Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Ooo pa dobro nam dosao :). Okaci u PSN usernames temi svoj nick :d

hmmmm... ne interesuje mene mp i psn, iskreno
prvo sto cu da uradim je da predjem killzone2/god of war3/heavy rain... naravno offline
:)

pa cemo posle da vidimo
 
nije tacno. ima pametnih stvari koje je rekao.. doduse nista novo, ali opet ne mozes reci nista pametno :)

Da nije xwolf-a, ja recimo nikada ne bih saznao za mogućnost hakovanja USB port-a za gledanje filmova (između ostalog i .mkv) na LG televizorima, i nikada ne bih iskoristio pun potencijal svog tv-a. Samo ta njegova tema je korisnija od hiljada postova nekih usera :)
 
Ovo se toliko zahuktalo kao da je nesto novo, pa nista drugacije ni ranije nije bilo, ubuduce takodje sa svakom konzolom isti je ishod. Naravno da niko ne tera nikog ovde da kupuje alat za hakovanje pa da ovaj posle skida sa neta naslove za konzolu, svako nek radi kako misli da mu je bolje i lepse. ;)
Sve je stvar ukusa, novca itd, te je besmisleno raspravljati zasto ne bi neko hakovao konzolu ili zasto bi naprotiv bas hakovao.

Ono sto ja mislim da je greska a to je da se ovde vode rasprave u pogresnom smeru, tema se zove Sony PS 3 hack tema te bi trebali najvise pricati i govoriti o tome dokle se otislo zaista u tom smeru i koliko je uspesan, citaj dobro odradjen hack trenutno i kako rade naslovi koji rade i koji ne rade kad ce i u kojoj verziji JB poceti da rade , zar ne?
 
sto se toga tice.. jos niko iz srbije nema iskustvo iz prve ruke da bi se pohvalio
ono sto ljudi iz srbije za sada mogu da (u)rade je da skidaju jailbreak preradjene igrice koje se polako pojavljuju po netu...

sto se tice samog jailbreak/psgroove, za sada su jedine vesti ono sto citam(o) po stranim sajtovima, forumima, trackerima... ukratko, stvar RADI sa procentom uspesnosti od preko 90%, ako govorimo o trenutno postojecim igrama uz uslov da moras imati 3.41 firmware... nijedan stariji, a pogotovo ne noviji (doduse i nema ga jos, ali ce sigurno sony uskoro nesto da izbaci)... znaci ko se resi da postane ps3 pirat od sad i ubuduce (dok se stvari ne iskristalisu) neka stavi 3.41fw na svoj sony i neka izbegava psn do daljnjeg.... ko se zezne pa upgrejduje na neki fw>3.41 (kad ga bude), njemu jb nece ni biti potreban :)))
 
Bice hak i za psp, spanci nas nece izneveriti :D
 
http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/rumor-psjailbreak-combatted-via-new-ps3-models-encryption/

Rumor: PSJailBreak Combatted via New PS3 Models & Encryption

Read more: http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/ru...-via-new-ps3-models-encryption/#ixzz0yepM0uBC


This weekend I heard from a good source (my guy in Oz Land) that Sony will be combatting the PSJailBreak with new PlayStation 3 models and PS3 HDD encryption.

This is what he said, to quote: "I heard Sony is holding back new supply of consoles, as they are removing dev and debug modes. This means you cannot get consoles easily fixed in repair centres so no more extended warranties.

THIS MEANS PSJB AND PSGROOVE WILL NO LONGER WORK ON NEW CONSOLES"

He went on to state the following, to quote: "Additionally, it is rumoured, the new 320GB PS3's will have firmware loaded onto the HDD and encrypted in a way that you cannot do a DD copy to a new HDD, so no longer can you load a heap of games to your HDD as you will be locked to the one that was loaded retail."

We have to wait and see now... M$ did the same with their consoles when we jtagged them, so I guess Sony can do the same with an update eh.
 
Poslednja izmena:
Kažu da radi i na BlackcatsUSB Board-ovima LINK

A evo i kompletno upustvo zajedno sa alatima

LINK

Ja bih probao da imam neki od kompatibilnih board-ova, ali neam :)
 
Poslednja izmena:
"I heard Sony is holding back new supply of consoles, as they are removing dev and debug modes. This means you cannot get consoles easily fixed in repair centres so no more extended warranties.

Super...
 
Packe podeljene.
Svako ko se ne bude drzao teme, ili nastavi sa podbadanjem, dobice poen ili nagradno putovanje.
 
Heh, koje vesti. Ispade da će ova situacija sa jailbreak-om negativno da se odrazi na sve korisnike konzole a pozitivno samo na one koji je jailbreak-ovati. Pa posle nek neko priča šta je fer a šta nije.
 
Nemojte ozbiljno shvatati sve te "vesti" koje nadjete na netu..
mnoge su sprdnja i zajebancija na racun sonija, delom motivisane i strahom da sony stvarno ne uradi nesto slicno..

naprimer, kada su se vesti o jailbreak-u prvi put pojavile na netu, sutradan su osvanule "proverene" vesti, sa photoshopiranom slikom novog ps3 dizajna, da sony kao reakciju na jailbreak planira da izbaci model BEZ USB PORTOVA... :)))

dalje, ako je neko u mogucnosti da uveze ili nabavi, mozda bi trebalo da razmisli o sledecem:
nadjite u inostranstvu one Teensy boards (usb programatori sa odgovarajucim AT* mikrokontrolerom) pa ponudite trzistu... psgroove se na Teensy board (koji kosta $25 u americi) uploaduje za minut... a Teensy board se posle ubode u ps3 za jos krace vreme )) ako imate pripremljen eksterni HDD sa ovim igricama koje su preplavile internet, zabavi nikad kraja

http://www.pjrc.com/teensy/ <--- teensy je za sada najeftinija solucija...
 
naprimer, kada su se vesti o jailbreak-u prvi put pojavile na netu, sutradan su osvanule "proverene" vesti, sa photoshopiranom slikom novog ps3 dizajna, da sony kao reakciju na jailbreak planira da izbaci model BEZ USB PORTOVA... :)))

Brate.. ima razlike izmedju te vise nego ocigledne za*ebancije, i ovih skroz mogucih tvrdnji.. Mozda vise ne budes mogao da stavis bilo koji 2.5" hard.. upotrebite mastu.
 
ps3ban.jpg


Google translate:

Predictably, in the end it happened.

Maybe some of you were already aware of it, but because of the holidays (and the lack of coverage for data traffic in the area where I was on vacation) I could not actively follow the scene as I usually do.

For anyone who had missed the news, Sony is left with its hands seeing copies of his JigKey distributed at an impressive speed to all major retailers of "mod chips for consoles.

Some users who have rushed to buy the key in question and abuse them without getting too many problems on the legality of their actions, recently could not help but note that their console was excluded from the use of any online service offered by Sony .
This exclusion / limitation (in computer terms "BAN") is the inclusion of the NDP registered user nickname to a "blacklist" servers in this Sony.

Any attempt to access the console Sony PlayStation Network using a nickname in this blacklist will be identified and monitored pending potential violations of the terms of use imposed by Sony itself.

But we are talking about ... JigKey
Sony plans to block all online console those who make use of that key, just like Microsoft with the Xbox 360 some time ago.
We said that several users, after purchasing the key, received an unusual error code trying to access the game online.
Viewing the code is 8002A227.

Analyzing the backup loader pkg PSJailbreak issued by the team, you may notice that the ID program is LAUNE-12345.
The initiation of programs (with its ID) is recorded in a sort of log HDD inside the PS3, and Sony is sent to the server for statistical analysis anything but anonymous when the console is connected to Internet (yes, they know who we are, what games we play, how we play and how often, but this is just the tip of the iceberg of data Aquisito on our behalf every day).
Wii also uses this system, but is more discreet in the aspect that the user is given opportunity to view the log in question.

Once you understand this simple mechanism, it is natural to understand how the servers can automatically identify the Sony console and PSN account of people using the key: once considered the log and found the ID-12345 LAUNE simply discover the IP connect the console to find the nickname of the user who has used it and proceed with the ban by adding a nickname to blacklist PSN.

