Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Maksimum 120e daj za tu od 500gb.

Zavisi sta ocekujes od igara! Ako hoces online, kupis super slim koji ne moze da se cipuje, za 20e nakupujes igre originalne i cepas online...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da malo preterujes, za 120 nema nigde da se nadje ,40 igara ide uz nju ,i klinac ce imati vise meseci sta da igra.A i ove modovane mogu da idu na net ,za razliku od cipovanih.
 
Moze neko da okaci link sa detaljnim uputstvom sa JB? Konzola je slim i bila je nekada cipovana, znaci moze sigurno, ika fabrički ispod 3.55 OFW. Posle je bio pregazen cip i sada bih da odradim na 4.82, ali ako neko moze da postuje tutorial. Hvala

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ako si sad na 4.83 nema ništa od cfw-a bez fizički da se flešuje.krštenog a jeftinog servisa u bg-u za to (kao i za sve hardverski vezano za ps3) nema,u principu bilo šta košta min 35 evra.

i ps3xploit i han mogu samo na 4.82.
slimovi od 25xxx pa nadalje uključujući superslimove ne mogu da se džejlbrejkuju,može samo HAN i cwf2ofw.

minimalni firmver se proverava sa miniver aplikacijom koja može lako da se nađe na netu.ako prikaže 3.56 ili bilo šta više,od džejlbrejka ništa i verovatno nikad neće ni biti sem ako soni poludi i otvori sve (nisu ni za ps2 i dan danas).

pošto ovde zamena paste ispod IHS-ova nikad nije zaživela,svaka ps3ka a pogotovo debeli je kupovina mačke u džaku.danas to uraditi je em diskutabilno (jer je pitanje koliko i kako se ta ploča prepecala do sad i koliko je vremena ostalo do konačnog ylod-a) a i,bar u bg-u je poprilično skupo i s' obzirom na cene,po mom mišljenju celu akciju poprilično obesmišljavaju.

što se tiče džejlbrejka mr mario na yt i psx place imaju sve u sitna crevca,na kraju je konsenzus da je najbitnije dva puta preflešovati 4.82 i da zbog preskakanja ovog koraka većina pokušaja propadne i/li se završi brikom.
 
Snasao sam se. OFW je bio 4.81, pa sam uradio update na 4.82 i uradio onaj ps3xploit i nakon toga flesovao Ferrox 4.82. Radi i Netflix i YouTube, to sam drugarici namestio da moze da gleda, a ja cu da odigram opet Gof of War Saga Collection :)
 
moj predlog za strim je movian sa yts,torrents,opensubtitles i eztv plaginovima,ostali ili se plaćaju ili ne rade (većina ne radi) ili su noćna mora za podesiti i koristiti (tipa par ruskih koji rade savršeno ali ne mogu da se iznabudžavaju titlovi).

fora je da se koristi deank-ov movian kompajlovan baš za ps3,oficijelne verzije imaju probleme.plaginove takođe je sve teže iskopati,deank drži svoje na svom sajtu ali ostali su trenutno samo na 4pda temi i zakopani u hiljadu rupa na github-u.

takođe ferrox koliko se sećam ima problem sa ili ps2 ili ps1 igrama,u mom testiranju rebug je jedini na kojem sve radi.ako imaš BC ili partial BC konzolu (od cecha (tj cechc realno,cecha i cechb nikad nisu prodavani po evropi) do mislim cechh) najbolje da ne diraš ništa ako pređeš na rebug u rebug toolbox-u,veruj mi na reč.

ako kojim slučajem imaš cecha ili cechb poprilično je hitno da zameniš napajanje za kasniji model sa ostalih modela debelih,ta prva verzija napajanja ubija sve živo toplotom.takođe važi ono što sam rekao za dellid.
 
moj predlog za strim je movian sa yts,torrents,opensubtitles i eztv plaginovima,ostali ili se plaćaju ili ne rade (većina ne radi) ili su noćna mora za podesiti i koristiti (tipa par ruskih koji rade savršeno ali ne mogu da se iznabudžavaju titlovi).

fora je da se koristi deank-ov movian kompajlovan baš za ps3,oficijelne verzije imaju probleme.plaginove takođe je sve teže iskopati,deank drži svoje na svom sajtu ali ostali su trenutno samo na 4pda temi i zakopani u hiljadu rupa na github-u.

takođe ferrox koliko se sećam ima problem sa ili ps2 ili ps1 igrama,u mom testiranju rebug je jedini na kojem sve radi.ako imaš BC ili partial BC konzolu (od cecha (tj cechc realno,cecha i cechb nikad nisu prodavani po evropi) do mislim cechh) najbolje da ne diraš ništa ako pređeš na rebug u rebug toolbox-u,veruj mi na reč.

ako kojim slučajem imaš cecha ili cechb poprilično je hitno da zameniš napajanje za kasniji model sa ostalih modela debelih,ta prva verzija napajanja ubija sve živo toplotom.takođe važi ono što sam rekao za dellid.

Pa pazi, ne bih sada da diram ako nije neophodno bas. Mislim meni je da odigram samo GoW sve delove i drugarici da vratim ps3 da moze da gleda Netflix i to je to. Za te stvari je dovoljan Ferrox sigurno.

Model konzole je CECH-2104B
 
koliko se sećam netflix ne da ni 720p na ps3ci,ovako možeš sve sem hevc i sve je na par klikova,kao popkorn ili kodi...kad se konačno dočepam nekog kompa okačiću tut,nije toliko strašno,samo zezaju plagini.

hardverski ne moraš ništa da diraš,slimovi se drže pogotovo ako je ona gledala samo netfliks i jućub,eventualno ako se baš greje da ga otvoriš,očistiš i zameniš pastu do kulera,to je sat vremena posla.

gledaj da ne izlaziš onlajn (u igrama,možeš jućub,netfliks,movian,ima i jućub i netflix verzije pečovane da ne traže psn login) da joj ne banuju konzolu.ili spoof-uj id (imaš na psxplace u sitna crevca šta kako.

zategnuta je situacija oko gtaV,cod i sličnih popularnih a novijih naslova,banuku i na najmanji trag džejlbrejka ili moda,za starije i manje popularne naslove nije toliko kritično ali nikad im ne znaš.
 
Ma kakvi online, nikada nije ni igrano online niti mi treba. Skinuo sam joj noPSN Netflix aplikaciju, njoj ni za sta nece ni trebati osim toga. Mozda neki stari Tomb Raider odigra i to je to.

Konzola je necujna bukvalno, ne dere se uopste, tako da je sa temperaturama ok sigurno.
 
syscon na slimu je solidno ubijen,ali znaćeš ako krene da se dere u igri kakvo je stanje tačno.
 
Pa tokom igre i kazem, rokam GoW ovih dana i sve je tiho.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pozdrav, samo probelmi ovde, sta cemo :)
Naime, imama ps3 fat sa 4.82 ferroxx cfw noBD (BD nije ni dosao sa konzolom)
Instalirao sam webman, irisman i multiman (sen enabler)
Sve nesto polovicno radi.
WebMan, nekad ima onaj webman folder, nekad nema.
Irisman ne moze da pokrene ni jedu igru.
Multiman kao radi, ali ni jedan iso nece.
+ najstrasnije nece Mortal Kombat Komplete nikako ni na jednom, a to je razlog kupovine :)
(crni ekran ako ne update, ako se update onda se u po updatea resetuje konzola)

Hvala
 
Pozdrav svima,

treba mi pomoć. Kupio sam PS3 CECHK04 konzolu, bila je modovana ili čipovana, ne znam šta je ispravan izraz. Mogle su da se igraju igrice koje sam kopirao sa fleša. Izgleda da sam greškom apdejtovao konzolu i sad je na njoj 4.84 verzija softvera.

Postoji li uputstvo pomoću kog mogu ponovo da modujem konzolu?

Hvala unapred na odgovorima!
 
Nije moguce jer ne postoji Jailbreak za konzole na kojima je sistem noviji od 4.82
 
4.84 je isto izasao sa nekom rupom i napravljen je neki hibridni fw. Nisam bas gledao u cemu je razlika u odnosu na cfw, ali verovatno ima ono najvaznije kada su te stvari u pitanju.
 
Izbacio je Mario video pre koji dan. Koliko sam skontao treba da se instalira neki Hibridni OFW 4.84, a onda je procedura ista kao i na 4.82
 
i dalje niko nije nasao u bg-u proverenog servisera za zamenu paste da ne trazi sulud novac?doslo toplo vreme,sad vec mi se konzola kuva...
 
A ko je lud da ti to radi za manje od 30e? Ja sam to radio na svojoj konzoli i jako je rizican posao. Nadjes nekog za 10e, on ti pokvari konzolu i onda ces da mu psujes sve po spisku.. :)
 
Vredi dati 30e za to. Ne radi se to toliko cesto. Odradi se lepo i ne mislis neko vreme.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ja bih kad bih nasao normalnog koji menja i kapacitore na tantalumske pa platim 30e i imam konzolu sredjenu zauvek,ovako stvarno nema poente...veci je problem sto kod nas ne moze da se nabavi ni heatgun ni tecni metal.
 
Dosao u posed kozole skoro za klinca. Slim model. Uradio Jailbrake 4.84 HAN. Sve igre rade savrseno. Ono sto mene zanima je (gledao sam po netu i oprecna su misljenja) ja sam sa ovom konzolom isao "online" tj sve igre koje se skidaju se uglavnom skidaju sa PSN-a. Na netu sam citao da ludi igraju sa ovim Jailbrake-ovanim konzolama igre online, jer kao Sony vise i ne proverava ps3 servere. Imaju neke igre koje mogu da se igraju online preko EA-a pa me zanima da li je ovo neko probao ili nije. PSN nalog iako mi blokiraju mi nije bitan, nego da ne kreiram EA fake naloge ako nema vajde :D.
 
Koje su konkretno razlike izmedju webmana, multimana, irismana itd..?
 
Da li neko moze da napise kako instalirati ovaj novi REBUG 4.85.1 LITE CEX firmware?

Ja sam nedavno dobio slim PS3 konzolu sa nekim Hybrid CFW 4.85.1 i instaliranim nekim HEN-om 3.0.0 (Homebrew ENabler). Probao sam standardnom metodom da instaliram REBUG 4.85.1 LITE CEX preko USB-a, ali nece. Izbacuje neku gresku. Citao sam malo po netu i naleteo sam na neko uputstvo gde pise da moze da se instalira preko bilo kod CFW-a, ali da konzola mora da bude "spkg sig check patched and QA enabled." Jel zna neko kako sve ovo pravilno odraditi?
 
Zavisi koja je Slim konzola. Na Super Slim konzole nije moguce instalirati CFW. Na neke Slim 25xx takodje nije moguce instalirati CFW. To mozes da proveris tako sto sa ovog sajta skines "PS3UPDAT.PUP" ( https://files.fm/u/eken9ez3 ), kopiras ga u USB/PS3/UPDATE/ i pokrenes apdejtovanje konzole kao i kada si pokusao da instaliras CFW. Na ekranu ces dobiti sledecu poruku "Update data of version...." . Ukoliko na ekranu pise 3.56 ili nizi broj na tvoju konzolu je moguce instalirati CFW, ukoliko je broj veci od 3.56 onda nije moguce instalirati CFW. Kod tebe verovatno nije moguce instalirati CFW pa je iz tog razloga instaliran HEN.

HEN nije CFW, ali ima dosta slicnosti. Od nedavno najnovija verzija HEN-a moze da pokrene MultiMan tako da se pokretanje igrica radi isto kao i na CFW konzolama.
 
Hvala na odgovoru, Chief.
Aj bas cu da probam da skinem ovaj PS3UPDAT.PUP i da vidim koja je moja verzija. Mada, meni sve radi i sa ovim HEN-om i multiMAN-om, ali sam nekako ranije navikao na REBUG.
 
Pa HEN je sada sto se tice igara isto sto i CFW. Inace kako ti prebacujes igre na konzolu? Citao sam na netu da ljudi sa Gigabitnim karticama i crossover LAN kablovima izvlace i po 40MB/s, a ja ne mogu vise od 20MB/s izvuci.
 
cim ima hen nista od cfw tj rebug-a.gledas koji je model,ako je posle 25xx nista od cfw.40mb/s moguce da moze ss da izvuce,takodje ako ti bas znaci svaki sekund ustede mozes da probas sa starijim fw ali u praksi tih cca 20mb/s je tako kako je,to je prosto tehnologija iz 2005te.
 
Igre prebacujem direktno na interni HDD preko FTP i pokrecem ih pomocu multiMAN-a. Sve igre mi rade, osim neke 2-3 koje nisam uspeo da pokrenem. Sto se tice brzine prebacivanja igara... Sta znam, ne ide bas brzo, ali ni previse sporo. Prebace se, sto je najbitnije :D
Inace, proverio sam verziju konzole pomocu onog PS3UPDAT.PUP fajla, kaze da mi je verzija 3.66. OK, nista od CFW za mene, ali i ovaj HEN pije vodu za sada.
 
predji na iso-e,folder format je smece u svakom smislu i prevazidjen jos pre 4-5 godina.
 
Nazad
Vrh Dno