Šta je novo?

Exchange 2007 Mailbox Brisanje?

obi_van

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
1,336
Poena
350
Pozdrav svima,

zanima me kako da obrisem totalno sadrzaj odredjenih Mailbox-eva na Exchange Serveru 2007. Naime firma se deli na dva dela, a ovi koji odlaze ne bi zeleli da ovi koji ostaju imaju pristup njihovoj posti :). E sad probao sam pomocu PowerShell-a da obrisem i exportujem pst, i kada se ponovo ulogujem kao taj korisnik nema nista, prazan je inbox, send mail itd...ali ako opet radim export on opet napravi PST sa svom postom i sadrzajem u istom?! Tako da me zanima da li se sadrzaj mailbox-a brise jos negde i na koji nacin?
 
U exchange-u je uključena opcija čuvanja pošte i izbrisanih mailboxova ( nemoj isključivati). Posle određenog broja (definisanog u postavkama) dana exchange će ih sam izbrisati.

Da li su ti korisnici i dalje aktivni, ako nisu kada njih izbrišeš izbrisaće se i njihovi mailboxovi?

Ako su korisnici samo prebačeni u drugu organizaciju u sklopu istog exchange servera uradi move mailbox, u suprotnom disable.
 
Oko 30 dana ih chuva posle brisanja. A ima i opcija da se obrishu tek nakon bekapa, do tad nishta.
 
Pozdrav svima,

Nadovezaću se ovde na temu mailbox-ova a radi se o Exchange-u 2013.

Naime, prilikom otvaranja novih user-a u proteklom periodu nije se obraćala pažnja na njihova ograničenja mailbox-eva
tako da su mailbox-evi nekih korisnika narasli na 60,70 pa čak i preko 100GB. Međutim prilikom brisanja mailova, njohovi mailbox-evi su se smanjili
ali se prostor na disku nije oslobodio tako da dolazim u situaciju da ne mogu da odradim backup zbog nedostatka prostora.
Uzeću primer korisnice koja je imala 170 GB mail-ova, izbrisala suvišne mail-ove i svela ih na 60 GB ali ona razlika mi se
ne pojavljuje kao raspoloživa za ostale korisnike. Da li postoji neka komanda ili procedura koja oslobađa taj prtostor?

Inače, na serveru imam 4 baze sa po nekoliko desetina mailbox-eva.
Na serveru je podešeno da se izbrisani mailovi čuvaju još jedan dan.

Hvala unapred na odgovorima.
 
Moraš da radiš offline defrag sa eseutil, white space koji je ostao koristi Exchange. Imaj i ovo na umu.
 
Čitao sam nešto na ovu temu ali nisam bio siguran da treba tako pa sam zato potražio savet nekog iskusnijeg.

Što se tiče DAG-a, nemam to implementirano, odnosno baze se ne nalaze ni u jednoj Availability grupi.

Da li neko možda zna koliko vremenski traje offline defragmentacija baze?
 
Onda napravi novu bazu, migriraj mailboxove, pa staru bazu obrisi.
To ti je sve online operacija.
 
Da ovo je preporuka. Defrag traje dosta, a mailbox-ovi naravno nisu dostupni korisnicima.
 
A da li se prilikom migracije mailbox-ova u novu bazu briše White space, odnosno da li u novu bazu ide samo njihova realna veličina koju zauzimaju?
 
A sta mislis? :)
 
Nazad
Vrh Dno