And there's more: some users may forward the idea of changing the nickname to allow console access again the NDP, and partly as a solution may seem effective, but it seems that Sony has also thought of this possibility by request to the consoles connected to PSN their Mac address, uniquely identify the console without the possibility of error, and allowing the permanent ban console dall'online.

Remains to understand why the team PSJailbreak not activated to change promptly to their application ID, allowing Sony to go to the bank account to account, the console on the console.

Arise at this point spontaneous questions:
This is the first demonstration that the team has the sole intention of selling as much as possible and then disappear leaving the customers?
The key upgradeable firmware has been described by many experts as a feature useless, really need to dupe more people can fool with the possibility of updates that do not ever exist?

We hope for those already effected the purchase of JigKey is not so.
The seriousness of the team has been challenged on many forums, react to plug this big problem or let it go?
 
banovanje je bilo i za ocekivati...
ima to i dobrih strana... bice na ponudi dosta polovnih ps3 konzola za male pare za offline igrace :)

ono sto je zabrinjavajuce je logovanje nasih aktivnosti i slanje istih na analizu...zar nije to kaznjivo po nekim zakonima (u tim istim zapadnjim zemljama).. a pod sifrom "narusavanje privatnosti"?? zar nisu vodjene silne rasprave i sudski procesi upravo zbog zelje pojedinih kompanija da tako loguju aktivnosti svojih korisnika, a bez njihovog znanja (ili sa njihovim znanjem) isto je...
ja ne zelim da neko zna kad koje igrice igram, koliko igram, koliko sam ih igrao... i tako dalje...
 
Ne znam, ali to narušavanje privatnosti me uopšte ne pogađa, jer nemam šta da krijem. Ako hoće i ako im pričinjava zadovoljstvo, neka ronjaju po mom accu koliko hoće, ja samo igram igre i posećujem PSN store :D
 
A koliko je problem povezati ga na net preko nekog naprednijeg rutera ili Mikrotika, pronaci adresu i odlazne portove preko kojih se PS3 povezuje sa maticnim serverima i iste te zatvoriti za ubuduce?
Ne samo zbog ovog JB-a vec bas zbog tako bahatog narusavanja privatnosti.
 
koga briga
ja sam juce skinuo sa neta *.pup file tj. 3.41 firmware od 27. jula (da slucajno ne nestane, kad urade update)
cisto da imam da podelim drugovima

i tako smo resili da ne idemo online.... koliko vidim, pojavio se port psgroove za android telefone.. milina jedna + svi oni naslovi na "onim trackerima"...

btw, svi koji kupe ps3 sada/ovih dana u srbiji sa namerom da hakuju, ne moraju da brinu... ako sony nesto i uradi, to ce biti ili nova revizija hardwera ili novi firmware (koji se nece skoro pojaviti u ps3 koje nalazimo po prodavnicama)... tako da samo napred... i da se pojavi 3.42/.45/4.00 firmware... vi svoj apgrejdujte na 3.41 uz pomoc *.pup fajla i onda udri
 
Poslednja izmena:
pa niko nije rekao da je povecan broj polovnjacha, nego da ce verovatno biti, ako pratimo trend xbox360 konzola...

ima ih ovde dosta koji vole PSN (online), ali vole i dzabe igranje (pirating)... kad spoje jedno i drugo, eto njima bana na psn, a nama polovne konzole :)
 
koga briga
ja sam juce skinuo sa neta *.pup file tj. 3.41 firmware od 27. jula (da slucajno ne nestane, kad urade update)

I sve ovo pod uslovom da ti konzola dozvoljava da se vratis na staru verziju (sto mislim da nije slucaj)

Takodje, da odgovorim sokolu, zasto bi uzimao napredan ruter? Svaki kinez danas ima mogunost blokiranja pristupa netu po MAC adresi :D

U svakom slucaju, videcemo sta ce biti od svega ovoga...
 
U svakom slucaju, videcemo sta ce biti od svega ovoga...

ako hoces, poslacu ti na private listu koje su sve igre izasle u zadnjih 2-3 dana jailbreakovane, samo prethodno uzmi pilulu za srce, da se ne onesvestis :))))
 
Čemu tolko likovanje i umišljanje da sada vrediš više od ovih koji su kupovali originale? Ne razumem.
 
Nazad
Vrh Dno