Šta je novo?

Zvucna i sluske do 100e

TwistedMind

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2009
Poruke
7,040
Poena
485
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600KF & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte Z790M AORUS ELITE AX
RAM
Corsair VENGEANCE 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz C36
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro 12GB OC
Storage
1TB Samsung 990 PRO NVMe M.2 SSD
Zvuk
FiiO K7 + HiFiMan Sundara, Soundpeats H1 TWS
PSU
Seasonic Prime PX 850W Platinum
Kućište
Cooler Master Storm Trooper
Monitor
2x ASUS MG279Q
Miš & tastatura
Logitech G502 LIGHTSPEED & Asus ROG Falchion MX Brown
Ostale periferije
Playstation 5
Mobilni telefon
Lenovo Z5
Pametni uređaji
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle koja zvucna i koje sluske do 100e zajedno?
trebaju mi za CS i za muziku. naravno i za filmove, ali to nije bitna stavka. nicime se ne bavim profesionalno i nisam manijak za kvalitet.

video sam neke preporuke za xonar ds, d1 i dx. ali tu je i creative. po onome sto sam video misljenja su podeljena izmedju asusa i creativa.
u principu mislim da mi je xonar dx najbolje resenje, ali ona je pcie x1. nisam siguran da ima mesta uz grafiku. jedan slot je pokriven dok je drugi jako blizu. tako da se opet vracam na d1 i ds.


sto se slusalica tice, tu nemam pojma sta bih. mozda nesto tipa Sennheiser HD 201. mada ne bih da ispadne da su slusalice prosecne pa da sam bacio pare na zvucnu kartu kada nemam na cemu da slusam.

apsolutno mi nije bitno sta koliko kosta dok se uklapa u budzet i zadovoljava potrebe.

e da. mikrofon mi je nebitan apsolutno.

hvala
 
A d ati lepo skines neki FLACK fajl , po mogutstvu 24/96 i onda nam lepo napises kako nema razlike poz
 
A d ati lepo skines neki FLACK fajl , po mogutstvu 24/96 i onda nam lepo napises kako nema razlike poz

palo mi je na pamet da pocnem prelazak na flac, ali sve nekako odlazem. uporedicu sutra i flac pa cu da javim koliko MI razlicito zvuci.
nemojte da me pitate o niskim, srednjim, visokim tonovima i ostalo jer sam van te price. moje poredjenje je krajnje laicko i u principu mogu samo da kazem gde mi zvuci lepse, bolje.

sto se mog modovanja tice, sacekacu jos par dana da steknem neki osecaj kako zvuce ove pa da probam da uocim razliku.
falcon rece da ce imati mogucnost da POZAJMI 595. svi znamo kako je nekada "lako" pozajmiti nesto. a mozda je u frci sa vremenom.
 
Napravi playlistu sa 20tak pesama raznih zanrova [sa kvalitetnijom produkcijom i sa losom] pa preslusaj do kraja nedelje barem mp3 320kbps i onda iskljuci zvucnu i "vidi" razliku sa integrisanom zvucnom. ;)
 
palo mi je na pamet da pocnem prelazak na flac, ali sve nekako odlazem. uporedicu sutra i flac pa cu da javim koliko MI razlicito zvuci.
nemojte da me pitate o niskim, srednjim, visokim tonovima i ostalo jer sam van te price. moje poredjenje je krajnje laicko i u principu mogu samo da kazem gde mi zvuci lepse, bolje.

sto se mog modovanja tice, sacekacu jos par dana da steknem neki osecaj kako zvuce ove pa da probam da uocim razliku.
falcon rece da ce imati mogucnost da POZAJMI 595. svi znamo kako je nekada "lako" pozajmiti nesto. a mozda je u frci sa vremenom.

Obavezno flac, mnogo bolje zvuci. Sve sto ima kvalitetno rokaj flac slobodno ;)
Nema vremena nikako a nije mu frka da uzme 595 uopste. Cekao je da se njegove malo usviraju posto su nove pa da onda proba, garant je i zaboravio.
 
hd 418 vs hd 428 vs hd555 ili mozda nesto jedanaesto? Nisam audiofil, slusam progressive i otprilike mi je bas najvazniji. Referenci radi, savrseno mi odgovara zvuk sa in ear creative EP630. Vozio bih ih na xonaru dg-u ;)
 
Nazad
Vrh Dno