Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Samo jedan prozor je otvoren, recimo fb (komp verzija sajta). Sve radi kako treba, zoom in/out, i samo odjednom izbaci poruku "Strana je prevelika, podaci sa sajta mozda nece biti pravilno prikazani", i posle te poruke zoom in/out vise ne rade. Da li je to zbog toga sto mu jos nisam stavio memo karticu, ili mozda zbog sis. memorije ko ce ga znati.
Ne verujem da je zbog nedostatka memorijske... mogao bi da bude bag samog OS-a (zasto da ne, junosa je to), mogao bi da bude i bag tog firmvera.

Dobijao sam i ja tu poruku, u nekoliko navrata... jednom prilikom mi je prebacivanje u landscape mod, pa ponovo pokretanje iste strane resilo problem. Drugom pak prilikom, isao sam na gasenje aplikacija u pozadini (a stvarno mi svasta ostalo u pozadini, red je bio da pozatvaram nesto :)), i kada sam to odradio i telefon "prodisao punim plucima " :p, problem je bio resen.
Mozda je nedostatak sistemske memorrije, mada je 512MB i vise nego dovoljno. Ko zna...


2 Seraph:
Fantasticno, zaista... bas zbog tog dozivljaja - ta rezolucija na "tako malom" ekranu. Iako Galaxy S izgleda impresivno sa istim tipom displeja i ogromnom ekrancinom od 4" - pre svega zbog tolikog displeja - s obzirom da Wave ima dosta manju dijagonalu od njega, a istu rezoluciju, feeling je otprilike kao sto kaze akki - najbolje do sada.

Multimedija izgleda narocito impresivno, 720p snimci su breathtaking... ali i klasicne slike, u nekoj propisnoj rezoluciji ;)
Sto boje, sto ostrina.


2 scheilinkin:
Exactly my point... sve i da nije smartphone - bio bi ovo jedan hella god featurephone! :smoke:
Nema sta nema...

Ima i GPS, kako rekoh, cisto da se razumemo... Route 66... samo bi valjalo izaci iz nase zemlje kako bi isti proradio valjano :D


2 G@W:
Milsim da je neka prevara, iskreno... videh to, ali nisam hteo da pominjem, suvise je nerealna cena. Pre mi deluje kao ona "kamen u kutiji" varijanta, pa uz to "saljem kurirom" :)
 
Imao je korisnik "OTAC" sa foruma i prodao ga za 280€ i uglavnom nalećem na njegov oglas na svim mogućim starnicama sa oglasima i uvek se obradujem kad vidim još da je iz ns-a ali onda skontam po kontakt telefonu da je sve od iste osobe. Sad ima još jedan u benchoglasima, aktuelan, za iste pare, jedino je zaključan na Telenor a to mi ne odgovara uopšte.
Da li postoji neka šansa da se otključa i da radi bez problema?
 
Imao je korisnik "OTAC" sa foruma i prodao ga za 280€ i uglavnom nalećem na njegov oglas na svim mogućim starnicama sa oglasima i uvek se obradujem kad vidim još da je iz ns-a ali onda skontam po kontakt telefonu da je sve od iste osobe. Sad ima još jedan u benchoglasima, aktuelan, za iste pare, jedino je zaključan na Telenor a to mi ne odgovara uopšte.
Da li postoji neka šansa da se otključa i da radi bez problema?
Naravno... ja sam moj otkljucao, bio kodiran na mt:s. Sada je SIM free, radi savrseno sa Telenor karticom... to zadovoljstvo me izaslo 20 evra ;)
Uplatis preko kartice, uneses IMEI telefona i mrezu na koju je zakljucan... sacekas koji dan, stigne unlock i unfreeze kod na mail... ubacis karticu sa kojom ce da ti radi i, kada ti zatrazi kod pri paljenju fona - jednostavno uneses ono sto su ti poslali ;)
BTW, a sve vreme sam trazio nekog da se menjamo glava za glavu - ja njemu ovaj mt:s-ovski, on meni onaj Telenorovski! :D:D:D

Nego, na ciji oglas to mislis... OTAC je prodao telefon, zar ne?
 
Evo jednog velikog HD testa:

[YOUTUBE]h4TCxAxmY88[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]mjkfc62memY[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]rlu9RRDK6YA[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]PxZtZlhJpRU[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]Hl4PR2vLP5k[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]Yy_rSlI50xU[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]JpWqCFt69cQ[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]FH7ykbPF0SA[/YOUTUBE]​
 
Poslednja izmena:
nešto sam čačkao sa nekih tutorijala. odpakuj, ubaci .wgt u tel i pokreni iz my files, kad te pita za unsigned widget klikni ok. tj ako te pita uopšte, ako sam za**** stavr neće hteti ni da instalira.
btw trebalo bi da piše alpha verzija, mada betu ne očekuj pošto nisam programer :)

jel wave ima ono godzilla/gorilla kako se zove uopšte staklo?
[YOUTUBE]6orkAr79g8c&hd=1[/YOUTUBE]
 

Prilozi

  • primer.zip
    5.9 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Ima i za 120 evra ali to mora da je neka prevara.

