Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

Izgleda da sam ga zeznuo. Sad mi samo stoji psnpatch plugin 2017.02/b (cobra cfw) psn access is locked. Aktivirao sam Cobru u Toolbox i cackao sa PSNpatch i samo mi to stoji. Probao i L3, R3 i R2 i nista. :(
Pise mi: CFW DISABLED
HOMEBREW BLOCKED
PSN access RESTORED
 
Poslednja izmena:
nisi,samo si zagrajcao.polako jednu po jednu stvar ne sve odjednom.dok dobro ne izucis materiju ni ne pomisljaj da ides onlajn.sa igrama u games formatu banovace te 99,9999 posto ako je imalo aktivna onlajn.za to ti treba igra u .iso formatu,pobrisani syscalls i onda nije sigurno.

dakle reflasuj zadnji rebug,idradi potom full restore i stavi samo zadnji irisman i probaj da pokrenes igru.ne upisuj se u psn za sad.
 
Ne mogu uopste uci u sistem. Samo mi stoji to u gornjem uglu a slika u pozadini se vrti i po 20 minuta, ali nema menija, nista prazno, samo se slika vrti.
 
izguglaj kako da resetujes,ako ne pomogne,kako da udjes u recovery,odatle mozes da uradis restore.
 
Joj uspeo sam nekako da udjem u safe mode. Mislio sam da je sve prosto, ali ima dosta slozenih stvari. Meni nista ne znaci da li ce da me banuju na psn jer igre igram uvek offline. E sad, da li to znaci da necu moci da koristim internet browser i youtube?
 
ne,moci ces regularno da koristis.banovana konzola ne moze samo na PSN.
 
Kao sto sam pisao, instalirao sam neki Rebug lite, mada vidim sada da ima i Rebug Rex. WebMan ne mogu nikako vise da instaliram, a zasto? Nemam pojma. Drzao sam i L1 i x za instalaciju i nista, mrtvo. Ostao mi Multiman i skinuo sam male 2 igre koje su u folderima a koje sam smestio na flesci:
BLES01686-[Ice Age 4 Continental Drift Arctic Games]
i
Farming.Simulator.15.PS3-DUPLEX
E sad. Farming simulator je skinuo update i jedino sto mi stoji je slika i "loading", a ice age 4 ne radi. Pokusao sam da napravim ISO od njega i smestim ga na hard od ps3-a ali nece da pokrene ISO, izbacuje mi MultiMan neku gresku "this operation is not allowed" i jos nesto. Da li ove igre mozda uopste nisu funkcionalne pa moram da skinem druge ili je nesto drugo u pitanju? Gde gresim?
Na netu brdo uputstva, ali sto vise gledam sve manje razumem.
Trenutno sam skinuo irisMan i pustio Farming simulator da odradi neki fixing permissions pa da vidim da li ce onda.
I da, gde mogu naci sta sve znaci LV2 dump, LV1 dump, LV2 Editor...?
Ne bih mnogo da cackam da ne zeznem konzolu. Meni treba samo za klasicno igranje ps3 igara i nista vise istrazivanja.
 
Poslednja izmena:
puni rebug rex (d-rex ili dex ti ne treba i ne zamaraj se za sta je,sta znaci,nista realno ne dobijas sa DEX konverzijom) ti treba.instaliraj puni rebug rex skinut putem linka koji skidas sa njihovog sajta (ne smem da kacim linkove koliko znam),rehasuj i flesuj i onda odradi full format hdd-a i restore.tako ces iskljuciti da je negde softverski zapelo.onda ubaci disk u konzolu i javi dal radi,posto sumnjam da ti je ipak neispravan BD.
 
da.i hdd-a i restore sistema.ovako nikako ne mozemo da svedemo sta sve moze da bude,posto si toliko softvera probao da instaliras.
 
Ali samo jedno pitanje, ja kad foramtiram hard disk u PC on brise sve pa ispocetka instaliram Windows, a sta ce se desiti u PS3? Kako da ubacim drugi CFW? Ranije sam isao preko opcija za update? A kako cu sada?
 
dok ne preflesujes taj fw (firmware) sa nekim drugim ili ga preflesujes nekim drugim tool-om (kao sto si koristio za exploit) sta god radio neces izbrisati fw (tj operativni sistem po tvojoj analogiji).hdd je nezavisan od fw,zamisli to kao da soni ima mali ssd koji koristi samo za OS (fw ili cfw) a hdd mu sluzi samo za pohranjivanje podataka.kad formatiras hdd ne diras fw,kad restore-ujes sistem samo ga vratis na pocetne postavke i nulu,i ostaje ti cfw koji si flesovao.

dakle preflesuj sadasnji rebug lite sa zadnjim 4.82.2 rebug rex-om,format hdd-a,restore system i opet probaj disk i javi dal sve radi.
 
ok, hvala, bacicu se na to veceras.
Ove igre sto nisu u ISO formatu, nego su klasicni folderi , a i ISO mogu da se pokrenu sa usb fleske ili externog harda ili moraju samo da budu na hard od ps3 u GAMES folderu?
 
rade i na eksternom i kao folder i kao .iso.preporucujem ti irisman za pocetak,on se i instalira i pokrece klasicno i ne mozes da pogresis,plus je najpouzdaniji konvertor u iso format.
 
Evo ovako, jos nisam ubacio novi CFW i nisam formtirao hard. Uspeo sam da pokrenem webMan. Cim sam ga pokrenuo ventilator mi podivljao, mada mi izbacuje bar 10 stepeni manju temperaturu nego ranije. Koje su najbitniije stavke za temperaturu koje moram da namestim u settings da sve radi normalno?
 
mozes da stelujes sam,to nikako ne moze niko za tebe,nemam pojma koja ti je ambijentana,u kakvom stanju je pasta ispod ihs-a,u kakvom stanju je vent,koliko tebi buka smeta...ne postoji magicno dugme.u settings webman-a imas opciju da vratis na def vent (syscon) ako te ne sekira dal ce konzola da se pregreje ili ne.
 
Sredio, trenutno imam zadnji Rebug 4.82.2 rex, ali ne mogu da pokrenem igre iz webMana, mrtav je. Cim kliknem na ikonu ps3 se blokira. Sta sad moze biti problem?
I imam onaj BD daljinski za PS3, koji isto ne radi. Vidim po netu pise da moze da se kontuje ako se pritisne start i enter, ali i dalje ne radi.
 
Poslednja izmena:
Sredio daljinski, treba se registruje ponovo. Sredio sam i webMan.
E sad pitanje, kako pokrenuti vece fajlove od 4gb?
Nesto sam cackao po netu i pise za neke programe da se instaliraju u PC. Koje su najbolje?
Da li te vece igre od 4gb mogu da se igraju sa eksternog harda ili mora uvek da se kopiraju u ps3?
 
Koliko sam shvatio PS3 igre sa harda sa NTFS particijom moraju da budu u ISO formatu da bi ga multiman ili webman video? Ako je tako, koji je najbolji program za konvertovaje u ISO?
Moze li hard da ima dve particije, pa da PS3 vidi samo tu jednu particiju gde su igre?
 
Pozdrav svima,dosao sam u posed ps3 fat konzole na kojoj je bio problem sa treperenjem crvene lampice nakon paljenja znaci nije butovao_Otvorio sam ocistio konzolu stavio novu pastu i dalje nije bilo napretka.nakon pretrage na googlu vidim da je resenje reflow.Uzmem duvaljku i predjem preko cpu i gpu sastavim konzolu i ona upali.Probam da ubacim neki dvd sa filmom ali izgleda neradi drive.Resetujem konzolu izaberem jezik koji razumem i pokusam da se ulogujem na psn medjutim trazi update.Pustim ja update i zabode na 70% i izbaci gresku vezanu za bly ray.Napravio sam gresku tako sto sam izvadio hdd i formatirao na kompu i nakon toga nista kada ubacim u konzolu.Da li moze neko da mi pomogne kako da ponovo instaliram sistem na kozolu?
fb4f5a687e9126b95f96acbe687fc8b3.jpg
eec1fcca3471d71fa9be44bb40348954.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Lepa konzola.:).
Probaj da skineš poslednji update 4.82 sa neta (base verziju od oko 900mgb,ne onu od oko 300 mgb).Napravi na usb memoriji(fat 32 format) folder PS3 u njemu folder UPDATE pa u njemu taj fajl(update.pup).
Ugasi konzolu pa je pokreni u recovery mode tako što držiš power dugme dok ne čuješ 2 beep-a,izaberi sistem update.
 
Lepa konzola.:).
Probaj da skineš poslednji update 4.82 sa neta (base verziju od oko 900mgb,ne onu od oko 300 mgb).Napravi na usb memoriji(fat 32 format) folder PS3 u njemu folder UPDATE pa u njemu taj fajl(update.pup).
Ugasi konzolu pa je pokreni u recovery mode tako što držiš power dugme dok ne čuješ 2 beep-a,izaberi sistem update.
Jel mozda imas link odakle da skinem tu verziju od 900 mb .nasao sam onu od 300 i kad pustim system update stoji checking u nedogled.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da nisam ja mozda ubio konzolu,jel taj hdd na kompu noram da formatiram na neki specijalan nacin posto kada ga formatiram u fulu onda mi izbaci recovery meni ali kada pokusam system update stane na checking i tako u nedogled.nije mi jasno pre formata je radila do onog update gde je zapucao na 70 % pa sam pokusao da vratim na fabricko i od onda nikakav pomak.Da li je neko imao ovakvu situaciju?Steta da je bacim jer je model od 60 gb sa njegovim hdd i ima onaj ps2 chip u sebi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da nisam ja mozda ubio konzolu,jel taj hdd na kompu noram da formatiram na neki specijalan nacin posto kada ga formatiram u fulu onda mi izbaci recovery meni ali kada pokusam system update stane na checking i tako u nedogled.nije mi jasno pre formata je radila do onog update gde je zapucao na 70 % pa sam pokusao da vratim na fabricko i od onda nikakav pomak.Da li je neko imao ovakvu situaciju?Steta da je bacim jer je model od 60 gb sa njegovim hdd i ima onaj ps2 chip u sebi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Sada mi izbaci ovo i na flash imam samo onu verziju od 300 mb da skinem da li je ta ispravna?
2759a767419cfbf80969e732f4c720d9.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I nakon checking dobijem error Sta bi to moglo da znaci?.
0efc8b61fabea965dce6209927d296d8.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moze li pomoc, konzola je CECH-2004A i na njoj 4.82 OFW, kako staviti na nju CFW 4.82 ?
Ako se neko razume moze i na pm ili ovde.
 
bojan86:

apdejt ne moze da prodje jer imas skrsen BD (blueray drive-om).koliko znam ne postoji nacin da apdejtujes konzolu na 4.82 OFW sve i sa drugim ispravnim BD-om,jer BD je vezan za konzolu.jeste da nikad nisam exploit-ovao ps3 sa skrsenim BD-om na OFW pa presao na cfw ali ne vidim zasto ne bi moglo da se uradi.naravno tebi treba noBD varijanta cfw-a.

formatiranje nece nista da uradi konzoli,slobodno formatiraj do kraja u PS3ci.ako nece da formatira disk kad ga ubacis u konzolu najveroivatnije sa diskom nesto nije u redu,isprobaj sa drugim.
 
Koja je razlika izmedju modovane i cipovane ,konzole ,imam ponudu super slim 500gb modovan za preklo 40 igre ,150 evra ,aisti takav slim cipovan je skuplji sa manjim hardom.Jel je kvalitet super slima i slima isti i sta kupiti ,pozz
 
Nazad
Vrh Dno