Šta je novo?

Sacuvajte vas SSD/ubrzajte sistem

Jel istina da na ovim novijim SSD diskovima nije potrebno raditi nikakva podesavanja sistema u Windowsu, kao sto je to recimo bio slucaj pre 2-3 godine?
 
Nije ni tada moralo, ali su cesti bili SSDovi od 30/40/60/64GB pa je usteda prostora bila bitna.
 
hvala puno. a 4,5 i 8 su isto opcione?
 
Ovo i mene zanima, na Asus u38n imam sandisk od 128gb i windows8. Da li treba nesto raditi za optimizaciju ili ne?
 
Defragmentaciju (5) mozes skroz iskljuciti ili mozes samo iskljuciti da se sama prema nekom rasporedu odradi, inace a za sam ssd w7 sam iskljuci defragmentaciju "prema rasporedu" a za bilo koji hdd po potrebi moze i treba uraditi defragmentaciju (istina ja to nisam trebao ima nekih 1-1,5g ovi filmovi i serije, povremeno nesto fotki, video snimaka bas i ne vrljaju kojekude u prostoru hdd-a)...

Opciju 11 uradite, neka se hdd pa i ssd nikad ne gase...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nije sistem iz potpisa. Imam 8GB DDR3 Kingson HyperX i pored SSD-a klasican WD Blue 1TB, valjda je to dovoljno da se iskljuci. OK, onda cu odraditi sve, brzo se sve obavi.
 
Tu je fora da pagefile ne bude na SSD, tako da kada kazu iskljuciti page file to znaci pomeriti ga na drugi drajv ako je moguce. Posto imas i HDD mozes page file da prebacis na njega. ;)
 
Tu je fora da pagefile ne bude na SSD, tako da kada kazu iskljuciti page file to znaci pomeriti ga na drugi drajv ako je moguce. Posto imas i HDD mozes page file da prebacis na njega. ;)

Zašto bi neko želeo da uspori računar? Da mu se ne "pohaba" NAND? Nikad PF ne bih stavio na HDD ako imam SSD u mašini, nek crkne :)
 
+1
Sa puno rama neće tu nio biti nešto upisa, a ako bude pa valjda se i želi da je PF (virtuelna memorija) što brži!

A ima još uvek programa koji traže PF, i umeju da se zaglupe ili uspore ako ga ne nađu. Naravno sa više mem može mali PF - do 1GB..
 
Svidja mi se Samsung Magician program koji MOOOZDA moze da se koristi i sa drugim SSDovima koji ce sve to da podesi umesto vas.
 
Cime se moze vidjeti detaljno kojim fajlovima/folderima/programima/cime god je popunjen disk?

Sinoc sam deinstalirao dosta stvari ali i dalje mislim da imam viska stvari... Ono sto sam rucno nasao su Adobe paket od 5gb i AppData od 6 i kusur gb.

Masina iz potpisa.
 
Total Commander, Shift + Alt + Enter
 
Nije mi jasno, da iskljucujem ili ne iskljucujem PF na ovih 8GB rama?
 
Pa nas 3 ti je reklo da ne. Šta ti još treba, njih 15?! :d ;)
 
Pa, normalno! :) To ti je uvek tako, 3 za 3 protiv i na kraju uradi kako ti se cefne isti djavo! :)
 
Zašto bi neko želeo da uspori računar? Da mu se ne "pohaba" NAND? Nikad PF ne bih stavio na HDD ako imam SSD u mašini, nek crkne :)
Ni ja, meni je PF na SSDu. :) Samo konstatujem da nije uvek preporucljivo obrisati PF, ako neko bas zeli da ne haba NAND a ima HDD neka ga prebaci na HDD.
+1
Sa puno rama neće tu nio biti nešto upisa, a ako bude pa valjda se i želi da je PF (virtuelna memorija) što brži!

A ima još uvek programa koji traže PF, i umeju da se zaglupe ili uspore ako ga ne nađu. Naravno sa više mem može mali PF - do 1GB..
Upravo tako, ne skodi neki mali PF 512MB-1GB.
 
Poslednja izmena:
Uradio nekoliko onih opcija i nisam PF dirao nista. Ko ga sisa.
 
Svidja mi se Samsung Magician program koji MOOOZDA moze da se koristi i sa drugim SSDovima koji ce sve to da podesi umesto vas.
Sa Kingstonom neće, probao i samo mi kaže koji je ali apps neće da rade. Isto i sa Intelovim programima a kingstonov i nema ništa osim obaveštenja.
 
Nevidjena je to glupost ako treba za svaki program posebno da podesavas da nikakve temp fajlove ne stavlja na glavni SSD, a ja koliki sam ***** sam vec podesio Mozillu, Chrome i Outlook da sav kesh i ostale stvari cuvaju na obicnom HDD...
 
Ako se ja dobro secam jednog od istrazivanja, sa default koriscenjem SSD-a, znaci PF, H, Temp......vek trajanja novijh SSD-ova pre nego sto pocnu da zamenjuju sekotre je ~8 godina. za 8 godina, SSD-a verovatno nece vise ni biti , a i ako ga bude bice neprepoznatljiv u odnosu na danasnje, tako da sve te zezancije sa pomenutim fajlovima tj. sistemom nemaju nekog smisla.
 
Dobro ti nama dosao i hvala sto tu mudrost sa nama podeli u svom prvom javljanu na forumu ... :D
 
Sa cim da proverim sta upisuje ogromne kolicine podataka, posto imam 27,6TB upisa za 8288 radnih sati, odnosno SSD je kod mene nesto malo vise od godinu dana? Komp je ukljucen skoro uveki, a od programa radi samo Boinc i pomalo cgminer. Nesto mi je to mnogo upisa za tako kratak period, pa reko' da nekako proverim da li mozda ova dva pisu svasta. :p
 
Koji je zadnji Intel RST i odakle i koji da skinem iz sume raznoraznih na Intel sajtu ?

Hvala unapred.
 
Pike, poslednji je 12.8 WHQL. Evo link: http://www.station-drivers.com/down..._rst_12.8.2.1000(www.station-drivers.com).exe. Ne bi bilo loše da staviš BIOS koji će imati osvežen RST ROM - poslednji 12.7 - ako nećeš sam da radiš proceduru, ovde je BIOS za tvoju ploču iz potpisa: https://skydrive.live.com/?cid=cc47...CC475FE5DFE13DF4!680&authkey=!ADBXgTkJAPHzz2s . Ovo je tema koju možeš da pogledaš http://www.overclock.net/t/1244232/asus-asrock-msi-gigabyte-bioss-with-updated-raid-orom.
 
Nazad
Vrh Dno