He he. Ko je malo vise pratio mobilni svet a pogotovo forum video je temu "najblesavije ponude/poruka" (ili tako nekako) e tamo ima gomila poruka koje se odnose na lomljenje nogu/ruku/rebara nekom liku kome izgleda uspeva da maznjava lovu ljudima a da im uopste ne posalje telefon ili im posalje nesto sto nema veze sa onim sto su trebali da dobiju. I uvek su mu ponude neverovatne.
 
jel wave ima ono godzilla/gorilla kako se zove uopšte staklo?

Mislim da samo Galaxy S i par Motorola imaju to (Gorilla) staklo. Btw. ogrebotine kao na tom video klipu (noz, kljucevi) nije ni moguce "videti" kamerom, vec samo iz razl. uglova dok je iskljucen display pod srednje jakim osvetljenjem.
(Znam "iz iskustva" - imam jednog "pametnog" ortaka koji je tako gledao klipove, lozio se pa probavao na telefonu :wall:. Stvarno se nije videlo na fotkama i sl, ni uzivo bez zagledanja. Nisu bile duboke, ali su bile tu. I to tacno linije kako je i vukao kljuc).
 
Poslednja izmena:
ma znaš kako čak i da telefon ima to staklo ja to ne bih nikad sa njim radio, nego je dobro ako postoji čisto kao za ne daj bože. Ne bih nikad rekao za galaxy s da to ima, nekako mi deluje kao plastikaner na slikama, ali eto ipak :). Ovaj wave mi nekako deluje kao da je bolje izrade od galaxy s-a.
 
evo ga jedan link widget za benchmark.rs
uskoro planiram neke malo kompleksnije, nabavio sam neke tutorijale
 

Prilozi

  • WIDGETI ZA WAVE.zip
    4.1 KB · Pregleda: 90
Ovako, dobio sam preko KIES-a opciju da updajtujem firmware i telefon se zabagovao i nije mogao vise da se upali, stalno je pokazivao da mu treba veza sa racunarom iako je imao tu vezu. Preko download moda nisam mogao nista da uradim...Ovo se desilo jos jednom decku sa mysamsungwave foruma kao i nekolicini koje sam video na drugim forumima, tako da ne preporucujem da updajtujete firmware uopste, izgleda da je Samsung napravio neki bug. Telefon mi je sad u servisu i cekam da ga isceprkaju pa da me zovnu, nadam se sto skorije...
 
ja sam čitao da kies uopšte ne funkcioniše sa telefonom na x64 win 7-ici, a ja baš taj stavio nedavno :D.
BTW gledao sam malo operatere šta nude i zapade mi za oči od telenora kombinuj 250 paket sa wave-om. totalno mi odgovara pošto taman i trošim oko 200din mesečno na tel, a u tom paketu izađe nešto manje od 300€. pošto je ovako 280€ ni to nije problem, bar neću morati da se cimam sa oglasima.
jel probao neko onaj widget što sam kačio, zanima me samo da li radi?
 
imam ja upravo taj windows i sve je funkcionisalo super dok mi nije ponudio upgrade firmware-a...bedak.
 
Jezicka podrska?

Pozz!

Zainteresovan sam za ovaj telefon, ali nigdje nemogu naci koje jezike ima za izbor. Interesuje me dali ima srpski i ako dali je cirilica ili latinica (ili obadvoje)? Primjetio sam da koristi TouchWiz UI 3.0 poput galaxy s pa da provjerim.

Hvala unapred
 
baš sam čitao testove u Svetu Kompjutera prvo za Wave a sad u novom broju i za Galaxy s, i u testu Galaxy-ja su napomenuli da je prvi Samsungov telefon kod nas sa podrškom za srpski meni. E sad malo mi je čudno da wave npr. nema podršku pošto je KIES lokalizovan. Mada nisam ga još ni video uživo, pošto sutra tek idem do Telenora da ga, nadam se, pazarim.
 
U izboru jezika videh srpski, al mi iskreno nije palo na pamet i da ga izaberem :) Ne mogu da se krećem po menijima na srpskom, navikao sam na engleski.
 
Pogledaću kad se vlasnica istog vrati s posla pa ću da te obavestim :)
 
@Demone - Wave je prvi TouchWiz UI 3.0 telefon ;)

@scheilinkin - nema telefona...navodno ih ocekuju sledece ili cak kroz dve nedelje...

@ostali... ja sam ga cackao u telenoru i imao je Srpski...mislim da je bila latinica u pitanju!
 
jel to važi i za NS, da nemaju?
Svejedno moram otići tamo da se detaljno raspitam o tim paketima. Baš bi bila fakčina, ono kad imaš pare onda nema to što ti treba - to volim više nego išta :D
 
@ djwibe - Zar nije Samsung Galaxy S prvi TouchWiz UI 3.0 telefon ??

@ Svi - Kad saznate 100% dali je latinica ili cirilica molim vas da napisete na forum.
 
nešto sam čačkao sa nekih tutorijala. odpakuj, ubaci .wgt u tel i pokreni iz my files, kad te pita za unsigned widget klikni ok. tj ako te pita uopšte, ako sam za**** stavr neće hteti ni da instalira.
btw trebalo bi da piše alpha verzija, mada betu ne očekuj pošto nisam programer :)
Jel' ovo meni pricas? :p


2 SOad:
Trebalo je ipak malo da se informises pre apdejta, potrebno je preimenovati neka 2 fajla, pa tek onda ici na update... inace zakuca. Ne znam tacno koje, nisam do sad cackao firmware, pa ne mogu iz prve ruke da ti kazem... tek cu da se igram sa tim, bas ovih dana. Mogu da ti potrazim to, pa da ostavim link. Nisam siguran u cemu je problem, mislim da je do Kies-a.
Ipak, moguce je povratiti telefon "iz mrtvih" i bez servisa, ima neka backup varijanta.

BTW, Kies, naravno, radi na 64-bitnoj verziji Win 7.


2 Demone:
Latinica. Ali, kao i ivanhoe, ni ja to ne konzumiram, iako mi je telefon stigao sa nasim jezikom - odma' sam ga prebacio na engleski, slabo se ja snalazim po menijima kada ima nasih slova :D
 
Slaba mi vajda sad da ga vratim iz mrtvih, samo se nadam da ce sto pre da me pozovu iz servisa (koji je uzgred u ulici gde je broj 1 i na pocetku i skoro 2 kilometra posle toga...1a, 1b, 1c, pa sam se barem posteno prosetao kroz Dragoslava Srejovica:))
 
pa znaš kako, od dvoje ljudi na forumu koji ga imaju jednom ne radi, pa ti vidi kome sam rekao :D

to je inače bezveze što sam okačio, glupi link widget sa gadnom ikonicom. mogu ja i bolje samo me mrzi nešto a i imam neke ispite pa nemam vremena.

da se nadovežem wave je izašao puno pre galaxy s-a. samo su kod nas došli u kratkom razmaku, tj wave je kasnio.
 
Poslednja izmena:
Slaba mi vajda sad da ga vratim iz mrtvih, samo se nadam da ce sto pre da me pozovu iz servisa (koji je uzgred u ulici gde je broj 1 i na pocetku i skoro 2 kilometra posle toga...1a, 1b, 1c, pa sam se barem posteno prosetao kroz Dragoslava Srejovica:))
Hehehe... OK, krastavac, nije te htelo :)

Nema sta da ga drze drugo, to je standardan problem, ne treba im vise od 15-ak minuta da ga povrate "iz mrtvih", ako i toliko ;)
I taman da ti uflesuju poslednji firmware :smoke:


2 scheilinkin:
Oket, probam kasnije ;)
Nije bitno sta je u pitanju, samo da vidimo radi li :)


P.S. Nije neki veliki razmak izmedju telefona... Wave je na globalnom trzistu dostupan od aprila, a Galaxy S od juna ;)
Dok kod nas, Wave se pojavio... pa, negde pred kraj maja.
 
Znam ja koliko im treba, al mi je lik kao nagovestio da se pripremim na minimum 20 dana, kao velike su im guzve...baksuz sam jos ako i to treba da cekam, ali nema veze, samo hocu da mi ga vrate u istom stanju, tj. bez ijedne tackike posto su uzeli samo telefon i spakovali ga u kesicu i kao to je to...barem sam naveo tamo stanje u kakvom je predat.
 
Guzve, a... svi flesuju Vejvove :D:D:D

Stvarno su ga spakovali u kesicu? :)
Uvek sam mrzeo servise upravo zbog toga - dok ja telefon mazim i pazim, oni ga tamo bacakaju i akaju... predas im ga bez ijedne tackice, ali nema sanse da ga u takvom stanju i dobijes nazad.
Zato sam uvek nastojao da sam resim problem, ukoliko je softverske prirode i ukoliko sam iole u mogucnosti...
 
Nazad
Vrh Dno