Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Pa nek naprave MMORPG, umesto massive singleplayer offline game kao do sad :d

Ptu, ptu, daleko bilo. U single player igri postoji tracak nade da moze da pruzi nesto, inventivno, zanimljivo i zabavno. Sto se MMORPG-ova tice ocigledan trend je da dozlaboga dosadne i lice ko jaje jajetu (pa sad mozda je neko *****ije, guscije ili nojevo al lice) i jedino sto ce se tamo dobiti je 90% gametime grinda. Pa vi zamislite na sta bi licilo grindovanje u Oblivionu.
 
S obzir da bi to značilo da će od ESIV proći punih 8 godina mene će sve manje od cele mape Tamriela i mnogo, ali mnogo sadržaja razočarati.
Hahahah, interesantno. Verovatno bi Fallout trebalo napljuvati jer ne sadrži ceo USA :) Naravno da neće dati ceo svet, što je možda i bolje, jer će u nekom narednom naslovu moći da se bolje fokusiraju na određene lokacije, njihove specifičnosti i karakteristike, i "vežu" igru za nju, umesto da imaš šatro ceo svet, ali da ne možeš da budeš uvučen u njegove pojedine delove. 90% šmeka Morrowinda je bio upravo u tome što je bio totalno specifičan svet, za razliku od ostalih delova.

Takođe očekujem mnogo više razmišljanja pri izadi, manje CP tehnike i mnogo dobru grafiku, fiziku, animaciju i kvestove.
Takođe.

Samo za gosn. Howarda spremam pet buradi do vrha punih pljuvačine ako me razočara.
...a pošto ćeš ih već imati spremne, naći ćeš već razloga da ih istovariš samo tako...:d Prva citirana stvar već ide u tom pravcu.
 
krastavac ja sam usao u rpg svet preko obliviona pa mi ovo dodje kao najocekivaniji nastavak svih vremena :S:
sto se mene tice samo da ne kvare gameplay i ja srecan...
 
Probaj morrowind, kakav crni oblivion...cak ni grafika nije toliko losa iako je stara 7-8god
 
ne vredi grafika mi je toliko losa da sam odustao, isto mi se desilo i sa HL1, hteo ali ne vredi...ipak ne zalim se bice jos dobrih rpg-ova siguran sam...svake godine ispadne po nesto sto moze da se igra a kako ni ja nisam vise dete po godinama ne mogu ocekivati da se odusevljavam kao kada sam imao 30...:d
 
Poslednja izmena:
naravno da nije sve u grafici, pogotovu rpg igra...pa jedino da probam sa ovim modovima jer stvarno izgleda bolje :p
 
Kakav novi engine! To ce biti unaprijedjeni Oblivion engine.
 
Zar on nije maksimalno "unapredjen" u Fallout-u? :)
 
@Wahad: Šta konkretno od modova za Morrowind preporučuješ, ali da unapređuju igru isključivo menjanjem šejdera, postprocesiranjem i tako to (view distance itd)? Znači ne interesuju me model i texture replacementi, hoću potpuno autentičan ugođaj, samo malo našminkan :)
 
Ah vidi, ja sam skinuo preko 30 što modova, što texture pack-a i tako to, nemam pojma, nemam listu, ako nađem tu listu po kojoj sam ja skidao daću ti, ali da, igra je ovako izgledala kao na skrinovima i na 4850 radila u 15fps :D jer igra ne može da iskoristi sve procesore koje imaš i snagu grafičke karte, zbog starog koda...

Inače, za ovo uživanje ti je potreban jedan ceo dan da skineš sve šta ti treba, mislim skineš i nađeš, a drugo popodne da instaliraš i podesiš i moliš se bogu da radi, ako ne, onda sve ispočetka :D

Ja sam 3 dana izgubio na to, napravio i prodao komp :D
 
Poslednja izmena:
@Wahad

aj daj neke smernice za modove, nisam obrnuo morrowind, ali sad hocu, to izgleda lepse i od obliviona :)
 
Večeras sam zauzet nešto, evo preko vikenda ću ponovo praviti i kako budem radio tako ću pisati pa posle postovati ovde, samo da ne zaboravim :)
 
Nije frka, nego ne volim texture packove, nekako su mi uvek nekoherentni, a verujem da Morrowind može da izgleda veoma dobro i sa nekim napanjenim filtriranjem i postprocesiranjem...

Btw Morrowind.exe može da se rebuilduje sa Morrowind EXE Optimizerom da koristi SSE umesto FPU instrukcija, pa je moguće da u tom slučaju radi brže sa ovolikim modovima (+ ne puca na 64-bitnom Windowsu).
 
I kada se rebilduje performanse su ponovo očaj, probao sam sve... Mislim ok najviše što sam ja izvukao je uz neki lep kvalited, dof, hdr, bloom, i ostalo da izgleda onako dreamy u 25-30fps max napolju na prošlom laptopu, znači 4650 1gb gddr3. Voda može da se napravi da izgleda prejebano, kao i materijali, modeli isto tako, ali uvek ima nekih konflikta, zbog toga i treba dosta vremena da lepo staviš sve kako treba i da lepo ukombinuješ sve. Nešto kao i kod FO3 i Obliviona kada se stavljaju modovi, imaš pravila koji se prvo učitava. šta sve mora pre tog a šta posle a šta pre onog. Sve u svemu to ne bi bio problem da imaš 10tak modova, ali kada imaš 30-40+ na listi, kada se lista ne vidi u prozoru koliko imaš da skroluješ na dole, e onda to postaje problem i drkanje ispočetka... Zbog toga sam ja imao 3 verzije Morrowinda snimljene u svakom trenutku na kompu, ima program koji omogućava da imaš multitask Morrowinda što je neophodno, kako da primetiš razlike među modovima tako i da vidiš sa kojim ti kako radi, da ne bi 1000x ulatio izlazio modifikovao izlazio ulazio...
 
@nano.tube

Bravo, pretekao si me, to je ultimativno rešenje. Ukoliko neko izdvoji celo jedno popodne za sve ovo do detalja i radi tačno po uputstvima, uživaće maksimalno. Posle tog cimanja ne planiram više nikada da deinstaliram TES3 :)

EDIT: Novije verzije Morrowind Graphic Extender-a imaju i DoF efekat koji je obavezan :)

Evo primera kako sve na kraju može izgledati... http://www.youtube.com/watch?v=tN0vYp9nabQ
 
Poslednja izmena:
Glupav tizer trejler, šta je već.

Ako je sada predstavljanje onda izlazak možemo očekivati za najkasnije dve godine što može značiti dve stvari: nove konzole i novi endžin i stare konzole i stari endžin. Ovo drugo je ravno katastrofi.

Skyrim: sneg i led = smor

Edit: Kažu za godinu dana. Znači ipak će biti katastrofa.
 
Dobro bre...

Stvarno si dosadan više, ti i tvoj joykiller stav prema SVIM igrama. Ako ne voliš igre onda nemoj da se igraš i za**** da postuješ :) simple as that

Da je barem opravdano kao što su neki stariji članovi imali, a ne ovako samo, puf u prazno, neko te citirao za crysis 2, stojim iza toga šta je čovek napisao :).

Inače Skyrim ima odličan settings, imaće, kako već. Samo da sistem bude kao u Morrowindu i biće do jaja
 
Moraš me razumeti, Elder Scrolls mi je omiljeni serijal i zaista mi smeta da gledam kako sporo ili nikako napreduje. Ovo za sada ne miriše na dobro. Sličan komentar sam dao za Diablo 3 jer je prošlo previše vremena da bi sa oduševljem komentarisao fejslift stare igre. Ista stvar sa ovim Skyrim-om. Kada se pojavi to će biti 5 godina razmaka u odnosu na ESIV a čisto sumnjam da će sadržaj opravdati čekanje.

Svet Tamriel-a je super i veoma raznovrstan ali ovo seckanje na sastavne delove, zemlje i kulture ubija tu raznovrsnost. Morrowind je bio drugačiji jer na tom ostrvu živi mešovito stanovništvo i prisutne su različite kulture dok u Cyrodiil-u preovlađuje imperijalistička kultura dok će u Skyrim-u biti najviše Nordova, njihove arhitekture, snega i leda.

Što se tiče te priče oko Crysis 2, jeste, čovek je u pravu. Nekad postujem veoma protivrečne stavove o istoj stvari. To ima veze sa raspoloženjem i vremenom kada je postovano, jednostavno ponekad pokleknem pred svetlucavim marketinškim fazonima, uželim se određenog tipa igara i dam komentar oduševljenja.
 
Skyrim: sneg i led = smor

Haha, ko o čemu..


Trailer ko trailer, ono zvuči kao Max von Sydow. Dokle god se protivnici ne leveluju sa tobom, dokle god ne moraš pacova/kornjaču da udaraš 2 minuta, i dokle god kad ti daju misiju, prvo ime koje izgovore, nađeš ga i ubiješ i prešao si... da skratim, dokle god ne bude kao Oblivion, siguran sam da će biti klasika. :D
 
Poslednja izmena:
To ima veze sa raspoloženjem i vremenom kada je postovano, jednostavno ponekad pokleknem pred svetlucavim marketinškim fazonima, uželim se određenog tipa igara i dam komentar oduševljenja.
Onda iskuliraj malo postovanje, ne zanima nas sve tvoj momenat oduševljenja/razočaranja nečim kroz timeline.

Odavno sam na Benchu samo "čitač" iz navike, ali sve što vidim su postovi čoveka koji je poznavalac igara, stručnjak za marketing i PR, muzički kritičar...

Vrlo često si u pravu, ali što više "znaš sve o svemu", sve će manje bilo koga zanimati šta imaš da kažeš.

Inače, kao neko ko za sebe smatra poznavaocem i fanom TES serijala, ne smeta mi što će igra biti smeštena u jednolično okruženje. Igre koje se prave za široke mase i da se naprži veći broj ljudi u sebi imaju istovremeno pustinje, sneg, plaže, džungle... dok bi fanovi serijala trebali biti zadovoljni ovim, jer su ostalo proživeli, u pravom smislu reči.

Koji endžini i druge tehnikalije me ne zanimaju, za TES se oduvek radio apgrejd i neka tako bude i sada.
 
Stvarno su u pravu, pocinjes zesce da smaras sa svojim mracenjem.

Video si teaser trailer koji traje 60 sekundi, i nema nikakvog gameplay-a, ali ti si vec zakljucio da nam sledi nova katastrofa od igre.
 
U je...nordic feeling do daske u trejleru, ja kupljen:D
 
Opet koriste isti engine kao u es4/f3. :( Imaju id tech5 na raspolaganju a oni i dalje forsiraju dno od gamebryo engine-a.
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran u to? Ja nisam video zvanican podatak o endzinu koji ce da koriste, osim da nece biti iD Tech5 sto je sasvim na mestu.

Ovo je jedini tekst gde se pominje nesto tome - http://pc.ign.com/articles/111/1112464p1.html


Bethesda Game Director Todd Howard explained in a separate interview with IGN that his game would not use id Tech 5. The studio's new engine built for its upcoming title is more beneficial to creating huge, open-world games, such as Fallout 3 and The Elder Scrolls IV: Oblivion, while id Tech 5 is better for more contained environments.

"We decided to really reboot our technology after Fallout 3, so we had been making plans for that and started doing some things. The id thing came along later, so it's a mix of that plus the kinds of games we do are a bit bigger and more dynamic.

"Id Tech 5 is the best thing in the world at doing a very static environment that looks pretty and you're going to run through. But for the kinds of things I like to do, I like the world to be more dynamic."
 
Poslednja izmena:
@diehard
Pa šta misliš, id će dozvoliti da uzmu engine za tes koji će verovatno da izađe pre Rage-a? Nema šanse, ali šanse

Makar pola godine će proći da neko drugi iskoristi taj engine za neku drugu igru.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno