Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Meni nije jasno kako neko na osnovu slike iz igre moze da kaze koji je engine u pitanju :d
 
^^Iskusni gejmerski vukovi :)
 
Nove slike...
http://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2011/02/skyrimimg71024x576.jpg

skyrimimg71024x576.jpg
 
Sve sto sam do sad video i prochitao (praktichno nishta :) ) izgleda super-cool-ultra-mega-giga, ali dok ne vidim gameplay i storyline uzivo .... mada ipak je to TES, trebalo bi da to sve bude kako treba - iskreno, ja jedva chekam da izadje.
 
Poslednja izmena:
pa dobro, do sad nas nije razocarao :)
kada je izasao oblivion, vec je isla era igara da budu sto losije i da se sto vise prodaju

krivo mi je sto sam za vreme ES1 i ES2 imao amigu. za mene je tad PC bio skup
pogledao sam par sati gameplaya na youtube i to je neverovatno koliko je dobro bilo za ono doba. bar za mene :)
 
Kad ovo treba da izadje ? Sanjam ove slike nocima. Odlepicu cekajuci.
 
ne vredi ti da je iscekujes. daleko je kraj godine. tek tad izlazi
 
Kao neko ko je uzduž i popreko igrao Morrowind i Oblivion, ne znam ni sam šta da kažem povodom levelovanja okoline sa herojem. Sa jedne strane, izostanak toga ubija izazovnost igranja u igrama sa tonom kontenta kao što je Morrowind. Pa tako sam Sunderom dva ili tri puta opalio po glavnom zloći Dagoth Uru i izdrobio mu kičmu - nakon tone i tone odrađenih sadržaja i kvestova bio sam ne znam ni sam koji level. Pa onda odem da istražim šta to Bloodmoon nudi, kad tamo Hircina opeglam iz 4-5 udaraca. Jedini "izazov" koji je Bloodmoon doneo jeste što su vukodlaci brzo oštećivali opremu, pa je valjalo nositi tonu čekića za popravku i/ili plaćati popravku često...

Sistem levelovanja svi pljuju, znam...ali opet, taj sistem donosi nekakav izazov i kada se odmakne malo. Koga mrzi da detaljno igra, može jako brzo da obilazi sve moguće i nemoguće lokacije i završi igru, ko želi da vidi šta će mu igra sve ponuditi taj neće da zalazi svuda odmah jer je kontent drugačiji. Zašto bih obilazio supertajni grad na levelu 3 da bih dobio "Oteži Buzdovan" koji nanosi 10 demidža i 200 golda ako ću na levelu 43 dobiti Katastrofični Donosilac Uništanje sa 65 demidža (+15 fire damage) i 10,000 golda...Ima i ovde Umbra Sword, ali ne pada svaki protivnik nakon 2 hita njime upravo zbog tog sistema. Sa druge strane, nije taj level išao neograničeno sa igračem. Koliko se sećam, svaki neprijatelj je imao neki maksimalan level do kog je mogao ići i nakon toga više nije pratio...ali pošto su svi završavali igru negde između 20. i 30. levela, to nikada nisu ni otkrili.

Sad opet, izostavlja se onaj osećaj ponosa kada sa nabudženom opremom i oružjem kidaš sve živo pred sobom, jer si super igrao....


Hebo šumu i rastinje, to je došlo sa Oblivionom. Ono što je otišlo a što bi Avalanche 2.0 bez po muke omogućio jeste LEVITACIJA, jedna od najboljih stvari u Morrowindu i Daggerfallu.

Levitacija, pa levitacija. Vidim ja šta vam fali - mehanizam za lako ubijanje. Kao, nije varanje, nije ni da pritisneš X pa da neprijatelj sam padne, ali neki trik pomoću koga ćeš ubijati sa lakoćom sirotinju koja se nalazi dole :p Levitiraš mu nad glavom 15 metara iznad njega i peglaš sirotana. Skill :d
 
pa ....ja ne vidim problem oko toga da peglas nekog dok levitiras ..... krastavac ipak si naucio da levitiras !!!! slicno kao u rl !!! i ameri su nas peglali odozgo ... ko nas beje sto ne mozemo da odemo gore i resimo ih ;)

Inace slazem se donekle sa sistemom da mobovi leveluju ..... kazem donekle jer je takodje extremno glupo da kad se napucas ko zmaj .... dodjes i nesto se kao rokas sa "umetni ime random obicnog moba" 20sec ..... ne ide ni to :)
 
...nadam se da ce malo vise obratiti paznje na mogucnosti pravljenja i kombinovanja magija i encatovanju odevnih predmeta... Nije zanimljivo igrati vise od pola igre, a da neprijatelje ubijas jednim dodirom bez straha da ostanes bez mane jer si nabudzio svaku krpicu i dranguliju na sebi... kao sto je bilo u Oblivionu...
 
bolje da se protivnici leveluju sa tobom nego da od pola igre cistis sve jednim udarcem...igra mora do kraja da ima izazova pa makar ga nadomestili vecim brojem protivnika...balans mora biti postavljen tako da ne mozes sve da zbudzis i odelo i oruzje i spelove do maximuma vec da skill poeni budu distribuirani tako da se moze nabudziti nesto od toga do kraja a ne sve....to bi donelo raznovrsnost u igri, taktiziranje sa protivnicima a omogucilo bi da vise puta prelazite igru otkrivajuci razlicite taktike a ne samo menjanjem lika.
U sustini kako se igra bude blizila kraju trebalo da bi bude sve teza i izazovnija do samog finala kada treba se oznojis za kolacic...
 
Poslednja izmena:
A to ti je taj "Rambo" komplex kada igrac prosto mora da sve ubija pogledom i onda da se oseca da je nesto uradio. Taman posla da on igra igru i da razmislja koga moze a koga ne da cacka :p
 
Nikom nije u cilju da napravi jako tesku igru koju vecina ne bi mogla da predje, ali mogu da ubace neke stvari kao sto su npr. u G2 bili napici za brzo trcanje za one koji su slabi, ne znaju ili nece da se piche sa orcima i kripovima... Naravno tako se propustaju mnoge stvari... Ipak se trud mora nagraditi...
 
Pa da ali koja je draz kada se nabudzis i sve posle ubijas jednim udarcem :p

Mene iskreno bas zabole da li ce vecina igraca moci da predje ili ne. Igre bi i trebalo da budu takve - da nisu za svakog. No razumem ja novcani motiv izdavaca , i kompromise koje timovi pod njima moraju da prave ne bi li svoje cedo plasirali.
 
Treba da bude mix - neke da mozes da ubijas jednim udarcem a neke ne, shodno svom nivou.... tako da je balans postignut na taj nacin. Koja je poenta da se mucis sa monsterom kojeg si video kada si bio level 1 dok si drzao neki buzdovan koji pravi damage 1 i koje te je tada uzasno namucilo i kasnije, kad imas neku opaku stvar u rukama sa gomilom dobrog armora i skillova? Uopste nije logicno. Taj kojeg si jedva ubio prvi put kasnije kako napredujes treba da ubijes jednim udarcem ali zato mora biti monstera koje neces.
 
+1
U ovom New Vegas-u je bilo OK...bilo je i levelovanih i onih koji su u pocetku bili teski za ubijanje, a kasnije si im se vratio s' vengeance. A bilo je i onih koji su i ostali teski (Kazadori i copor Deathclawova ovde i onde), tek da ne bude toliko lako kad postanes baja. Koliko sam ispratio, zadrzace takav sistem levelovanja. Sistem u Oblivionu je vise licio na cheat, jedino su pacovi i krabe ostali na nivou s pocetka, sve ostalo je pratilo igraca, sa sve opremom...kako mi je bilo bzvz, ubijem Dedra Lorda, uzmem mu oklop, i posle vidim da isti nose i razbojnici na putevima:S: ... pa jos medvedi postadose braon, itd itd...
 
Poslednja izmena:
zato i postoje easy medium i hard pa za one koji ne bi da se muce neka ima se nameti easy tako da ciste jednim udarcem sve...na hard bi trebalo da bude izazovno do kraja...
 
Poslednja izmena:
Pa da, sto se onda koji krasni levelujem i mlatim sa kojekakvim spobodama kad u stvari ne napredujem? Ako zele da ucine igru teskom i izazovnom to svakako nece uspeti sa takvim levelovanjem.
 
zato i postoje easy medium i hard pa za one koji ne bi da se muce neka ima se nameti easy tako da ciste jednim udarcem sve...na hard bi trebalo da bude izazovno do kraja...

Pa to nije bas tacno, nivoi tezine sluze za neke druge stvari, recimo za AI a ne za glupi leveling sistem koji podseca na cuveni Kechap u Need For Speedu.
 
Pa da ali koja je draz kada se nabudzis i sve posle ubijas jednim udarcem :p
...nema drazi... takvi su svi rpg*ovi koje sam igrao u zadnje vreme... Postaje se OP skoro odma na pocetku igre...
Da izdvojim Magicku koja me je bas fino namucila :thumbsup:


...a sto se tice New Vegasa, smucilo mi se sto u jednom delu igre sacmara ne ubija sa pola metra, a malo posle kroz lvl*ovanje ono se raspadnu od jednog pogotka, a nisam menjao sacmaru i municiju... po meni krajnje tupavo osmisljeno...
 
Poslednja izmena:
nivoi tezine ne sluze samo za ai vec za ukupnu tezinu u igri...leveling je tvoj i on nema veze sa nivoom tezine, ali ima sa levelingom protivnika, njihovom brojnoscu i snagom...neka se na easy ja zbudzim redovno a protivnici neka ostanu na manjem nivou snage i brojnom stanju, takodje bi loot-ovanj bilo izdasnije..na hard protivnici bi bili snazniji, sa boljim ai -om brojniji i raznovrsniji a loot bi bio ekonomicniji..
 
Poslednja izmena:
To i dalje nema nikakve veze sa levelovanjem protivnika...
 
To i dalje nema nikakve veze sa levelovanjem protivnika...
ok Knele nemoj da se ljutis...:d
leveling protivnika nema veze sa tvojim levelingom osim ako AI nije tako namesten...leveling protivnika je pod kontrolom AI-a (Ai nije samo kretanje botova i okidanje skripti) dakle mogu da ga nameste kako hoce...botove mogu da spuste na mapu random sa nivoima koji se njima svidja i sa skriptama koje oni zele u brojnom stanju kako se njima svidja...mogu da naprave balans tako da da do kraja imas izazova i da svak mapa bude izazovna bez obzira na leveling...a zasto se onda levelujes?
pa zato da bi uopste isao napred i otkrivao pricu jer ako nema toga nema ni napretka jer ce Dedra worior da te odvali ako nemas levelinga. Budzenjem ces dobijati na raznovrsnosti i nece biti dosadno jer ces koristiti i nove poboljsane tehnike ubijanja na protivnocima kojih ima sve vise i jaci su...
 
Poslednja izmena:
Promašili ste poentu, kad se sve lvl-uje zajedno sa tobom, možeš praktično da ideš gde hoćeš. Nema one draži koje na primer ima Gothic (ne mislim na ovo zadnje *****), da kada zalutaš u pogrešni deo mape, zažališ što si se rodio, ili u prvih par stai kada ne meš da skreneš u šumu sa puta...
 
pa to i nije lose bilo, nema razloga da se i ovde ne implementira tako nesto ako zele, bilo je i u oblivionu toga a ko se dobro secam neke kripte su bile nemoguce u pocetku, recimo ona u kojoj se dobija umbra mac, onaj vorior koji ga je nosio mogao je da se skenja tek od pola igre...ima tu bezbroj nacina da se podesi balans stavr izbora, ali samo da ne bude ciscenje po mapi od pola...
 
Default Is combat in this game meant to be impossible or is just a sick joke from the devs?

Hey all, I just bought this game because I'd heard some good things about it, and I am honestly regretting it. I am seriously thinking about trying to get my money back.

Don't get me wrong, the graphics are great, the story is interesting so far, minus the "our fantasy world is all gritty and mature because everyone swears a lot!" part - I got enough of that in The Witcher and it was just as silly then. But still it'd be a good game. Except... why, oh why did the developers feel it necessary to make you weaker than a diseased goblin in this damn game, while every damn animal, creature and enemy is some kind of super-powered mutant who can kill you in 2 hits? I mean, your character does look like he just got out of chemotherapy so maybe that's why he is so weak?

I got past some wolves (don't ask me how), then tried to fight some kind of boar and giant moth - no chance there so I just ran away. Apparently the wildlife on this island has about five times as much health as you and can kill you in 3 hits. So now I'm in the bandit camp doing quests. At one point, this guy asks me to go look for treasure with him, except it turns out he just wanted to rob me so I have to fight him. His brilliant strategy consists of automatically blocking my every attack and hitting me for a quarter to a third of my health per swing. On the rare, and I mean rare occasion that I also manage to land a hit, my weapon barely scratches him. I feel like I'm a level 2 fighting a level 10 enemy. This is on normal difficulty, by the way.

I'm all for a challenge but this is just ridiculous. If the rest of the game is this sadistic I probably won't even bother anymore, which is a shame, but I play games to have fun and relax, not be annoyed and frustrated.
...ovo je samo jedan od stotine postova na ovaj fazon... govori se o Risen.
 
Poslednja izmena:
Zato i dobijamo igre kakve danas dobijamo... A što je najžalosnije, Risen je mačnji kašalj za Gothic 1,2..
 
Treba da bude mix - neke da mozes da ubijas jednim udarcem a neke ne, shodno svom nivou....

Znaci ti si u fazonu da odmah mozes sve da ubijes ? Neke lakse a neke teze? :D I to tebi ima smisla? Cemu onda budzenje i levelovanje kada mozes sve da ubijes? Mislim, ove sto ubijas teze , ces kasnije ubiati lakse, pokupivsi fore :p
E vidis u par igara koje sam igrao je to uradjeno da jednostavno ne mozes neke protivnike ni da ogrebes ako ti skillovi nisu dovoljno dobri.
Jednostavno ce se tvoj character umarati brze, biti tromiji , i sve ukupno imati slabiju opremu. U igrama u kojima je razvijeniji combat sistem, nedostatak skillova charectera mozes nadomestiti svojim skilom.

Ja se iskreno nadam teskoj i izazovnoj igri , a ne jos jednom klonu ovih (de)generickih bullcrapova iz prethodnih godina.
 
Nazad
Vrh Dno