Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Nasao sam od 5m HDMI 2.0, pa me interesuje da li bi gubio nesto ako bih uzeo 2x5m i nastavak hdmi-hdmi ? Da li je neko probao takvu opciju ?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zašto bi to radio kada ima da se kupi hdmi 2.0 od 10m? Generalno, što je duži kabl to se više gubi u prenosu. Ja nikada ne uzimam hdmi preko 5m i svakko ti ne savetujem sa ideš preko nastavka.

Ako ne nađeš u našim radnjama i na KP-u imaš sigurno na gearbest-u isl. samo budi spreman da se isprsiš 100+€.
 
Imam jedno piatnje vezano za HDMI kabl.
Uzeo sam duzinu kabla 7.5 m, i prvih par pustanja sve radi kako treba,ali posle nekog vremena kada hocu da pustim nesto sa laptopa na TV,slika je uvek ok,ali tona nema,pa moram da restartujem laptop da bi sve radilo ponovo kako treba. Zna li neko u cemu moze biti problem?
 
Imam jedno piatnje vezano za HDMI kabl.
Uzeo sam duzinu kabla 7.5 m, i prvih par pustanja sve radi kako treba,ali posle nekog vremena kada hocu da pustim nesto sa laptopa na TV,slika je uvek ok,ali tona nema,pa moram da restartujem laptop da bi sve radilo ponovo kako treba. Zna li neko u cemu moze biti problem?

Desni klik na ikonu za zvuk open volume mixer i pod device prebaci na hdmi.

Kada jednom odradis ovaj postupak, sledeci put sam prebacuje.
 
Poslednja izmena:
Gembird nudi HDMI 2.0 od 15m. Cena relativno pristojna. Ima ga (bar je bio) u G*g*tr*nu.
 
Desni klik na ikonu za zvuk open volume mixer i pod device prebaci na hdmi.

Kada jednom odradis ovaj postupak, sledeci put sam prebacuje.

I to sto si mi rekao mi treba,ali nije to sto me muci,ali ne prebacuje mi automatski,sad sam probao.

26-12-2017_003.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
Probao sam 2-3 različita kabla 2.0 od 10m i niti jedan ne može fino da izbaci 4k@60fps. Čas rade, čas ne rade (zeleni artifekti i čuda...)
 
Čudo je 18 Gb/s...Od krš-no-name kablova mi samo rade ovi od 1-1,5m. Već od 3m ne radi.

Nisam probao, ali 2x5m uz neki ripiter u sredini bi moglo rešiti problem.
 
Da li je neko uspeo da nabavi kod nas HDMI 2.0 od bar 10m ? Nasao sam jedino u optibox ali oni rade samo veleprodaju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Uzeo sam od njih 15 met HDMI, 2.0 i sasvim sam zadovoljan, i kvalitetom i cenom.
Cak sam i kontaktirao proizvodjaca u DE, kazu da je to njihov proizvod, i da ne treba HDMI Repeater na ovu duzinu.
Bili su u pravu. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav raja!
Povezao sam svoj laptop i tv filips hdmi kablom.
Na tv nije slika preko cijelog ekrana već sa svih strana fali po 2 cm.
Tv mi je Full HD , dok mi je kod lap topa rezolucija 1366x768.
Možda je do toga?
 
Imam jedno piatnje vezano za HDMI kabl.
Uzeo sam duzinu kabla 7.5 m, i prvih par pustanja sve radi kako treba,ali posle nekog vremena kada hocu da pustim nesto sa laptopa na TV,slika je uvek ok,ali tona nema,pa moram da restartujem laptop da bi sve radilo ponovo kako treba. Zna li neko u cemu moze biti problem?

Ima li neko neki odgovor?
 
Pozdrav raja!
Povezao sam svoj laptop i tv filips hdmi kablom.
Na tv nije slika preko cijelog ekrana već sa svih strana fali po 2 cm.
Tv mi je Full HD , dok mi je kod lap topa rezolucija 1366x768.
Možda je do toga?

Koja je graficka na lapu? radi to u HD sigurno, imas u podesvanjima nvidia/amd/intel da to ispravis.
 
@tambur88 proveri u kom je modu prikaz (win taster + P). Izaberi da bude Extended.
 
Kako si ti to odradio, tv je od 49 incha pa nije toliki problem.
Jedino što me iritira :)
 
@tambur88
Drajver, verovatno
Tvoje neznanje, još verovatnije :)
Poslednja i najmanje moguća stavka je da je grafička na lapu u pitanju. Jer i one "najbuđavije" su posobne da daju hd izlaz.

Pod dva - zavisno da li je Intel integruša, AMD ili Nv, različito se i setuje slika, ali princip je isti.
Ako ideš na CLONE opciju - obe slike su identične. Naravno da na TV-u koji je veće rezolucije neće biti preko celog ekrana
Ako je slika na EXTENDED - onda možeš da šteluješ kako se tebi sviđa, i na TV-u da bude ful. E da, i u njegovim opcijama možeš da šteluješ odnos 4:3, 16:9...
 
na televizoru ti je rezolucija podešena na "original" , što znači da iako je tv 1920x1080 , daje ti preciznih 1366x768. Otud crne ivice okolo.

Ako na televizoru "picture mode" staviš na auto, imaćeš sliku sa kompa u full screenu, ali će boje biti nejasne , razmazane, jer nije native rezolucija ekrana.

Kao što cenjeni Boki reče, na kompu, kombinacijom tastera win+P stavi extended desktop, tako da svaki monitor (kompjuterski i tv) zadrže svoju rezoluciju.
Tako će komp da radi na 768p a tv na 1080p.

Još je bolje da monitore pališ individualno, takođe kombinacijom win+P, grafička će manje da se greje, komp će duže da traje,
a imaćeš i manji carbon footprint, tako da neće da te grize savjest oko globalnog otopljavanja.
 
...
Još je bolje da monitore pališ individualno, takođe kombinacijom win+P, grafička će manje da se greje, komp će duže da traje,
a imaćeš i manji carbon footprint, tako da neće da te grize savjest oko globalnog otopljavanja.

Wow! Podržavam :)
Čak, u tom cilju, može da se podesi da izlaz ide samo na TV, malo podesiš power opcije na lapu, pa ga lepo zaklopiš, i onda sve možeš da radiš na "golemom ekranu".
Ako odgovara tvojim potrebama, naravno.
 
Jos kad bi grafike nativno podrzavale HDMI-CEC bila bi prava stvar... Ukljucis Extended desktop, a on sam ukljuci TV i prebaci na HDMI :). Za sad nema podrske, mora da se budzi pomocu USB adaptera/injektora.
 
Jel prevuces prozor da ga vidis na TVu?

npr. ako gledas youtube prevuces browser na TV
 
Imam jedno piatnje vezano za HDMI kabl.
Uzeo sam duzinu kabla 7.5 m, i prvih par pustanja sve radi kako treba,ali posle nekog vremena kada hocu da pustim nesto sa laptopa na TV,slika je uvek ok,ali tona nema,pa moram da restartujem laptop da bi sve radilo ponovo kako treba. Zna li neko u cemu moze biti problem?

Da li neko ima resenje za ovaj problem?!
Zamenio sam HDMI kabl,ali opet isti problem.
 
Da li si proverio šta se dešava sa kraćim kablom, od 2 m, na primer?
 
Nazad
Vrh Dno