Šta je novo?

Phenom X4 925 koji su dometi?

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Imam ovaj CPU, ali nekako nisam ni pokušavao da ga OC, pa sam sad našao vremena da se igram (a i idu hladniji dani) i uspeo da dođem do 3,37 (241x14) na 1.3v. Sve preko toga mi zakucava (probao sam i napon 1.35, na 3.4Ghz), da li je to OK rezultat?

Takođe imam malih problema sa memorijom (2x2GB DDR3 1600MHz Mushkin Blackline Stilleto) pošto nikako ne mogu da je nateram da radi preko 825 (1650Mhz). Stavio sam joj napon 1.7v (koji je uveliko u crvenom na mojoj Gigabyte GA 790XTA-UD4 ploči. Šta bi tu moglo da se uradi da nju malo klokujem?
 
neces ni moci da nateras amd da radi sa vise od 1600mhz zbog dosta loseg memorijskog kontrolera i ja sam se mucio da poteram vise od 1600mhz i nije mi nikad stabilno
 
Ja sam terao geil 1333 na oko 1690-1700, 1.7v, pII 545. Kod mene "crvena zona" pocinje upravo na 1.7v. Spusti memoriju na (533), nize od default da bi imao lufta da dizes magistralu. Ionako tako visoke frekvencije memorije ne donose neke bitno bolje rezultate
 
interesuje me prvenstveno koliko mogu od Phenoma da očekujem? Koja je neka max granica za napon? Ovo pitam pošto sutra stavljam TRUE-a na njega (pošto sam napokon zahvaljujući Illidanu dobio mounting kit za am2) pa da znam koliko mogu da očekujem
 
Buduci da imas dobru plocu, memoriju i cooler, po meni sve ispod 3.6 je malo. Mada zavisi. 3.7+ bi bilo realno, ako si iole iskusan i znas da nadjes optimalne settings-e
 
kako ovaj LinX da nateram da uposli sva 4 jezgra 100%
 
da ne otvaram novu teme oa ovde da pitam, imam isto ovaj procesor, samo meni kad pogledam na cpu-z ili everest pise da radi na voltazi 1.38V . Nesto mi je to puno, a nista nisam dirao, mislim samo sam ga ubo i on je tako krenuo?
Jel ok ta voltaza ili da je spustam?
 
Probaj da spustas,recimo do 1.3V za pocetak(odokativno).
 
@Fanste 1.4v i jeste normalna voltaza za njega, tebi je verovatno vdroop ili je takvo ocitavanje iz everesta ili cpu-z-a....
 
Poslednja izmena:
posle malo igranja došao sam do 3.6GHz (258x14) uz napon 1.475, možda može i više, videćemo ovih dana...
 
Kolike su ti temp?
 
idle (tj net i film) je sada 38*C dok je full load (prime x4) oko 53*C
 
prevelik napon za cpu...stavi ga "rucno" na 1,4v sto bi trebalo vise nego da je dovoljno na 3,6ghz...sad lepo namestis da ti i nb radi na 2580mhz mada moguce da ce mu za to trebati napon od 1.3-1,35v dok ht drzi oko 2000mhz
 
sve ispod 1.475v je nestabilno i pri ullasku u Win puca
 
Jesi li siguran da je zbog napona procesora??
Kako ti je montiran true vertikalno ili vodoravno? Jel imas na njemu dodatne ventove?
 
Što se napona tiče, pa čim neće na 1.4 probao sam više, i stalno je pucalo, i sada na 1.475 radi normalno. TRUE je montiran na jedini način na koji ga je moguće montirati :S što će reći vodoravno. Naravno da na njemu imam ventilator.
 
a da ti ne puca zbog rama ili nb-a? ili mozda ploca frazi napon veci zbog fsb-a(bus speed-a) posto mnoge vec "stucaju" preko 250mhz
 
zbog memorije ne verujem, pošto memorija radi na 1376 Mhz tako da tu ne bi trebalo da bude problema, što se ploče tiče, njoj sam digao napon, tako da nemam pojma šta mu je, probaću još, mada prevelika je temperatura ploče pri prime-u (preko 60*C)
 
Neo, true se moze montirati i vertikalno, postoji poseban mounting kit, video sam na forumu,par clanova ima isti, mislim da je RONIN jedan od njih. Meni ovih dana treba da stigne jedan takav.
Da li si dizao napon za memoriju?
 
nisam jer memorija ne radi ni na 1400 mhz, a to što se tog kit-a tiče, to bih voleo da imam, ali nemam pojma gde da ga nađem
 
Probaj ti da dignes napon za memoriju. Jel ti se javljao BSod?
 
jel znas mozda gde bih mogao da nađem mounting kit za true-a da stoji kako treba :)

Inače ovih dana sam polirao TRUE-a i neću ga stavljati dok ne nađem kit za montiranje vertikalno. U međuvremenu sam montirao CM HyperTX2 i prijatno sam se oduševio. Na mom CM 690 sam stavio samo jedan ventilator da uvlači vazduh (napred) i jedan da izbacuje, i probao mali OC (sa 2.8 na 3.36Ghz pri naponu od 1.35v) i evo temperatura. Ja sam prezadovljan sa ovim TX2 koji imam brat bratu jedno 5 godina, i odlično se bori sa ovih 3.36ghz :)
 

Prilozi

  • temp tx2.png
    temp tx2.png
    173.1 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno