Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Da li mi je onda sigurnije da idem na kraci hdmi hdmi 2.0? Imas li preporuku za neki kraci kabl a da se moze kupiti kod nas?
 
Imas i 2.0a i 2.0b kablove. 2.0b tera 4k 60hz + hdr

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
koji to slepci ne pakuju 2.0b kabal od bar metar uz 4k 120hz tv?
 
Piše da je panel 120hz ali samo 60hz može u 4k.

Hisense ne pakuje bilo kakav kabl :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Molim za preporuku za najbolji kabl kojim ću povezati Mini DisplayPort na laptopu (Thinkpad T440s) sa 4K UHD TV (Philips 70PUS6504) HDMI ulazom. Dovoljno je da bude 2m dužine.

Da li mogu da pronađem kod domaćih trgovaca, ili moram da jurim Ali?
 
Imam dva pitanja u vezi hdmi povezivanja pc i tv.
Tv je vivax smart 40"
Hdmi kabal je 5 m dužine zbog položaja tv i pc.
E sad prvo pitanje.
Slika na tv kad povežem pc i tv preko hdmi je nekako čudna, boje kao da su malo isprane i nisu onakve kao na pc( razumem da nije panel isti) ali nije to kako treba. Slova su nekako iskrzana i imaju čudnu senku.
Sta moze biti uzrok? Kabal ili jednostavno interfejs na tv?

Takođe sam probao da ga povezem sa vga kablom i tu nema problema sve je odlično.

Drugo pitanje
Moze li se nekako podesit da se monitor gasi kad se postavi u extended režim sa tv?
Kad prebacim prozor sa plejerom na tv, monitor ostaje na pc da radi non stop što mi smeta kad uveče gledam neki film i sl?
Postoji li neki program kojim bi se to moglo rešiti nekako?
 
proveri rezoluciju TV-a,predpostavljam da je 768p a da automatski postavi 1080p...takodje,u panelu grafike imas opciju da prebacis na fullrgb ili 4:4:4 profil.takodje,ne postoji hdmi cec na racunaru da bi mogao da palis i gasis TV i moguce da TV ni ne podrzava isti.win+P je podesavanje projekcije,a u podesavanjima monitora ces naci opciju da gasi ako nema input ili da se gasi nakon nekog vremena kad nema input,ako monitor to podrzava,vecina to ima automatski.prebacis sliku samo na TV i to je to.

isto mozes da odradis i preko 'display settings',na 10tci imas precicu na desnom kliku na desktopu,ili kreni da kucas 'display' u search-u,izaci ce ti.
 
Tv je full HD kad se poveže na hdmi ide na1080p 60hz. Možda je takav interfejs od hdmi pa ima nekih malih smetnji ali to i nije neki problem. Generalno slika je ok osim tih dekalibracija.
Ovaj sa gašenjem monitora je veći.
Na pc monitoru što se tiče gašenja imam smo da se ugasi automatski posle nekog vremena, najmanje je 1 sat. Nebitno da li ima signal ili ne.
Ono što me nervira je to kad gledam film na tv, monitor stoji upaljen non stop, neće da ode u stand by nego moram ga ugasim na prekidač...
To kad bi mogo nekako rešiti bilo bi super.
 
sa laptopa na kojem su mi filmovi povezivao sam sa HDMI kablom na tv koji je HD ready, i nisam imao nikakvih problema sa reprodukcijom.Problem mi se javio nakon kupovine 4k TV.Povezan sa HDMI kablom,imam otežanu reprodukciju filmova, u početku je sve ok da bi nakon toga počelo; uočljivi lag, seckanje, i totalna nemogućnost gledanja filma a iskreno TV sam uzeo samo radi filmova jer me TV sadržaj ić ne interesuje.
Procesor na kompu je Intel N3710 1.60GHz, a verziju HDMI kabla ne znam ali mi daje nadu iz ove diskusije da bi promenom HDMI kabla u ver.2.0 rešio problem.
.... da li bih ga rešio?
 
Poslednja izmena:
sa laptopa na kojem su mi filmovi povezivao sam sa HDMI kablom na tv koji je HD ready, i nisam imao nikakvih problema sa reprodukcijom.Problem mi se javio nakon kupovine 4k TV.Povezan sa HDMI kablom,imam otežanu reprodukciju filmova, u početku je sve ok da bi nakon toga počelo; uočljivi lag, seckanje, i totalna nemogućnost gledanja filma a iskreno TV sam uzeo samo radi filmova jer me TV sadržaj ić ne interesuje.
Procesor na kompu je Intel N3710 1.60GHz, a verziju HDMI kabla ne znam ali mi daje nadu iz ove diskusije da bi promenom HDMI kabla u ver.2.0 rešio problem.
.... da li bih ga rešio?

Mislim da nije problem u kablu vec u slabom procesoru. Predpostavljam da na novom TVu pustas 4k filmove? Pusti neki od filmova koji seckaju pa u task manageru vidi koliko je zauzece procesora kada krene da secka. Verovatno ce da se vrti oko 100%. Evo link sa YT na kom se vidi razlika izmedju reprodukcije u razlicitim rezolucijama na N3700 koji je malo slabiji od tvog procesora
https://m.youtube.com/watch?v=PMxtXNoUcbs
 
Ako ti je integrisana graficka, ona ima 1.4 HDMI.
Treba ti 2.0 hdmi i na GPU i kabl za ispravno funkcionisanje 4k iznad 30fps i sa hdr-om.
Ako hoces i ako tv podrzava HLG hdr, treba ti 2.0b kabl.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne kapiram nešto oko ovih kablova...imam samsung 4k hdr tv i beelink gt king, hdmi kabl je neki prastari no name koji sam kupio ko zna kad, v2 nije sigurno, i uredno radi 4k i hdr i 60fps...jel se ljudi bezveze mlate sa tim 2/2.0b verzijama ili u čemu je fora?
 
Poslednja izmena:
Mora da bude 2.0a da bi imao 4k hdr na 60Hz u 4:4:4 ili rgb modu.
2.0b sluzi samo za HLG, Hybrid Log Gamma.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ko što rekoh, kabl sam nabavio u vreme dok se nije ni znalo za 2.0 hdmi zato sam i zbunjen...kačio sam ga još na prvu hd ready plazmu...
 
Pa dovoljan je HDMI 1.4 za 4k 60Hz 4:2:0. Nije dovoljan za navedeno iznad. Moze 4k@60Hz da radi ali ne i u onim modovima koje je Xepoj87 naveo. Nema dovoljan bandwidth za to.
 
Poslednja izmena:
Za multimediju 4:2:0 moze da prodje, ono sto ni najgorem neprijatelju za preporuciti je pokusaj citanja sitnog teksta na 4:2:0

Jedino ako je iz fazona da se (ne)prijatelju dokaze kako je nepismen i ne zna ni da cita. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Nisam siguran da li je ovo prava tema, mada sam video slicno pitanje dve strane unazad.
Nabavio sam 4k tv, LG 65UM7000PLA, i moj desktop komp je i5 2500k, 16gb rama, grafika amd rx 580 4gb, monitor 1920x1080, ostalo mislim da nije previse bitno, i na ovom monitoru zauzece procesora ide do nekih 30% kad se pusti 2160p film
Problem nastaje povezivanjem kompa i tv-a, i prebacivanjem slike na tv, ima lag, mis se vuce, bez i da se pusti film ikakav.
Ako se pusti video, 1080p, 2160p, cak i poneki 720p, zvuk i slika idu nesinhronizovano, film kao da se vuce pomalo, boje su lose (to kontam da treba malo podesiti) i sve je negledljivo. You tube pustim, ista stvar, zvuk i slika nisu sinhronizovani, i beze oko 1 sekunde ili manje.
Koristim stari hdmi kabal za povezivanje, sa kojim je stari hd ready tv radio perfektno.
Kupio sam 2.0 hdmi kabal, nema sanse da baci sliku na tv, slika trepce, bude 2 sekunde mozda, onda nestane na 5 sekundi, pa je opet ima jednu sekundu, pa nema 3-4 i sl. U te dve sekunde sto ima slike, cini mi se da mis radi dobro, ne kasni, ali ne mogu nista drugo da probam
Kad ide 2160p film na tv-u, zauzece procesora je oko 62%, kad ide 1080p film, zauzece je oko 17-19%.
Stavio sam 60Hz osvezavanje da bude na tv-u.
Stavljeni poslednji drajveri za grafiku
Kad se pusti isti film, koji se preko kompa vuce, 2160p ili 1080p, preko usb-a od tv-a, sve naravno radi savrseno, i slika je odlicna, prosto se odusevim
Da li je moj komp nejak, kako se meni cini, za toliku rezoluciju, ili sta je problem, da li neko zna, izludjuje me
Sumnjao sam na stari kabal, ali sa novim odbija da radi
Taj 2.0 hdmi kabal radi sa lap topom povezanim na tv, ali onda obara rezoluciju na 720p, rezoluciju ekrana lap topa
 
Рачунар није нејак. Е сад, шта је тачно проблем...?
Да ли си пробао кабл да убациш и други хдми улаз на ТВ-у?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Zdravo,

Kratko pitanje...

Čime da povežem

https://www.gigatron.rs/soundbar_zvucnici/sony_soundbar_zvucnici_htst5000-137091

na Sony TV?

ARC ili optički?

Šta je bolje i funkcionalnije što se tiče zvuka?


Treba li mi poseban HDMI kabal za ARC?


Hvala

EDIT: I za šta služi LAN port na sound barovima?

arc tj hdmi 2.0 kablom.a nema poente ne dati mu internet i to dobar kad već imaš takvu spravu (za to služi LAN port,plus mislim da mogu i da se daisy chainuju preko etherneta i wlan-a i kače drugi sateliti).ta sprava nema šta ne može,a na drugim soundbarovima u klasi LAN služi za isto,samo što kapiram ne mogu da služe/rade i kao streamer,i kao receiver...
 
Poslednja izmena:
Рачунар није нејак. Е сад, шта је тачно проблем...?
Да ли си пробао кабл да убациш и други хдми улаз на ТВ-у?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Probao, onda slika na monitoru pocne cudno da se ponasa, tekst ikonica na desktopu kao da dobije pozadinu, dok na tv-u pise da nema signala. Isto se ponasa na oba hdmi izlaza na grafickoj karti.

Medjutim, iz nekog razloga, konačno je odlučio da baci sliku, hdmi 2 ulaz na tv-u, i jedan od hdmi izlaza sa graficke, konačno baca sliku, medjutim i dalje kasnjenje, i dalje lag, i na 1080p filmovima, i na 720p...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
debelileka:

nešto tu dobrano nije kako treba,ali ako bih morao da se kladim,kladio bi se na kabal.imaš li ikog da ima drugu 4k varijantu a da mu radi?ne mora računar na tv,može i boks,konzola,bilo šta...pa da mu poneseš taj kabal da testiraš.

ono šta ne košta ništa i možeš sam je da obrišeš sve drajvere za grafiku sa Display Driver Uninstaller-om tj DDU-om,i sveže staviš poslednje WHQL drajvere skinute predhodno sa AMD sajta.
 
Skinuo sa sajta drajvere, obrisao stare sa ddu-om, instalirao, sve isto...

Dobro, bar se pojavio napredak da ovaj 2.0 kabal hoce da radi, konačno

Odneću ga kod zeta, i probati na sony 4 pro, i videti kako se ponaša...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hijack teme, da ne otvaram drugu :)

Planiram da povezem LG 65SM8600PLA i PS4 PRO pa mi treba savet koji hdmi kabl da uzmem da bih izvukao max performanse :)



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
prvi najjeftiniji 2.0 sa proverenog mesta koji ti odgovara dužinom,a po mom iskustvu sem ako nikako ne možeš da ga sakriješ nema poente uzimati ispod 5m (a isti je u velt*hu cca 450din,10m je 1200din).
 
Pa ostavio sam bukvalno cevku u zidu tako da se nista nece videti, mislim da mi treba nesto izmedju 2m i 3m..

Malo me zbunjuje sad, gledao sam po netu i na par skupljih hdmi kablova pise da su deklarisani za 4k@30Hz..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
pa imaš prvo derača koji misle da 2.0 je nešto više do par žica i iskorištavaju zbunjenost i nesigurnost kupaca oko nečeg novog,drugo imaš i pletene,šatro bolje oklopljene,fensi konektor itd itd.upotrebno svaki digitalan kabal/konekcija je ista,radi ili ne radi.4k 30hz je 1.4,2.0 mora da bude 4k 60hz.
 
A mozda je sada glupo pitanje, ali obzirom da bi mi taj hdmi prolazio kroz isti "buzir" sa strujom i mrezom, mozda je i bolje da idem na neki "oklopljen" zbog smetnji...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno