Šta je novo?

Da li ce raditi na mojoj ploci?

Chex

Čuven
Učlanjen(a)
24.11.2000
Poruke
198
Poena
619
Crkao mi je procesor (Athlon X2 5200+) pa treba da ga zamenim.Ploca je GA M61SME-S2.Ovaj procesor mi se cini najinteresantnije:
Athlon 64 X2 7850 2.8GHz L3 2MB Black Edition ,
ali nisam siguran da ce raditi na mojoj ploci

Od onoga sto sam nasao kod nas a vidim da ploca podrava:
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.2GHz Box 1MB
i
AMD Phenom X4 9650 2.3GHz 4MB 65nm AM2+ Box

Ima li neko neki savet?
 
Radiće. 7850 je zapravo oskaćeno Phenom I (kec) X4, tako da ako podržava njega, podržava i taj athlon. :wave:
 
Najverovatnije ce raditi, ali ti je moj savet da ako kupujes nov procesor zaobidjes taj 7850 i da uzmes neki athlon II 250. Posto je na svim testovima malo brzi a i hladniji je i moze vise da se nasvira ;)
 
Crkao mi je procesor (Athlon X2 5200+) pa treba da ga zamenim.Ploca je GA M61SME-S2.Ovaj procesor mi se cini najinteresantnije:
Athlon 64 X2 7850 2.8GHz L3 2MB Black Edition ,
ali nisam siguran da ce raditi na mojoj ploci

Od onoga sto sam nasao kod nas a vidim da ploca podrava:
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.2GHz Box 1MB
i
AMD Phenom X4 9650 2.3GHz 4MB 65nm AM2+ Box

Ima li neko neki savet?

Podrzava i X4 9650 ako je plocha (rev. 2.x)
Evo ti CPU support :
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M61SME-S2(rev._2.x).html
 
ako si u mogucnosti da isprobash athlon II 250 ubodi ga u plocu mozda ce raditi mozda ne posto ga zvanicno na tabeli ne podrzava ...ali u svakom slucaju pre toga obavezno nadji neki procesor za prvu pomoc /bilo koji sempron napr./, da bi prvo updejtovao najnoviji bios ...
 
Jos nisam nista odradio. Ali samo da povrdim, da li sam dobro razumeo, pre bi mi preporucili athlon II 250 nego Phenom X4 9650 (kao bolju kupovinu) ?
 
Da,bar bih ja uzeo njega,procesor novije generacije i lepo se klokuje.
 
Poslednja izmena:
Hahahah :D a bilo mi sumnjivo, jer sam na evropskom sajtu gigabyta video da ne moze :D

Evo prepravio sam poruku... ipak ce decko morati na 9650 ili 7850 :)
 
upravo tako , zato mozda kao nuzno zlo uzmes athlon II 250 ili neki malo slabiji /ako imas od koga pozajmiti/i u najboljem slucaju nece ga bios i windows prepoznati stajace unknown procesor .. na kraju krajeva bitno je da ti komp radi i nije bitno dal ce prepoznati ime ili ne. ako to ne radi Qpi stariji polovan cpu bilo koji brisbane 4000+ pa navishe i to ce ti lepo raditi ako ne prodaj plocu ili ostavi na stranu :p i Qpi AM2+ plocu posto vec imas memoriju e u tom slucaju svi amd procesori ce raditi bez problema ne znam bash trenutno cene ali ne bi trebalo da to iznese vishe od 8000-10000 dinara za cpu i MB ...
 
^+1
prodaj plocu i kupi novu sa novim procesorom ;) naravno ako mozes...
 
Matora tema ali najviše odgovara, radi se o istoj dilemi koji cpu kupiti a u AMD se uopšte ne razumem imam dosta nedoumica šta je best buy za apgrejd a da sigurno radi. I radi se baš o toj ploči zato nisam hteo za jedno pitanje da otvaram novu temu.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-M61SME-S2-rev-2x#support-cpu
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M61SME-S2(rev._2.x).html

Koliko ja shvatam ploča ne podržava novije generacije (athlon II i phenom II) ali me zbunjuje prethodni post da kao postoji mogućnost da radi samo windows i bios ne prepoznaju cpu pravilno. Ali svakako nemam mogućnost da probam pa bih tu opciju zaobišao.
Koji su najbolji procesori koje bih mogao da ubacim? Šta bi bilo best buy?
Ploča vidim zvanično podržava i 125 W procesore ali to takođe cenim da treba da preskočim, a i hladnjak je neki običan box. Šta preostaje, mogu li bar ovi do 95 W?
Ja stvarno nemam pojma šta je bolje od čega, umem samo da pogledam pasmark score. Po tome mi phenom 9650 i athlon 6000+ windsor deluju najbolji ali ne znam da li bi ih ovaj box ohladio, kao i da li je možda neki drugi cpu bolji izbor. Možda Athlon X2 4450e 2.3 Brisbane zbog manjeg tdp 45w u odnosu na 6000+, mada deluje mi da je phenom osetno jači samo ako se neće pregrevati, nemam iskustva.

