Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Super je što ima igara po torrentima ali nikakve koristi od toga dok ne omogućiš pokretanje tih igara (nabavka potrebne opreme i odrađivanje jailbrake-a po upustvu).

Nego xWoLf, nešto kontam. Lepo je što želiš da edukuješ raju kako da džejlbrejkuju PS3 ali sumnjam da će većina to raditi sami, na svoju ruku. Na kraju će korist iz svega da izvuku ljudi poput Showmena, drivera i ostalih koji se bave servisom/prodajom konzola.
 
ja to nisam nikad rekao...
niti mislim

samo pokusavam da ga razuverim. seti se rekao je "videcemo sta ce biti od svega ovoga"...
 
po milioniti put, niko ne voli da placa ogromne cifre za glupe kratke igre. dobre sp igre se mogu uzeti za male pare kad im padne cena (vecina igara iz moje kolkcije je placena ispod 20e, i to sam sve kupio nakon sto sam ih vec bio presao). nekom je mnogo da "izgubi" 5e po igri, nekom je cimanje kupovina/prodaja/razmena, ali je problem je sto ti neces da shvatis da je nekim ljudima od tih "problema" mnogo bitniji mp.

jeste, najlakse bi bilo da mozes da skines igru sa neta, predjes, ako ti se bas bas svidi i kupis za kolkeciju kad joj padne cena, a da pri tom uvek mozes da sa nekom mp igrom djuskas online. posto to nije slucaj, moras da biras. ne znam sta se iscudjavas sto ovde vecina bira online. ne mozes porediti vreme ps1/ps2 kad vecina tadasnjih vlasnika konzole nije ni imala net a ostali su bili na dialup-u, i sad kad suskoro svi online sa bar 1Mbps netom.

i poslednje, ne znam cemu odusevljenje kad god se pojavi neka nova jb-ovana igra na torentima. pa naravno da ce da se pojavljuju, niko u to ne sumnja. dok se taj jb omasovi do krajnjih korisnika, ocekivanje je da sve igre vec mogu da se skidaju. ono sto jeste zanimljivo je kako hack napreduje i kako se sony bori protiv toga.
 
Poslednja izmena od urednika:
ja to nisam nikad rekao...
niti mislim

samo pokusavam da ga razuverim. seti se rekao je "videcemo sta ce biti od svega ovoga"...

Nisi shvatio... Ali ajde korak po korak... Od tih igara po torrentima koliko si ih skinuo, a koliko odigrao hackovanu verziju? To sto se nesto nalazi na torentu ne znaci i da radi...

Sledece je pitanje da li ces moci da vratis konzolu na 3.41 kad god hoces... Onda ostaje pitanje da li ce moci da sakriju pokretanje JB tako da ga Sony ne detektuje pri prvom sledcem povezivanju... Pa zatim kakva ce biti kompatibilnost... (da ne govorim o vremenu potrebno da se seeduje 40GB) Na stranu sto cela procedura jos nije user friendly... Znam da ti znas da skines i igru i film i ostalo sa neta i da je dovoljno da samo posle ubodes USB, ali sta mislis ko kupuje one filmove i igre za PS2 na ulici?

Dok ne smisle kako da to urade tako da ti je dovoljno da kupis BR na ulici i ubacis u konzolu to nece masovno zaziveti...

Naravno, uvek ce biti onih koji ni tada nece uzimati pirate (ako moze Sony da ih provali) posto vole da igraju PSN naslove (tu imas zaista dobrih igara)
 
Stiže mi za 7-8 dana JB ..... oko 90 evra će biti .... pa da konačno proverimo to čudo u zbilji .....
 
Nisam rekao da sam platio, rekao sam da će biti. Hoću da vidim kako šljaka. Ja još i nemam PS3, ako sve bude OK, možda je i kupim.

Gde si kupio samo ploču, daj neki linak. To neki set za samogradnju?
 
http://www.pjrc.com/store/teensy.html neki od ovih teensy ploca al se ne nadajte da ce te ih sad naci sve jer rasprodato,ja sam narucio sa http://www.modtraders.co.uk/teensy-usb.html dok je bila niza cijena i upao sam u ovu prvu grupu sto salju 10tog, sto znaci da ce stici do 15-16tog. Trenutno da znam nema nidje da se uzmu ove ploce, pa ni slicne sve je rasprodato :)

edit: a pravi se tako sto se ploca preko usb-a spoji na komp i sa programom od ploce se ubaci fajl na nju(PSGroove) i posle toga radi isto kao i jailbreak
 
Poslednja izmena:
http://www.pjrc.com/store/teensy.html neki od ovih teensy ploca al se ne nadajte da ce te ih sad naci sve jer rasprodato,ja sam narucio sa http://www.modtraders.co.uk/teensy-usb.html dok je bila niza cijena i upao sam u ovu prvu grupu sto salju 10tog, sto znaci da ce stici do 15-16tog. Trenutno da znam nema nidje da se uzmu ove ploce, pa ni slicne sve je rasprodato :)

edit: a pravi se tako sto se ploca preko usb-a spoji na komp i sa programom od ploce se ubaci fajl na nju(PSGroove) i posle toga radi isto kao i jailbreak

Uf, brale, ovo treba da se "pipavo" radi ...... nisam ja za to ......
 
Uf, brale, ovo treba da se "pipavo" radi ...... nisam ja za to ......

Kakvo pipavo, samo ga zabodes sa kablom od dzojstika u komp,upalis program koji dodje uz plocu,3 klika odradis i ubacio si fajl na plocu.Posle toga samo prikacis sa istim kablom na ps3 i dalje isto kao sa jailbreakom radis. Sve ukupno 3min posla ima
 
@xWoLf
pošalji meni ako može na PM, baš me zanima. Hoću malo da se naslađujem, dok ne kupim PS3 za bekstvoizzatvora :D
 
Koji smor, sad da bih probao jel radi, moram 2 dana da skidam igru prvo.

Obavezno javi kad probash :)

Ja sam doshao u iskushenje da naruchim sad...Realno, jako malo igara me zanima online, a i toliko retko se igram na trojci da bih ovako bar ushtedeo neke novce :)

Jedino bi mi bilo krivo zbog GT5 online... :-/
 
Ajde nemojte kvariti temu sa glupim prepirkama :)

pa niko nije rekao da je povecan broj polovnjacha, nego da ce verovatno biti, ako pratimo trend xbox360 konzola...

ima ih ovde dosta koji vole PSN (online), ali vole i dzabe igranje (pirating)... kad spoje jedno i drugo, eto njima bana na psn, a nama polovne konzole :)

Hehe, i ja ovo čekam, ili to ili da se pojavi neka konzola sa crknutim BR na nekim oglasima.
 
Koji smor, sad da bih probao jel radi, moram 2 dana da skidam igru prvo.

Kako dva dana? Po onim slikama koje xWolf postavljao ima dosta igara koja teze manje od 8 GB. Ili mislis da nema seedera ili ne vrede ili zbog privatnog trekera?
Ja sam kontao da se skine najmanja igra i da se proba iz zezanja da li radi.
 
Pa zar vec nemas PS3.. :)

Imam, ali mislim na JB, ako ne bude stealth varijanti i bude banovanja, trebaće još jedna za pirateriju. Zato čekam neku banovanu, ili sa crknutim BR za 120-130e :D

A i za to je bitno da JB bude kompatibilan sa budućim fw-ovima, ili da nađu način da se zaobiđe na budućim igrama da traže update fw-a.
 
Poslednja izmena:
ozbiljno kazu ljudi...
trebas imati bar jednu originalnu ps3 igru u drajvu.. kad startujes BILO STA sa harda...

mozda ce to ljudi i izbaciti.. ja mislim da su to stavili cisto da zamazu oci sonyju kako eto nisu bas toliko pokvareni... :)

mada opet, da ne gresim dusu... svako je uz ps3 dobio bar jednu originalnu ps3 igru i to najcesce "LittleBigPlanet™" ili "Resistance: Fall of Man"
 
Jer je to PS3 ... must have ...... Imadoh PSX , pa PSOne, pa PS2 ( i danas imam par komada ) i već 2 god planiram da pazarim PS3 kada padne na razumnu cenu .... :) :) :)

Cena PS3 je danas sasvim razumna, pogotovo što se tiče polovnjaka. Jeftinije nego jedan uobičajan upgrade računara (ja mog pazario za 220e). Tako da nema šta da se čeka. Makar da se odigraju najkvalitetnije eksluzive.

A ako JB dozvoli, onda i one manje kvalitetne...
 
Poslednja izmena:
Just a word of warning several sites have reported firmware 3.42 is now live on PSN and as expected blocks any kind of jailbreak product. If you wish to keep homebrew functionality do not update your Playstation 3!. Let the game of cat and mouse begin! update: access to psn can be restored with the dns trick. update2: confirmed device is blocked.

...
 
Nazad
Vrh Dno