, kad je ACHI modu ?
Na IDE radi normalno taj win7 sa obicnog HDD-a.

To je normalno. Moras da instaliras drajver za svoj kontroler da bi proradio u AHCI. Imas ovde na forumu kako instalirati drivere bez reinstalacije sistema. Potrazi malo.
 
Nazad
Vrh Dno