Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

prebacio sam odgovor u ovu temu..


According to SKFUand RichDevX, the Backup manager game ID (LAUN-12345) could be logged/recorded by Sony when logged into PSN (when online). This would obviously allow Sony to see who would be using the illegal PSjb/clone and we could very well see ban waves similar to the Xbox 360. Sony does currently ban PSN/consoles that results in the 8002A227 error code.

http://www.ps3hax.net/2010/08/psjailbreak-detectable-and-bannable-on-psn/

http://blogote.com/2010/gaming/sony-likely-to-ban-psjailbreak-ps3-users.html

inace, kad vec pomenusmo ovo

From the interesting and short shelf-life development. A hacker by the name of 'Keytor69' has released a 'PS3 Stealth Backup Manager'. Essentially, the tool disguises PS3 backups as Modern Warfare 2 and tricks the system. This is said to make it much more difficult for Sony to ban folks... at least until the next firmware update arrives. Expect to see many more tools and the likes once the cat and mouse games really begin.

i odgovor od ljudi koji su napravili jb
A word about 'stealth' backupmanager's; They are not stealth, as such. Yes they mimic a games ID and make it look like you are playing the specified game. There is still hardcoded infomation in the BackupManager app, that still links the app to the dir "/dev_hdd0/game/LAUN12345" Meaning the app still either backs up games to this location. Or Installs itself here.Best way to not get caught/banned = Dont play online at all with any 'jailbroken' console.

sve mi mirise da ce biti jednostavan izbor ljudima: offline ili online?
 
'Ladno su mislili da ce menjanjem PSN Presence ID-a zeznuti Sony. :D
 
Brate, pa mozem da pricamo i otmici malih beba ako sami to ne radimo i ne razmenjujemo linkove sa sadrzajem video klipova kako se bebe otimaju :/
Novosti i liste jb igara, mogu da se kace.
Samo ne linkovi ka trekerima
 
sve mi mirise da ce biti jednostavan izbor ljudima: offline ili online?

Znači zasad kad si offline sa JB nema opasnosti za ban? Pošto mi nije baš najasnije.

budite pazljivi sa tim listama posto se radi o hodu po ostrici noza..
informativno listanje naslova je (izgleda) u redu... ali linkovanje i slicno , SUMNJAM :)

Naravno takvim linkovima na benchu nije mesto.

Informativno listanje naslova je OK čisto zbog tehničkog aspekta, mnoge zanima koliko prostora zauzima koje ostvarenje. Nešto više bi bila piraterija.

Što se tiče same rasprave o JB-u to nije piraterija, kao što ne bi bila piraterija ni rasprava o daemon tools-u, neru... Pogotovo kad se uzme da je u pitanju rasprava čisto o tehničkom aspektu jb-a.
 
Znači zasad kad si offline sa JB nema opasnosti za ban? Pošto mi nije baš najasnije.

Ako ti provere cache kada odes online, dobices ban. Dakle, svejedno ti je da li ces trajno biti offline ili ces se zakaciti na PSN, pa ces dobiti Sonyevu licencu da trajno ostanes offline.
 
Ako ti provere cache kada odes online, dobices ban. Dakle, svejedno ti je da li ces trajno biti offline ili ces se zakaciti na PSN, pa ces dobiti Sonyevu licencu da trajno ostanes offline.

e tu lezi zec. da li sony u ovom trenutku moze da detektuje (na 3.41) sta si ti pokretao? ako ne moze (jer nisu predvideli) onda si bezbedan dok ne izadje novi fw. u novom fw-u ce verovatno logovati i reagovati po potrebi. e sad, dal ce i backup manager menjati stvari iznutra sa svakim novim fw-om da bi bili bezbedni, da li uopste mogu da ostanu nevidljivi za sony, ostaje pitanje za nekog ko se razume :D
 
Naravno da mogu. Log postoji od prvog dana izlaska PS-a 3.
 
ma dzabe je cela ta prica
kad sony izbaci firmware update, ti neces ni moci na PSN sa 3.41fw .. ako se dobro secam, firmware update krece automatski ili kao uslov za logovanje na psn...
ako vec budemo unapred upozoreni (a jesmo) da jb nece raditi na novom fw, to automatski izbacuje iz igre bilo kakav update/logovanje na psn
to sto sada mozete da se logujete je zato sto nemate jb/pg i zato sto nije izasao novi firmware...

opet kazem, svi vi koji planirate da nabavite jb/pg, zaboravite na update/psn kad se fw update bude pojavio, posto lako moze da se desi da jb ode u istoriju (ako oni koji su ga izmislili ne smisle nesto novo) :)))
 
Ju? Moze tema da se zatvara onda? xD
 
kad sony izbaci firmware update, ti neces ni moci na PSN sa 3.41fw .. ako se dobro secam, firmware update krece automatski ili kao uslov za logovanje na psn...
ako vec budemo unapred upozoreni (a jesmo) da jb nece raditi na novom fw, to automatski izbacuje iz igre bilo kakav update/logovanje na psn

jeste, cim izbace novi fw, na psn mozes da se ulogujes samo ako ga instaliras.

i drugo jeste, rekli su da TRENUTNI jb moze samo sa 3.41, kad izbace novi fw trebace neke modifikacije.. ako se dobro secam, ovi "kloneri" se trude da naprave jb da je hardverski nezavisan od fw, tipa kad izbace nov fw, ti update-ujes sw u jb.. a opet, mozda sam i pogresno razumeo :D
 
Ne blokira se samo PSN novim firmwareom. Moguce da ce i igre traziti novi fw kako bi se pokrenule.
 
Naravno, klasično ubacivanje FWa na disk i traženje da mora da se instalira kako bi igra "radila" :)
 
pa bilo je i toga...
ali tu na scenu stupaju crackeri... da u duhu PC igrica promene po neki bajt tu i tamo...
:)

mislim, kod takvih bezobraznih igrica....

naravno, sve je ovo u domenu teorije, pricamo SBB KBB :)
 
Čudi me da niko (iz informativnih pobuda) ne pominje homebrew, ili da se potera neka lično napravljena aplikacija (malo programiranja nije na odmet) i iskoristi toliki potencijal konzole, već se ipak sve svede na igranje pirata.
 
Jedina poenta homebrewa jeste da se spominje kao validan razlog koriscenja chipa na forumima gde su modovi rigorozniji po pitanju sive zone legalnosti.
 
pa i toga ce valjda biti
jb/pg omogucava startovanje bilo kojeg unsigned koda koji je napravljen uz pomoc sony SDK paketa za razvoj (a i to je procurelo)...

znas sta, ne bi me cudilo da je sam sony malo pogurao ispod zita, posto je konzola na zalasku, pripremaju prostor za ps4, glavne pare su vec uzeli.. sad polako popustaju tamo gde su zategli...

svasta je moguce... ili to ili je geohot otisao u ilegalu (realno, nema ga nigde na netu trenutno, pre je pisao tweetse, imao blog, sad nista - kao da je u zemlju propao... ne bi me iznenadilo da je ovo sa jb njegovo maslo, genijalnost exploita upucuje na njega

bila bi dobra fora da napisu neke emulatore ili portuju za druge sisteme za ps3, ili da ponovo postave platformu za instalaciju i koriscenje linuxa (ali ovog puta sa potpunim pristupom hardweru na lvl2 nivou, koji inace ima gameOS)... na takav ps3 samo jos ubodes usb tastaturu i misa i imas mocan kompjuter :)
 
znas sta, ne bi me cudilo da je sam sony malo pogurao ispod zita, posto je konzola na zalasku, pripremaju prostor za ps4, glavne pare su vec uzeli.. sad polako popustaju tamo gde su zategli...

Pazi da ce te iko shvatiti ozbiljno posle ove izjave...
 
Pa dobro, dugačka je revolucija PS3jke, zalazak traje naredne 2-3 godine ;)
 
Meni je veca LOLcina pretpostavka da su uzeli glavne pare. :)
 
nisam mislio na zalazak bukvalno
nego dolazi vreme... pre ili kasnije
nemoj misliti da ne razvijaju ps4 tamo negde po japanu

uostalom, ovo su spekulacije...
ljudima svasta padne napamet... da si pazljivije citao, video bi da sam u istom postu pomenuo i geohot-a...

ne bi ni tebi nista falilo da malo kreativno razmisljas, osim da brines o tome da sto vise igrica odigras za godinu dana... :)
 
Zalazak? Pa Sony ce tek da se naprodaje konzola ako krene piraterija. Jedino bi developeri bili osteceni, ali opet, online nece da radi sa piratom, tako da su opet na zaradi. I da se omasovi piraterija na ps3, ne bi to bio gubitak, cak bi i bio dobitak za Sony, xbox360 je od pocetka piratizovan pa se niko ne zali.

I naravno da se odavno sprema novi cip, pa i ovaj Cell je poceo da se sprema jos od 2000, samo je to bila tajna.
 
... a da su pare uzeli jesu.. i to takvima kao sto ste vi....
nego, sta cete sad i na temi o hacku???
zar niste vi protiv toga? ajde m'rs na temu o opstoj diskusiji da se dogovorite koje cete sledece igrice da kupite... :) :)

ovde bi trebalo da se skupljaju ljudi koji su za narodske verzije igrica... a ne protivnici iste
ajde, ajde.. ish ish :)
 
Zalazak? Pa Sony ce tek da se naprodaje konzola ako krene piraterija. Jedino bi developeri bili osteceni, ali opet, online nece da radi sa piratom, tako da su opet na zaradi. I da se omasovi piraterija na ps3, ne bi to bio gubitak, cak bi i bio dobitak za Sony, xbox360 je od pocetka piratizovan pa se niko ne zali.

I naravno da se odavno sprema novi cip, pa i ovaj Cell je poceo da se sprema jos od 2000, samo je to bila tajna.

pa o tome i pricam.. ne radi se o tome da li je ps3 na zalasku i koliko je sony uzeo para do sada (a uzeo je mnooogooooo), nego sto kad pogledas malo bolje, ispada da se njima u ovom trenutku piraterija i isplati, ako nita drugo prodavace se ps3 kao alva (a sa ovom cenom koju sada imaju, vise nisu na gubitku po primerku vec na dobitku, zaradjivace na hardweru + softwer) a do sada su zaradjivali samo na softweru...

neka ispitivanja su uostalom odavno pokazala da je pogresna procena da je svaki igrac koji je igrao piratsku igru cist gubitak za izdavacha u smislu da su izgubili onoliko novca koliko kosta 1 primerak igrice koju bi isti kupio da nije bio u prilici da nabavi piratsku verziju.. racunica je skroz pogresna jer se pokazalo da velika vecina ljudi koji igraju pirate original ne bi ni kupili da su morali tj. ne bi ni igrali igru ako nije dostupna za dzabe.. tek neznatni broj igraca kupuje originale zato sto nema piratske verzije.. a oni koji (na zapadu) kupuju originale, oni i ne traze pirate, a u osnovi takvi (zadnja grupa) su im gro zarade .. od njih prakticno zive... a posto svi znamo da igracka industrija godisnje okrece milijarde dolara, zakljucite sami koliko njih ugrozava piraterija...
 
Pa opet će ti uzimati pare, sa čime misliš da igraš igre koje su pravljene za Move kontrolere i koje ćeš to 3D televizore kupovati? Mislio si da zayebeš japance?

malo si se prešao :)

FAK JU DOLFINS! :d
 
Nazad
Vrh Dno