I da napišem najbitnije: u mašini je trenutno neki singlecore athlon 3200+ ne znam da li 90 ili 65nm i to naravno radi očajno. Cilj je samo da može da pušta ono što trenutno secka (popcorn, sbb eon, youtube hd i čak i neki hd snimci s mobilnih telefona seckaju). Sto godina nisam imao amd pa ne mogu da procenim ali mislim da bi zapravo bilo koji X2 to zadovoljavajuće radio? Po passmark scoru poredim intele koje znam E5500, E7200, E8400.. to su po meni i dalje upotrebljivi procesori čak i bez klokovanja. Da ne pričam xeon koji koristim sada.
Ukratko šta da uzmem devojci a da ne menjam ploču? Cena nebitna pošto su svi tu +/- 500 din.
 
Updatuj Bios i instaliraj najjači X2 sa liste koji ponadjes, vrlo jednostavno. Radiće to solidno za tvoje potrebe.
 
@Gadjan

Mislim da bi (privremeno) rešio problem i nabavkom i ugradnjom nekog Brisbane 65W jezgra, na primer Athlon 64 X2 5200+. Vidim da ga ima i za 700-800 din. po oglasima. Za aplikacije koje si naveo treba dovoljno brz, poletan procesor i sa manjom potrošnjom za tu ploču. Svakako bi prodisala mašina posle starog procesora, a nisi se ni približio jednoj domaćoj crvenoj. Traba uzeti u obzir i predloge drugih Kolega, naravno. Srećno!
 
Hvala vam puno svima što ste se uključili jer ja blage veze nemam oko amd-a. Zato sam i pisao ovde jer ne znam koji je najjači X2 :D (a da radi i ne pregreva se, cenim da je 125w previše za ovaj box) a i ne znam koliko je u praksi phenom 9650 jači od tih X2 i isto, da li bi on radio. U teoriji znam, vidim passmark poene i to je osetno :)
E sad i ja nekako kapiram da bi i taj 5200+ brisbane terao bez problema popcorn i sbb eon (što treba devojci) ali ne mogu da tvrdim jer nisam probao. Mogu u stvari da probam da instaliram na moj E7200 pa da vidim.

I da, nije toliko bitno za 500-1000 din ne znam ni da li ćemo kupiti ovde ili poručiti i čekati s alija, jer devojka se uopšte ne razume, jedva sam ustanovio koju "kocku" su joj menjali u servisu (ispostavilo se napajanje :D) tako da je zbog ovog htela da kupi kompletno novi računar jer i yt secka i uopšte korišćenje neta nije udobno. A to bi bilo daleko daleko skuplje. Ima 2GB DDR2, ja kontam da bi zamena cpu-a i dodavanje 2GB rama rešilo sve probleme.

Zapravo ima drugar u selu 5200+ skuplja prašinu ako ga nije liferovao negde, tako da ću prvo njega da probam ako ga nađe.
Druga opcija bi mi bio 9650 s alija ili oglasa za 1700 din ako devojka neće da čeka.

Niste mi rekli ništa za X2 4450e 2.3 Brisbane, kakav je on u odnosu na te 5200, 5600, 6000+
Ja vidim po passmark scoru da su tu negde svi 1500-1600, a 4450e je jeftiniji od ovih jačih, 1000 din je, pa ako bih uzimao X2 možda bih pre njega. Mada najverovatnije ću phenoma
 
Poslednja izmena:
x2 nema šta da traži pored x4.
apdejtuj najnoviji bios, i poruči iz čajne sa linka.
nema carine poreza i gluposti za tako male pakete, ako te to brine.

popuni ram do maksimuma, podrazumeva se.
 
Poslednja izmena:
Poručujem ja godinama sa ali/ebay... ni mnogo veće pakete ne otvaraju, znam sve..
Uzeo ja E5450 i neke paste sebi pre par meseci. Xeon cepa za sve pare :) držim ga na 3.5 na P43 i uživam.

Hvala vam

edit: inače baš taj 9650 je i meni bio prvi izbor, zbog 95w a ima ga i kod nas ako treba za odmah
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno