Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Po nabavnoj ceni 11gb...skida se.
 
A i ja ću ga pazariti na rutrackeru... Kupio ranije na Steamu, a sad da im platim 39.99...
 
Pa realno veću štetu činiš dev-ovima kupovinom na tim sajtovima nego piratizovanjem, plus rizikuješ da ostaneš i bez igre i novca, ali da ne idemo sad u offtopic.

Inače mislim da je ta fora sa dobijanjem Special edition-a, važila samo da izlaska. Nove kopije Legendary edition-a više ne bi trebalo da dodaju i SE.
 
Odvojeno u Steam biblioteci se pojavio novi SE. Instalirao sam ga da vidim sta donosi, ali nemam neka preterana ocekivanja-u pitanju je samo graficki mod.
 
DX 11 i ne vidim nista drugo, zakljucano na 60pfs.
Malo bolja grafika i to je sve, sa modovima ima sve to i bolje.
 
Radi znacajno bolje u gradovima gde je fps do sada bio katastrofa (Riften na primer). Samo to cini ovaj patch vrednim, sve i da nisu sminkali igru.
 
http://www.moddb.com/mods/skyrim-realistic-overhaul

-Mod contains 10gb of high quality 2048k/4096k textures. It drastically increase quality while keeping artistic look of original textures.
-Since it has over 1500 textures and many are 4096k, it is recommended to have minimum graphic card with 3gb of video memory.
-This version is for Special Edition of Skyrim, but it can be used with original version too.

Installation:

-Extract data folder into your Skyrim installation and overwrite.

Recommendation:

-Disable snow shader in game since it only makes textures look worse.

Content:

-Architecture
-Clutter
-Dawnguard
-Dragonborn
-Dungeons
-Effects
-Furniture
-Landscape
-Lod
-Plants
-Terrain
 
Ja evo vec 15-dana igram Special Edition sa ovim ENB-om i jos nekim grafickim modovima(uz naravno neophodne neke gameplay modove):
http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/1089/?

Uzeo default opciju, dakle boje i teme kao iz default Skyrim SE i za sada je super. Konstatno 50-60fps napolju preko dana, sve ostalo 60fps lock, na konfi iz potpisa.
 
Poceo sam da igram malo Special Edition. Posto sam igrao staru verziju rekoh da probam ovu, nesto sam sad u tom fazonu.
Nisam siguran ali mi stara verzija sa onim teksturama izgleda bolje. Pored toga, meni je ocajan, nema te preglednosti, ne znam da li ima neki mod da
dobijem isti meni kao u starom Skyrim. Takodje, ne znam da li su misije iste ali se nekih uopste ne secam. Nekako, nemam isti osecaj kao sa starim.
Muzika takodje ocajna, vrti jednu te istu temu, glasovi i efekti nisu uskladjeni. Ne znam sta su hteli sa ovim da urade ali cu sada morati da odigram do kraja, nema
sanse da krecem sve iz pocetka stari Skyrim.

Ima li neko predlog za neki dobar mod i kako da resim preglednost?
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci gde mogu da odem da bih dobio companion-a i kako?

Sve vreme do sada me pratila Lydia ali je izgleda poginula a ja to nisam primetio a nastavio sam dalje.
Dok sam se druzio sa njom nudila mi se :D Morwen ali posto sam vec imao partnera nisam mogao da je prihvatim.
Sada kada odem opet, ne dobijam opciju da podje sa mnom i ako sam sam.

Dosta sam presao uz pratnju pa mi je sada nekako trulo da nastavim sam a i lakse je kada imas nekog da ti cuva ledja.
 
Trebalo bi da mozes u guildovima da uzimas pratioca. Ima i u jednom od sela neki lik koji te izazove na pesnicenje, i ako ga pobedis moze da te prati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videcu sta ce se izdesavati kasnije. Prethodni Skyrim, (original) sam igrao donekle, vise se ne secam gde sam stao ali znam da sam tamo recimo
imao vampiricu za companion-a koja je bila izuzetno jaka. To je posle neke misije kada idem u dvorac gde su ti vampiri, tako nesto koliko se secam.
 
Imas mod koji ti dozvoljava da imas 100 pratilaca u isto vreme. Ja sam skupio 10, pa se cesto neki od njih zagube, a i glupo je kad ih ima mnogo(ubijaju ko blesavi). Kad ih ima 3-4, dobro dodju za borbu sa jacim protivnicima.
 
Malo da osvezimo temu :)

Ono cega sam se pribojavao se i obistinilo, nakon steam-a i game passa na pc-u, sad i na konzoli instaliram skyrim, nisam normalan...
Znate li da li je i kako moguce prebaciti Skyrim SE save sa PC na konzoli?
Napomena: save file je vanilla i bez modova.
 


Ove linije nikad nisu snimljene u igri. Ako neko ovo popularizuje kako treba u budućim igrama mogli bi se dobiti npc-likovi koji bi bili "virtuelno" živi i "pametni".
 
I mogli bi da te napadnu i uzmu ti sav lot šta si nedeljama skupljao...ne hvala :p
 


Ove linije nikad nisu snimljene u igri. Ako neko ovo popularizuje kako treba u budućim igrama mogli bi se dobiti npc-likovi koji bi bili "virtuelno" živi i "pametni".

Ovo je zesca glupost koja je uvedena, uvodjene AI u sve oblasti je sve samo ne dobro a vreme ce pokazati ko je bio upravu.
 
To malo posle ce nam izadje na nos, jer sada ce biti samo to sto su ubacili pa ce posle neko da predlozi jos nesto pa ce i to da ubace na kraju sta cemo da dobijemo igre koje misle svojom glavom i rade ono za sto nisu predvidjene.

Po meni te zaj*banicje sa ChatGPT su otisle predaleko i ako tako nastave da se razvijaju ko zna u kom pravcu ce nas odvedu. Mozda stvarno dobijemo Skynet koji ce da lansira nuklearke jer svati da su mu ljudi pretnja.
 
Da, ovo je tek početak. Da biće ih sve više. Da, svaki prelazak igre će biti poseban. Da, biće većih izazova.
Ne, neće se zaustaviti, šta god mi mislili/očekivali.
Ne, nisam ChatGPT ;).
Prilagodićemo se.
 
Ma koliko mod bio spektakularan nikad nisam bio pristalica toga u igrama. Pogotovo ovi grafički modovi. Art mi nekako menjaju.
 
Ja sam oduševljen kako izgleda Nolvus Ascension preset, ultimate pack čini 2347 aktivnih modova, težine oko 350GB i još skoro toliko za arhivu, ukoliko se nešto zezne da ne ide download ponovo. :D Htio sam da ga probam čisto da vidim kako znoji mašinu ali sam se iznenadio kako dobro izgleda + ima brdo nekih novih opcija, dijaloga tako da se definitivno opet počinje sa igrom :)

A da znoji - znoji pofino, procesor gotovo non stop zakucan u 5GHz, karta ide do 465W potrošnje i to vrlo često, zauzeće vram-a bude konstantno oko 17GB dok kod ram-a varira između 18-20GB. Imam u prosjeku oko 100fps, radi to odlično ali kao što već rekoh, znoji za sve pare :D Na startu mi je prepoznao Ultra preset, sve živo popaljeno (uključujući i implementiran fake ray tracing)

 
Generalno nisam pristalica modova ali ovo je brutalno! Još kada bi gospoda developeri hteli da implementiraju ovako nešto u TES 6, ali od toga naravno nema ništa...
 


Kako je ovo ludo! :oops:
Plašim se samo da ćemo izgubiti tradicionalne dijaloge i linije koje toliko volimo i na koje smo navikli.
Ovo vrlo lako može biti dostupno kroz 5-10 godina, ili čak u sledećoj generaciji konzola. Možda im zbog toga treba "cloud" koji toliko pominju. Da imamo npc-eve sa kojima možemo razgovarati o mnogim stvarima.
 
Nazad
Vrh Dno