Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Zna li neko do cega mi se desava sledece... Imam laptop koji povezujem putem hdmi na 4k tv, ali protok je max 30hz, na 1080p ima 60hz... Da li to moze biti do kabla ili do hdma izlaza iz lapa? Kabl je 5m placen oko 1200 sto i ne verujem da je kvalitet neki... Laptop je Acer A515g a tv je Samsung 43' 4k serije 6...
 
Mislim da ni jedan laptop nema hdmi 2.0 out, koji je neophodan za 4k60Hz
 
Jel zna neko gde moze da se nabavi hdmi 2.0 od 10m onaj malo kvalitetniji koji ce raditi na 4Ki60Hz
Jedino gde sam nasao je optibox ali su veleprodaja.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Pozdrav, uzimam sutra Hisense h49n5700 zanima me da li da uzimam uz njega neki novi hdmi kabal i koji, ili ce mi odgovarati moj obicni hdmi kabal od 500 dinara s kojim je sadasnji televizor philips od 23 incha trenutno povezan sa d3 uredjajem?
 
koliko znam svi d3 su 1080p maksimalno,što znači da ti nov kabl ne treba bar za d3.ali pošto si uzeo 4k tv gledao bi bar jedan 4k izvor,najjeftinije najčešće bude komp sa nekom grafom,za 4k ne treba suluda grafika ako matična nema nativni 4k izlaz neki 240 radeon je par hiljada na oglasima a ima mislim čak i hdmi 2.0 pored DP 1.4. u tom slučaju bi ti trebao hdmi 2.0 kabl.
 
Na daljincu tv-a izaberes source,pa taj Hdmi ulaz. Upalis laptop i eto slike. Naravno drugi kraj kabla ukljucis u laptop.
 
Povezao sam sa pc,izaberem hdmi 1 ulaz gde je i spojen i ništa.
 
Trebalo bi da pokaze sliku odmah bez okakvih podesavanja. Na racunatu Idi na display properties vidi da li detektuje drugi ekran. Probaj da stavis clone display da pokaze na oba sliku. Ako ni tad nece onda kabal ne valja. Nemas drugi da probas?
 
Piše da nije detektovao drugi displej.Da li moj tv podržava ovakav kabl?Mada mislim da bi trebalo
 
Poslednja izmena:
Ima četiri hdmi ulaza,jedan od njih je 1.4 Mada nisam priključio na njega
E,sad sam probao kabl izmedju tv i blu ray-a i radi.Mislim da radi bolje od ovog starog.Znači da sa pc-ijem neće.A ja ne znam zašto.
 
Poslednja izmena:
Pa probaj na njemu.
 
Upravo probao,neće.Matična je Asrock AB350 M Pro4.
 
Sto se HDMI kablova tice postoje samo 3 varijante kabla sa po 2 podvarijante

1. normal speed
2. high speed 10GB/s
3 premium 18Gb/s

ovaj 3. je u sustini high speed kabl ali je sertifikovan za brzine od 18Gb/s sto je potrebno za 4k/60hz hdr ...
Od obicnog high speed i normal speed kabla se razlikuje samo u kvalitetu zica, konektora, oklopa, filtera ...

podvarijante su sa eternetom ili bez ...
 
Malo specificno pitanje. Tokom renoviranja, iako je bilo planirano da kroz zid provuku debelo crevo za instalaciju, majstori su provukli ono precnika 18mm. Kada sam shvatio sta se desilo vec je bilo kasno, nema sansi da ponovo raskopavam zid, a klasicni kabl (tj konektori) ne prolaze.

Imao sam u rezervi jedan Kanibalov kabl sa pokidanim konektorom, njega provucem bez problema, ali bi krimpovanje druge strane kostalo previse (zvao sam ih i proverio). Ostaju mi dve opcije - ili da nadjem nekoga ko krimpovanje radi jeftinije, ili da nadjem HDMI kabl sa najmanjom mogucom dimenzijom konektora (na UK sajtovima ih ima sa najvecom dimenzijom 16mm - npr. ovo.

Da li je neko video kablove sa ovako malim konektorima na kineskim sajtovima ili ima neki drugi savet kako da resim ovaj problem.
 
Malo specificno pitanje. Tokom renoviranja, iako je bilo planirano da kroz zid provuku debelo crevo za instalaciju, majstori su provukli ono precnika 18mm. Kada sam shvatio sta se desilo vec je bilo kasno, nema sansi da ponovo raskopavam zid, a klasicni kabl (tj konektori) ne prolaze.

Imao sam u rezervi jedan Kanibalov kabl sa pokidanim konektorom, njega provucem bez problema, ali bi krimpovanje druge strane kostalo previse (zvao sam ih i proverio). Ostaju mi dve opcije - ili da nadjem nekoga ko krimpovanje radi jeftinije, ili da nadjem HDMI kabl sa najmanjom mogucom dimenzijom konektora (na UK sajtovima ih ima sa najvecom dimenzijom 16mm - npr. ovo.

Da li je neko video kablove sa ovako malim konektorima na kineskim sajtovima ili ima neki drugi savet kako da resim ovaj problem.

Ugreen ima od 17,8mm ako ti vrsi posao.
Retko ko daje dimennzije.
https://www.aliexpress.com/item/32837125300.html?storeId=301635&spm=2114.12010612.8148356.3.693140423wOVHN
 
A zašto ne uzmeš mini/mikro HDMI kabl, pa posle staviš adapter?
 
Imam jedno glupo pitanje: Kada povežem laptop sa HD ekranom putem HDMI-a na Full HD TV, jel ću ja videti na TV-u samo razvučenu HD sliku? Ili će se sadržaj prikazivati u Full HD rezoluciji?

Ovo me najviše zanima zbog gledanja filmova na većem ekranu, jel bi bilo kakvih benefita ako bih spajao laptop sa TV-om, tj da li bi se REMUX puštao u normalnom kvalitetu
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Namestis extended desktop u podesavanjima i onda svaki ekran moze da ima svoju rezoluciju, pustis film i "prevuces" prozor na TV
 
Ali ce ti tako kursor misa nonstop bezati sa glavnog ekrana. Ako mislis na sam video, ako pustis na laptopu fullhd video, pustice ti fullhd video na TV-u.
 
A second screen only opcija?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali da li znate da li kod nas ima da se kupi hdmi audio extractor? Ovako nešto? A da nije sa kp, pošto su tu svi sa alija, samo 50% skuplji.
 
Treba mi preporuka za kabl za 4k TV (to je pretpostavljam verzija 2.0)? Duzina 5m.
 
Ako planiras 4K na 60Hz, preporucujem ti DisplayPort na HDMI kabl (pretpostavljam da imas DP na grafickoj).
Probao sam raznorazne varijante, i jako kvalitetne HDMI kablove, ali sve preko 2-3m duzine ima probleme.

Jedino sam sa DP - HDMI uspeo da bez problema gledam 4K sa velikim bitrate-om na 6Hz.
 
A da li to znači da sa laptopa koji ima hdmi ne mogu da gledam 4k u 60hz? Plus moj je tv 120 hz, to tek ne bi moglo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Naravno da mozes, ali moras naci dovoljno kvalitetan kabl.

Probaj da nadjes hdmi-hdmi od 5m da je 2.0
Imas na Ali expressu.

Ali ja ti preporucujem kabl koji na jednom kraju ima hdmi (ide u TV), a na drugom DisplayPort (naravno ako na laptopu imas taj izlaz).

Ja sam probao razne 2.0 hdmi-hdmi kablove, i to dosta kvalitetne, sa izolacijom, i sigurno bar 2 puta deblje od ovih obicnih koji se prodaju kod nas, i i dalje sam imao blage smetnje pri reprodukciji 4K materijala sa velikim bit-rateom (npr film od 1h velicine 40Gb).
Mislio sam da je do kodeka, TV-a, graficke...
Na kraju je kvalitetan kabl resio sve.


Sto se tice 120Hz, mislim da tu posao radi samo HDMI 2.1.
Proveri prvo specifikaciju televizora, da li stvarno pusta 4K u 120Hz, ili mozda 1080p u 120Hz, a 4K u 60Hz.
Ako stvarno pusta, onda vidi moze li to tvoja graficka da podrzi.
Ako moze, onda trazi da porucis neki ultra kvalitetan kabl, mislim da ih kod nas neces naci nigde.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno