Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Probao sam ono sto si napisao gore i ne desava se nista, jedini nacin da dobijem install opciju je da promenim samo imei ali i tad se pojavi greska.

Untitled-4.jpg


edit: i kada sve sto je navedeno na onom linku promenim kako treba isto se desava kao i kada promenim samo imei
dobijem install opciju ali cim pokusam dobijem gresku 51

ISTO I KOD MENE....dobijes opciju za install ali kad krene ista greska...
 
Evo jos malo poredjenja...

[YOUTUBE]uBSIFNWaMzg[/YOUTUBE]

P.S.

Jel' prodaje neko novi/skoro novi Wave? :d
Kakav je ovo skroz crn Wave?

Inace, za ponosne vlasnike par pitanja:
1) da li radi push mail
2) da li ima VoIP (ili neku aplikaciju za to)
3) da li ima ikakav multitasking (ono, da li bar nesto moze da radi u "pozadini" dok nesto drugo radi) i ako da - sta tacno i kako
4) da li radi tethering (bilo preko wireless-a, usb-a, BT-a)
 
Kakav je ovo skroz crn Wave?
"Not for Sale" primerak, verovatno... tj. neki za testiranje ;)

3) da li ima ikakav multitasking (ono, da li bar nesto moze da radi u "pozadini" dok nesto drugo radi) i ako da - sta tacno i kako
Posto samo na ovo imam odgovor :), a ovo ostali ili nisam probao, ili nemam pojma ni sta je :D... da, ima multitasking, naravno. Mozes nekoliko aplikacija da pokrenes i bez problema da se prebacujes iz jedne u drugu, odziv je trenutan. To radis tako sto pritisnes centralno (Home) dugme i zadrzis sekund-dva... tako dolazis do Task Manager-a, pa biraj aplikaciju u koju 'oces da udjes.

Jedino ogranicenje multitasking-a na Wave-u jeste sto Bada kao OS ima limit da samo jedna Bada aplikacija moze da bude u memoriji, tj. da se koristi... ako pokrenes i drugu, ona prva ce biti kao resetovana, tj. kao da je prvi put palis. Sa standardnim i Java aplikacijama to nije slucaj, mozes nekoliko da pokrenes i prebacujes se bez frke... kao i kombinacija jedne Bada aplikacije i nekoliko Java.
 
Pa koliko citam/razumem komentare, lik kaze da je to za trziste Italije...
Nisam te najbolje razumeo - dakle ima multitasking ali samo za 3rd party aplikacije, jel'? Ako npr. pokrenes browser i ne znam, hoces da pogledas mail, on ostavlja pokrenut browser ali ga resetuje (npr. na home page)?
 
Uh, mail... nisam ni pravio nalog :D

Aj' ovako... pokrenem igru (Asphalt 5 npr.), music player (i pustim neku pesmu, naravno), pokrenem browser (ucitam neku stranu), upalim kameru... tu negde se nasao i bangavi kalendar upaljen, stoji mi vec par dana u pozadini - eto cisto da dodam :p... i sve to na "Alt-Tab", tj. na Home dugme switch-ujem, bez ikakvog reseta aplikacije, tj. sve nastavlja tamo gde je i stalo (pesma, igra, stranica). I to se prebacuje momentalno. Sad probao.

Good enough? :p
 
Pa to onda nije lose... Odakle ti onda ovo
samo jedna Bada aplikacija moze da bude u memoriji, tj. da se koristi... ako pokrenes i drugu, ona prva ce biti kao resetovana, tj. kao da je prvi put palis.
:zgran:
 
Pa ocito da ovo nisu (sve) Bada aplikacije... ;)
A i licno mislim (nisam bas siguran, cini mi se da procitah to negde) da se to odnosi samo na aplikacije koje su naknadno skidane sa Samsung Apps-a, a ne i na one koje se vec nalaze u fonu... ali kao sto rekoh, nisam 100% siguran za ovo, a nesto me mrzi da citam, isprobavam i ulazim u detalje :)

BTW, evo ti primer - na sve ovo sto mi je vec pokrenuto, malopre pokrenem "Speed", aplikaciju za prikazivanje brzine kojom se krecem... ucita se ona i pokrene. Ja odem do Task Manager-a, tamo buljuk otvorenih programa :), krenem redom - music player, web browser, kalendar :d... sve radi super, sve stoji kako je i ostavljeno/prekinuto, nista se nije resetovalo.
Kliknem pak na onaj Asphalt, koji mi kao stoji u Task Manageru - igra krece da se ucitava ispocetka, kao da sam je tek pokrenuo, a ne izleteo iz nje nasred krivine u Aspenu (prva staza :D).

Jasnije sad malo? ;)
Igra je bila pokrenuta, bila u memoriji, radila normalno... radila i nakon svih ovih pokrenutih (drugih) aplikacija... ali, kako sam pokrenuo "Speed", prakticno se resetovala.
 
Poslednja izmena:
Jeste, sad je potpuno jasno, k'o dan. :D Znaci OS "pauzira" aplikaciju i ostavlja je tako (donekle, ocigledno ima neki limit - verovatno broj pokrenutih sto dokazuje i ta situacija sa igrom), samo ne moze da ima aktivne 2 (ili vise) - npr. pustis neki mp3, pesma "ide" a ti kucas mail/sms, surfujes i sl.

Hvala.

p.s. Jos da se neko javi u vezi push mail-a, voip-a i tethering-a...
 
Jeste, sad je potpuno jasno, k'o dan. :D Znaci OS "pauzira" aplikaciju i ostavlja je tako (donekle, ocigledno ima neki limit - verovatno broj pokrenutih sto dokazuje i ta situacija sa igrom), samo ne moze da ima aktivne 2 (ili vise) - npr. pustis neki mp3, pesma "ide" a ti kucas mail/sms, surfujes i sl.
Ne, ne, ne... :p

Nema to veze sa brojem aplikacija, vec sa *tipom*... kazem ti, ove sto skidas sa Samsung Apps-a su tzv. Bada aplikacije. Te ne mogu dve u isto vreme. Ove ostale mogu, nebitno koliko ih ima. (s tim sto ce, naravno, u jednom trenutku doci do poruke "nedovoljno memorije, ugasite neke aplikacije", tako da ne moze ni to *bas* neograniceno :))

A sa druge strane - pa naravno da je moguce dve aktivne u isto vreme, tipa to sto navodis, surfujes i slusas muziku i tako to... pa toga ima i na najglupljem od svih dumb telefona, sto ne bi bilo i ovde :D


P.S. Vid' ovo, ovo ce valjda najbolje da pojasni:
The bada application framework only allows one bada application to run at a time. Multitasking applications is possible between the native applications, which comes on phone system, and one bada application.
 
Poslednja izmena:
A-ha... Dobro, nije mi danas nesto koncentracija na nivou a i malo si me zbunio s onim resetovanjem itd. Znaci native rade skroz ok, ili native + jedna Bada. Ja sam mislio da su i native = Bada aplikacije (jer, jelte, deo su Bada OS-a) ali ocigledno nije tako
 
Pa jeste zbunjivo, slazem se... i sam sam bio u rebusu dok sam to cukao (Bada OS, aplikacije na njemu - SVE - se valjda podrazumevaju da su Bada aplikacije :)... ali eto, izgleda da i nije bas tako :D), te nisam mogao bolje da se izrazim :)
 
U svakom slucaju - hvala na informacijama (iz prve ruke) i pogotovo strpljenju :D
 
No problem... cisto da razjasnimo (sve) nedoumice ;)
 
Daj neku live sliku, jbt, ne verujem uopste da tako nesto i postoji... i dalje sam u uverenju da je ono tek neki test primerak! :)
 
Nemam čime trenutno da ga uslikam, ali veruj mi na časnu benchmarkovsku reč.
 
@Extreme

Da ne reklamiram, u pitanju je Balkanska ulica.
 
Nemam čime trenutno da ga uslikam, ali veruj mi na časnu benchmarkovsku reč.
Ma verujem ti bre (na casnu benchmarkovsku :D), nego samo sam 'teo da ga vidim na nekom live shotu, a da nisu ove fotosopirane slike sa raznih sajtova... gde ga vala koliko sutra mogu naci i u metalik-narandzastoj boji :d


P.S. A takav komaT bih pazario momentalno! :D:D:D
 
Sweet... :smoke:
 
Daj neku live sliku, jbt, ne verujem uopste da tako nesto i postoji... i dalje sam u uverenju da je ono tek neki test primerak! :)
Da, da... Postoji "Black" i "Ebony Gray" (informacija potvrđena na više stranih foruma). U Telekomu su imali samo ovaj "sivi" i ja sam se smorio zbog toga, ali me je to prošlo kada sam konačno uzeo u ruke crni. :D Ova patlidžan sivkasta mnogo lepše ide uz teksturu brušenog metala, a i interesantno je što menja boje pod različitim uglovima (ali ne previše :p).

Jedino što mi se kod ovog sivog ne sviđa je to što je mnogo šaren. Neki delovi su crni, neki sivi, neki braon, neki u drugoj nijansi sive... Crni je u tompogledu malo bolji, mada i kod njega nemaš dve iste nijanse crne. :/
 
Off-topic:

Juče sam držao u jednoj ruci Wave a u drugoj Galaxy S i moram reći da sam se iznenadio koliko Galaxy S ima veći ekran! :zgran: Dimenzije na papiru su jedno, ali u realnosti to izgleda dosta drugačije...

Po meni samo taj veći ekran vredi bar 50-70€, ALI... Telefon je cigla naspram Vejva koji je pak mnogo elegantniji i čvršći. :)
 
Da, da... Postoji "Black" i "Ebony Gray" (informacija potvrđena na više stranih foruma).
Videh to sa onih slika i linkova sto okacise :p
Jedino što mi se kod ovog sivog ne sviđa je to što je mnogo šaren. Neki delovi su crni, neki sivi, neki braon, neki u drugoj nijansi sive... Crni je u tompogledu malo bolji, mada i kod njega nemaš dve iste nijanse crne. :/
E, upravo to... onako, u crnom izdanju, bar sve izgleda "uniformno".

Ali dobro... nakon sto ga videh, zakljucio sam da bi mi vrlo brzo dosadio u toj boji, jer nisam ne znam koliko sam crnih telefona imao :)
Zato sam bio odusevljen kada sam imao jedan skroz beli, pa belo-narandzasti, pa metalik-crveni :)... jedino mi bilo krivo sto mi promakao jedan SE svojevremeno u bronzanoj varijanti :p
To bi tek bio hit! :)


A sto se tice ovog tvog oftopika... :p
Da, povelika je razlika u velicini. Mislim, povelika je razlika i izmedju 3.3" i 3.7" (Desire) kada se metnu jedan do drugog... a sa onom zivotnijom od 4" je sasvim druga prica. Izaziva strahopostovanje :)
I kako cigla, kada je Galaxy S tanji od Wave-a :p

Mada znam na sta mislis, cisto u velicini... ja bih rekao da je k' o papuca - bar tako nekako izgleda kad onoliku mrcinu prislonis na uvo! :D:D
 
A sto se tice ovog tvog oftopika... :p
Da, povelika je razlika u velicini. Mislim, povelika je razlika i izmedju 3.3" i 3.7" (Desire) kada se metnu jedan do drugog... a sa onom zivotnijom od 4" je sasvim druga prica. Izaziva strahopostovanje :)
I kako cigla, kada je Galaxy S tanji od Wave-a :p

Mada znam na sta mislis, cisto u velicini... ja bih rekao da je k' o papuca - bar tako nekako izgleda kad onoliku mrcinu prislonis na uvo! :D:D

Zamisli koliki su tek oni sa 4,3" a :D :D :D mislim da im Ericssoni, Nokie i Motorole stare otprilike 10-15 god zavide :d
Kako dobroooo izgleda ova black varijanta...
 
Nazad
Vrh Dno