Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Moj drugar iz bosne je kupio i javice kako i dal radi :)
 
Da li to znaci da ce svi ovde koji hoce da igraju bekape kupiti jos jedan PS3 za offline gaming? :d
Ja ionako imam jos jedan kome ne radi BR drive, pa sa jednim udarcem dve muve - em skinem sina sa mog PS3, em pustim makinu u pogon.....
A moja i dalje ostaje 100% legalna :)
 
Poslednja izmena:
pravi jailbreak je jos u najavi (preorder traje) imaju ga srecnici kojima su podelili prvu kolicinu na testiranje (uglavnom vlasnici popularnih sajtova o konzolama i njihovi prijatelji)

ono sto je sad popularnije je psgroove, neka vrsta opet source klona jailbreak-a koja radi to isto, ali je potrebno imati usb karticu sa mcu kontrolerom i to ne bilo koju nego jednu od 5-6 navedenih, a njihova prosecna cena je 20-40 dolara... te usb kartice su genericke, dovoljno je samo staviti program u mcu koji se nalazi na njima (mcu=mikrokontroler)... i stvar sljaka isto kao i pravi jailbreak... toga vec ima i to dosta :)

nema besplatnog rucka kad je ps3 hack u pitanju (barem ne jos uvek).. ali mnogo je povoljniji dati 20-40 dolara nego 130 dolara, koliko traze za jailbreak (kad doticne stvarcice stignu kod nas, to ce biti iste cifre, ali u evrima)

ko ima pristup nekoj od usb kartica sa doticnim mikrokontrolerima, moze stvar da odradi vec sada:
dakle:

PSGroove

This is the PSGroove, an open-source reimplementation of the psjailbreak exploit for AT90USB and related microcontrollers.

It should work on:

* AT90USB162
* AT90USB646
* AT90USB647
* AT90USB1286
* AT90USB1287
* ATMEGA32U4

... and maybe more.
 
Da li to znaci da ce svi ovde koji hoce da igraju bekape kupiti jos jedan PS3 za offline gaming? :d
Ja ionako imam jos jedan kome ne radi BR drive, pa sa jednim udarcem dve muve - em skinem sina sa mog PS3, em pustim makinu u pogon.....
A moja i dalje ostaje 100% legalna :)

nije ovo kao xbox.. ti kad ubodes jailbreak/pagroove u usb tvoj ps3 je hakovan i sposoban da startuje piratske verzije komercijalnih igara samo dok traje ta sesija... ako zelis svoj ps3 da vratis u prvobitno stanje, samo izvadis jailbreak/psgroove i ugasis/upalis ps3.. i ponovo je potpuno isti kao sto je i bio...
tj. ovo nije trajni zahvat koji ostavlja sistem izmenjen , vec se svodi na ubadanja i vadjenje fleske SAMO ONDA kad zelite besplatnu voznju :)))
 
nije ovo kao xbox.. ti kad ubodes jailbreak/pagroove u usb tvoj ps3 je hakovan i sposoban da startuje piratske verzije komercijalnih igara samo dok traje ta sesija... ako zelis svoj ps3 da vratis u prvobitno stanje, samo izvadis jailbreak/psgroove i ugasis/upalis ps3.. i ponovo je potpuno isti kao sto je i bio...
tj. ovo nije trajni zahvat koji ostavlja sistem izmenjen , vec se svodi na ubadanja i vadjenje fleske SAMO ONDA kad zelite besplatnu voznju :)))

A sta ako odes na net i Sony ima neki sistem koji prepoznaje da je JB unutra? Dzabe onda da ga izvadis, ako ti oni ili banuju nalog trajno (po IP-u) ili slicno..
Nego, moze li sva ova prica ikako u neku drugu temu?
 
Ne moze, ovde xWolf samo ekskluzivne vesti postuje :) , da si manje igrao igrice, a vise radio (vidis kako rade ljudi koje on pominje(dok mi pricamo)), znao bi sve ovo.

A sto se tice banovanja na psn-u, osecam da to nikome i ne pada na pamet, podrazumeva se da ti ne treba online :)
 
Poslednja izmena:
sta da ti kazem..
ako/kad kupis jailbreak/psgroove nemoj da ides na net sa njim... uzmes igrice pa igras offline
oces na net, izvadi ga pa idi

u cemu je problem
 
@ Boris Lozac
Jednostavno ne odes na net kad ti je jb usb unutra.
 
sta da ti kazem..
ako/kad kupis jailbreak/psgroove nemoj da ides na net sa njim... uzmes igrice pa igras offline
oces na net, izvadi ga pa idi

u cemu je problem

Skapirao sam da tako moze :) Nego sam mislio da si rekao kako ce to sve moci normalno da radi ukljucujuci i internet igranje sa piratima..
 
sta da ti kazem..
ako/kad kupis jailbreak/psgroove nemoj da ides na net sa njim... uzmes igrice pa igras offline
oces na net, izvadi ga pa idi

u cemu je problem

ali u zapisu boota konzole ostaje shta si pokretao, i onda sledeci put kad odesh na net, moci ce da ti pogledaju "history" i da opale ban hammer. barem takvo objashnjenje su dali sony inzhenjeri. (isto kao i xbox, i ps3 ima hash gde pishe shta se sve pokretalo).
 
I za to ce biti resenje... ako ti dozvoljava pokretanje bilo kog koda, onda ce moci i kod koji brise cache da se pokrene :D
 
Zasad igre rade online, a pošto kažu da će backup manager 1.1 biti kompatilan sa svim budućim fw-ovima, ostaće tako i u buduće.

A što se tiče potencijalnih banova, prvo treba videti da li će tih banova uopšte biti, i ako ih bude, šta će se u stvari banovati. Da li neki serijski broj od konzole ili psn account. Kad se to bude saznalo znaće se i mogućnosti.
 
ali u zapisu boota konzole ostaje shta si pokretao, i onda sledeci put kad odesh na net, moci ce da ti pogledaju "history" i da opale ban hammer. barem takvo objashnjenje su dali sony inzhenjeri. (isto kao i xbox, i ps3 ima hash gde pishe shta se sve pokretalo).

znaci takodje mogu da opale ban za hakovane trofeje?
 
ma hebali te trofeji...
mislim, malo vam je sto mozete da igrate single player kampanje od ps3 igrica za dzabe...
nego bi hteli jos i trofeje.. i multiplayer... i da vam inzinjeri iz sonija urade bl0wj0b mozda??? :)

c c c c c c

pohlepa je cudna stvar :)
 
Za mene bi idealno bilo kada bi moglo da se koristi i hack i original na istoj konzoli, igre koje zasluzuju i koje su vredne multija da se kupe, a ostale sa hdd-a... :)
 
Za mene bi idealno bilo kada bi moglo da se koristi i hack i original na istoj konzoli, igre koje zasluzuju i koje su vredne multija da se kupe, a ostale sa hdd-a... :)

obradovacu te... moze! :)
kako.. procitaj zadnjih 3-4-5 stranica (objasnio sam) pa ces videti

niej problem generalno u igrama.. ovih dana krenula je poplava.. cenim da ce do kraja meseca preraditi u jailbreak format sve ps3 igre koje su izasle do sada
problem je nabavka usb kartice (jailbreak/psgroove) u srbiji... jailbreak je skup jos nije ni krenuo u masovnu prodaju... psgroove je jeftin ali ti treba neka usb kartica sa odgovarajucim mcu kontrolerom... to moze svako da napravi, za 5 minuta - ako ima doticnu usb karticu... ja bih licno voleo da neko od nasih (domacih) to nabavi i sredi, pa da podelimo iskustva "sa domaceg terena"

jos jedna sitna napomena: svi oni koji planiraju da jailbreakuju svoj ps3, bi trebalo da se uzdrze od upgrade-a firmware-a (po svaku cenu), sony ga jos nije izbacio ali moze svakog trenutka da se dogodi... trenutno stanje stvari je takvo da jailbreak 100% radi samo (i samo) na 3.41 firmware sistemima
 
Poslednja izmena:
@ xWolf
otkud ti, molim te, znas da ce da bude bas kako kazes? Ko zna kakve ce sony da preduzme mere da spreci jb. Sve je jos uvek na pocetku, i sony nije dao odgovor i nije pokazao kako ce da se bori protiv jb na svojim konzolama.
 
pa kako ce da se bori
novi firmwareom
redizajniranim modelom sa drugacijom maticnom plocom sistemom....
PSN manipulacijama u smislu nudjenja novih usluga i podizanja kvaliteta za one koji igraju fer, dok sa druge strane zestok i surov obracun sa onim drugima...

sta im preostaje :)

sa druge strane, otkud znas sta ce se desavati sa jailbreak-om sad kad je pandorina kutija otvorena? bice tu novih verzija crackova i exploitova....

bice zanimljiva jesen
 
A ko je na ovoj temi istinski srećan zbog jailbreack-a - pa svi oni koji PS3 nisu imali

:D

obradovacu te... moze! :)

znaci, garantujes da sony narednim fw upgrade-ima ne moze da loguje da si pokretao pirate i da pri prvom odlasku online ne dobijes ban? (a i kao sto neko rece, ban je siri pojam: ban za taj psn user, online ban za celu konzolu, hw ban delova konzole..)

Koje igre hocu za kolekciju uzmem Platinum za 20e i cao.
Kome je 20e mnogo taj nije nista drugo nego neradnicki trol koji nema drugi nacin da izrazi svoje nezadovoljstvo zivotom nego da troluje ovde. Siguran sam ko je i malo mrdnuo dupe u zivotu i zapravo radio nesto, i voli igre(kvalitetne) moze mesecno da izdvoji 40e za jednu igru, predje je i proda za 35e.
Ako je nekom mnogo da izgubi tih 5e mesecno treba da se zapita sta je uradio sa svojim zivotom do sad kad mu je mnogo i 5e.

istina od reci do reci.. recena marlijevskim jezikom doduse :D
 
:D



znaci, garantujes da sony narednim fw upgrade-ima ne moze da loguje da si pokretao pirate i da pri prvom odlasku online ne dobijes ban? (a i kao sto neko rece, ban je siri pojam: ban za taj psn user, online ban za celu konzolu, hw ban delova konzole..)

Aman, kada bude banova pričaćemo o tome, glupo je nagađati o nečemu što ne znamo.

A i ako bude toga, biće navala banovanih konzola za ~110e, taman odličan backup :)

A sada postaju interesante one konzole sa crkntuim BR-om, a to se kod debeljka u zadnje vreme često dešava. Dosta toga je bilo po oglasima, pošto ima ljudi, koji neće da se cimaju sa time ili da plaćaju ct-u 70e za popravku, već prodaju i kupe nov.
 
Vidim, neki su vec poceli da pene zato sto se ps3 polako ali sigurno upusta u hack vode.:D

Psgroove najaktuelnija tema na 'torrentingu', odmah stizu torrenti igara od 20 do 40gb, sve se vec polako ali sigurno sprema.
 
ajde neka neko drugi za pocetak izlista sve do sada objavljene jailbreakovane igre...
da ne bude opet da sam ja kriv za sve :)
 
Sumnjam da ćeš videti takvu listu na benchmarku, koliko sam upućen takve liste nisu dozvoljene jer promovišu pirateriju.
 
Evo nekih izdanja

Uncharted Drakes Fortune EUR
BattleField Bad Company 2 PAL
Little Big Planet GOTY Edition Asia
Ratchet and Clank Quest for Booty EUR
Valkyria Chronicles USA
Condemned 2 NTSC
God of War III EUR
Demon's Souls NTSC U
Burnout Paradise
Grand Theft Auto IV EUR

I ovo nije piraterija, samo se navodi sta je jailbreakovano...
 
Poslednja izmena:
Jel ima nešto što si se posebno sviđa sa te liste ili i ti čekaš da se pojavi GT5 da bi uzeo PS3?
 
Sa ove liste se recimo meni svidja #3, #4, #5, #7 i #8 - prve tri još i djene-djene ali ove poslednje dve su stvarno ok naslovi.
 
Ja ću možda ipak da potpadnem pod uticaj Dark Side-a i nabavim PS3 bežačizatvora. To bih uradio samo zbog jedne igre, nove Castlevanie, samo da bi nervirao određenog korisnika foruma. Žarko želim da vidim post koji sadrži reč sramota posle mog posta koji kaže da sam obrnuto igru nedelju dana pre zvaničnog izlaska. :D
 
budite pazljivi sa tim listama posto se radi o hodu po ostrici noza..
informativno listanje naslova je (izgleda) u redu... ali linkovanje i slicno , SUMNJAM :)

p.s.
molio bih bob marlija (posto znam da ce ovo pre ili kasnije procitati)... a zapoceo je ovaj topic/temu.. da promeni malo prvi post i izbaci vulgarne, delom i uvredljive, reci tipa "budale", "gluposti" i slicno... pre svega zato sto obesmisljava "dobru nameru" koju je imao :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno