Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

nije bolje,kao što rekoh ili radi ili ne.ako ti treba opravdanje da pukneš par hiljada na hdmi kabal onda gledaj neki sa fensi konektorom sa zglobom od kojeg bi i možda i imao neke koristi.a ako te loži da imaš sveukuno fensi kabal isti naruči sa alija,neki ugreen ili baseus sa ofišl stora,i ostane ti ovaj jeftini koji radi za rezervu ili neku drugu spravu (ali onda se očepi za 5m ili veći,kad tad će ti ustrebati,npr za neki laptop).
 
Ma nisam u fazonu da bacam pare, niti me briga da li je fensi ili ne obzirom da ce biti u zidu, al ono, bolje da pitam pre nego sto kupim posto necu moci da probam to sto sam kupio jos neko vreme..

Hvala na pomoci :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sacekacu, najbolje da probam pre nego sto provucem kroz zid :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Postoje samo dve vrste HDMI kablova
sa eternetom i
bez eterneta
i ove dve vrste se fizicki razlikuju

postoje i po 4 kategorije za svaku vrstu
Standard
High speed
Premium high speed - 18 Gbit/s
Ultra high speed - 48 Gbit/s
razlika je u kvalitetu

koga vise zanima

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Cables

Problem sa slikom na tv-u moze da bude
-zbog kabla (postoje i stari kablovi koji su napravljeni veoma kvalitetno i na njima radi cak i
4k 60hz hdr ... ali to dok se ne proba niko ne moze da garantuje
- ulaz na tv-u, mozda samo jedan ulaz podrzava 4h 60hz, apdejt firmvera na mom tv-u je to promenio pa sam lupao glavu zasto je prestalo da radi ...
- na nekim tv-ima treba da se izabere vrsta ulaza, na panasoniku radilo bez problema po ukljucenju, kod drugara (samsung) se ubismo par sati dok nismo nasli gde se to menja, font krzav, ikone krzave, slika ok, filmovi ok ... kad smo nasli i prbacili da je ulaz sa pc-a sve radi -fontovi i ikone ostri kao i na monitoru

Pustanje HDR filmova
- Win 10
- MPC-HC i madvr renderer ili
- VLC

Ja licno vise volim mpc ali hdr filmove pustam vlc-om, sdr mpc ...
 
hm,baš imam jedan hi speed with ethernet koji zasigurno potiče od pre 2.0,baš ću da ga probam dal' će raditi na 4k60hz.
 
kabl u međuvremenu zveknuo, i to na konektoru, konektor izgleda kao da su termiti napravili nekoliko rupica...uzeo qed profile eflex high speed with ethernet od 1.5m...na kutiji stoji doživotna garancija...ima da ih jurim ako propadne :) 4k hdr 60 radi naravno bez frke...zvuk je rekao bih glasniji i bolji...glasniji sigurno...kabl je fleksibilan, ne baš koliko sam očekivao, ali deluje savitljivije od svih ovih no name koje imam po kući...nije baš jeftin ali malo su me smorili ovi levi kablovi koji se kvare od mrkog pogleda...praktično sam ostao samo na kablu koji sam dobio uz gt king box ali je on naravno kratak, valjda je samo 1m...
 
Imam problem sa ometanjem signala od strane HDMI kabla, cim ga bocnem u monitor odmah izgubim signal na pola kanala na STB jer koristim sobnu antenu, kad prodjem rukom preko kabla povrati se signal tako da sam ga za sad oznacio kao problem.

Sta preporucujete od oklopljenih kablova, da nije preskupo? Ubada se za sada na FHD monitor preko adaptera HDMI->DVI, ASUS VA249NA je u pitanju, dakle relativno nov monitor.
 
Uzeo sam skoro 4k tv, povezao sam ga sa hdmi 2.0 sa racunarom, maksimalna rezolucija koju mi nudi u display settings-u je 1920*1080 za tv.Uopste mi ne nudi vecu rezoluciju, grafiku koju imam je radeon rx 480..
 
Ili bolji HDMI kabl ili Displayport na HDMI. Vidi u specifikacijama koji je maximum koji može da gura preko HDMI.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ili bolji HDMI kabl ili Displayport na HDMI. Vidi u specifikacijama koji je maximum koji može da gura preko HDMI.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Nasao sam problem , iz grafike je islo preko adaptera na hdmi pa na tv, kada sam povezao direktno na native hdmi iz grafike dobio sam mogucnost za povecanjem rezolucije.. hvala u svakom slucaju
 
Ne znam da li sam bas potrefio temu, ali ajde da probam. Povezao sam komp sa 4K UHD TV-om putem 2.0 HDMI 4K60Hz kabla, medjutim u display opcijama na Windowsu ne mogu da ukljucim opciju Play HDR games and apps. Kliknem na 'On', ceo ekran trepne na sekund i opciju mi ostavi na Off. Inace sve ostalo radi besprekorno, 3840x2160 rezolucija, igre rade bez laga, samo sto ne mogu nikako da pokrenem HDR.
U Display capabilities mi stoji da mogu da pokrecem HDR igre i aplikacije, dok u AMD Adrenalinu za Color Depth imam samo opciju od 8 bpc i format 4:2:0.
Na Tv-u sve podeseno kako treba. Medjutim, u uputstvu mi pise da je za 4K u meniju za zeljeni HDMI izvor potrebno podesiti kao neku opciju 'poboljsano' ako je povezan uredjaj kompatibilan sa HDMI 2.0, a opciju 'regularno' ako je uredjaj HDMI 1.4 kompatibilan. Kad stavim 'poboljsano' uopste nema signala, dok na 'regularno' ima. Verujem da zbog toga u Windowsu ne mogu da aktiviram HDR.
Posle bacim pogled na specifikacije grafičke, a tamo piše samo 4K60 support, ne pise koja verzija HDMI ulaza.
GPU je Radeon RX 570 4GB, dok je TV Vox 50DSW293V.
Ima li neko predstavu sta bi moglo da ga koci?
 
Radeon RX 570 je Polaris i ima HDMI 2.0b i DP 1.4 za HDR

VOX 50DSW293V ima HDMI konektor

potrebno je prebaciti na TV -u HDMI source sa Regular na Enhanced za HDR

Settings > System > Sources > Enhanced HDMI

Problem je što na tom Polarisu sa HDMI 2.0 konekcijom nije podržan pun 4k HDR, moraju se redukovati bits i/ili chroma subsampling i/ili frame rate da se dođe do neke kombinacije koju će TV prihvatiti.

https://www.tweaktown.com/news/55012/amd-reaffirms-hdr-abilities-hdmi-2-limitation/index.html
https://www.techpowerup.com/227941/amd-radeon-gpus-limit-hdr-color-depth-to-8bpc-over-hdmi-2-0

b745733b3c78.jpg
ZPlJBby.png
 
Nemam signal kada prebacim HDMI source na Enhanced, imam sliku samo na Regular. Verovatno zato sto je u pitanju HDMI 2.0a kabl? Jel to znaci da jedino sa DP mogu da dobijem pun 4K HDR?
 
Taj TV nema DP. Inače DP 1.4 ima 32.40 Gbit/s bit rate, tj. neto 25.92Gbit/s data rate i time bitno veći max protok od HDMI 2.0.

HDMI 2.0 ima 18.0 Gbit/s bit rate, tj. neto 14.4Gbit/s data rate. Taman toliki protok nudi da se sa 4k HDR stvara igra cinculiranja oko toga čega se odreći. U to može da se upakuje koliko može. Videti tabelu iz prethodnog posta.

Ukoliko je kabel dobar i kvalitetan, na računaru redukovati bits i/ili chroma subsampling i/ili refresh rate da se dođe do neke kombinacije koju će TV prihvatiti i dati sliku, ne znači da TV podržava sve moguće kombinacije.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci, ukopcao sam sad. Smanjio sam refresh rate na 50Hz i sada funkcionise HDR. Sad ne znam da li se to odrazilo na performanse, posto primecujem manji lag u igricama. Da li bi se to mozda ispeglalo ako bi se odrekao neke od one druge dve stavke umesto refresh rate-a? Posto nisam uspeo da nadjem gde da redukujem bits i chroma subsampling u AMD kontrol centru.
 
Da se ubacim i ja u temu :)

Komp iz potpisa, problem je prilikom igranja Battlefielda 4 i CS:GO u 4k rezoluciji. Desava se da u toku igranja se zacrni ekran i izbaci no signal na TV-u.
Kada spustim rezoluciju na 2560x1440 sve radi bez problema. Vise ne znam da li je problem do kabla ili graficke ili neceg treceg.

HDMI kabl koji koristim je v 2.0 18Gbps kupljen na aliexpressu davne 2016.
 
Potreban mi je HDMI splitter, tj. imaću 2 ili 3 monitora za PC, i zelim da mi rade kao jedan naravno, a pošto imam samo jedan HDMI ulaz pretpostavljam da mi treba HDMI splitter?
Hteo sam ovo da poručim preko KP https://bit.ly/2yeiDLP i kaze mi lik da to nije to sto meni treba? Ne razumem da li ja tu nešto brkam ili on?
 
Ovo je ako imaš dva ili tri izvora slike (pc, sony, dvd) a samo kedan tv i onda menjaš koji izvor će biti prikazan na ekranu.
 
Potreban mi je HDMI splitter, tj. imaću 2 ili 3 monitora za PC, i zelim da mi rade kao jedan naravno, a pošto imam samo jedan HDMI ulaz pretpostavljam da mi treba HDMI splitter?
Hteo sam ovo da poručim preko KP https://bit.ly/2yeiDLP i kaze mi lik da to nije to sto meni treba? Ne razumem da li ja tu nešto brkam ili on?
Koliko ja znam, ako nemaš dva ili tri hdmi izlaza na grafičkoj, nikakav spliter ti ne može tu pomoći.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Potreban mi je HDMI splitter, tj. imaću 2 ili 3 monitora za PC, i zelim da mi rade kao jedan naravno, a pošto imam samo jedan HDMI ulaz pretpostavljam da mi treba HDMI splitter?
Hteo sam ovo da poručim preko KP https://bit.ly/2yeiDLP i kaze mi lik da to nije to sto meni treba? Ne razumem da li ja tu nešto brkam ili on?
Ovakav spliter ti je potreban. Samo znaj da ćeš imati uvek istu sliku na oba monitora.
https://www.kupujemprodajem.com/kom...istovremeno-gledanje-na-oba-tv/oglas/66334696

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nećeš moći da prebacuješ prozore sa jednog na drugi. Na oba će ti uvek biti ista slika jer imaš samo jedan izlaz sa grafičke.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sigurno imaš i neki drugi izlaz na grafičkoj, VGA ili DVI, iskoristi njih.
 
U principu ne postoji nešto tako što ja tražim, tj. ni splitter ni switcher mi ne bi radili posao? Imam po jedan HDMI i DVI izlaz, pa ću onda to iskoristiti, ali imam i treći monitor što znači da njega ne mogu iskoristiti...
 
kod nvidije od 710 gt pa nadalje imaš podršku za 3 digitalne konekcije 1080p 60hz ili jače,kod radeona situacija je složenija,po generacijama samog čipa ide,ali neka rx450 figurira kao ulazna opcija,a da je ima ovuda.kad već daješ pare uzmi 1030gt low profile,hdmi 2.0,nešto skuplja opcija i nema svaki model tri digitalna izlaza ali vredi para,u svaki računar iz poslednjih lupam 15 godina ide i super radi posao za manje više bilo šta.
 
Potrebna mi je pomoc.
Imam strai laptop koji nema HDMI izlaz vec samo VGA I Mini DisplayPort u pitanju je thinkpad.
Kupio sam novi TV I imam HDMI, sta je po vama bolje da se koristi vga to hdmi kovertor ili mini displayport to hdmi. Koliko vidim VGA ne prenosi zvuk vec samo sliku.

Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Hdmi na display port da bi ti radio i zvuk

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno