Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

xWoLf

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2002
Poruke
2,245
Poena
690
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
sto se tice ps3 i modovanja i jailbreak i svega toga...
igrice ne morate sami da backupujete na hard-disk... vec ima da se skidaju sa neta, doduse sa privatnih trackera za koje vam treba pozivnica ... ima i na usenetu
sustina je da svaku igru neko mora jednom da preko backup-managera prenese na hard... nakon toga se doticni folder samo zapakuje u neku arhivu i stavni na inernet...

stvar se svodi na to da skines igricu otpakujes na hard disk u na za to oznaceno mesto.. i izaberes iz menija svog (hakovanog) ps3.

citajte malo tehnicke detalje, nemojte pricati neproverene price.. elem, nije dovoljno samo kopirati fajlove sa originalnog blue-ray diska jer su neki bitni delovi igre enkriptovani... backup-manager ustvari dekriptuje sve sto treba, tako da jednom napravljen backup nakon toga radi
 
Poslednja izmena:
Ali u svakom slucaju treba onaj USB? Ili ce sve moci softverski da se odradi..
 
usb je potreban da bi se sony probudio, tj. naterao u hakovani mod...
originalni jailbreak mora da bude uboden sve vreme u ps3 dok se igras piratskim igricama (onaj od $130)
klonovi koji ce uslediti, posto su hakeri napisali opensource kod koji radi isto sto i jailbreak (doduse potreban je mcu kontroler koji radi preko usb (ima da se kupe kompatibilni za $20-30) da bi se na njega uploadovao program koji radi to sto radi) ce morati da budu u sonyju samo prilikom dizanja sistema... posle ih mozete izvaditi

ukratko:
-ZA SADA NEMA CISTO SOFTWERSKOG RESENJA ZA HACK. potrebno je malo hardwera u vidu USB sticka sa MCU kontrolerom koji radi posao.. e sada da li cete kupovati originalni ili klonirani.. to je druga stvar... cenim da ce klonirani usb kod nas da kostaju 30-40E sto i nije tako lose
-DA MOGUCE JE SKIDATI IGRICE SA NETA I trpati ih na eksterni (ili interni) HDD... treba samo sacekati da se popune rupe i da se odrade sve popularnije igrice....

evo malog primera (sa jednog privatnog trackera.. imam jos jedan gde imam pristup. tamo je izbor veci ali je trenutno down)
2dgm6xc.jpg
 
pa ove igre su malecke zato sto i nije neki izbor..
jedini zvucniji naslovi su 'little big planet' i 'turok'
call of duty 4 takodje, ali on nije jailbreakovan, samo je prekopiran blueray (zajedno sa enkripcijom) tako da verovatno nece raditi osim ako ne pronadju neki novi nacin?

ps3 ekskluzive i kvalitetnije igrice nisu jos osvanule, sto naravno ne znaci i da nece (narednih dana pogotovo)...

nije problem radi li ovo, nego sta ce sony uraditi povodom ovoga? :)

update: nemoj se loziti sa DL DVD jer igre ne rade tako sto ubacis disk, nego tako sto prekopiras folder na hard disk... jedino ako na DL DVD gledas kao na transportni medij, da odneses igru sa mesta A (tvoj stan) do mesta B (tvoj drug).... ili do mesta C (prodavac piratskih igrica na cosku :D ) ... naravno, i obrnuti putevi su vazeci
 
Poslednja izmena:
nemoj se loziti sa DL DVD jer igre ne rade tako sto ubacis disk, nego tako sto prekopiras folder na hard disk... jedino ako na DL DVD gledas kao na transportni medij, da odneses igru sa mesta A (tvoj stan) do mesta B (tvoj drug).... ili do mesta C (prodavac piratskih igrica na cosku :D )

DL sam napisao samo zbog velicine... Cudno mi da na BR stave samo 7GB... :D BTW interesuje me npr koje velicine je FF XIII... Ako je ispod 20GB onda tu nesto fali :D
 
pa....
nema FF XIII jos u tom 'jailbreak' formatu da se skine..

kad bude bilo, onda cemo diskutovati...
za sada samo ovo...
:)

stvar je tek u povoju, ako i ima vise od ovoga jos nije javno dostupno
 
na demonoidu je bilo tih PS3 igrica još pre skoro dve godine. Većina tih igrica bi mogla i na DL da se reže jer uglavnom ne prelaze 7GB. Bolje da urade tako nešto kao na xbox-u.
blu ray je samo način da plasiraju svoju tehnologiju na tržište, pošto se sony tad baš nameračio da pobedi hddvd, pa je po svaku cenu sve za ps3 moralo ići na blu ray pa taman i da je 20GB ostalo prazno na disku.
 
sve je tacno ovo zadnje, uz napomenu da to sto je bilo da se skida u proteklih 2 godine, a pre nego sto je obnarodovan jailbreak, mozete da okacite macku o rep... posto sa jailbreak-om nece raditi...

to sto su ljudi radili je da su pravili image od br diska, koji sam po sebi je beskoristan jer su kljucni delovi diska enkriptovani, a kljuc za dekripciju se nalazi upravo na onom delu br-a koji je nedostupan klasicnim blue-ray citacima (klasicna zastita koju sony koristi jos od ps1)... da bi igre radile moraju biti rekreirane pomocu backup managera koji na samom sonyju, koristeci njegov blueray citac, dekriptuje br/igricu koristeci kljuceve kojima preko samog ps3 pristupa bez problema...

na stranu tehnikalije, ako ne iznadju nacin da dekriptuju te stare image fajlove, mozemo da se slikamo sa njima, dok ne naprave jailbreak verzije istih....
 
cekajte, nemam vec dugo ps3, i dodjem ovde samo nekad da bacim pogled sta ima novo od igara, hardware-a itd itd...

sad vidim na ovoj poslednjoj stranici neka prica o ps3 jailbrake-u...
vidim i na prethodnim stranicama neki link za ps3jb forum neki...

ajde neko ukratko da mi odgovori: 1.) zasto nema posebne teme kao sto je nekad bilo za onu geohot sprdnju i 2.) koliko je to sigurno i sta je potrebno (neko od vas koji prati celu zbrku,da se ne mucim...,moze i neki link..no problemo)
 
cekajte, nemam vec dugo ps3, i dodjem ovde samo nekad da bacim pogled sta ima novo od igara, hardware-a itd itd...

sad vidim na ovoj poslednjoj stranici neka prica o ps3 jailbrake-u...
vidim i na prethodnim stranicama neki link za ps3jb forum neki...

ajde neko ukratko da mi odgovori: 1.) zasto nema posebne teme kao sto je nekad bilo za onu geohot sprdnju i 2.) koliko je to sigurno i sta je potrebno (neko od vas koji prati celu zbrku,da se ne mucim...,moze i neki link..no problemo)

Kad bi malo vise citao knjige, generalno tehnicke detalje o hardweru i softweru - bilo elektronske, bilo papirne, umesto sto igras igrice po ceo dan - mozda bi i shvatio sta i kako radi... ovako je tesko objasniti.
geohot sprdnja??? od toga je sve pocelo... to sto nisu mogle da se igraju igrice za dzabe (sto tebe verovatno jedino i zanima) ne znaci da je to sprdnja.... covek je za svoje godine izuzetno talentovan i razume se u tehnicke karakteristike modernih uredjaja bolje nego mnogi diplomirani inzenjeri... moguce da je jailbreak i nastao na korenima koje je posadio geohot (ne bi me iznenadilo i da je sam upleo prste, samo ovaj put anonimno)...

upravo sam procitao kako radi jailbrek ( https://ps3wiki.lan.st/index.php/PSJailbreak_Exploit_Reverse_Engineering )... s obzirom na genijalnost exploita koji je iskoriscen, sve mi se cini da geohot stoji i iza ovoga (ili neko slican njemu)... i geohot-ov exploit je jednako genijalan... sto samo govori da nema sigurnog sistema, pogotovo kod modernih hakera spremnih da razmisljaju kreativno :)

a ti bi gospodine sve sazvakano, da se ne mucis? pa dobro, sazvakali smo dosta... da neces mozda i da svarimo umesto tebe.. c c c c
 
^ ja sam onaj post napisao kao sprdnju jer je neko posle tebe rekao
da, ljudi iznova postavljaju pitanja jer nikad nece da procitaju par strana unazad. desava se da neko postavi pitanje bukvalno 4 posta nakon identicnog pitanja, koje je u medjuvremenu (izmedju originalnog i ponovljenog pitanja) vec i odgovoreno.


pa sam ja odmah sarkasticno napisao to sve, odmah posle....a to sto mnogi ljudi ne kapiraju jer im je pola zivota u igricama i na forumima, ne moram da posebno za vas stavljam [ironija] [/ironija] na svaki post...

ne moras odmah svoju dominaciju napadom da ispoljavas, znam sve bolje od tebe ;D
i ne citam "hardverske i softverske" knjige (lol) i ne igram igre (jer nemam konzolu i PC,samo lap top) neg' studiram matoree i nemam vremena toliko.

aj zivio
 
Poslednja izmena:
"hardverske i softverske" knjige (lol)

ja nisam tako rekao kako si napisao, nego

citao knjige, generalno tehnicke detalje o hardweru i softweru

nego dobro.... i ja sam malo prenaglio :)

interesuje me samo kako ljudi misle da nesto znaju (ako uopste i zele da znaju) ako ih nista u osnovi ne zanima da nauce (procitaju) vec hoce sve sazvakano, ako moze neko drugi da zavrsi umesto njih???
 
Izasao enabler za PSGroove.. Btw, zna li neko nesto o ovom cudu sto pricaju ljudi da moze da se hack odradi i preko hackovanog PSP-a?? Ili je samo mit?
 
mogao bi da napises i link gde si to procitao
mozda interesuje jos nekog????
 
mogao bi da napises i link gde si to procitao
mozda interesuje jos nekog????

Video sam u prolazu na nekim sajtovima.. Ne mogu trenutno da se setim koji su bili.. Svi samo pitaju, a odgovora nema nigde! Imas na Demonoidu isto postavljena pitanja ali i jos nema odgovora..


Mali update.. Cisto da se pripremimo..

Hackers release tool to patch PS3 ISO's, mass internet piracy awaits hacked PS3's

News has hit that a hacker by the name of 'Reaver' has released a tool (PS3ISO2JB) that will convert PS3 ISO's into images that are compatible with PSJailbreak. Previously, PSJailbreak's game compatibility was near limited to those games backed up directly from the disc. However, this tool blows that apart and could well be the start of a thriving 'release group' scene, leaking many pirated PS3 titles that now actually work on hacked systems. Seems like news just goes from very bad to extremely worse from Sony in just a matter of days. Please do not link to the respective file. * Update* Some are indicating this tool is a fake, so therefore it is important to be very weary of it even if you are a filthy pirate.

http://www.ps3news.com/tag/ps3iso2jb/
 
Poslednja izmena:
mogao bi da napises i link gde si to procitao
mozda interesuje jos nekog????


kimi: je napisao(la):
da, ljudi iznova postavljaju pitanja jer nikad nece da procitaju par strana unazad. desava se da neko postavi pitanje bukvalno 4 posta nakon identicnog pitanja, koje je u medjuvremenu (izmedju originalnog i ponovljenog pitanja) vec i odgovoreno.

pilac je napisao(la):
http://www.ps3news.com/forums/ps3-hacks/psgroove-open-source-ps-jailbreak-ps3-exploit-released-112277.html#post300410

Pa ako neko ima AT90USB i slicne mikrokontrolere, moze da proba i neka javi rezultat
U linku imas i fajlove, video , uputstvo sta i kako treba uraditi.....
Inace, neki tip pokusava da ubaci groove u N9000 kernel, pa da direktno sa telefona pristupa PS3 :D :d
 
Pa to se i očekivalo od kad se priča o jailbreaku. Tek će da dođe tušta i tma. Cirkus živi

Na ovom forumu ako pomeneš englesku reč crack odmah dobiješ po ušima dok se rasprave o torrent-e trackerima, file share sajtovima i kvalitetnim linkovima koji se mogu mogu naći na dotičnim mestima komotno odvijaju uz prisustvo viđenijih moderatora. Ajde to mogu da razumem, to kao nije direktna priča o pirateriji nego se priča o servisima/tehnologijama pomoću kojih skidamo fajlove (naravno legalne, sve same linux distribucije). Pored toga je sasvim normalno priznati da je naš Windows piratski, kako su oni kvarni što ga skupo naplaćuju i da im upravo iz toga razloga otimamo od zarade. Gore od toga je što te bledo gledaju kad se zapitaš otkud ljudima toliki komercijalni programi kad i oni koštaju neke pare. Neki ti se glasno smeju a neki hoće i da biju. Naravno nelegalno korišćenje Apple OS-a je uzvišena aktivnost namenjena odabranima i prosvećnima, tu ne sme niti može biti moralnog preispitivanja (kada već zakon u Srbijama to ne zabranjuje).

Sve gore pomenuto, ipak je koliko toliko izdrživo. Ali direktno učestovanje i priča, deljenje linkova o tome kako razbiti najduže nerazbijenu konzolu je stvarno bezobrazluk i teži oblik piraterije od davanja direktnog linka gde skinuti RELOADED-ov Assassin's Creed. Slanje i skidanje nelegalnih igara je ipak na kraju lanca piraterije dok je ono o čemu se ovde priča gotovo na samom početku. Smatram da je nedopustivo da se priča o PS3 pirateriji u ovom periodu na ovom forumu. Molio bih moderatore da moju zamerku uzmu u obzir.

Hvala :)
 
Na ovom forumu ako pomeneš englesku reč crack odmah dobiješ po ušima dok se rasprave o torrent-e trackerima, file share sajtovima i kvalitetnim linkovima koji se mogu mogu naći na dotičnim mestima komotno odvijaju uz prisustvo viđenijih moderatora. Ajde to mogu da razumem, to kao nije direktna priča o pirateriji nego se priča o servisima/tehnologijama pomoću kojih skidamo fajlove (naravno legalne, sve same linux distribucije). Pored toga je sasvim normalno priznati da je naš Windows piratski, kako su oni kvarni što ga skupo naplaćuju i da im upravo iz toga razloga otimamo od zarade. Gore od toga je što te bledo gledaju kad se zapitaš otkud ljudima toliki komercijalni programi kad i oni koštaju neke pare. Neki ti se glasno smeju a neki hoće i da biju. Naravno nelegalno korišćenje Apple OS-a je uzvišena aktivnost namenjena odabranima i prosvećnima, tu ne sme niti može biti moralnog preispitivanja (kada već zakon u Srbijama to ne zabranjuje).

Sve gore pomenuto, ipak je koliko toliko izdrživo. Ali direktno učestovanje i priča, deljenje linkova o tome kako razbiti najduže nerazbijenu konzolu je stvarno bezobrazluk i teži oblik piraterije od davanja direktnog linka gde skinuti RELOADED-ov Assassin's Creed. Slanje i skidanje nelegalnih igara je ipak na kraju lanca piraterije dok je ono o čemu se ovde priča gotovo na samom početku. Smatram da je nedopustivo da se priča o PS3 pirateriji u ovom periodu na ovom forumu. Molio bih moderatore da moju zamerku uzmu u obzir.

Hvala :)

Dobro zboriš, mada ako malo razmisliš nisu Sony i Microsoft baš u istoj poziciji. M$ dere biznis korisnike i ne boli ih baš toliko što mi kod kuće koristimo na ovaj ili onaj način razbijen Windows. Sony ipak živi od kućnih korisnika.
 
Rasprava o jailbreak-u, a ni sam jailbreak nije piraterija. Kao što nije piraterija ni raspravljanje o kvalitetu scenskih izdanja hd filmova (što je trenutno najkorisnija tema na benchu), kao ni rasprava o file sharing sajtovima, torrent sajtovima i razmena pozivnica. Niti kako omogućuti na svom LG televizoru da se preko usb-a gledaju mkv fajlovi nije piraterija. Niti se išta razlikuje od tema kako hackovati iphone da radi na drugim mrežama. Tačno se zna šta je piraterija.

Niko ovde nije ostavljao linkove niti nagovestio gde se mogu skinuti dekriptovane igre za PS3, tako da je sve po knjizi. Čak se i b92 bavi ovom vešću...

JB za PS3 je ono što je daemon tools za PC.
 
Poslednja izmena:
@rAMA: Lepo receno druze.

inace JB na PS3 je dobar samo zbog blueray regiona i MKV, a za ostalo mi je cool xbox 360.
PS3 mi je nakupio prasinu cameci :)
 
Pored toga je sasvim normalno priznati da je naš Windows piratski, kako su oni kvarni što ga skupo naplaćuju i da im upravo iz toga razloga otimamo od zarade.

Govori u svoje ime... Moji Winblowsi su legalni (dosli uz laptopove), a na desktopu koristim Linux (Kubuntu 10.04)... Btw iz ove price se naslucuje da ti koristis piratski Winblows, pa mi nije jasno zasto imas nesto protiv piraterije kad koristis piratske programe?

Da li ce jailbreak zaziveti ili ne, nije mnogo bitno... Bilo bi lepo da zazivi posto bi onda svi imali visestruku korist od toga... Prvo mogao bi da probas svaku igru pre nego sto je kupis bez obzira da li ima demo ili ne... I drugo, i najvaznije, piraterija dovodi do pada cena legalnih igara... Cene za PS3 su dosta vise nego za PC ili X360, a buduci da dosta igara izlazi za sve tri platforme to nije zbog razlike u ceni medija... Cak se i DLC retko kada naplcuje na PC... Pojava piraterije ce smanjiti cene novih izdanja, od cega ce najvise koristi imati oni koji kupuju legalno igre... Sto se mene tice, ja igram svega po par igara godisnje pa mi nije frka da platim i sadasnju cenu... Naravno, necu se buniti ako mi kazu da ce da pojeftine :p
 
U principu, PS3 i 360 igre = $59.99, PC = $49.99, sa tendecijom rasta koju namece prvenstveno Activision. Cene su u Evropi konvertovane u Euro legendarnim 1:1 kursom.
 
Jedino su x360 polovne igra na ebay-u dosta jeftinije....

A što se retail PC igara tiče, padnu na maksimum 12-18 funti posle 2-3 meseca od launch-a, Activision i Blizzard su jedini izuzetak...
 
Hmmm da... Sad bas procesljah i otprilike su iste... Jedino sam na pa mesta zaista nasao da su starije igre jeftinije za 2-3 funte ali to je to :D

Ali bi mi bas odgovaralo da su kao za PC :D
 
dok mi pricamo, ljudi rade:
ovo se pojavilo od juce:
mhee8n.png


mala napomena dezurnim moralistima (ili ogorcenim pojedincima):
ovo je samo u informativne svrhe... nemate nikakve koristi od toga sto znate koje igre su razbili ako ne znate (tj. ako vam ne kazem i/ili ostavim linkove) tacnu lokaciju odakle mozete da ih skinete..

nije neka mudrost, svako moze pronaci ako zeli, malo googlanja i to je to. ja ovo sto stavljam je i tako sa privatnih trackera na koje ne mozete uci bez pozivnice pa vam se isto hvata....

kao sto rekoh , cisto informativno

update:
evo jos jedne,, mrzi me da pravim sliku, pa cu copy/paste iz .nfo fajla:
Uncharted_Drakes_Fortune_EUR-JAILBREAK
Filename: uncharted-jb.rxx
Source: PS3 Disc Format: Folder with game
Origin: EUR Size packed : 20.6 GB
Ripped: Nothing! Size extracted: 21.0 GB
PAL/NTSC Selector: --- Languages: English + ?
Notes: For use with a jailbroken PS3 and backup manager. Simply copy the extracted
BCES00065 folder to your backup manager "GAMEZ" folder on your external
device. No files larger than 4GB.
 
Poslednja izmena:
Ok, a sta se desava sa tim jailbreakom sad? Da li je pocela prodaja, da li je neko kupio i podelio svoje iskustvo sa tim na nekom blogu/forumu/bilogde?
 
Nama to za sada ne znaci nista... Mozemo samo da gledamo i cekamo!
 
Nazad
Vrh Dno