Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Ima neki servis tu u BG-u, reklamira se - Samo kod nas, mape Srbije i Evrope, za Samsung telefone, sa operativnim sistemom „Bada“ (copy/paste na google, prvi rezultat) pa bi vi lokalni mogli to da proverite (istinitost, cene i sl.)
E, 'alal ti ćufte za ovo! :D

Sada sam i ja baš nešto gledao i izgleda da je Samsung prepakovao Route 66 navigaciju za "Pocket PC" i ugradio je u Badu. :) Mislim da ta navigacija koristi NAVTEQ mape, što nama i ne ide u prilog, ali je platforma dovoljno stara i razrađena da se neko dosetio kako da ubaci mape za Srbiju. :) Pitanje je samo koje su mape u pitanju i koliko para traže za tu uslugu. :)

Zovem sutra pa će da vidimo. :)
 
A ovo oko NDrive-a i Portugala... stvarno je u ponudi za Srbiju? :)
U stvari, sad cu da pogledam preko fona... vidi stvarno! :D

Iako pise, i to citiram:
"This is a PROMOTIONAL application for a selected list of IMEIs from Samsung Portugal" :)
Mislim da ti "odabrani" dobijaju aplikaciju za "dž", dok mi ostali možemo da je koristimo u promotivnom periodu od 30 dana, posle čega moramo da je kupimo ili se zaključava. Izgleda da je u tome fora, ali su to malo konfuzno objasnili... :)
 
Ako stvarno radi, garant su prepakovali Android verziju iGo ili nesto sl. (to je najjednostavnije, bar u teoriji)
 
Mane i falinke Wave-a... part I :D
Kacim izvorno kako sam slao ljudima koji su me vec pitali za telefon i slali mi PM-ove, uz eventualne manje korekcije :)


1. Navigacija. Standardna prica. Nedostatak iste. Tacnije, nije nedostatak, GPS by Route 66 postoji na telefonu, samo nema podrsku za nasu zemlju. Tacnije :D, postoji podrska, mozes ti da skines Srbiju sa liste zemalja - samo sto je ta podrska rudimentarna, vide se tek osnovni obrisi i glavne magistrale, pa je bezveze, realno. Sta ces kad smo grbava zemlja, i generalno neinteresantni svima. krastavac, nasa mapa zauzima 3-4 mega, zaboravih vec koliko tacno... a Svabija 550MB. Sve ti govori.

Ipak, najavljena je puna podrska u nekom narednom periodu, sto kroz iGO, sto kroz Ndrive. Verovatno i sam Route 66. Tako bar pricaju na sve strane :)

2. Sporo hvatanje satelita. Ili se bar meni tako cini.
Iz zgrade, naravno... znam da je to samo po sebi problem, ali eto, tako navodim. Nisam silazio u park da probam.

Ne znam tacno koliko mu treba prikaze polozaj, ali to traje i traje, minutima... ja se smorim, odem na drugu stranu... kad se vratim, on u'vatio polozaj.

3. Ne radi speed dial :)
Opet totalno nebitna opcija (bar meni, nikad nikog nisam imao na speed dial-u, sem one govorne poste koju *moras* uvek da imas na 1 :)), ali eto, ne radi. Prijavljuje "unknown application" kada stisnes i zadrzis neki broj od 2 do 9 (interesantno, 1 radi normalno, pokrece se vec pominjani voice mail... ocito su zaboravili da dodaju ovo u firmveru ili vec cemu, deluje mi kao minoran glitch, cenim da ce ga biti u nekom novijem izdanju)

Dodatak - postoji widget za ovo, skinuh pre neki dan... radi sasvim OK, standardnih 9 unosa moguce. Sasvim korektno.

4. Nema smajlija kada se pisu poruke :)
Nema grafickog prikaza, vec ih vidi onako : - ) ... a ista je prica i kada pises, moras peske da unosis svaki karakter ponaosob, nema da biras iz neke liste smajlija, kao sto je to slucaj na SE npr.

5. Kada ides na reply neke poruke, imas prilicno mali prostor za upisivanje svoje poruke, pa moras da skrolujes gore i dole prstom ako hoces da procitas sta si napisao i pogledas da nisi negde pogresio, dok u pozadini (totalno nepotrebno) stoji deo poruke na koju odgovaras... mada mi rece drugar juce da je ista prica i kod njega na HD2, sa onolikom ekrancinom, i on pizdi zbog toga - "koj ce mi moj toliki ekran?!?"
Ipak, kada ides na "Compose", za pisanje nove poruke - sve je normalno, imas prakticno celu povrsinu ekrana za pisanje i gledanje istog.

6. Surf. Iako je odlican, i browser generalno radi jako dobro, ipak ima manjih glitch-eva, raznih tipova: ekran je prilicno uzak, i ma koliko genijalan bio za gledanje filmova i ostale multimedije, sa svojim nativnim 16:9 odnosom strana... za surf je malo zeznut, jer zbog takvog odnosa, nema dovoljnu visinu kada se prebaci u landscape mod, pa mora dosta da se skroluje gore/dole kada se otvori neka velika strana. Uz to, ja jos ne uspeh da nateram ovaj Dolphin browser da mi skine neki fajl sa RS, HF i slicnih servisa... uvek prijavljuje neku gresku nakon onog odbrojavanja, da sadrzaj nije podrzan.
I za kraj, flash sadrzaj nekad 'oce da zeza, iako fon kao ima punu podrsku za prikaz istog - nekad prikaze, nekad ne... i to na istoj stranici na kojoj je malocas prikazao. Par drugara mi rece da je i njima ista prica, sa drugim telefonima razlicitih proizvodjaca.

7. Default video player nema podrsku za nasa slova... te izbacuje hijeroglife umesto njih.
Iako plejer izgleda i radi genijalno, sa sve odvojenim podesavanjem brightness-a od ostatka sistema, mosaic search-om (ge-ni-jal-no!!!), podrskom za 5.1 mod preko sluski i opcijom paljenje/gasenje titlova - ipak zeza sa nasim kodnim rasporedom (a vala i lose sece prevod u novi red, pa umesto da prebaci gde treba, tu spoji reci, pa sam prebaci kako mu se cefne)... ipak, nikakav problem, skine se drugi plejer (NapiPlayer), koji, iako sa poljskim interfejsom :p, sve ovo radi savrseno, i pravo je uzivanje gledati titl sa nasim slovima i normalnim prebacivanjem u novi red.

8. Ima i problema sa .pdf fajlovima... ume da ne otvori neke, samo kaze "File too large" i ugasi viewer. Mozda ima neki alternativni na marketu, I'll look into it.


To bi, uglavnom, bilo to sto se tice samog fona... sve ostalo je na vrhunskom nivou. Ove mane su ostale i nakon flesovanja poslednjom verzijom firmware-a koju Kies dopusta da se uflesuje, a to je XXJF8.
Jedino sto primetih da je doslo sa tim novim firmverom jeste za nijansu veca fluidnost kada se otvara neki folder sa gomilom video klipova (pa kada vadi thumb-ove), kada se skroluje kroz brdo poruka, skace iz aplikaciju u aplikaciju...


I da - nije vezano za sam telefon, vec za softver koji (moze da se) koristi za komunikaciju kompa sa njim. Namely - Kies.
Iako glomazan, i nije *toliko* los, mada iskreno - nepotreban... jer sve moze da se uradi u "mass storage" modu. Jedino je dobar za prebacivanje zemlje za Samsung Apps, kada mozete da zavirite malo i na druga trzista i skinete neku aplikaciju ;)... kao i za flesovanje telefona novim firmverom, naravno.
U tome i jeste glavni problem... onaj koji je vec iskusio jedan korisnik u ovom thread-u. Ono zakucavanje telefona zbog nedostatka dva fajla (rapi.dll i ceutil.dll), kada se fles ne odradi do kraja, pa nastane belaj.
Naime, postoje fajlovi _rapi.dll and _ceutil.dll koji se nalaze u nekom od Kies-ovih podfoldera, ili bi bar trebalo da se nalaze tamo... a u sustini se nalaze u Program Files/Common Files/Samsung/DeviceService. Te je iste potrebno iskopirati negde, preimenovati u rapi.dll i ceutil.dll i potom iskopirati nazad u isti (mada nije zgoreg baciti ih i u folder "Kies", kao i "USB drivers", just in case)... u tom slucaju ce proces flesovanja proci bez ikakve greske.
 
Mislim da ti "odabrani" dobijaju aplikaciju za "dž", dok mi ostali možemo da je koristimo u promotivnom periodu od 30 dana, posle čega moramo da je kupimo ili se zaključava. Izgleda da je u tome fora, ali su to malo konfuzno objasnili... :)
Ae skini, pa probaj... mene mrzi sad da svlacim 200 mega :)
 
Dodatak - postoji widget za ovo, skinuh pre neki dan... radi sasvim OK, standardnih 9 unosa moguce. Sasvim korektno.
Kako se zove vidžet i odakle si ga skinuo (sa čijeg Samsung Apps-a)? :)

5. Kada ides na reply neke poruke, imas prilicno mali prostor za upisivanje svoje poruke, pa moras da skrolujes gore i dole prstom ako hoces da procitas sta si napisao i pogledas da nisi negde pogresio, dok u pozadini (totalno nepotrebno) stoji deo poruke na koju odgovaras...
Da, to je tako kada "kucneš" tamo ispod da bi odgovorio, ali ako kucneš na ime pošiljaoca, odnosno njegov broj, pri vrhu ekrana završićeš u velikom "prostranom" editoru kao i da si otišao na "kreiraj poruku". :)

7. Default video player nema podrsku za nasa slova...
... ipak, nikakav problem, skine se drugi plejer (NapiPlayer)...
A odakle si skinuo taj NapiPlayer? BTW, čini mi se da nije problem u plejeru već u tome što naši titlovi najčešće koriste CP-1252 ili ISO-8859-2 umesno Unicode enkodinga.

Naime, postoje fajlovi _rapi.dll and _ceutil.dll koji se nalaze u nekom od Kies-ovih podfoldera, ili bi bar trebalo da se nalaze tamo... a u sustini se nalaze u Program Files/Common Files/Samsung/DeviceService. Te je iste potrebno iskopirati negde, preimenovati u rapi.dll i ceutil.dll i potom iskopirati nazad u isti (mada nije zgoreg baciti ih i u folder "Kies", kao i "USB drivers", just in case)... u tom slucaju ce proces flesovanja proci bez ikakve greske.
Simptomatično je što su to fajlovi koji pripadaju Microsoft ActiveSync-u koji upravo predstavlja frejmvork za komunikaciju i sinhronizaciju sa Win CE, odnosno PDA uređajima. :trust: Šta li su ovi iz Samsunga tu zbudžili?!? :sceptic::d
 
Poslednja izmena:
1. Navigacija. Standardna prica. Nedostatak iste. Tacnije, nije nedostatak, GPS by Route 66 postoji na telefonu, samo nema podrsku za nasu zemlju. Tacnije :D, postoji podrska, mozes ti da skines Srbiju sa liste zemalja - samo sto je ta podrska rudimentarna, vide se tek osnovni obrisi i glavne magistrale, pa je bezveze, realno. Sta ces kad smo grbava zemlja, i generalno neinteresantni svima. krastavac, nasa mapa zauzima 3-4 mega, zaboravih vec koliko tacno... a Svabija 550MB. Sve ti govori.

Ipak, najavljena je puna podrska u nekom narednom periodu, sto kroz iGO, sto kroz Ndrive. Verovatno i sam Route 66. Tako bar pricaju na sve strane :)

2. Sporo hvatanje satelita. Ili se bar meni tako cini.
Iz zgrade, naravno... znam da je to samo po sebi problem, ali eto, tako navodim. Nisam silazio u park da probam.

Ne znam tacno koliko mu treba prikaze polozaj, ali to traje i traje, minutima... ja se smorim, odem na drugu stranu... kad se vratim, on u'vatio polozaj.

3. Ne radi speed dial :)
Opet totalno nebitna opcija (bar meni, nikad nikog nisam imao na speed dial-u, sem one govorne poste koju *moras* uvek da imas na 1 :)), ali eto, ne radi. Prijavljuje "unknown application" kada stisnes i zadrzis neki broj od 2 do 9 (interesantno, 1 radi normalno, pokrece se vec pominjani voice mail... ocito su zaboravili da dodaju ovo u firmveru ili vec cemu, deluje mi kao minoran glitch, cenim da ce ga biti u nekom novijem izdanju)

Dodatak - postoji widget za ovo, skinuh pre neki dan... radi sasvim OK, standardnih 9 unosa moguce. Sasvim korektno.

4. Nema smajlija kada se pisu poruke :)
Nema grafickog prikaza, vec ih vidi onako : - ) ... a ista je prica i kada pises, moras peske da unosis svaki karakter ponaosob, nema da biras iz neke liste smajlija, kao sto je to slucaj na SE npr.

5. Kada ides na reply neke poruke, imas prilicno mali prostor za upisivanje svoje poruke, pa moras da skrolujes gore i dole prstom ako hoces da procitas sta si napisao i pogledas da nisi negde pogresio, dok u pozadini (totalno nepotrebno) stoji deo poruke na koju odgovaras... mada mi rece drugar juce da je ista prica i kod njega na HD2, sa onolikom ekrancinom, i on pizdi zbog toga - "koj ce mi moj toliki ekran?!?"
Ipak, kada ides na "Compose", za pisanje nove poruke - sve je normalno, imas prakticno celu povrsinu ekrana za pisanje i gledanje istog.

6. Surf. Iako je odlican, i browser generalno radi jako dobro, ipak ima manjih glitch-eva, raznih tipova: ekran je prilicno uzak, i ma koliko genijalan bio za gledanje filmova i ostale multimedije, sa svojim nativnim 16:9 odnosom strana... za surf je malo zeznut, jer zbog takvog odnosa, nema dovoljnu visinu kada se prebaci u landscape mod, pa mora dosta da se skroluje gore/dole kada se otvori neka velika strana. Uz to, ja jos ne uspeh da nateram ovaj Dolphin browser da mi skine neki fajl sa RS, HF i slicnih servisa... uvek prijavljuje neku gresku nakon onog odbrojavanja, da sadrzaj nije podrzan.
I za kraj, flash sadrzaj nekad 'oce da zeza, iako fon kao ima punu podrsku za prikaz istog - nekad prikaze, nekad ne... i to na istoj stranici na kojoj je malocas prikazao. Par drugara mi rece da je i njima ista prica, sa drugim telefonima razlicitih proizvodjaca.

7. Default video player nema podrsku za nasa slova... te izbacuje hijeroglife umesto njih.
Iako plejer izgleda i radi genijalno, sa sve odvojenim podesavanjem brightness-a od ostatka sistema, mosaic search-om (ge-ni-jal-no!!!), podrskom za 5.1 mod preko sluski i opcijom paljenje/gasenje titlova - ipak zeza sa nasim kodnim rasporedom (a vala i lose sece prevod u novi red, pa umesto da prebaci gde treba, tu spoji reci, pa sam prebaci kako mu se cefne)... ipak, nikakav problem, skine se drugi plejer (NapiPlayer), koji, iako sa poljskim interfejsom :p, sve ovo radi savrseno, i pravo je uzivanje gledati titl sa nasim slovima i normalnim prebacivanjem u novi red.

8. Ima i problema sa .pdf fajlovima... ume da ne otvori neke, samo kaze "File too large" i ugasi viewer. Mozda ima neki alternativni na marketu, I'll look into it.


To bi, uglavnom, bilo to sto se tice samog fona... sve ostalo je na vrhunskom nivou. Ove mane su ostale i nakon flesovanja poslednjom verzijom firmware-a koju Kies dopusta da se uflesuje, a to je XXJF8.
Jedino sto primetih da je doslo sa tim novim firmverom jeste za nijansu veca fluidnost kada se otvara neki folder sa gomilom video klipova (pa kada vadi thumb-ove), kada se skroluje kroz brdo poruka, skace iz aplikaciju u aplikaciju...


I da - nije vezano za sam telefon, vec za softver koji (moze da se) koristi za komunikaciju kompa sa njim. Namely - Kies.
Iako glomazan, i nije *toliko* los, mada iskreno - nepotreban... jer sve moze da se uradi u "mass storage" modu. Jedino je dobar za prebacivanje zemlje za Samsung Apps, kada mozete da zavirite malo i na druga trzista i skinete neku aplikaciju ;)... kao i za flesovanje telefona novim firmverom, naravno.
U tome i jeste glavni problem... onaj koji je vec iskusio jedan korisnik u ovom thread-u. Ono zakucavanje telefona zbog nedostatka dva fajla (rapi.dll i ceutil.dll), kada se fles ne odradi do kraja, pa nastane belaj.
Naime, postoje fajlovi _rapi.dll and _ceutil.dll koji se nalaze u nekom od Kies-ovih podfoldera, ili bi bar trebalo da se nalaze tamo... a u sustini se nalaze u Program Files/Common Files/Samsung/DeviceService. Te je iste potrebno iskopirati negde, preimenovati u rapi.dll i ceutil.dll i potom iskopirati nazad u isti (mada nije zgoreg baciti ih i u folder "Kies", kao i "USB drivers", just in case)... u tom slucaju ce proces flesovanja proci bez ikakve greske.

čitam ovo i sad dok sam u procesu skupljanja novca koji mi nedostaje za kupovinu možda čak malo razmišljao o nekom androidu, čisto onako da imam neku usporedbu, nakon što sam ovo pročitao 100% ga uzimam (dosad je bilo 99% :D). Lično sve navedeno ne smatram manama, naglašavam u mom slučaju, pošto sa tim nedostatcima neću imati problema. čak bih i tu tzv navigaciju koja dolazi sa telefonom obrisao da oslobodim mesta za neke meni korisnije aplikacije.

joj kako vreme sporo prolazi :d kad čekaš
 
čitam ovo i sad dok sam u procesu skupljanja novca koji mi nedostaje za kupovinu možda čak malo razmišljao o nekom androidu, čisto onako da imam neku usporedbu, nakon što sam ovo pročitao 100% ga uzimam (dosad je bilo 99% :D). Lično sve navedeno ne smatram manama, naglašavam u mom slučaju, pošto sa tim nedostatcima neću imati problema. čak bih i tu tzv navigaciju koja dolazi sa telefonom obrisao da oslobodim mesta za neke meni korisnije aplikacije.
Pa onda bih ja mogao da dodam i to da ima SAMO jednu ili dve "fart" aplikacije u app storu. :d

joj kako vreme sporo prolazi :d kad čekaš
Je l' da? Reci... :d
 
Pre svega, pozdrav svima

Vidim da se dosta pise o ovom telefonu pa bih hteo da kazem koju rec.

Telefon je odlican.Radim u radnji koja se bavi prodajom mobilnih telefona i najveca je i najjaca u Srbiji. Ne hvalim se,samo sam realan i objektivan. Shodno tome clan koji je na prvoj stranici napisao da Handy prodaje polovne telefone i ne znam kakve jos,apsolutno nije u pravu.
Telefonu su svi originalni i novi.

Sto se tice ovog modela uz svaki Wave u paklovanju se nalaze slusalice,kabal za povezivanje sa racunarom,originalna futrola(rucne izrade),punjac i uputstvo na srpskom.Sto se tice naseg trzista vodite racuna da telefon ima 2 godine garancije od ovlascenog uvoznika(u slucaju Samsung to je Roaming)i ovlasceni servis(BG Elektronik),srpski meni se podrazumeva.Sve ostalo ne uzimajte jer to ne valja nista,i ako su jeftiniji.Bolje dati 50,100 evra vise nego kupiti nesto sto moze da vam traje 3 meseca.

Sta reci o telefonu:
Trenutno ima najbolji odnos cene i kvaliteta,za te pare (390-450 evra) necete naci bolji telefon.
Sjajni super amoled bez premca na trzistu,znaci odlican za multimediju u bilo kom pogledu(filmovi,muzika),na suncu se savrseno vidi,procesor 1 gigaherc...
Bada jeste nov operativni sistem,i trenutno nema puno aplikacija ali u bliskoj buducnosti bice,verujte u to.Ni android u pocetku nije imao aplikacije pa je danas uzeo maha i svaki dan izadje bezbroj novih aplikacija tako da cim izadje jos 2 ili 3 modela sa Badom,aplikacija ce biti.
To vazi i za navigaciju.Ljudi koji pricaju da ovaj trelefon nema navigaciju nisu u pravu.Ima je naravno.Nema detaljne mape Srbije trenutno ali bice.Ni Garmin nije izbacio detaljnu mapu Makedeonije iako postoji vec 10 godina,ali izbacice je,tako ce i ovi.Prema tome, ovaj telefon je odlican u svakom pogledu.

Ljudi dosta izbegavaju ili ne pominju kvalitet izrade i materijala telefona,sto je po mom misljenju prvo i osnovno_Ovaj telefon ima metalno kuciste i ekran sa vrlo tankim slojem stakla koji takodje nema vezduh izmedju slojeva kao sto ima vecina telefona(npr.Desire) te s tim Wave ima odlican odaziv,kvalitet,boju i ono sto je najbitnije 40% vecu dugotrajnost ekrana u odnosu na ostale kao i vecu autonomnost baterije,pa tako necete morati da nosite akumulator u rancu i da stalno punite mobilni vec ce vam baterija trajati i do 2, 2.5 dana.

Dakle za 400 evra dobijate telefon vrhunske izrade(metal,kvalitetna plastika,najbolji ekran na svetu),sve funkcije koji imaju i najskuplji i najbolji modeli(1 ghz procesor,wifi,gps,velika memorija,itd) i naravno nov i specifican OS (ako niste primetili ide se ka tome da izvuku najbolje iz iphone-a i androida),odlicnu kameru sa 5mpix koja snima u HD-u i vek baterije koji je odlican.
I kako covek onda moze da da 500-900 evra za neki telefon kada ovaj ima to sve za dosta manje para?

Sto se tice par stvari za koje vidim da se prica:
Update softvera ne treba raditi ako je telefon KODIRAN!!! Znaci ako je kupljen kod nasih ili stranih operatera nije preporucljivo update-ovati ga.Drugo treba ga raditi kako treba(sta sve treba da imate instalirano na kompu od programa tipa activsync,.netframework 3.5,kies,windows sa sp3 itd...imate na sajtu) iskljucite antivirus,windows firewall itd,preimenujte fajlove koje je jedan clan vec napisao kako i nemate problema.U suprotnom tesko ce vam sve ispasti kako treba.
Sto se tice zakljucanih telefona,znam da je to glupost i da ga obican kod otkljucava,nisu potrebni nikakva flesovanja itd,jednostavno se posalje mail kod coveka koji radi u romingu sa IMEI-om telefona i dobijete povratnu informaciju sa kodom koji unesete prilikom paljenja telefona i telefon je otkljucan.

Igrice-fenomenalne. Da se ne bi mucili evo linka vrednog par desitina dolara sa igricama koje su najbolje trenutno za Wave i koje se placaju http://depositfiles.com/en/folders/G6D3QEWU6
Mozete misliti kakve ce tek biti za 3,4 meseca...

Nadam se da sam pomogao,razjasnio neke stvari i naravno svaka preporuka za ovaj telefon.
Za kraj evo jos malo korisnih linkova za skidanje tema,tutorijala,aplikacija i igrica:

http://forum.sgh.ru/topic45363s100.html?p=518685&
http://www.samsungbada.ru/forum/index.php?sid=c4a86f5799e585be5c3ff323f908b472
http://www.mysamsungwave.com/index.php
 
Što se igrica koje se inače plaćaju tiče ovde piraterija tj. davanje linkova ka istoj nije dozvoljeno :)

Pratim ovu temu već neko vreme i ako je cena ona koju je dečko iznad mene naveo ne verujem da bi neko dao ovolike pare na telefon koji ima "proprietary" da ne kažem fabrički OS. Razvija ga samo Samsung i nikada neće dostići bazu softvera koju imaju Android i iOS, pogotovo što je pitanje koliko mu je sigurna budućnost. Ako nekome osnovne funkcije odgovaraju super :) samo mislim da je to previše para za takoreći fabrički OS.
 
krastavac,cela ta prica je vazila i za iPhone pa vidi gde su stigli. A Samsung je realno Guliver u odnosu na Apple. Ako hoce da proguraju nesto,progurace...
 
Baš suprotno, apple će nešto da progura jer ima "verne" kupce, a samsung ne. On ako nešto ne može da progura, samo će da krene da pravi nešto slično, ali "bolje". :d
Inače, ovaj gore napisa da se dobija kožna futrola, koja je još ručno rađena (aha, kako da ne, pored toliko jake industrije, neko će da pravi ručno bednu futrolu za telefon, nije to vertu). Drugo, moj rođak je uzeo wave u telenoru i nije dobio futrolu. Naravno kutija je otvorena prvi put na licu mesta.
Ako ne treba ljudi da rade update na kodiranim telefonima, što se to negde ne kaže javno, nego ti kažeš ovako na forumu, i kada će onda izaći update za te kodirane telefone, ako ljudi ne znaju da bi trebalo da vam pošalju mail?
Slažem se ja da je odličan kvalitet izrade, i dobra kamera i odličan ekran, ali za tu cenu koju si naveo, desire je bolja kupovina. Makar zbog činjenice da ima android i brdo korisnih aplikacija, i da ima veliki broj developera, kao i potencijalnih developera (java je široko rasprostranjena) i činjenice da samsung brže napušta svoje telefone nego mladi ljudi Srbiju. Neumesno poređenje, ali uvek sam bio iznerviran potezima samsunga i motorole. Ako kupiš apple, jeste da plaćaš i porez na budale (mislim na van SAD-a), ali bar dobije update-ove telefona i playera sledeće 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Kako se zove vidžet i odakle si ga skinuo (sa čijeg Samsung Apps-a)? :)
Pa Speed Dial :p... v0.3.2b.

Nisam sa Apps-a, naleteh negde na link...
http://download325.mediafire.com/8olo9sy988dg/ggtrjk8hbk9obqs/SpeedDial_0.3.2b.zip
Da, to je tako kada "kucneš" tamo ispod da bi odgovorio, ali ako kucneš na ime pošiljaoca, odnosno njegov broj, pri vrhu ekrana završićeš u velikom "prostranom" editoru kao i da si otišao na "kreiraj poruku".
Nece... ?
Kada to uradim, samo me baca tamo u dialer, da zovem taj kontakt, sa vec upisanim brojem telefona :trust:

Dobro, mogu i odatle da izaberem pisanje poruke, ali to je jednostavno a few clicks too many...
A odakle si skinuo taj NapiPlayer? BTW, čini mi se da nije problem u plejeru već u tome što naši titlovi najčešće koriste CP-1252 ili ISO-8859-2 umesno Unicode enkodinga.
Pa sa Samsung Apps-a! :p
I to "naseg", tj. posto je islo preko fona direktno, onda to znaci da ga ima i na srpskom Apps-u :)

A sto se titlova tice - vrlo moguce, niko bre ne koristi Unicode...
Simptomatično je što su to fajlovi koji pripadaju Microsoft ActiveSync-u koji upravo predstavlja frejmvork za komunikaciju i sinhronizaciju sa Win CE, odnosno PDA uređajima. :trust: Šta li su ovi iz Samsunga tu zbudžili?!? :sceptic::d
To bre ne znaju ni oni sami... :wall:


2 scheilinkin:
Nema potrebe da brises navigaciju, ionako alikacije mozes da instaliras i direktno na memorijsku karticu ;)

I ja kazem, ne vidim ovde neke posebne mane, koje bi mi "ubile" dozivljaj sa ovim telefonom... te, realno, najvise mi smeta sto nema smajlija :), kao i ovo za reply na poruke (na Galaxy-u S je to bas super reseno - izgleda kao da ima dva reda takodje, medjutim, kako se predje u treci, automatski se podigne taj prostor za jos jedan red, pa se tako mogu videti i treci, cetvrti, peti... red texta).
Mada ne bi bilo lose i kada bi default player ima punu podrsku za nasa slova - ima mnogo bolji dizajn nego NapiPlayer, ima podrsku za 5.1, Mosaic Search, podesavanje brightness-a, bolje reseno preskakanje delova filma... jednostavno, bolja aplikacija. A i nije na poljskom :p
 
Baš suprotno, apple će nešto da progura jer ima "verne" kupce, a samsung ne.
Mislim da je glupo ulaziti u ovakve diskusije i potencijalne flejmove. Apple jeste kompanija koja osvaja tržište inovacijama i pomera granice, dok je Samsung konglomerat koji će još malo da stane rame uz rame sa Intelom, Simensom i sličnima, ako već i nije.

Da li će za godinu-dve biti Bada telefona zavisi od mnogo faktora, a većinu njih mi ni ne možemo da sagledamo/predvidimo. Pa kada jedan Sony nije mogao da progura Betu, a Intel EPIC (IA-64) arhitekturu, o čemu mi onda ovde pričamo? Ko zna... možda Samsung kupi Nokiu i zavlada tržištem; možda ih Googe sve proguta, a možda i dođe šumar pa ih sve rastera. :d

Inače, ovaj gore napisa da se dobija kožna futrola, koja je još ručno rađena (aha, kako da ne, pored toliko jake industrije, neko će da pravi ručno bednu futrolu za telefon, nije to vertu). Drugo, moj rođak je uzeo wave u telenoru i nije dobio futrolu.
Ja uzeo telefon u MTS-u i nije bilo futrole, al' za to manje-više... nego me nervira što nisu dali kablove za povezivanje sa TV-om. :mad:

Ako ne treba ljudi da rade update na kodiranim telefonima, što se to negde ne kaže javno, nego ti kažeš ovako na forumu, i kada će onda izaći update za te kodirane telefone, ako ljudi ne znaju da bi trebalo da vam pošalju mail?
Imaš to "javno" na milion mesta. Samsung o tome ne priča mnogo jer se oslanja na "zaštitu" koju je ugradio u telefon i KIES, pa kad' korisnik vidi da ne može, sam će shvatiti. :)

Inače, pravilo je da sa "SIM lock"-om ni slučajno ne treba pokušavati flešovanje (važi za sve telefone), dok sa "Network lock"-om može da prođe ali ni ne mora. Zaključani telefoni (SIM lock) se mogu apdejtovati samo firmverom koji je potpisan od strane operatera na čiju mrežu je telefon i zaključan. To i jeste neka ideja tog brendiranja i vezivanja za mrežu. Mnogi su uspešno apdejtovali firmver na Vejvu i sa netvork lokom, ali ja to ipak ne bi' vežb'o.

Slažem se ja da je odličan kvalitet izrade, i dobra kamera i odličan ekran, ali za tu cenu koju si naveo, desire je bolja kupovina.
Mislim da je to stvar ukusa i neke slobodne procene, odnosno raspodele prioriteta. Wave je bez daljnjeg JAAAAKO kvalitetan hardver, sa iznenađujuće ispeglanim i funkcionalnim softverom, za pristojne novce i na tome se treba zadržati...

Sve drugo što si rek'o u principu stoji, ali znaš kako... Ja Wave dobih za 1 din., a za iPhone bi' morao da se isprsim barem jedno 4-5 glava za neki stariji model ili soma za ovaj što ne radi kad ga stisneš. :d
 
ovako...uz telefon se ne dobija futrola,bar ne u telenoru. -napi player se nalazi u app store,besplatan je,na ceskom jeziku,prost za koriscenje i odlicno cita nase fontove -fon ima 2gb,ali vam je na raspolaganju svega 390mb,pa je memorijska must have,moja preporuka takems 8gb class 6 -divx filmovi na ovom ekranu su prosto fascinantni, kao da gledate hd materijal, muzicka reprodukcija takodje odlicna i sluske su solidnog kvaliteta...za sada toliko
 
Ja uzeo telefon u MTS-u i nije bilo futrole, al' za to manje-više... nego me nervira što nisu dali kablove za povezivanje sa TV-om. :mad:
Mislim da kablovi ne idu ni u jednom Wave-ovom paketu... cisto da ne bude da osinemo sad po Telenoru i mt:s-u, kada nas vec zakidaju za hand made futrole :d
A i inace je Samsung klimav po tom pitanju, ne daju bas nesto preterano opreme... mada mislim da je, manje-vise, ista stvar i sa ostalim proizvodjacima. Osim Nokije... oni su uz neke svoje vrhunske telefone znali da isporuce buljuk dodatne opreme (TV-out kablovi included :)), da prosto ispada iz kutije koliko toga ima...

A sto se pak tice samih kablova - kada vec kupujete, vodite racuna da trazite da budu po tzv. Panasonic standardu, a ne SONY... drugacije je uzemljenje valjda sa SONY vrstom, te jednostavno ne rade, nema signala.
 
x
čitam ovo i sad dok sam u procesu skupljanja novca koji mi nedostaje za kupovinu možda čak malo razmišljao o nekom androidu, čisto onako da imam neku usporedbu, nakon što sam ovo pročitao 100% ga uzimam (dosad je bilo 99% :D). Lično sve navedeno ne smatram manama, naglašavam u mom slučaju, pošto sa tim nedostatcima neću imati problema. čak bih i tu tzv navigaciju koja dolazi sa telefonom obrisao da oslobodim mesta za neke meni korisnije aplikacije.

joj kako vreme sporo prolazi :d kad čekaš
navigacija se ne moze obrisati jer dolazi uz telefon
 
Pa Speed Dial :p... v0.3.2b.

Nisam sa Apps-a, naleteh negde na link...
Hvala. ;)

Nece... ?
Kada to uradim, samo me baca tamo u dialer, da zovem taj kontakt, sa vec upisanim brojem telefona :trust:

Dobro, mogu i odatle da izaberem pisanje poruke, ali to je jednostavno a few clicks too many...
Ihh... too many. Sviraš bre frulu... :) Pa jedan klik ti je na ime ili broj onoga na čiju poruku odgovaraš, što ti je isto kao i da si kliknuo na polje za odgovor, a onda imaš još samo tu ikonicu u dajleru i eventualno broj na koji odgovaraš, ako je osoba u kontaktima pa ima više brojeva. Znači 1, maksimalno 2 klika više, a dobiješ veliki i prostran editor. :)

Ne kažem da je to super rešenje i da bih ja isto tako dizajnirao GUI, ali ako te već tol'ko nervira taj sitan uređivač... meni recimo to ne smeta toliko. :) Inače, stvar je mnogo bolja kada rotiraš telefon jer onda ta dva reda postanu baš dugački, te može u njih da stane poprilično karaktera. :)

I ja kazem, ne vidim ovde neke posebne mane, koje bi mi "ubile" dozivljaj sa ovim telefonom... te, realno, najvise mi smeta sto nema smajlija :)
E, pazi... to za smajlije je veliki problem... realno. :d
 
Pa onda bih ja mogao da dodam i to da ima SAMO jednu ili dve "fart" aplikacije u app storu. :d


Je l' da? Reci... :d

znaš šta, ja ne kenjam pare i treba mi vremena dok ih ne skupim. i tih 300€ koliko je telefon u oglasima je previše. ali pošto telefon menjam jednom u 4 godine, bolje da uzmem nešto tako skupo pa da mi traje sledeće 4.
jako se sporo pare skupljaju poštenim radom u ovoj zemlji, a čekanje me izluđuje.
 
I drugi put :p
Ihh... too many. Sviraš bre frulu... :) Pa jedan klik ti je na ime ili broj onoga na čiju poruku odgovaraš, što ti je isto kao i da si kliknuo na polje za odgovor, a onda imaš još samo tu ikonicu u dajleru i eventualno broj na koji odgovaraš, ako je osoba u kontaktima pa ima više brojeva. Znači 1, maksimalno 2 klika više, a dobiješ veliki i prostran editor. :)
Ae videcemo u narednim danima kako ce da se pokaze to tvoje resenje u realnoj primeni :)
Ne kažem da je to super rešenje i da bih ja isto tako dizajnirao GUI, ali ako te već tol'ko nervira taj sitan uređivač... meni recimo to ne smeta toliko. :) Inače, stvar je mnogo bolja kada rotiraš telefon jer onda ta dva reda postanu baš dugački, te može u njih da stane poprilično karaktera. :)
Ma, ja kad videh samo kako je reseno na Galaksiji, sneveselih se... a isto videh dva reda, i isto pomislih "e, kakva glupost... pa vid' koliki je tek njemu ekran!".
Kad ono... :)
E, pazi... to za smajlije je veliki problem... realno.
Pa sta cu kada ih koristim poprilicno :)

A malo mi glupo da ovakav, pre svega multimedijalni fon, nema podrsku za iste. Nije ih bilo ni na Jetu - ali grafickih... ipak, postojali su templejti, mogli su da se biraju iz liste. Nisam morao da kucam svaki karakter ponaosob, vec da izaberem vec predefinisani skup.


2 scheilinkin:
Nije tako mislio... vec je i on bio na "listi cekanja" mesecima :p
 
znaš šta, ja ne kenjam pare i treba mi vremena dok ih ne skupim. i tih 300€ koliko je telefon u oglasima je previše.
Realno jeste mnogo, pogotovo za nekoga ko ne k€nja pare.

ali pošto telefon menjam jednom u 4 godine, bolje da uzmem nešto tako skupo pa da mi traje sledeće 4.
To što je skupo ne znači i da će duže da traje. Nisu ti to kožne čizme.

Kućište i maska Wave-a jesu dosta robusni, ali je elektronika unutra kao i svaka druga. Bolje da uzimaš neke telefone primerenije tvom budžetu, pa da ih menjš svake dve godine, te će uvek biti pod garancijom.

Pa i iPhone 4 (koji košta 1000€) ti ispadne i ode ekran, šta ćemo onda?

jako se sporo pare skupljaju poštenim radom u ovoj zemlji, a čekanje me izluđuje.
Ne vidim kakve veze zarađivanje novca ima sa isčekivanjem prilike da ga spiskaš na trivijalni gadžet. :trust::p

P.S. Fart-app sam spomenuo u ironičnom kontekstu, jer Badu kritikuju zbog malog broja aplikacija... A što se čekića tiče, razumem tvoje nestripljenje da dobiješ novu igračku. :p I ja sam kroz to prolazio, kao što Car reče. :)
 
Poslednja izmena:
krastavac ja volim gadgete, i jedino kad kupim neki dobar gadget nemam grižu savesti da sam bacio pare.
ista stvar je i sa komponentama za PC, to je kupovina kojoj nikad neće biti kraja, znam to ali opet, krastavac. neko to ne shvata isto tako kao što ja npr. ne shvatam zašto neka žena jednostavno mora da kupi neke cipele ili neko drugo žensko sra*e.
 
Evo, upravo sam našao jednu konkretnu zamerku telefonu. Kodni raspored slova u SMS porukama može da se namesti samo na GSM abecedu ili Unicode. Sa GSM abecedom imate snandardnih 160 karaktera po poruci, a kada prebacite na Unicode onda samo 70, bez obzira šta kucate (to je normalno, nego samo objašnjavam za neupućene). Postoji još i podešavanje "Automatski" koje vas prebaci na Unicode čim otkucate neki karakter koga nema u standardnom kodnom rasporedu i tako je i najbolje.

E sad'... Moja stara Nokia 6120 Classic je npr pod kodnim rasporedom imala podešavanja: "Redukovana podrška" i "Puna podrška". Kada izaberete onu redukovanu podršku "š", "ć" i "ž" dobijate fraj, dok vam "đ" i "ž" automatski skraćuju poruku na 70 karaktera (minus ono što ste već otkucali). Mislim, lepo su se setili da iz standardnog GSM rasporeda izbace barem neke nama nepotrebne karaktere i ubace barem neka (najčešće korišćena) naša slova, ali to nije tako i kod ovog telefona. Daklem, sve ili ništa.

Na kraju... nije mi jasno zašto nema srpske ćirilice. :trust: Mislim, ako već koristimo Unicode možemo da pišemo i na kineskom (ko ga zna). :) Makedonska tastatura je ćirilična, ali i tu ima par problema. Prvo, što oni nemaju "Ђ" i "Ћ" već ono "К" i "Г" sa kosom crticom, a drugo... kada prebaciš tastatutu na makedonski i prediktivni unos je podešen na taj jezik, pa to više nije to. :(

Mislim da je pored hrvatskog potpono nepotrebno bilo srpski odraditi u latinici jer je čak i hrvatski prediktivni unos potpuno prihvatljiv za nas, a ako već treba da žrtvujem 90 karaktera po poruci za Unicode, 'oću onda brate da imam i ćiriličnu tastaturu (iako je verovatno nikada ne bi' koristio). :)
 
Poslednja izmena:
Ima neki servis tu u BG-u, reklamira se - Samo kod nas, mape Srbije i Evrope, za Samsung telefone, sa operativnim sistemom „Bada“ (copy/paste na google, prvi rezultat) pa bi vi lokalni mogli to da proverite (istinitost, cene i sl.)
Sada sam baš zvao tipa i ovo je priča:

On ubacuje iGO aplikaciju u Wave telefon! :zgran: Kako to uradi je kako kaže "njegov problem", ali to korisnika košta 4500 din. :trust: Ja ga pitam, a garancija, je l' gubim garanciju na telefon u zvaničnom servisu, a on kao "ako nešto ne valja dođeš kod mene i ja to sredim". :S:

Radi i "otključavanje", ali to napraćuje "barem 30€", a cena kao zavisi i od verzije softvera! :trust: Ja mu kažem da imam onaj XXF1 firmver, a on kao "ma nije samo to, nego ima veze i koji je softver"! :sceptic: Kao, to što je XXF1 firmver i što je telefon uzet u MTS-u nema nikakve veze (to mu ništa ne znači) već kao mora on to da pogleda, ima ih raznih, pa u zavisnosti od toga je i cena za otključavanje! :sceptic:

Ja bih rekao da on tu nešto opasno mulja. Mada... nije mi jasno kako ubaci iGO i mape i sve. To je teško isfolirati. :) Ali pazi... sumnjam da je tip genije i da je jedini u svetu koji to radi. Ipak, nismo mi tako nebeski narod kao što volimo da mislimo. :)

Čim saznam više javljam. :)
 
Pa i logicno je da to bude iGo ili nDrive, s obzirom da je Bada = Android (manje vise). Problem je samo aplikacija, mape su iste (i za iOS i Android i WM itd.). Verovatno je "prepakovan" apk ili tako nesto...
Sto se tice garancije - ne postoji razlog zasto bi se gubila instaliranjem aplikacije.

Za otkljucavanje ti je dobro i rekao (doduse ne bas normalno, razlozno i sl.) - kodiranje nema veze sa verzijom sw (rom-a) u telefonu vec sa nekim drugim stvarima. I cena verovatno zavisi od toga da li je kodiran u Samsung-u ili kod nas (mts/Roaming)...

Ne znam sta da ti kazem, ako ti 4500 nije puno - probaj (naravno, platis tek kad vidis da radi).

Ne verujem ni ja da je genije, vec da se to radi po servisima (posebno napolju), samo jos nije "procurelo" kako (cim se uzima po 45€, cekace se na free resenje)

btw. Jel' su tih 4500 samo mape Srbije ili i Evrope ili?
 
Poslednja izmena:
Pa i logicno je da to bude iGo ili nDrive, s obzirom da je Bada = Android (manje vise). Problem je samo aplikacija, mape su iste (i za iOS i Android i WM itd.). Verovatno je "prepakovan" apk ili tako nesto...
Bada i Android uopšte nisu jedno te isto, šta više... Nisu ni slični. Android je baziran na Linuks kernelu uz posebno razvijenu infrastrukturu (biblioteke i API-e). Bada sa druge strane, ovakva kakva je u Vejvu, nema ni "L" od Linuksa...

To što Bada može da koristi Linuks kernel je jedno, ali ova u Vejvu koristi proprietary Real-Time OS kernel (TRON arhitekture) i softverske biblioteke preuzete iz FreeBSD, NetBSD i OpenBSD operativnih sistema. Iako uglavnom baziran na POSIX-u, Badin kernel nema potpuno isti interfejs kao Linux, odnosno Android, a još bitnije... Badini "Device", "Service" i "Framework" lejeri grade jedan sasvim drugačiji API.

Možda je čak prilično lako portovati aplikaciju sa Androida na Badu, ali bez modifikacije koda to jednostavno neće raditi.

Kao jedinu mogućnost vidim da je tip našao na nekom ruskom forumu neku (java?) aplikaciju ili čak modifikovani firmver i provalio način da koristi nativne mape za iGO. Prosto mi je neverovatno da je tip jedini na planeti koji je uspeo da portuje "iGO for Android" na Badu i da niko o tome ništa ne zna! :trust:

Sto se tice garancije - ne postoji razlog zasto bi se gubila instaliranjem aplikacije.
Postoji, ako će on da fešuje neki modifikovani firmver koji je negde izbunario ili ako će da menja neke sistemske fajlove i podešavanja kako bi naterao tu aplikaciju da radi.

Za otkljucavanje ti je dobro i rekao (doduse ne bas normalno, razlozno i sl.) - kodiranje nema veze sa verzijom sw (rom-a) u telefonu vec sa nekim drugim stvarima. I cena verovatno zavisi od toga da li je kodiran u Samsung-u ili kod nas (mts/Roaming)...
On je meni rekao da mora da vidi "koja je verzija softvera unutra" i da od toga zavisi cena. Ja sam mu rekao koja je verzija firmvera, al' je on insistirao da nije to to i da mora to on da VIDI. :sceptic:

Inače, network unlock i unfreez kodovi se poruče preko neta za 15-20€, a on mi sa svojom ekspertizom uzme "barem 30€". :sceptic:

Ne znam sta da ti kazem, ako ti 4500 nije puno - probaj (naravno, platis tek kad vidis da radi).
Jeste, a ako mi zezne telefon ili ako nisam zadovoljan kako to radi (a mogu da isprobam tek kada izađem iz radnje)? :wall:

Ne verujem ni ja da je genije, vec da se to radi po servisima (posebno napolju), samo jos nije "procurelo" kako (cim se uzima po 45€, cekace se na free resenje)
Ama nije procurelo ni da se IGDE to radi. Mislim, barem bi neko negde rekao "ja sam to odradio i zadovoljan sam" ili "nisam zadovoljan" ili makar "čuo sam da ima i ta mogućnost". Ali o tome nigde na netu ni reči! :trust:

btw. Jel' su tih 4500 samo mape Srbije ili i Evrope ili?
Ma bre... on ti ubaci piratski softver i piratske mape, tako da to je ta varijanta. Skroz divča...
 
Poslednja izmena:
Uzeo telefon iz servisa ali jedva...Naime, zovem ja servis juce da vidim cisto da li su uopste uzeli telefon da flesuju, javlja se neka devojka i kaze mi vas je telefon zamrznut i odmrzavanje kosta 2000din?!!
...
Danas sam zvao BG Elektronik i razgovarao sa momkom iz servisa. Oni kao ovlašćeni servis ne mogu da izvrše skidanje "netvork loka" na telefonu ili da daju potreban kod za to jer im to Samsung ne dozvoljava. To što se on-line prodaju kodovi za otključavanje telefona, to oni znaju i objašnjavaju time da su to privatnici kojima se to može (nema zakona koji bi im to zabranio), ali oni kao zvaničan servis to ne mogu da urade. Takođe nisu mogli (smeli) ni da mi kažu da to uradim niti da ne uradim - takva je politika. :)

Što se zamrzavanja telefona tiče... Kada u telefon sa "netvork lokom" ubacite karticu nekog drugog operatera, on vas pita za taj famozni kod, koji ako nemate bolje da ni ne pokušavate da ga "potrefite". Tri neuspela pokušaja zamrzavaju telefon i onda se mora u servis, koji će to naplatiti iako ste u garantnom roku jer takve brljotine nisu pokrivene garancijom. Iznenadili bi ste se koliko često to ljudi rade! :wall:

Naravno... ako samo ubacite karticu i vidite da traži nekakav kod, te ugasite telefon i izvadite je, ništa se neće dogoditi. Znači, treba ipak biti poseban lik za tako nešto. :)

Takođe smo popričali i o flešovanju telefona... Čovek naravno ne gubi vreme po forumima, tražeći nekakve hakove i iskustva drugih korisnika sa ovim ili onim modelom telefona, pa mu je i priča prilično uprošćena, ali se sve svodi na ovo: "Telefon sasvim dobro radi i ne treba ga flešovati. Ako se pojavi firmver sa nekim većim ispravkama ili novim fičerima, donesite nam telefon i mi ćemo Vam ga flešovati." Daklem, skroz korektno i prilično istinito...

Naravno da se on nije bavio preimenovanjem tamo nekih .dll fajlova i kojekakvim budževinama, ali samo zna da je i KIES umeo ljudima da zezne telefon koji je posle završavao kod njega na stolu. On verovatno ni ne zna puno o tom telefonu i njegovom firmveru (ni ne mora), već samo sledi Samsungova sevisna uputstva i "recovery" procedure da ga ne boli glava. :)

Posle svega, ja odlučih da ću telefon da otključam sa kodom nabavljenim preko Interneta, a flešovaću tek kada izađe firmver sa nekim većim unapređenjima. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, samo sto su mene uporno ubedjavili da sam ubacivao kartice drugih operatera i tako zamrzo telefon, uopste nisu hteli da me saslusaju da se telefon zabagovao prilikom updajta firmware-a.
 
Poslednja izmena:
Mane i falinke Wave-a... part I :D
To bi, uglavnom, bilo to sto se tice samog fona... sve ostalo je na vrhunskom nivou. Ove mane su ostale i nakon flesovanja poslednjom verzijom firmware-a koju Kies dopusta da se uflesuje, a to je XXJF8.
Jedino sto primetih da je doslo sa tim novim firmverom jeste za nijansu veca fluidnost kada se otvara neki folder sa gomilom video klipova (pa kada vadi thumb-ove), kada se skroluje kroz brdo poruka, skace iz aplikaciju u aplikaciju...


I da - nije vezano za sam telefon, vec za softver koji (moze da se) koristi za komunikaciju kompa sa njim. Namely - Kies.
Iako glomazan, i nije *toliko* los, mada iskreno - nepotreban... jer sve moze da se uradi u "mass storage" modu. Jedino je dobar za prebacivanje zemlje za Samsung Apps, kada mozete da zavirite malo i na druga trzista i skinete neku aplikaciju ;)... kao i za flesovanje telefona novim firmverom, naravno.
U tome i jeste glavni problem... onaj koji je vec iskusio jedan korisnik u ovom thread-u. Ono zakucavanje telefona zbog nedostatka dva fajla (rapi.dll i ceutil.dll), kada se fles ne odradi do kraja, pa nastane belaj.
Naime, postoje fajlovi _rapi.dll and _ceutil.dll koji se nalaze u nekom od Kies-ovih podfoldera, ili bi bar trebalo da se nalaze tamo... a u sustini se nalaze u Program Files/Common Files/Samsung/DeviceService. Te je iste potrebno iskopirati negde, preimenovati u rapi.dll i ceutil.dll i potom iskopirati nazad u isti (mada nije zgoreg baciti ih i u folder "Kies", kao i "USB drivers", just in case)... u tom slucaju ce proces flesovanja proci bez ikakve greske.

Samo da te malo ispravim:)..Dakle neće telefon da se "brickuje" zato što se ne preimenuju fajlovi nego zato što Samsung ima problem sa flešovanjem preko Kies-a. Preimenovanje fajlova je potrebno ISKLJUČIVO ako je telefon prethodno flešovan preko Multiloader-a, inače je nepotrebno...FW XXJ8 je prilično "star"i sa njim update prolazi bez problema...novi XXJH3 ima recimo i FOTA mogućnost....taj XXJH3 je Kies prijavljivao kao novi FW od 2-4 septembra....ali se mnogima desilo brickovanje telefona, a nekima je konstantno pucao download na nekih 70% (meni recimo:D) pa ga je samsung skinuo sa servera, ...očekuje se da ga puste za koji dan....eto...samo malo pojašnjenje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno